Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli

 

Hegel H200B za niecałe 7700pln,

Hegel HD10 za niecałe 2 koła

 

prawie nówki za pół "atrakcyjnej" ceny polskiego dystrybutora...

 

Przy takich cenach można ryzykować ;)

 

edit: błąd

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem tego Meridiana, ani dac w H70, ale ten w H100 nie jest az tak dobry, ma niezla przestrzen i jest muzykalny, jednakl brak mu dynamiki.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos z Was H200 z DS Linna?

 

Testowal ktos z Was H200 z DS Linna?

Gram takim zestawem: Linn Majik Ds - DAC Hegel20 - integra Hegel 200 - Minas Anor Premium na morelu supreme :) Po wielu modyfikacjach zostane na dlugo w tej konfiguracji, jest naprawde OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poważnie rozważam zakup Hegla H70, niestety na H100 mnie nie stać.

Posiadam kolumny dynaudio dm 3/7. Czy H70 jest wydajnym prądowo wzmacniaczem? Czy da radę uciągnąć podłogowe dynki? Dodam iż w tej chwili napędzam je exposure 2010S (w zestawie z cd 2010S) który mimo iż tytanem mocy nie jest to bardzo ładnie ogarnia dynie. Jednak kusi mnie skok na "półkę" wyżej. A może ktoś napisze jak ma się dźwięk Hegla 70/100 do Exposure? Jestem już umówiony na odsłuch H70 z focusami 260 (niestety nie mają dm 3/7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jestem już umówiony na odsłuch H70 z focusami 260 (niestety nie mają dm 3/7).

 

Dobrze by było, jakbyś wziął ze sobą do porównania albo swój wzmacniacz, albo swoje kolumny (najlepiej).

Jak podłączą Ci H70 do Focusów 260, to możesz być zachwycony dźwiękiem. Tylko czy to będzie dzięki Heglowi ? Czy może dzięki tym podłogówkom, które grają wyśmienicie ?

Focus 260 to model 2 półki wyżej od DM 3/7 i ,moim daniem, dużo lepszy dźwięk usłyszysz dzięki 260 (z całym szacunkiem dla klubowiczów).

 

Na twoim miejscu, jeśli nie możesz wziąć kolumn, umówiłbym się tam, gdzie mają Twoje kolumny.

Sprzedawca, wiadomo - handlowiec, więc będzie Ci chciał pokazać produkt z jak najlepszej strony. Podepnie pod lepsze kolumny drogimi kablami i da nietanie sieciówki do odsłuchu. Słowem "użyczy" do odsłuchu komponentów, których w domu raczej nie masz i do tej półki cenowej nie zastosujesz, żeby dźwięk Ci się jak najbardziej spodobał.

Znana sztuczka i normalna w audio.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jakbyś wziął ze sobą do porównania albo swój wzmacniacz, albo swoje kolumny (najlepiej).

Jak podłączą Ci H70 do Focusów 260, to możesz być zachwycony dźwiękiem. Tylko czy to będzie dzięki Heglowi ? Czy może dzięki tym podłogówkom, które grają wyśmienicie ?

Focus 260 to model 2 półki wyżej od DM 3/7 i ,moim daniem, dużo lepszy dźwięk usłyszysz dzięki 260 (z całym szacunkiem dla klubowiczów).

 

Na twoim miejscu, jeśli nie możesz wziąć kolumn, umówiłbym się tam, gdzie mają Twoje kolumny.

Sprzedawca, wiadomo - handlowiec, więc będzie Ci chciał pokazać produkt z jak najlepszej strony. Podepnie pod lepsze kolumny drogimi kablami i da nietanie sieciówki do odsłuchu. Słowem "użyczy" do odsłuchu komponentów, których w domu raczej nie masz i do tej półki cenowej nie zastosujesz, żeby dźwięk Ci się jak najbardziej spodobał.

Znana sztuczka i normalna w audio.

ja osobiście posłuchał bym 2 wzmaków na 2 parach kolumn wtedy można częsci wpólne wmaków i kolumn wyłapać i zróżnicować co jak gra

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komponenty toru przy odsłuchu to jestem na to wyczulony. Od razu wykluczam takie gadżety i proszę o "fabryczne" sieciówki oraz kable głośnikowe ze średniej półki (lub zabieram swoje). A i nie wszyscy sprzedawcy stosują takie sztuczki. Odsłuch w salonie ma być pierwszym etapem próby dla Hegla H70 - jeśli mi się spodoba to dopiero zabiorę go do domu na konfrontację z moim expo. A dlaczego tak? Ano dla tego, że wypożyczenie na 1 dzień kosztuje niestety 2% wartości wzmacniacza (które zostaje odjęte od ceny jeśli wzmacniacz zakupimy). Niestety w Warszawie i okolicach nie ma salonu który posiadałby zarówno moje DM-y jak i Hegla.

Oczywiście focus 260 to wyższa półka ale Whiter1 pamiętaj , że moje DM-y nie są już seryjne i oczywiście pewnie odstają od 260-tek ale już nie tak mocno ;) (co mam nadzieję skonfrontuję zabierając Hegla do domu).

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzedni wpis kolegi WuMike. Hegel H70 nie tylko "kasuje" Exposure, ale także i Accuphase do modelu E-350, włącznie. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale zalecam każdemu wątpiącemu osobiście posłuchać.

