Skocz do zawartości
IGNORED

Topowy głośnik wysokotonowy.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

W żadnym razie nie czuję się kompetentny żeby polecać jakiś jeden, konkretny głośnik.

I to z kilku powodów, po pierwsze - to co ja słyszę nie jest tym co Ty słyszysz(i tu zawiera się zarówno stwierdzenie o mniej lub bardziej istotnych róznicach w percepcji dzwięku pomiędzy poszczególnymi ludźmi, jak i szeroko pojęty gust).

Po drugie - znakomitej większości z nich nie słyszałem, a nawet jeśli to słuchając całych kolumn i nie starając się zapamiętywać jak konkretny głośnik grał w konkretnej aplikacji.

Akurat stoję przed tym samym dylematem co Ty - chcę zmienić sobie gwizdek w swoich Akustykach. Raczej nie aspiruję do "best of the best" bo wraz z upływem czasu i przesłuchiwaniem coraz większej ilości przeróznych pomysłów na granie, coraz bardziej zdaję sobie sprawę że coś takiego zwyczajnie nie istnieje. Wczorajszy zachwyt przechodzi w przyzwyczajenie, za jakiś czas chce się odmiany. I żeby to była zawsze zmiana "w przód". Czasem tak, a częściej w bok.

Ostatecznie, coraz bardziej zalezy mi na tym żeby poczuć "dreszczyk" na plecach przy słuchaniu ulubionych płyt, a coraz mniej na satysfakcji z tak czy inaczej zdefiniowanej perfekcji technicznej czy posiadania czegoś tam uznanego.

I tylko w jednym punkcie te dwie tendencje się u mnie schodzą. Jakoś, dziwnym trafem, najfajniej mi sie slucha połączenia starych dobrych recept( trzy drogi, papierowy, lekki woofer 20-30cm, średni i gwizdek dopasowane skutecznością, czyli całość liniowo) z najnowszymi zdobyczami techniki, zwłaszcza w gwizdkach właśnie, bo tu chyba największy postęp.

W żadnym razie nie twierdzę że to jakaś prawda absolutna. To po prostu "moje granie", podejście subiektywne do bólu.

Coś pomiędzy Harpiami a Akustykiem :)

2-way nieraz mnie zachwycały na krótką metę, ale na dłużej zawsze jakoś zaczynał mnie irytować skutek nieuchronnego kompromisu wynikającego z użycia midwoofera - albo niedostatki na niskim basie a co za tym idzie - makrodynamiki, albo przełomu środka i góry(czy tam wysokiego środka, jak ktoś lubi dzielić włos na czworo).

Wracając do gwizdków - głownych bohaterów tego wątku - pomiary wydają się niezbędne nie tyle po to, żeby na ich podstawie wybrać "jedyny słuszny", co raczej zeby odsiać te które zwyczajnie odstają od czołówki.

Jak przeanalizujesz - choćby tylko to co co na stronie z pomiarami do której linkowałem - pod kątem zalożonych kryteriów(ja sobie założyłem, że zniekształcenia F1 i F2 mają być jak najniższe i o maksymalnie równym rozkładzie, CSD w przedziale który mnie interesuje(2,6-20.000Hz) nie powinno wychodzić dłużej niż 0.5-0.7ms i oczywiście mieć rozkład max liniowy), no i sama odpowiedź - wiadomo - ideałem +-2dB w tym przedziale - to okaże się że na placu boju zostaje raptem kilka. I to są moi faworyci.

a potem, cóż - jak to ktoś ładnie ujął - krew i łzy :)

Kazdy z nich będzie miał nieco inną barwę, rozpraszanie w róznych osiach...który z nich zgra się brzmieniowo z resztą głośników - tego pomiar nie powie. Tego już trzeba posłuchać. Czyli - niestety - popełnić również kilka kosztownych pomyłek. Liczę się z tym, oczywiście, ale zakładam że "pomyłki" wylądują w zestawach 'do sypialni', do efektów w kinie domowym, do zestawów w prezencie dla koleżanki czy co tam jeszcze do głowy przyjdzie.

Tak to widzę, tak zamierzam zrobić u siebie. Czy ktoś uzna taką taktykę za słuszną/sensowną - niech każdy sam oceni.

