Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję niniejszym pisać tu o urządzeniach norweskiej firmy Hegel. Do niedawna byłem bardzo sceptyczny wobec tej marki, do czasu jak nie posłuchałem jej sprzętów. Sceptycyzm uleciał, a zrodziło się wielkie uznanie dla produktów Hegla.

 

Do dziś przesłuchałem sporo sprzętu firmy Hegel. Kilka z nich opisałem na swoim audio-blogu: wzmacniacz H70 oraz wzmacniacz H200

 

Zapraszam wszystkich miłośników firmy Hegel do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami a propos.

 

http://www.hegelpolska.pl/

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam od kilku miesięcy HD2 i jestem z niego bardzo zadowolony, w tej klasie to ścisła czołówka (jeden z lepszych DACów jeżeli nie najlepszy). Przed zakupem porównywałem z rDACiem i bardziej przypadł mi do gustu oraz z innymi tańszymi wynalazkami między innymi z Chin.

 

Niedługo planuje zakup dodatkowego DACa, może HD11.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam na wstepie, ze mialem okazje osobiscie rozmawiac z osoba, ktora pracowala dla Hegla i bardzo dobrze zna produkty, takze od strony technicznej.

 

Nie odkryje oczywiscie "Ameryki" mowiac, ze ich recepta na dzwiek jest prosta - jak najmniej przeklamania sygnalu, interferencji, elementow i zjawisk pasozytniczych. Jednym slowem przezroczystosc, brzydko czasem nazywana "drutem wzmacniajacym sygnal".

 

Jest to sposob na muzyke, ktory w dobrze zestawionym torze porywa od poczatku. Co ciekawe, wedlug mnie Hegel jest dosyc wybredny jezeli chodzi o dobor kolumn. Znajdzmy jednak odpowiednie i mamy synergie, ktora naprawde urzeka, wrecz zniewala.

 

To tyle na poczatek. Wydaje mi sie, ze wkrotce dolacze do grona klubowiczow, z jednym ze wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD10 i szczerze polecam.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Hegla !

 

Chciałbym się wpisać do Klubu z Wzmakiem Hegel H100.

 

Poprzednio byłem nie do końca zadowolonym nabywcą Krella S300i i zamieniłem go właśnie na H100 firmy HEGEL. I to jak do tej pory jeden z moich najlepszych zakupów w systemie audio( po kolumnach Dali GRAND ).

Muszę pochwalić ten produkt szczególnie za dynamikę, przestrzeń , super kontrolę i separację poszczególnych instrumentów.

Posiadam również Dac'a Hegel HD 10 , który z kolei wyróżnia sie muzykalnością ( gra na poziomie odtwarzacza CD w przedziale ok 7 - 8 tys zł) i "analogowym" wygładzeniem.

Obecnie szukam jednak jeszcze lepszego źródła, jeśli koledzy mieliby jakiś pomysł do zestawienia H100 i Dali GRAND to chetnie posłucham wszelkich rad i sugestii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azis_light,

 

u mnie pięknie gra Twój były Caspian M1 NG w komplecie cd M1, a jutro dostanie nowe monitory :)

 

Jakbyś porównał M1 do H100 ?

Tak mocno szczerze ;)

 

Edit: błąd

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak szczerze to w/g mnie to jest zupełnie inne granie, powiedziałbym nawet "inna liga" :) szczególnie jeśli chodzi o przestrzeń i dynamikę (przypomina mi trochę produkty Naima ale bez tak bardzo wysunietej do przodu średnicy, bardziej neutralny.

