Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

H80 ma niby lepszy dac, a stosunkowo słaby w H100 nie oznacza kiepski. W przypadku H100 producent pisze o wbudowanej karcie dźwiękowej USB, a w przypadku H80 piszą, że bazuje na oddzielnym dac-u, jak donoszą nasi wnikliwi recenzenci na HD2. Sprzedawcy mówili, że przy dac-u w H100 nie będę cierpiał jak podłączę kompa, a działanie dac-a w H80 to poziom zbliżony do HD11 z tej racji, że choć bazuje na HD2, to zaimplementowany w integrze pozwala uniknąć problemów z koniecznością zasilania dac-a i przesyłu sygnału do integry. Ja zrobiłem krótkie porównanie (lubię słuchać, nie lubię testować) tej samej płyty odtwarzanej z CD z transferem sygnału analogowego do integry (Wireword Eclipse 5-2), odtwarzanej z CD z transferem sygnału cyfrowego do dac-a w H80 (zwykły Klotz, taki miałem luzem) i wreszcie zripowanej EAC do wav i odtwarzanej ze zwykłego lapka przez Foobar po kablu usb Wireworda. W obu przypadkach dźwięk "z cyfry" był lepszy, niż "z analogu", zdecydowanie dynamiczniejszy bez negatywnych skutków w innych aspektach. Głębszej analizy nie robiłem i teraz używam CD jedynie jako transportu. W H100, jakkolwiek dobry byłby dźwięk przez USB, nie podłączę niczego innego, ani CD, ani bluray-a, jak chcę zapuścić jakiś koncert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę hegel zrobił sobie strzał w kolanu wprowadzjąc h80 lepszego od h100 (jeżeli chodzi o dac). Nie wnikałem jaki jest w h200 i h300.

Ktoś porównywał z was daca hd20 ze stream magic 6 lub do hd10?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kto mierzy wyżej, niż HD2/H11 lub w ogóle nie potrzebuje daca, bo ma dobre CD lub gramofon, nie ma znaczenia dac w H80, a wręcz może to uznać to za wadę, bo nie chce płacić za zbędny dodatek. Dla mnie H80 to strzał w 10, ale ktoś o wyższych wymaganiach i mający wyższy budżet nie kupi H80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trochę hegel zrobił sobie strzał w kolanu wprowadzjąc h80 lepszego od h100 (jeżeli chodzi o dac). Nie wnikałem jaki jest w h200 i h300.

Ktoś porównywał z was daca hd20 ze stream magic 6 lub do hd10?

H200 nie ma dac, właśnie dlatego jest w kręgu moich zainteresowań. Jak miałem marantza na7004 zastanawiałem się nad wymiana na sm6. Nie było większych różnic miedzy tymi odtwarzaczami, a cenowo jest to 1000zl różnicy. Hd20 był dla mnie konkretnym i słyszalnym upgrade systemu. Dac w h80 jest bardzo detaliczny niestety brakuje mu energii w dole pasma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię że H80 gra b. dobrze, wszystko mi się podoba tylko jest jeden minus chyba... ma słabą wydajność - trafo raptem trochę powyżej 200V zaledwie...

Słuchaliście z kolumnami o skuteczności np. 88dB i mniejszej z trudno do napędzenia kolumnami?

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem go u nas z amphionami argon 3L, natomiast w norwegi z dyniami f160 i takiej wydajności prądowej jak h80 nie ma żaden wzmak do 10000plnn np. roksan caspian m2, atoll in200 itd.

 

Przy bardzo cichych odsłuchach wszystko mamy dokładnie podane na tacy a więc wydajność prądowa jest bardzo dobra, nie o dziwo hegel sparował h80 z Magico S1 za bagatela kwotę, to o czymś świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 10k caspian?

Do 10k to się znajdzie lepsze urządzenie (lepsza wydanosć prądowa)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 000 zł można kupić np. Hegla H100.

http://www.meloman.lublin.pl/wzmacniacze.htm

Albo chociażby Naima Nait XS-2, czy nawet Denona PMA 2020AE. Pamiętam jak miałem przez pewien czas Hegla H100, on fajnie grał, ale trzeba go było nieźle kręcić, bo przy małej głośności było nijako zarówno na AP Tempo 6 jak i Monitor Audio GX300. Pod tym względem lepiej wypadł nawet Creek Destiny 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiej wydajności prądowej jak h80 nie ma żaden wzmak do 10000plnn np. roksan caspian m2, atoll in200 itd.

 

Rozumie że sobie kpisz stwierdzeniem że nie ma do 10 tys. wydajniejszego, dalej piszesz że H80 jest mocniejszy np. od Atoll In200 hehe, słuchałeś obydwóch?

 

Niestety ja słuchałem także z Dynaudio H70 (H80 minimalnie mocniejszy od H70) i Atoll In200 i mam zgoła inne zdanie od Ciebie.

Dlatego pytam jak faktycznie jest z tym H80 w stosunku do H70 i w ogóle jeśli chodzi o kolumny bardzo trudne do napędzenia.

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegelek grał dobrze ale było wyraźnie słychać że gaśnie szybko.

Dlatego pytam jak faktycznie jest z tym H80 w stosunku do H70 bo funkcjonalnie jest wspaniały i też mam Go na oku ale czy napędzi kolumny na Scan Speakach 88dB...

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegelek grał dobrze ale było wyraźnie słychać że gaśnie szybko.

Dlatego pytam jak faktycznie jest z tym H80 w stosunku do H70 bo funkcjonalnie jest wspaniały i też mam Go na oku ale czy napędzi kolumny na Scan Speakach 88dB...

pzdr.