Moja kieszeń, mój zestaw, moje widzimisię :)

Najbardziej kosztowne wynalazki zresztą pomijam, to ma być zabawa i przyjemność a nie sens życia czy biznes :)

Kwestia stojenia zwrotnicy to inna bajka, tu jak sądzę o pomyłki najłatwiej.

Choćby słynna Vifaxt25 - zbierająca skrajnie różne opinie(od poprawnie i gładko grającej po szorstkiego wkurzacza) - to rzecz jasna zalezy od preferencji ale i od aplikacji zwłaszcza.

Na jakimś forum DIYowców wyczytałem, że ten pierwszy efekt uzyskamy odcinając go nie niżej niż 2.6K i nie pozwalając grać na pełnej skuteczności, trzeba go stłumić o przynajmniej 4-5dB, inaczej będzie nieciekawie.

Może tak, może nie, za mało o tym wiem. Ale ten przez wielu tak opluwany głośnik tak właśnie miałem zaaplikowany u siebie, i grał nie jakoś może wybitnie, ale calkiem miło, a z kolei powszechnie lubiany i podziwiany scan 6600 lubiłem za barwę i rozdzielczość, ale irytowały mnie "szpilki" i podostrzenia które zdarzały się tu i ówdzie(przez ten głośnik długo nie mogłem z przyjemnością posłuchać Farat-a A.M. Jopek n.p.) odbieralem jako jego nieprzewidywalne zachowanie.

Ring radiator od scana miał więcej 'blasku' niż Vifa - obiektywnie lepszy - ale subiektywnie - nie było to warte różnicy w cenie, i niestety też wprowadzało do grania jakąś taką trudno określoną "nerwowość".

Więc nie zamierzam bawić się w "radzaka". Trzeba próbować.

Cena nie jest dla dla mnie kryterium - a na pewno nie jest odbiciem jakości, (chyba że w najtańszych, takich za $10) - reszta to IMO rzecz marki i pozycjonowania na okreslony target :)

Ja sobie na początek spróbuję tego SB Acoustics, jest ciekawy, założonymi kryteriami-parametrami dorównuje revelatorom, a znacznie przewyższa vifę, pasują mi jego wymiary i skuteczność daje spore pole do manewrów.

a Tobie - jak i sobie - życzę powodzenia i frajdy z tej zabawy :)

Jancio

 

Dzięki za wpis. Gdybyś jeszcze wymienił te kilka spełniających Twoje kryteria... :)

Vifkę XT mam też ja, jest cięta tylko kondem i czasami dokładam rez, innym razem go wyciągam. Gra to przyzwoicie, na pewno ciemniej niż Seasy i inne. Cena tak jak zauważyłeś, często nie ma przełożenia na jakość dźwięku. Jurek nie ze względu na cenę, stosuje Seasa....

Pewnie coś zastosuje z polecanych w tym temacie głośników. Jeśli nie, to może ktoś inny skorzysta na tym wątku.

 

Najlepszy głośnik wysokotonowy przy którym wyżej wymienione to zabawki dla dzieci ;-)

 

... znane od dziesięcioleci w studiach nagraniowych

 

Wiesz jak wypada bez tuby ? Stosuje się go w tradycyjnych skrzynkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak wypada bez tuby ? Stosuje się go w tradycyjnych skrzynkach ?

 

Byly takie proby z innym modelem na diyaudio.com jako dipol, trzebaby odkopac. Sam mam w domu AMT AM35 (wersja estradowa to Beyma TPL150) ten najwiekszy i najdrozszy, do tego woofer Nanotec podobny do tego z Magico Mini - dostalem od Sonus Fabera. Piekne brzmienie super naturalny ale kierunkowy kierunkowy, "suchy". Driver i falowod ma ta przewage ze balans tonalny nie zmienia sie nawet gdy jest glosno, w skali 1:1 talerze, cymbaly maja wreszcie wlasciwa moc, z 2" driverow/tub jest bardzo lagodny nawet na wysokich SPL. Wystarczy spojrzec co wyprawia ten Radian na 101.6dB ma ponizej 0.3%THD az do Fs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis. Gdybyś jeszcze wymienił te kilka spełniających Twoje kryteria... :)

 

Jak skończę "eliminację" to się podzielę.

A tak BTW, tak mnie właśnie tknęło, NIKT nie wspomniał o głośnikach ATC...dlaczego?