 

Niebawem będę miał u siebie model H100, który jak sądzę, zastąpi mój Accuphase E-213 już na dobre :)

 

Jestem ciekawy jak Hegel H100 poradzi sobie z mega-monitorami Xindak MS-1201? To są trudne kolumny, choć grają jak złoto.

 

Dla zainteresowanych opiszę tę i inne konfiguracje na swoim audio-blogu.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komponenty toru przy odsłuchu to jestem na to wyczulony. Od razu wykluczam takie gadżety i proszę o "fabryczne" sieciówki oraz kable głośnikowe ze średniej półki (lub zabieram swoje). A i nie wszyscy sprzedawcy stosują takie sztuczki. Odsłuch w salonie ma być pierwszym etapem próby dla Hegla H70 - jeśli mi się spodoba to dopiero zabiorę go do domu na konfrontację z moim expo. A dlaczego tak? Ano dla tego, że wypożyczenie na 1 dzień kosztuje niestety 2% wartości wzmacniacza (które zostaje odjęte od ceny jeśli wzmacniacz zakupimy). Niestety w Warszawie i okolicach nie ma salonu który posiadałby zarówno moje DM-y jak i Hegla.

Oczywiście focus 260 to wyższa półka ale Whiter1 pamiętaj , że moje DM-y nie są już seryjne i oczywiście pewnie odstają od 260-tek ale już nie tak mocno ;) (co mam nadzieję skonfrontuję zabierając Hegla do domu).

myślę że dalej odstają i to mocno twoje modyfikowane 2/7 od 260. w nowych focusach są nowe lepsze przetworniki , podstawa basowa tu nie ma co porównywać nawet ,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter250,

Zadzwoń do Melomana w Lublinie. Mają tego Hegla (wyższe modele też), a ostatnio mieli też 3/7. Widziałem też u nich ostatniego Exposure 2010 S2. Jakby nadal to wszystko mieli na stanie, zalatwiłbyś wszystko (a może i więcej) w jednym miejscu i może za jednym zamachem. To tylko 2 godziny jazdy od Wawy.

Chociaż i tak odsłuch u siebie w domu jest niezastąpiony.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że dalej odstają i to mocno twoje modyfikowane 2/7 od 260. w nowych focusach są nowe lepsze przetworniki , podstawa basowa tu nie ma co porównywać nawet ,

 

Jeśli chodzi o przetworniki to myślę, że dużo lepsza kopułka w focusach spowoduje największą różnicę w górze pasma a mniejszej właśnie bym się spodziewał w basie (moim zdaniem przepaści nie będzie). Ale odsłuch wszystko zweryfikuje, zdam szczegółową relację.

 

ps. dm 2/7 są podstawkowe, ja posiadam podłogowe dm 3/7

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przetworniki to myślę, że dużo lepsza kopułka w focusach spowoduje największą różnicę w górze pasma a mniejszej właśnie bym się spodziewał w basie (moim zdaniem przepaści nie będzie).

 

Największa różnica to będzie z powodu innego filtrowania zwrotnicy a nie tzw. "klasy tweetera".

 

Tu masz exposure 3010s:

http://allegro.pl/sh...item=2203467340

 

BTW w ogłoszeniach jest hebel h100, z dwojga złego to lepsze rozwiązanie do podłogowych dynek niż biedniutki h70.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przetworniki to myślę, że dużo lepsza kopułka w focusach spowoduje największą różnicę w górze pasma a mniejszej właśnie bym się spodziewał w basie (moim zdaniem przepaści nie będzie). Ale odsłuch wszystko zweryfikuje, zdam szczegółową relację.

 

ps. dm 2/7 są podstawkowe, ja posiadam podłogowe dm 3/7

jeżeli masz 3/7 to już inaczej oczywiście niż 2/7

ale też powinieneś zwrócić uwagę na niżej schodzący bas większą jego kulturę inną definicję bogatszą barwę szybkosć

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa różnica to będzie z powodu innego filtrowania zwrotnicy a nie tzw. "klasy tweetera".

 

Tu masz exposure 3010s:

http://allegro.pl/sh...item=2203467340

 

BTW w ogłoszeniach jest hebel h100, z dwojga złego to lepsze rozwiązanie do podłogowych dynek niż biedniutki h70.

 

 

Oczywiście filtrowanie robi swoje ale tweeter jest co najmniej klasę (jak nie dwie) wyżej od mojego a to również ma duże znaczenie.

Emil bez przesady z tym biedniutkim.. Dotarła do mnie informacja, że ten biedny H70 bardzo dobrze radzi sobie z focusami 260. W czwartek odsłuch, więc sam się przekonam ile w tym prawdy ;) Trafo ma ponoć 250VA w jednym z testów zagranicznych napisali, że ma 290VA - tak czy inaczej wygląda całkiem okazale. No ale nie tylko trafo się liczy a cała konstrukcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście filtrowanie robi swoje ale tweeter jest co najmniej klasę (jak nie dwie) wyżej od mojego a to również ma duże znaczenie.

 

a tak z ciekawości jak musi być różnica, żeby móc mówić o klasie a jaka, żeby mówić o dwóch?;)

I ile jest wszystkich klas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.