Skocz do zawartości
IGNORED

Topowy głośnik wysokotonowy.


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Głośniki są zawsze uzależnione od aplikacji, jednak można pokusić się o wskazanie najlepszej konstrukcji. Pytanie więc brzmi, z jakich głośników, słyszeliście najlepsze wysokie ?

Nie pytam o głośniki przenoszące niższe częstotliwości, bo jest to jeszcze bardziej uzależnione od konstrukcji kolumn. Jeśli jednak macie swoje typy w niższym zakresie, to proszę również o takie wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z "pustego" Salomon nie naleje a "najlepszy" partacz wypaczy.

Jeżeli znak równości można postawić między wiedzą konstruktora i możliwościami głośnika mamy szanse na dobre kolumny. I już.

 

Robert,, dzisiaj już nie zakładaj wątków. Odpocznij od audio bazaru , Poczytaj sobie Kanta. Odpocznij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

z "pustego" Salomon nie naleje a "najlepszy" partacz wypaczy.

Jeżeli znak równości można postawić między wiedzą konstruktora i możliwościami głośnika mamy szanse na dobre kolumny. I już.

 

Robert, dzisiaj już nie zakładaj wątków. Odpocznij od audio bazaru. Poczytaj sobie Kanta. Odpocznij.

 

Przemek, to może zacznijmy prościej- jakie kolumny, mają najlepsze wysokie według Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ten watek jakiś dziecinny jest bo zawsze to co głośnikach zależne zawsze o całego systemu,i nie ma przebacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecinne jest spoglądanie na wszystko z góry! Ja czuję bardzo dużą pokorę do życia a także do audio w którym jest tyle rzeczy do poprawienia a które dopiero wtedy tworzą jakąś całość o której piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecinne jest spoglądanie na wszystko z góry! Ja czuję bardzo dużą pokorę do życia a także do audio w którym jest tyle rzeczy do poprawienia a które dopiero wtedy tworzą jakąś całość o której piszesz.

Stary Audioifi nie ma pokory wobec życia! W starym ciele młody chłopak jest....jak powiedziałby Joda.

A Pokory to SA nawet nie lubi...tego aktora znaczy się!...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowy głośnik wysokotonowy = najdokładniejszy i najneutralniejszy zakładam. Bo bez tego założenia to każdy jest topowy, bo tutaj 100% grałby gust.

 

Może najpierw trzeba by zrobić podział:

I Membranowe:

- membrana miękka (jedwab)

- membrana twarda (aluminium, tytan, beryl, diament)

II Wstęgowe i wstęgowopodobne:

- wstęgi

- ART

 

I pomyśleć który typ może zagrać obiektywnie najdokładniej, a który z powodu ograniczeń fizycznych nie może.

 

Widziałem np. pomiary (mogę ew. wkleić) ART firmy ADAM, który miał spore zniekształcenia (większe niż kopułkowy jedwab), z drugiej strony tego problemu nie ma w X-ART.

 

Ogólnie trudny temat, bo np. wstęgi długo nie mogły być cięte za nisko, natomiast miękkie kopółki znoszą szerokie pasmo od dawna całkiem dobrze i nie mają rezonansu na górze, z kolei uważa się że metalowe są dokładniejsze pomimo rezonansu (miękkie podczas grania się odkształcają generując zniekształcenia), rezonans metalowych z kolei można odfiltrować, jednak im niżej on będzie tym gorzej. ... temat rzeka.

 

Jeśli chodzi o moje doświadczenia praktyczne to jedwabne jakby mniej są selektywne od metalowych czy X-ART.

 

Z resztą czytałem też opinie gdzie np. nawet wysokiej klasy dyanudio (miękka membrana kopółkowa) nie grały tak otwarcie i trójwymiarowo na górze jak ADAM (ART).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i połączy ogień z wodą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ten watek jakiś dziecinny jest bo zawsze to co głośnikach zależne zawsze o całego systemu,i nie ma przebacz.