Wydawałoby się, że skoro robią takie dobre średniotonowce, to i gwizdki też powinni stworzyć...nie robią, czy jak?

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jesli Pan Harpia twierdzi ,ze przetwornik seasa za ca.150 pln jest dobry-to już mu na wstepie nie wierzę-tu nie ma pomiłuj,bo mój kolega Twonk złozył kolumny

z przetwornikiem wysokotonowym seasa za 1350 pln-czyli najwyższym prawidłowo zaaplikowanym-takie głosniki są w ART-ach za 12500 funtów.

 

 

Jakie są twoje osiągnięcia w temacie budowy kolumn ?? 30 lat pierdz...... w sofę :-) w porównaniu do

Pana Harpi ? P.Harpia to nie jeden człowiek.

Ma swoją filozofię budowy kolumn.

Jako jedyna w Polsce lub z nielicznych aspiruje do kolumn w kategori High End.

Nie jest sztuką kupić focala z wysokiej półki i złozyć dobrą kolumnę.

Można również samemu wyprodukować głośnik tylko ile ludzi w Polsce na to będzie stać ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, SA, czemu się uwziąłeś akurat na Harpię? Przecież są to rzetelne, pomierzone i przemyślane konstrukcje, gdzie wszystko (łącznie z wyglądem) jest podporządkowane kwestiom akustycznym. A że konstruktorowi spodobał się akurat ten a nie inny tweeter Seasa, to już kwestia wyboru i gustu. Niektórzy lubią metalowe kopułki, inni wolą jedwabne. Ale pomiarowo nic przecież temu "27 TBC/G" zarzucić nie można...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi się wydawało, że stary audiofil to rozsądny człowiek teraz wiem, że ma klapki na oczach jak większość audiofili i uważa, że tylko on ma rację i gra tylko jego system oczywiscie cały :-) Wątpie by jakieś ART-y miały szanse z moimi Monkami. Papier zawsze podbarwi brzmienie a szmaciana wysokotonowka wpadnie w kompresje przy głośniejszym graniu to już na wstępie dyskwalifikuje tą markę w moich oczach. Ostępstwo od neutralności będzie bardzo duże moze być fajnie ale nie prawdziwie. Natomiast Harpie wymagają baaardzo ale to bardzo uważnego doboru reszty toru bo pokazują wszystko i przy tych kolumnach odpada jakiekolkwiek efekciarstwo czy w kablach czy w elektronice. Sprzęt musi mieć dobrą barwe i dawać odpowiednio nasycony i plastyczny dzwięk tak samo kable. Żadne srebro praktycznie nie ma prawa bytu. Dlatego w wielu systemach z doskoku te kolumny grają zbyt szczuplo bo taka jest reszta toru do bani a kolumny nie maja prawie wcale zniekształceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

wstęga(Art, Raven, Raal) i pierścieniowy revelator SS

Cześć, dawno Cię nie widziałem :)

Revelator lepszy niż illuminator ?

 

Na AS 2010, była wstęga w Twoich kolumnach (ta co napuchła :) To któraś z wyżej wymienionych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajcie juz z tą Harpią. To bardzo dobre kolumny, świetnie zrobione, za względnie normalne pieniądze, ale do hi-endu to temu wiele brakuje. Porównywanie tego do Focala (całościowo) to nieporozumienie.

 

To samo metalowy Seas, to świetny głośnik za 150 zł ale na pewno w żadnym aspekcie referencja.

 

Moje kandydatury z dostępnych głośników to wstęgi Ravena i Morel Elite. Fajnie choć jakoś tak inaczej grał jest berylowy SS illuminator. Też bardzo dobry głośnik. Jak również Visaton KE25 - bardzo dobra konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z ciekawszych i nietypowych rozwiazan jes wstega LCY618 w hornie JMLC-1000. Jej pasmo rozciga sie do 100kHz. Skutecznosc ~95dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10804-0-33005600-1332614983_thumb.jpg