 

Porównując z Roksanem to na pewno :

 

1. Zdecydowanie lepsza dynamika (choć Roksan do najwolniejszych nie należy)

2. Nieporównywalna scena ( zarówno szersza jak i przede wszystkim głębsza )

3. Doskonała separacja instrumentów ( szczególnie w szybkich kawałkach gdzie występuje np. kilka gitar - to każda gra równolegle , niezależnie , dźwięk się nie zlewa - co miało miejsce nawet w Krell'u S300i)

4. Większa neutralność (Roksan wydaje mi się że był trochę "cieplejszy" - choć tego właściwie troszke mi brakuje)

5. Głębszy lepiej kontrolowany bas

 

Jedyne co bym chciał zmienić to troszke więcej "ciepełka " w średnicy bo poza tym to super dynamiczny,zrównoważony i neutralny wzmak, który pięknie przedstawia scenę dźwiękową. Mam cichą nadzieję że kombinując z dopasowaniem źródła wycisnę troszkę więcej szczegółów w dalszych planach i trochę ciepełka w średnicy.

 

Poza tym to banan na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam HD20, ale Xindak właśnie u mnie gra z Calyx-em dodatkowym PSU a wcześniej próbowałem z Naim DAC, Bryston BDA-1, Audio Research DAC8, Lavry DA11, M2Tech Young i żadnemu się nie poddał najbliżej jest Calyx i w sumie baaardzo blisko różnią się niuansami z początku Calyx niewygrzany grał = bardziej krzykliwie bez wypełnienia, ale teraz już się to znacznie poprawiło dalej gra lekko lżej, ale z bardzo zbliżoną barwą i trochę wyższą szybkością i dynamiką mikro. Xindak natomiast dalej daje większy ciężar instrumentów i lepsze nasycenie, ale różnice są tak już niewielkie, że uważam, że to pierwszy przetwornik który w moim systemie zagrał na poziomie Xindak-a. Jeszcze mam z tydzień czasu na ostateczne podsumowanie i zastanowienie się czy jest sens zmieniać i która prezentacja mi się bardziej podoba. Ceny obu przetworników są zbliżone. Xindak daje trochę więcej przyjemności, Calyx jakby ciut bardziej rzetelny ale przez to mniej muzykalny. Do Xindaka musisz dokupić konwerter USB/SPDIF do Calyxa już nie. Calyxa łatwo wypożyczyć polecam. Xindak znów dużo ładniejszy klocek bardzo rzetelnie zbudowany, pięknie się prezentuje trochę mnie martwi, że w miejsce pięknego Xindaka na platformie antywibracyjnej miałby stanąć taki Calyx z 6x mniejszej obudowie :-) taka sierotka stojąca na środku platformy :-)

Szczegółowość Xindaka to bardzo wysoki poziom nić nie umknie uwadze. Warunek jak pisałem wyżej dobry konwerter ja używam Stello U3. Przestrzeń również jest bardzo dobra zadziwia sposób prezentacji basu który jest wyraźnie lokowany w przestrzeni.

Mój system to Harpia Monk, pre BAT VK30, obecnie słucham na jubileuszowej końcówce Xindak PA-20.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Panowie,mam prośbę o w miare obiektywną charakterystykę najtańszego DAC-a Hegla jak to gra?do jakiego przedziału urządzeń można porównać ten przetwornik?i jakie słowa czyta USB?24/96,czy wyżej ,a może niżej? rippy z CD to oczywsta a jak z HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman - a jak gra xindak po coax 'ie ?

bo chciałbym go uzywać zarówno z odtwarzaczem srumieniowym , jak i z odtwarzacza CD po coax'ie

 

Panowie,mam prośbę o w miare obiektywną charakterystykę najtańszego DAC-a Hegla jak to gra?do jakiego przedziału urządzeń można porównać ten przetwornik?i jakie słowa czyta USB?24/96,czy wyżej ,a może niżej? rippy z CD to oczywsta a jak z HD?

 

O który DAC Ci chodzi ?