Oczywista oczywistość że gra cała kolumna, a nie jeden głośnik wysokotonowy. Jednak wybranie jakiejś technologi i konkretnego modelu to określone wady i zalety. Np. pewnych parametrów wstęgi, kopółką jedwabną raczej nie dogonisz (jakkolwiek byś jej nie "zaaplikował").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamentowy Accuton, w dalszej kolejności berylowy Scan Speak. Najlepsze głosniki jakie miałem okazje posluchać. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, bo wiadomo że gra cały zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Taki ten watek jakiś dziecinny jest bo zawsze to co głośnikach zależne zawsze o całego systemu,i nie ma przebacz.

Wątek - dziecinny ? to super, bo o zabawę chodzi...

 

PS. Czemu zastosowałeś głośniki SS w swoich DIY ?

 

Diamentowy Accuton, w dalszej kolejności berylowy Scan Speak. Najlepsze głosniki jakie miałem okazje posluchać. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, bo wiadomo że gra cały zestaw.

 

W jakich kolumnach, może jakieś diy ? Przetworniki piekielnie drogie... Marcin Utopia, zdaje się ma diamentowe Accutony w swoich kolumnach, miałeś okazję ich słuchać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze głośniki są zapewne w japońskich produktach prestiżowych, na tamtejszy rynek.

Oczywiście brak dostępu, a co za tym idzie możliwości porównań, aplikacji, może być pewnym problemem, ale cóż, co zrobić.

 

Komercyjne produkty, są za zwyczaj przereklamowane, nieważne ile kosztują i jaka legenda za nimi przemawia.

Mity upadają, jeden po drugim.

Często są tworzone ze względów reklamowo-promocyjnych.

 

Prawdziwa klasa rodzi się w ciszy, wśród naukowców, daleko od zgiełku.

 

 

Japończycy robili to, co dziś jest szczytową technologią w Europie ok 25-30 lat temu.

A co potrafią dziś.

 

Może ktoś wie, to niech napisze.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze głośniki są zapewne w japońskich produktach prestiżowych, na tamtejszy rynek.

Oczywiście brak dostępu, a co za tym idzie możliwości porównań, aplikacji, może być pewnym problemem, ale cóż, co zrobić.

 

Japończycy robili to, co dziś jest szczytową technologią w Europie ok 25-30 lat temu.

A co potrafią dziś.

... przecież możesz sobie kupić japońskie Yamaha i samemu się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek - dziecinny ? to super, bo o zabawę chodzi...

 

PS. Czemu zastosowałeś głośniki SS w swoich DIY ?

 

 

 

 

 

Bo chodzi Panie moderatorze drogi o odpowiednia aplikację i ten głośniczek ma to coś co posiada jeszcze jeden głośnik wysokotonowy na świecie-dlatego to tak gra.

Pisałem to już tyle razy a ludzie nie potrafia nawet przeczytać czegoś co jest napisane dobitnie jesli chodzi o charakterystykę głosnika.

Nie od dziś wiadomo,że drogo nie zawsze znaczy dobrze zaaplikowane-chociaz istnieja także chlubne wyjatki.

Panu natomisat szczerze radzę w kulkach zmienić oba głośniki-bo ta kolumna ma potencjał,tylko przetworniki zaaplikowane są po prostu złe.

Mogę powiedzieć jakie należy zaaplikować-choć Pan woli słuchac Pana Harpii i grzebcie se dalej w tej zwrotnicy........tak bezsensownie.

Jesli Pan Harpia twierdzi ,ze przetwornik seasa za ca.150 pln jest dobry-to już mu na wstepie nie wierzę-tu nie ma pomiłuj,bo mój kolega Twonk złozył kolumny

z przetwornikiem wysokotonowym seasa za 1350 pln-czyli najwyższym prawidłowo zaaplikowanym-takie głosniki są w ART-ach za 12500 funtów.