post-10804-0-09156400-1332614999_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z wykresu to powinna chodzić od 18KHz w górę tylko ciężko z wykresu coś powiedzieć o jej liniowości gdyż kończy się na 20KHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przetwornik, obsługujący wyższe zakresy pasma stosuje PIEGA w swoich topowych modelach. Miałem okazję słuchać jednego z nich kilka razy i jakość tzw. góry robi miłe wrażenie. Niesety kolumny są szwajcarskie co wiąże się z chorymi cenami kolumn i ich znikomą popularnością/znajomością. Poza tym za takie pieniądze (9-30 tyś EUR) można wybierać do woli w super konstrukcjach konkurencji. Jednak jako ciekawostka warto o nich wspomnieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo a jak Ci napiszę, że wyprodukowanie kopułki za 150zł a wyprodukowanie kopułki za 1000zł to góra 5EUR różnicy i koszt pierwszego to 5UER a drugiego 10EUR za drugi to uwierzysz ? Dalej się cieszysz , że masz drogie kopułki w swoich kolumnach ? Niestety takie są fakty. Najbardziej "zaawansowane" głośniki dużych producentów kosztują w produkcji 10EUR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

No nie przesadzajcie juz z tą Harpią. To bardzo dobre kolumny, świetnie zrobione, za względnie normalne pieniądze, ale do hi-endu to temu wiele brakuje. Porównywanie tego do Focala (całościowo) to nieporozumienie.

 

To samo metalowy Seas, to świetny głośnik za 150 zł ale na pewno w żadnym aspekcie referencja.

 

Moje kandydatury z dostępnych głośników to wstęgi Ravena i Morel Elite. Fajnie choć jakoś tak inaczej grał jest berylowy SS illuminator. Też bardzo dobry głośnik. Jak również Visaton KE25 - bardzo dobra konstrukcja.

 

Znów wyjdę na "obrońcę" Harpii, ale co mi tam...

Ravena i berylowego SS nie słyszałem, za to Morela kilka razy w różnych paczkach. Moim zdaniem Morel stosowany przez S&L (może ktoś wie, jaki to model ?), dostał niezłe wciry od Seasa zastosowanego w Monkach. Wiem to, bo słuchałem te kolumny kilkanaście godzin w znanym mi pomieszczeniu. S&L broniły się wyłącznie wypełnieniem na średnicy, ale nie o tym jest ten wątek. Temat dotyczy głośników wysokotonowych i te z Harpii są bardzo dobre. Dawno już przestały mnie fascynować ceny w audio. Nie mogę więc pojąć, tej ciągłej nagonki na Harpię. W dowolnym czasie, proponuje porównanie góry z dowolnych kolumn Harpii (wszak głośnik ten sam, chociaż zwrotki inne) z droższymi konstrukcjami. Szczególnie mile widziałbym wspomnianego Morela. Czy można lepiej niż Seas ? Sądzę, że tak. Wątek założyłem nie bez przyczyny. Kłopot w tym, że jakoś nie dane mi jest słyszeć zdecydowanie lepszych wysokich od taniutkiego Seasa. Muszę przyznać, że kilka ciekawych głośników pojawiło się w wątku i chciałbym je sprawdzić. Jednak do tej pory Seas jest jednym z najlepszych... nawet mi trudno przychodzi powiedzieć, że chyba najlepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie jak z innymi elementami audio nie do końca jest tak istotny sam element audio jak jego odpowiednia aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton - wcale nie wyszedłeś na "obrońcę" :) Harpia broni się sama. Jak gra - każdy słyszy.

 

rafaell - wiadomo, ale dobry głośnik daje szersze spektrum aplikacji a sama aplikacja jest łatwiejsza. Jak wiadomo każdy element psuje więc czym lepiej gra głośnik sam z siebie tym elementów układanki jest mniej.

 

iceman007- zburzyłeś mój światopogląd. Ja specjalnie kupiłem tak przebrzydle drogie głośniki żeby się przy nich branzlować.

Teraz kiedy wiem od Ciebie że ich wyprodukowanie kosztuje 10EUR muszę je dać pozłocić. Jak to zrobię to dopiero będzie ekstaza :)))) Na zdrowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rafaell - wiadomo, ale dobry głośnik daje szersze spektrum aplikacji a sama aplikacja jest łatwiejsza. Jak wiadomo każdy element psuje więc czym lepiej gra głośnik sam z siebie tym elementów układanki jest mniej.

 

 

 

Oczywista oczywistość ale dalej nie doceniamy lub kładziemy za mały nacisk na pozostałe elementy kolumny! Analogia do niedoceniania wpływu pomieszczenia na dźwięk a raczej silnego niedoinwestowania i traktowania pomieszczenia po macoszemu.

