Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

Pro-Ject Klub
IGNORED

Pro-Ject Klub


zimnybrowar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yul,zakurzony poniewaz nie ma pokrywy,niestety.A czy sie nudzi?Nie,krecimy sie razem czesto.Nie ma wiecej ''projektantow'' na forum?

A no to spoko. "Projektanci" są, i to liczni, tylko zakrzyczani przez koterię sentymentalnych, półgłuchych rupieciarzy :) Nie każdy lubi tłumaczyć się, że nie jest słoniem.

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Yul,tak +/- to 19.5 cm (RPM1.3,G.)

Dzięki za info. Kombinuję, czy da się ten gramofon przerobić na model z dwoma ramionami, tzn. silnik wystawiamy gdzieś poza to okrągłe wycięcie w plincie, a w nie montujemy stalową płytkę, w której osadzamy jakieś niedrogie ale fajne, proste drugie ramionko.

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

to ja mogę zostać -byłym- klubowiczem

bardzo fajnie wspominam ten napęd, bo i do nauki zacny ;) i dzwięk na nim mozna było uzyskać bardzo dobry montując coraz to lepsze przetworniki, a tego ten napęd się nie bał.

dawno temu

zdj.1 + grado gold

później woda w warcie płynęła i wszystko się zmieniało

goldring 1042

ortofon mc 1 super mk2

dynavector dv20

i mój koniec zdj 2+ vdh empire to był koniec poszukiwań przetwornika do tego napędu, dziś urzadzenie gra gdzieś ......

 

a teraz coś zupełnie z innej beczki ,taka luźna uwaga

firma startowała z urządzeniami nisko ,średniobudżetowymi i trzeba przyznać że to był dobry strzał, jednak patrzac na ofertę z ostatnich 8 lat ,chyba troszeczkę stracili nosa, powyżej 10-15kzł mają poteżną konkurencję i dzisiaj obserwujac rynek widzę ze nie wystarczy mieć w sprzedarzy urzadzeń drogich (bo to jest takie modne)

choć czuje ze to nie koniec, za jakiś czas usłyszymy o "pidzejowym" hajendzie za 80kzł i super mysli technicznej :)

ja jednak optuje ,post-2430-0-86926300-1342877813_thumb.jpgza tak wykonanym i kosztujacym gramniakiem jak perspective 2 , to była naprawdę fajna okazja.

pozdr. "pidżejowców"

post-2430-0-87251400-1342877832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
Gość Roxi

(Konto usunięte)

I ja się dopisuje do klubu z moim pierwszym gramiakiem RPM 5.1 + Tube Box DS. Dostałem go w sklepie z wkładką Nagaoka MP-110. Sprzedawca polecał mi kolejny ruch w postaci goldring 1042. Teraz trochę żałuję, że od razu jej nie dokupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Yul>

skrobnij coś różnicach między ramieniem oryginalnym, a tym linnowym bo mogę mniemać że tą wkładkę miałeś na obu.

jak zachował się napęd?

pozdro.

popada jeszcze trochę i jutro przed autem pójdę z łopatą -250km :(

Mechanicznie i dźwiękowo ramiona Pro-Ject 9c (takie było w RPM-5 SP) i Linn Basik są zbliżone i mają identyczną geometrię. Ramię Pro-Ject 9c pięknie "chodzi' w pivocie, ma lepiej rozwiązaną regulację azymutu (obrót całej belki ramienia). Ramię Basik ma antyskating regulowany "w locie" ("in the fly") i lepiej rozwiązaną regulację VTA (świetny, specjalny wkręt imbusowy ze sprężyną, pięknie prostujący kolumnę ramienia w jej jarzmie). Ja używam raczej tańszych wkładek, węglowe ramię Pro-Jecta trochę łagodzi dźwięk, lekko zaokrągla brzmienie, nie powodując jednak rozmycia. To jest pozytywne w przypadku tańszych wkładek, których wady ulegają lekkiemu zamaskowaniu. Ramię Linn daje brzmienie bardziej zwarte, bardziej dosadne. Trudno coś tu zamaskować, ale na przykład precyzja, czyli główna zaleta lepszych MM-ek Audio-Techniki, takich jak AT-125 Lc lub AT-440 MLa, jest na tym ramieniu fajniej pokazana.