Kiedy Pan wreszcie zrozumie to,że jesli w kolumnie jeszcze podstawkowej są przetworniki tylko dwa w tym wysokotonowy Vify-który nota bene sam Panu od Pana Kisiela

odbierałem to z grzeczności i mojego ułożenia w audio nie pomnę jaka była jego cena-chyba to jest proste prawda?

Także byłoby to wytłumaczenie tak pokrótce,że jak mówię WĄTEK DZIECINNY-to sie z tego nie wycofuję,a Panu zycze wiecej zrozumienia w tejże kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamentowego accutona miałem okazje posluchać na jednej z wystaw u naszych zachodnich sąsiadów. W tej chwili pracuje nad konstrukcą DIY z berylowym SS w połączeniu z glośnikami firmy Accuton.

 

Ostatnio miałem też okazje posluchać głośników RAVEN Line Source w konstrukcji 4-drożnej z dwoma glośnikami niskotonowymi wykonywanymi na zamówienie, z PHLem na średnicy oraz głośnikiem tej samej firmy na średnim basie. Kolumna modułowa, ok. 2 metry wysokości, z wagą w granicach 200 kg na sztukę. Kolumny były wykonane przez jedną z pierwszych Polskich firm zajmujących się audio. I jak dla mnie rewelacja i niskie ukłony dla konstruktorów.

 

Bo chodzi Panie moderatorze drogi o odpowiednia aplikację i ten głośniczek ma to coś co posiada jeszcze jeden głośnik wysokotonowy na świecie-dlatego to tak gra.

Pisałem to już tyle razy a ludzie nie potrafia nawet przeczytać czegoś co jest napisane dobitnie jesli chodzi o charakterystykę głosnika.

Nie od dziś wiadomo,że drogo nie zawsze znaczy dobrze zaaplikowane-chociaz istnieja także chlubne wyjatki.

Panu natomisat szczerze radzę w kulkach zmienić oba głośniki-bo ta kolumna ma potencjał,tylko przetworniki zaaplikowane są po prostu złe.

Mogę powiedzieć jakie należy zaaplikować-choć Pan woli słuchac Pana Harpii i grzebcie se dalej w tej zwrotnicy........tak bezsensownie.

Jesli Pan Harpia twierdzi ,ze przetwornik seasa za ca.150 pln jest dobry-to już mu na wstepie nie wierzę-tu nie ma pomiłuj,bo mój kolega Twonk złozył kolumny

z przetwornikiem wysokotonowym seasa za 1350 pln-czyli najwyższym prawidłowo zaaplikowanym-takie głosniki są w ART-ach za 12500 funtów.

Kiedy Pan wreszcie zrozumie to,że jesli w kolumnie jeszcze podstawkowej są przetworniki tylko dwa w tym wysokotonowy Vify-który nota bene sam Panu od Pana Kisiela

odbierałem to z grzeczności i mojego ułożenia w audio nie pomnę jaka była jego cena-chyba to jest proste prawda?

Także byłoby to wytłumaczenie tak pokrótce,że jak mówię WĄTEK DZIECINNY-to sie z tego nie wycofuję,a Panu zycze wiecej zrozumienia w tejże kwestii.

 

Chociaż nie zawsze podobają mi się Twoje wpisy, i nie zawsze się z nimi zgadzam - to w tym przypadku masz 100% rację. Niestety na tym forum jest dużo lobbystów, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości niektórych prostych faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 tych jednym z absolutnie topowych głośników wysokotonowych był Onken 5000T chętnie używany w gigantycznych systemach multiamplifikowanych (pawilony).Zdaje się ,że wtedy kosztował ok. 5 tys dolków.Nie wiem czy jeszcze jest w ofercie.Może koledzy z dużym doświadczeniem mieli okazję czegoś takiego posłuchać i coś skrobną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) linki do onken

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie zawsze podobają mi się Twoje wpisy, i nie zawsze się z nimi zgadzam - to w tym przypadku masz 100% rację. Niestety na tym forum jest dużo lobbystów, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości niektórych prostych faktów.