 

Oczywiście jak się zmienia przetwornik na bardzo dobry jest widoczny od razu efekt WOW ale zawsze może być jeszcze znacznie lepiej :) i te pózniejsze "małe kroczki" cieszą najbardziej bo to nasze kroczki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość. Mam tylko nadzieję że ludzie którzy się tutaj wypowiadają nie słuchali STXów w zaadaptowanym pokoju, Dynaudio w stodole, i potem wypisują że STX jest lepszy.

Zakładamy że warunki były normalne - domowe, a wątek jest o głośnikach, nie konstrukcjach czy pomieszczeniach. Więc sprawę trzeba uśrednić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tą stodołą wypełniona po szczyt sianem byłbym ostrożny, to jedna z najtańszych komór bezechowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy jesteś sam czy z kobitką; drugi wariant bardziej iskrzy ale jest mniej palny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

palton - wcale nie wyszedłeś na "obrońcę" :) Harpia broni się sama. Jak gra - każdy słyszy.

Najwięcej do powiedzenia mają Ci, co Harpie widzieli tylko na obrazku :( Właśnie miałem wiadomość na PW, odnośnie głośnika za "150 zeta" w Harpiach ...

 

Mam kolumny na Heili od Kobala. Góra jest naprawdę dobra, ilość informacji powala. Podobne wrażenie robią twarde kopułki, za to szmata sporo niuansów gubi. Jest za to bardziej muzykalna, jednak chyba twarde są bardziej prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że twarde są prawdziwsze i jeszcze spory potencjał przed nimi :)

 

widziałeś kiedyś blachy z celulozy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, twarda jest bardziej prawdziwa, dokładniejsza, ale o wiele wiele wiele ciężej zrobić dobra twarda membrankę. Taką która będzie detaliczna, szybka, otwarta a jednocześnie będzie grała delikatnie i czysto, niestety ten metalowy seas taki nie jest. Chce piaszczyć i świstać a jego sposób przekazu muzyki jest miejscami chamski, natarczywy. Fizyki się nie oszuka, przy drganiach twardy materiał chce się łamać a miękki się ugina i tłumi drgania.

 

Wczoraj słuchałem monitorków a`la Harpia Diana (na L18 i 27TBFC) z SE na "diabełkach" i był miodzik, super bomba, barwa, scena stereofonia zabijała, a jak przełączyliśmy na mój tranzystor to już przestało być tak fajnie.

 

Żadna to wszak nowość że nie każdy wzmacniacz pasuje danemu głośnikowi, także wszystko zależy o całości.

Dlatego obiektywnie rzecz ujmując zdecydowanie wolę mojego Morela od metalowego Seasa, bo nie kosztuje wiele więcej, jest szybki i otwarty (to inna liga niż oklepany i stary MDT29), do tego muzykalny i to zarówno na tranzystorze i lampie, i nie ma najmniejszych szans żeby zaświstał czy coś w tym stylu.

 

Niech ktoś kto słyszał berylowego SS coś powie. Miałem okazję u kolegi tdrozda 2 razy tego posłuchać i było bardzo nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że a'la Diana Harpia to nie to samo co Dobermann czy Monk. Jakość średnicy bezpośrednio przekłada się na jakość góry do tego zwrotnica, okablowanie i obudowa. Świszczeć i piaszczyć może Twoja elektronika i kable a miękka kopułka to maskuje natomiast SEAS pokazuje. Gładkość brzmienia u mnie jest rewelacyjna to jest zależne w dużym stopniu od kabli i elektroniki. Rozdzielczość SEAS-a coś jej brakuje ??? Wydaje mi się, że miękkie kopułki niestety w żadnym wypadku nie są tutaj lepsze. Miałem wstęgi i beryl w domu w kolumnach za sporą kasę. Słyszałem też berylu innych firm i tak samo wstęg. Słyszałem ceramicznych głosników ETON, Iluminatory i Revelatory również nie są mi obce. Mimo wszystko wybrałem taniego SEAS-a w drogich kolumnach bo poziom realizmu jaki generuje ten głośnik przewyższa dla mnie wszystkie wyżej wymienione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem,bo byłem w watku zbanowany-dobrodziej Palton zdjał mi bana.