Napęd RPM-5 SP jest swoją jakością proporcjonalny do obu w/w ramion. Żadnych brumień, żadnych burczeń nie ma, utrzymywanie obrotów jest wzorowe.

Jeszcze jedna, ciekawa rzecz, którą polecam uwadze osób użytkujących ramiona z kablem DIN-RCA. Na zdjęciu z posta 19 widać gramofon dziwnie posadowiony na kwadratowych dość wysokich gąbkach neoprenowych. To było konieczne, bo na początku miałem bazowy interkonekt gramofonowy SME (foto 1) z wtykiem prostym (DIN), który wywoływał konieczność podniesienia gramofonu, bo inaczej nie można było wpiąć interkonektu w stopę ramienia Linn. Następnie kupiłem specjalistyczny, droższy i bardziej już zaawansowany interkonekt DIN-RCA firmy Jelco (JAC), z wtykiem DIN kątowym (foto 2). Dzięki wtykowi kątowemu gramofon mógł stanąć "na własnych nogach", bez tych grubych podkładek, ale brzmienie też uległo wyraźnej poprawie. Sprawdzałem nawet czy to nie przez te podkładki (gramofon przesunąłem bardziej ku krawędzi blatu, dawał się wówczas wpiąć wtyk prosty DIN z kablem SME bez stawiania gramofonu na podkładkach), ale przyrost jakości dźwięku najwyraźniej powodował sam kabel. Nie należy lekceważyć przewodu gramofonowego i robić tu nieuzasadnionych oszczędności.

Pozdro,

Yul

P.S. Fubb, musisz koniecznie mieć narty biegowe, będziesz pomykał przez śniegi jak nasz Justynka :) Aktualnie wychodzę na biegówki, nawet już się przebieram. Zima jest cool, niech trwa choć z miesiąc jeszcze!

post-15186-0-03978600-1363941724_thumb.jpg

post-15186-0-71780400-1363942168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Yul;

a ja od zobaczenia tego zdjęcia zastanawiam się cóż to za odjechane absorbery stosujesz ;)

pod gramniakiem miałem wszystko; szkło hartowane, kawałki akrylu, granit jedna płyta potem dwie oddzielone korkiem, następnie vibrapodami później jedną płytę granitową zastąpiłem miękkim drewnem i to było to, ale niestety do czasu, po dwóch latach z kawałka drewna wyszedł zaspany zawodnik w trakcie kawałka SRV :)zostawił po sobie dużą dziurę więc trzeba był przeprowadzić pewną modyfikację

od trzech tygodni testuje kanapkę diy; mdf sklejony ze sklejką i coś czuję że to już koniec poszukiwań, być może jeszcze zamiast kolców via blue zastosowanych do niej, pokuszę się na próbę z podkładkami grafitowymi(grafit to dla mnie najlepszy izolator pod winyl jaki miałem) ale na razie nie mam parcia.

Z kabelków gramofonowych jelco to dla mnie best buy- mam 2, bawiłem się gothamen diy, niebieskim ortofonem ,kablem wtb –to to samo co orto tylko inna metka ;)

I sumując - jelco rządzi.

narty daj spokój zabiłbym się, siedzę na hotelu w Polsce klasy B-to tam gdzie skończyła się kasa na odśnieżanie, weseli samorządowcy czekają z utęsknieniem na wiosnę o ja 15km do pracy bujam się w 45minut -po prostu jaja :(

pozdr.

Edytowane przez fubb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dobrze że wyjaśniłem - to nie były specjalne absorbery, to była konieczność na tym postawić, bo inaczej spiąć się kablami nie dawało. Ja mam pod gramofonem czarny akryl, płyta akrylowa leży na macie bitumicznej, naklejonej na ciężką półę z podwójnych płyt MDF (prawie 4 cm grubości). Póła leży na niskim stoliku trójnogim z kolcami.

Pozdro,

Yul

Edytowane przez Yul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Roxi>

masz na pokładzie ramię 9cc ono aż się prosi o coś lepszego niż G1042

bez problemu to coś lepszego uciągnie.

pozdr.

 

A co masz np. na myśli?

Zrezygnowałeś z gramofonu?

 

 

 

 

Witam , Pro-Ject Phono BOX RS czy ktoś ma swoje obserwacje???

 

Ja mam DS i jestem zadowolony. U mnie w okolicy (Rybnik) można zamówić do odsłuchu u siebie w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.