Prosty fakt jest taki, że na SEASie za 150 zeta możesz zrobić kolumnę, która stworzy pełny realizm jakby grało na żywo, no może z pominięciem skali dynamiki, ale to raczej postulat do niemal całości audio. Siadasz mniej więcej w sweet spocie i jest całkowite zanurzenie w muzyce, nie czuć końca przestrzeni w którąkolwiek stronę, ani jej początku gdzieś tam przed słuchaczem. Idziesz do kuchni na drugim końcu mieszkania i zwariować można, bo ktoś gra lub śpiewa w pokoju. Nie ma rozkładania dźwięku na aspekty, jest obcowanie z żywą muzyką, co nie podlega dalszej ocenie. Nie potrzeba do tego ani berylu, ani wstęg, ani diamentu, ani niczego innego niezastąpionego, tak jak cała masa mitycznych komponentów z innych zakresów audio nie jest niezastąpiona - Black Gate, OSCON, lampy NOS, kondensatory PIO, trafa R-core i tak długo można wymieniać. Kiepska zwrotnica lub obudowa zarżnie nawet najlepszy przetwornik, nie wspominając o reszcie systemu. Taka uwaga - można zapomnieć o opcji, że lepszy (droższy) przetwornik wyciągnie kulawy system za uszy. To raczej pójdzie w drugą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mowic o zlej aplikacji calej kolumny w kontekscie jakosci jednego glosnika.

 

Co innego odwrotnie.

Glosniki musza przede wszystkim pracowac dokladnie w jednakowej fazie z ta sama lub zblizona dobrocia. Jesli uklad pracuje z duzym zroznicowaniem parametrow, wtedy dzwiek zaczyna sie rozlazic.

 

Majstrowanie w zwrotnicy czasem wystarczy zastapic rozna transmitancja przewodow kolumnowych.

Sam tego kiedys doswiadczylem.

 

O aplikacji glosnikow w kolumnie powinnismy myslec jak o doborze sil na linii kazdego glosnika (wraz z glosnikiem) potrzebnych do wykonania pracy ktora spowoduje ze przemieszczany element (tutaj fale dzwiekowa) znajdzie sie u zrodla w tym samym czasie i w ilosci podanej na wejsciu calego ukladu.

W tym ujeciu rozpatrywac nalezy nie tylko glosnik na koncu, ale tez wyjscie z przetwornika D/A na samym poczatku.

Czasem (a moze czesto) bardzo dobry glosnik w calym systemie jest ... "za szybki".

I co z tego ze wtedy najdokladniejszy, najcudowniejszy.

 

W spapranej aplikacji mozna wstawic cokolwiek.

W dobrej aplikacji poradza sobie takze slabsze parametrami elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek71

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Bo chodzi Panie moderatorze drogi o odpowiednia aplikację i ten głośniczek ma to coś co posiada jeszcze jeden głośnik wysokotonowy na świecie-dlatego to tak gra.

 

Ten wątek jest dla osób, które chcą się podzielić swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Jeśli chcesz się podzielić, co to jest "to coś" i podać ten drugi głośnik na świecie, to proszę bardzo.

 

Pisałem to już tyle razy a ludzie nie potrafia nawet przeczytać czegoś co jest napisane dobitnie jesli chodzi o charakterystykę głosnika.

Nie od dziś wiadomo,że drogo nie zawsze znaczy dobrze zaaplikowane-chociaz istnieja także chlubne wyjatki.

Panu natomisat szczerze radzę w kulkach zmienić oba głośniki-bo ta kolumna ma potencjał,tylko przetworniki zaaplikowane są po prostu złe.