Panowie jest tak nic nie mam do wlasciciela firmy Harpia Acoustics-tu sprawa jest zamknieta.

Napisalem tylko,ze w kolumnach Twonka seas crescendo jest lepszy niż ten za 150 zeta i tez nie ma dyskusji w tym temacie-tak jest i koniec.

Kolumn Harpia już nie ma w salonie na Ciołka w Warszawie-a tak chcialem posluchać i ocenić-nie wiadomo Panom gdzie sa teraz w Warszawie??

 

Teraz napisze tak-

Panie Icemanie-jestem gotowy na dzwieku porównanie....wiecej na pw.prosze.

ps.

Napalilem sie na porównanie niczym szczerbaty na suchary))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, twarda jest bardziej prawdziwa, dokładniejsza, ale o wiele wiele wiele ciężej zrobić dobra twarda membrankę. Taką która będzie detaliczna, szybka, otwarta a jednocześnie będzie grała delikatnie i czysto, niestety ten metalowy seas taki nie jest. Chce piaszczyć i świstać a jego sposób przekazu muzyki jest miejscami chamski, natarczywy. Fizyki się nie oszuka, przy drganiach twardy materiał chce się łamać a miękki się ugina i tłumi drgania.

Gdyby się choć raz załamała membrana w Seasie, to byś miał ślad tego na niej. Jakie tam są przyśpieszenia, żeby przy niemal zerowej masie membrany miało nastąpić łamanie wskutek bezwładności? Bądźmy poważni, bo dzieci też to forum czytają, i po takich wpisach nie będą dorosłych szanować. Pomijam już aspekt audio-amatora uważającego poważnego producenta za bandę idiotów, co to łamiące się membrany produkują.

 

Ten Seas nie piaszczy, ani nie świszczy, natomiast ładnie pokazuje jakość toru i zwrotnicy, z jaką mu przyszło pracować. Ja właśnie najbardziej cenię takie bezpardonowe przetworniki, a nie "jajka na miękko".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Pewnie z 10% ludzkości jak śpiewa, to czasami im coś zaświszczy. Nie rozumiem, czemu sprzęt miałby to maskować ? Moje Vify pierścieniowe nieco to ukrywają, ale wiem, że tak jest. Głośniki z najwyższej półki jakościowej, nie powinny nic tuszować. Heile są tutaj genialne, a Seasy b.dobre. Ciekaw jestem droższych (a jednak :) przetworników.

 

Może ktoś chce do mnie wpaść z kolumnami? Oczywiście chętnie też zajrzę do kogoś, jeśli transport kolumn byłby zbyt trudny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo - to skąd bierze się break-up metalowych membran ?? Właśnie z tego że metalowa membrana jest sztywna i się nie ugina a próbuje się złamać.

 

Platon - pierścieniowy Vify bardzo wiele ukrywają. Taka przypadłość pierścieni że grają nisko ale z wysoką górą mają problem.

A czy 10% ludzi świszczy ?? Pewnie tak, ale mnie zupełnie nie o to chodzi. I nawet cieżko to wytłumaczyć. Albo to słyszysz i Cię to wk***ia albo wychodzisz z założenia że tak ma być. Ale to jest błąd, bo idąc tą drogą powiesz że bas w pokoju ma buczeć no bo kontrabas przecież też by buczał. Kompletna bezradność i akceptacja takiej rzeczywistości jaka nam pasuje.

 

Ja się od tematu odcinam bo widzę że dla Was "topowym głośnikiem wysoko-tonowym" jest metalowy Seas. Więc albo jestem głuchy albo w swoim krótkim życiu już za dużo słyszałem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z topowych. Znam jeszcze inne bardzo dobre głośniki wysokotonowe. Takim jest z pewnością tytanowy Focal. Miękkie kopułki nie przemawiają do mnie. Wstęga potrafi zagrać gładziutko kolorowo, szybko i praktycznie zawsze brakuje jej delikatnie kropki nad "i" jeśli chodzi o bezpośredniość do tego poziom zniekształcen jest wysoki i wiele osób myli je z detalicznością mówiąc, że wstęgi są super rozdzielcze. Co do pierścieniowych głośników to to jest dopiero tragedia każdy pierścien gra osobno generując zniekształcenia, które są brane za dużą rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.