HD10 czy HD2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś, Drodzy Klubowicze, wylądował DAC Hegel HD2. Będę go testować indywidualnie jako taki, a także porównam z wewnętrznym DAC'iem we wzmacniaczu Hegel H70. Ciekawe co z tego wyjdzie? Nie ukrywam jednak, że jestem już po wstępnej odsłuchowej konfrontacji :)

 

Wyniki testu, oczywiście opublikuję na swoim skromnym i amatorskim audio-blogu. Zapraszam.

post-17176-0-19379600-1330373890_thumb.jpg

post-17176-0-99076300-1330374008_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś, Drodzy Klubowicze, wylądował DAC Hegel HD2. Będę go testować indywidualnie jako taki, a także porównam z wewnętrznym DAC'iem we wzmacniaczu Hegel H70. Ciekawe co z tego wyjdzie? Nie ukrywam jednak, że jestem już po wstępnej odsłuchowej konfrontacji :)

 

Wyniki testu, oczywiście opublikuję na swoim skromnym i amatorskim audio-blogu. Zapraszam.

to porównaj też wejście coax w h70 przepuszczając przed hd2 sygnał :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Iceman - a jak gra xindak po coax 'ie ?

bo chciałbym go uzywać zarówno z odtwarzaczem srumieniowym , jak i z odtwarzacza CD po coax'ie

 

 

 

O który DAC Ci chodzi ?

HD10 czy HD2 ?

 

hd2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pod warunkiem, ze bedzie to HD11 a jezeli inny dac to bedzie glownie zalezalo od jakosci portu USB.

To i ja sie wpisze chociaz nie mam zadnego produktu tej marki, ale uwazam, ze robi naprawde swietna elekronika. Dodam, ze sluchalem wielu jej produktow a z tych ktore byly oja wlasnoscia moge wymiec H100, HD2, HD10. Sluchalem H70, H100, H200, H20, HD2, HD10, HD11, HD20.

Pozdrawiam. Czesto pisze o produktach Hegla, wiec nie bede sie tutaj powtarzal;)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazaje na krótki i troche przypadkowy odsłuch najtańszej integry H70, ale na tyle mnie zaciekawiła,że zacząłem szukac opinii o wzmakach Hegla. Miał ktoś okazje bezposrednio porównać H70 i H100? Jakie różnice? Z jakimi głosnikami najlepiej zgrywaja sie te wzmacniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys element tor dobrze zey byl ciut ciplejsz, moga to byc glosniki lub zrodlo, badz oba, byle nie przedobrzyc, oba wzmaki sa bardzo neutralne. H100 odznacza sie przedewszystim lepsza kontrola, lepsza dynamika. Generalnie brzmia troche podobnie, bezposredniego porownania nigdy nie robilem.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest już jakiś porządny konkret! H200 to jest świetna integra.

 

Niebawem, po H70 i H200, będę u siebie odsłuchiwać H100, która mnie najbardziej przekonuje we współpracy z gramofonem. Ale wrażenia empiryczne jeszcze przede mną :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma sens definitywna likwidacja dobrego zródła cd w zamian za korzystanie z wewnetrznego przetwornika w H70 lub H100 napedzanego np laptopem?. Przynajmniej chwilowo poczułem się zastrzelony ceną H70(blisko 6tys) i H100(prawie 11tys). Smuci mnie brak rynku wtórnego na te urzadzenia. A może istnieje jakiś import prywatny w przypadku którego te ceny są znacznie niższe?. Kolejna wątpliwość - czy posiadajac urzadzenia jak w O MNIE jest sens ich likwidacji na rzecz

któregos ze wspomnianych klocków Hegla z laptopem jako żródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może istnieje jakiś import prywatny w przypadku którego te ceny są znacznie niższe?

 

No jest, Norwegia. Przykładowe aktualne ceny używek, niektóre mają ledwo rok:

- Hegel H200B - 13700 kr

- Hegel DAC HD2 - 1500 kr

- Hegel H200 - 14600 kr

- Hegel H4mk2 - 18000 kr

- Hegel P4A - 9900 kr

niedawno był jeszcze H70 i H100 w cenach nawet jak na nasze portfele atrakcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.