Mogę powiedzieć jakie należy zaaplikować-choć Pan woli słuchac Pana Harpii i grzebcie se dalej w tej zwrotnicy........tak bezsensownie.

Projekt space one, jest zakończony. "Kulki" grają całkiem nieźle, a zastosowane w nich głośniki choć niedrogie, to jednak zdają egzamin. Vifa pierścieniowa, jest często aplikowana w uznanych drogich konstrukcjach, min. w monitorach Lipińskiego.

 

Jesli Pan Harpia twierdzi ,ze przetwornik seasa za ca.150 pln jest dobry-to już mu na wstepie nie wierzę-tu nie ma pomiłuj,bo mój kolega Twonk złozył kolumny

z przetwornikiem wysokotonowym seasa za 1350 pln-czyli najwyższym prawidłowo zaaplikowanym-takie głosniki są w ART-ach za 12500 funtów.

Jurek dobrze wie, co robi. Jeśli można nad czym się zastanawiać w jego kolumnach, to na pewno nie są to wysokie częstotliwości. Wiem, bo słuchałem wielokrotnie jego kolumn, w przeciwności do Ciebie Piotrze. Twój kolega Twonk, jest ... także moim kolegą :) Niedawno rozmawiałem z nim o głośnikach wysokotonowych, możesz zapytać 'swojego' kolegę, powinien potwierdzić. Datę rozmowy pamiętam dokładnie, bo były to walentynki :) Oryginalne ART-y też słuchałem, zdaje się, że w przeciwności do Ciebie...

 

Kiedy Pan wreszcie zrozumie to,że jesli w kolumnie jeszcze podstawkowej są przetworniki tylko dwa w tym wysokotonowy Vify-który nota bene sam Panu od Pana Kisiela odbierałem to z grzeczności i mojego ułożenia w audio nie pomnę jaka była jego cena-chyba to jest proste prawda?

Także byłoby to wytłumaczenie tak pokrótce,że jak mówię WĄTEK DZIECINNY-to sie z tego nie wycofuję,a Panu zycze wiecej zrozumienia w tejże kwestii.

Za odbiór tych głośników dziękowałem, a w kulkach nie zamierzam już grzebać. Gdybym uważał, że Vifa to koniec świata, nie zakładałbym tego tematu. Dziękuję za życzenia, ale może jednak pomożesz mi rozwikłać tajemnicze "to coś" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego idealnego głośnika. Dla każdego z nas każdy głośnik który mu się podoba będzie tym idealnym, niezależnie od jego ceny. Jednemu podoba się seas, drugiemu Vifa a ktoś inny kupi tylko Scana, następny Ushera.

 

Wasze babskie przekomarzania się, są nie na miejscu. Jak tak sie dobrze znacie spotkajcie się na mieście dajcie sobie "po razie" i sprawę sobie wyjaśnicie między sobą a nie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Przepraszam, że się tak wcinam do "hajendu", bo w żaden sposób nie należę do niego.

W grudniu ubiegłego roku miałem okazję być w sklepie Audio Consult w Kopenhadze. Słuchałem tam zestawu, który kosztował tak pi razy drzwi koło miliona zielonych. Sam gramofon był wart więcej niż moje mieszkanie.

Jednym z elementów tego zestawu były oczywiście kolumny głośnikowe. Nie były to seryjne wyroby, a ich wartość sięgała chyba mniej więcej jednej trzeciej całości. Dowiedziałem się, ze gdy ktoś takie kolumny zamówi, to musi na nie poczekać około trzech lat, zanim je dostanie. Ponieważ temat niniejszy dotyczy głośnika wysokotonowego, więc nie będę opisywał szczegółów dotyczących produkcji niskotonowego, choć są ciekawe.

Wysokotonowym był wyrób Audio Note. Podobny jak na obrazku zdaje się, choć nie dam sobie głowy uciąć, że był seryjny. Piszą o tych głośnikach tak:

The double AlNiCo magnet is mounted to a special soft iron top plate which acts as the focusing ring around the silver voice coil, the front mounting plate is made from aircraft grade soft aluminium.

Wydaje mi się, ze sama kopułka jest impregnowana z jedwabiu.

Ten zestaw to było faktycznie coś niesamowitego, czego niestety niegdy w domu mieć nie będę. Ale według mnie to właśnie był w tym konkretnym zestawie najbardziej topowy i brzmiący wręcz idealnie głośnik wysokotonowy. W kolejnych dniach słuchałem jeszcze spooro fajnych i drogich kolumn, ale ten był "naj-topowszy" ;)

post-38867-0-61804100-1330279960_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie ma jednego idealnego głośnika. Dla każdego z nas każdy głośnik który mu się podoba będzie tym idealnym, niezależnie od jego ceny. Jednemu podoba się seas, drugiemu Vifa a ktoś inny kupi tylko Scana, następny Ushera.

I o to chodzi, co kogo urzekło, tym bardziej, jeśli koś ma doświadczenie z wieloma uznanymi głośnikami.

 

Wasze babskie przekomarzania się, są nie na miejscu. Jak tak sie dobrze znacie spotkajcie się na mieście dajcie sobie "po razie" i sprawę sobie wyjaśnicie między sobą a nie na forum.

Luzik... Piotrek zaczął, więc mu ładnie odpisałem :)

Ale masz rację, koniec offtopu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton naprawde sadzisz ze wpisy w tej zakładce o daniu sobie po razie są na miejscu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są zawsze uzależnione od aplikacji, jednak można pokusić się o wskazanie najlepszej konstrukcji. Pytanie więc brzmi, z jakich głośników, słyszeliście najlepsze wysokie ?

Nie pytam o głośniki przenoszące niższe częstotliwości, bo jest to jeszcze bardziej uzależnione od konstrukcji kolumn. Jeśli jednak macie swoje typy w niższym zakresie, to proszę również o takie wypowiedzi.

 

Palton, dlaczego pytasz tutaj?

Aby usłyszeć bzdety i truizmy typu "zależy jak zaaplikujesz","cały system gra","głośniki za $xxx nie mogą grać, bo kolega kolegi słyszał w kolumnach yyy głośnik za $xx.xxx i to dopiero grało"?

Przecież to wszystko wiesz. Zostaw te konfabulacje, zarezerwuj sobie z tydzień czasu i zapoznaj się z tym :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chcesz "apgrejdować" swoje kolumny znajdziesz tam morze informacji i wiedzy.

A jeszcze więcej, gdybyś chciał się pokusić o zbudowanie od podstaw jakichś HES-ów, czegoś co naprawdę daje flow, swobodę i radość ze słuchania, z niemal dowolną elektroniką(oczywiście w granicach rozsądku jakościowego).

Na pytanie o "gwizdek idealny" do danej aplikacji myślę

że też otrzymasz - jeśli nie jedną rekomendację to kilku mocnych kandydatów.

Ktoś tu wspominał o berylowych ss-peakach deklasujących "zwykłe"...

proszę bardzo :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szczerze mówiąc...zresztą, sam oceń, czy warte ceny, czy nie lepiej włożyć różnicę w n.p. wyskoskuteczny woofer. ;-)

 

miłej lektury i

powodzenia

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

palton naprawde sadzisz ze wpisy w tej zakładce o daniu sobie po razie są na miejscu ?

 

Nie, ale wycinać już nie chcę, więc zostawmy to już.

 

Palton, dlaczego pytasz tutaj?

Aby usłyszeć bzdety i truizmy typu "zależy jak zaaplikujesz","cały system gra","głośniki za $xxx nie mogą grać, bo kolega kolegi słyszał w kolumnach yyy głośnik za $xx.xxx i to dopiero grało"?

Przecież to wszystko wiesz. Zostaw te konfabulacje, zarezerwuj sobie z tydzień czasu i zapoznaj się z tym :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chcesz "apgrejdować" swoje kolumny znajdziesz tam morze informacji i wiedzy.

A jeszcze więcej, gdybyś chciał się pokusić o zbudowanie od podstaw jakichś HES-ów, czegoś co naprawdę daje flow, swobodę i radość ze słuchania, z niemal dowolną elektroniką(oczywiście w granicach rozsądku jakościowego).

Na pytanie o "gwizdek idealny" do danej aplikacji myślę

że też otrzymasz - jeśli nie jedną rekomendację to kilku mocnych kandydatów.

Ktoś tu wspominał o berylowych ss-peakach deklasujących "zwykłe"...

proszę bardzo :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szczerze mówiąc...zresztą, sam oceń, czy warte ceny, czy nie lepiej włożyć różnicę w n.p. wyskoskuteczny woofer. ;-)

 

miłej lektury i

powodzenia

 

Jancio

 

Dzięki za info, poczytam sobie. Kolumny chcę robić od podstaw.

 

Może ktoś zna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , wciąż chodzą mi po głowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wycinać już nie chcę, więc zostawmy to już.

ok jak zwykle sie zgadzam :)

ambitni konstruktorzy dają wstęge , nie namawiam na topowego ravena ale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak zwykle sie zgadzam :)

ambitni konstruktorzy dają wstęge , nie namawiam na topowego ravena ale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głośnik wstęgowy wiernością nie dorówna kopułce, zobacz jak nierównomierne pasmo ma ta wstęga a zniekształceń nie podają ale są ze 20dB wyższe od tweetera kopułkowego ( za darmo bym tego Founteka nie chciał ). Raven też gorkuje im wyżej tym głosniej gra stąd niektórym może się podobać ale chyba nie o to chodzi. ESS-a ma znajomy też jest mocno nierówny ( karpaty) i najwyższe są podbite. Moim zdaniem najlepsze wysokotonowce to klasyczne kopułki diamentowe, ceramiczne z komorą wytłumiajacą z tyłu jak B&W, inne wynalazki mogą się podobać ale na dłuższą metę wychodzą wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik wstęgowy wiernością nie dorówna kopułce,

I tutaj właśnie przydały by się pomiary zniekształceń wstęga (może nie ta, skoro wypada nie za dobrze) vs. kopułka. Czasem widzę pomiary THD, to kończą się one na 10 kHz.

 

np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(beryl w Focal Twin6)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(stary ART w ADAM S2,5)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(tekstylna w Roland DS5 - też dosyć stary model)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(tytan lub aluminium w budżetowej Yamaha HS80)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak nierównomierne pasmo ma ta wstęga a zniekształceń nie podają ale są ze 20dB wyższe od tweetera kopułkowego

 

Udowodnij to, bo bzdury wypisujesz i to niezle.

 

Czasem widzę pomiary THD, to kończą się one na 10 kHz.

 

A do czego Ci pomiary THD powyzej 10Khz?

Powyzej 10Khz istotne jedynie jest, by glosnik nie mial za duzo rezonansow. Znieksztalcenia powyzej tej czestotliwosci nasz sluch nie jest w stanie wychwycic bo wykraczaja poza nasz zakres slyszalnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij to, bo bzdury wypisujesz i to niezle.

 

ale co udowodnić górka z 6dB na 8kHz tam gdzie ważna jest liniowosc i krotki wodospad dla wiernych sybilantów? Pomiary producenta programami komputerowymi to zawsze sa ładniejsze niż w rzeczywistości jak ktoś mierzy dokładnie powoli strojąc generator. THD dobre kopułki w połączeniu aktywnym mają setne procenta np WHD a wstęgi sam zobacz nie mam czasu do ponownego szukania linków w necie ale dużo na ten temat jest wystarczy poszukac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.