 

Musialbys wziasc na odsluch. Tak jak widzisz Kaaapa twierdzi, ze Amphiony Argon 3L napedzil poprawnie. Ja mam te glosniki i oczywiscie napedza je poprawnie ale jak go wykrecilem do 50. Na takiej pozycji gral lepiej niz IN100, przy czym Atoll mial ta sama glosnosc przy wykreceniu galki na 1,5, ale nie bylo takiego szalu zebym zmienil IN100. Wieksza kultura grania od Atoll'a ale zdecydowanie moglo by byc wiecej mocy.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości, że H80 ma niewielkie trafo (250VA dokładnie) i cudów nie będzie. Inna sprawa, że dynamika jaką osiągnięto, jak na tak niewielki transformator, jest bez wątpienia wyjątkowa. Dla przykładu ostatnio grałem z końcówki X Power 330VA (polecam) dodatkowo wspomaganą zewnętrznym zasilaczem (300VA) i dynamika, rozciągnięcie oraz kontrola basu w H80 jest dużo lepsza. Caspian M1 NG również nie był tak dynamiczny (o innych aspektach dźwięku nie wspomnę). Co by było w większym pomieszczeniu lub z kolumnami o niższej skuteczności? Możliwe, że H80 by się rozłożył, a X Power i Caspian grałyby nadal. Jak nie każecie H80 wykonywać pracy powyżej jego możliwości, a te są naprawdę spore, to ciężko o konkurenta łączącego wszystkie zalety H80. Napiszę inaczej. W bardzo wielu systemach, chyba w większości posiadanych w naszym kraju (nie mam statystyki) H80 z „małym” trafo zagra dynamiczniej, niż „więksi” konkurenci i to jest klu, a nie to, który wzmacniacz ma większe trafo.

Edytowane przez SNM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jakis miesiac temu hegla w domu. Nie ulega watpliwosci ze to swietny sprzet w swietnej cenie, oczywiscie nie jest idealny.

Z jakoscia grania przy niskich glosnosciach nie bylo problemu, jak chcialo sie glosniej posluchac to przy malym pomieszczeniu i niezbyt wymagajacych kolumnach audiovector c2 galka byla ustawiona juz w polowie...

Gora szczegolowa bez ostrosci, bas referencyjny, scena w glab. z tym wszystkim sie zgodze, ale dla mnie brakowalo srodka, emocji, duszy, po kilku dniach sluchania sprzetu przyszedl czas na sluchanie muzyki i tutaj zaczely sie schody, mnie hegel nie wciagal nie absorbowal nie pochlaniał. Wole sto razy gorsze jakosciowo wzmacniaczne i pokocham je mimo ich wad dlatego ze mnie wciagaja i powoduje to ze slucham muzyki zapominajac o sprzecie.

Wszystko rzecz gustu, mnie h80 skojarzyl sie od razu z rotelem 1070 oczywiscie w gorszym wydaniu, mam na mysli charakter brzmienia, jednym sie spodoba innym nie.

Moja koncowka mocy exposure 2010 z dolozonym pre na drabince rezystorowej i paroma modyfikacjami typu kondensatory Black Gate zagrala na tym samym poziome co hegel nie tracac przy tym duszy, dlatego h80 sprzedalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo racji w tym, co pisze kozaqpce. Miałem RA1070 i słuchałem H80, Rotel brzmiał b. analitycznym i dynamicznym dźwiękiem, Hegel też zmierzał w tym kierunku. Który był lepszy jednoznacznie nie da się określić, gdyż jest to zależne wyłącznie od preferencji słuchacza. Dla mnie Rotel podkreślał trochę bardziej skraje pasma a Hegel był min. muzykalniejszy, w każdym razie ja nie potrafię wskazać zwycięzcy w tym pojedynku, ale nie o to mi chodzi. Gdy kupiłem Rotela byłem zachwycony jego dźwiękiem, ale z czasem zaczęło mi brakować tej muzykalności, był dla mnie zbyt analityczny i też po kilku miesiącach go sprzedałem, mimo, że uważam go za b. dobre urządzenie, tylko nie najlepsze dla mnie.

Natomiast wg. mnie inaczej gra H70, ma to coś, czego nie miały ww. wzmacniacze, a mimo to też jest dynamiczny i szczegółowy.

Wg. mnie różnice między ww. wzmacniaczami nie są b. duże, to są szczegóły dla kogoś, kto nie interesuje się audio trudne do wychwycenia. Wydaje mi się, że różnice w dźwięku między wzmacniaczami z różnych półek są odwrotnie proporcjonalne do ich ceny. Weźmy np. Hegla H70/H80 - koszt ok. 6500 zł., kolejny model H100 - koszt ok. 10000 zł. różnica w cenie między nimi 35 % a w brzmieniu niewielka. Dla większej poprawy pasowało by wymienić na H200 (dual mono), ale jego koszt to ok. 15000 zł., prawie 2,5 razy droższy od H70/H80.

Edytowane przez Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrezygnowalem, musze sprzedac z przyczyn finansowych, chociaz ciezko bedzie sie rozstac, natomiast wroce do tego modelu na poczatku przyszlego roku jak sie odkuje i sprzedam exposure 2010.

Moja koncowka mocy exposure 2010 z dolozonym pre na drabince rezystorowej i paroma modyfikacjami typu kondensatory Black Gate zagrala na tym samym poziome co hegel nie tracac przy tym duszy, dlatego h80 sprzedalem.

 

Dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moja chec powrotow do firmy hegel nie powinna nikogo interesowac przy zakupie, produkt byl zgodny z opisem a klient zadowolony, powod sprzedazy to zawsze indywidualna sprawa. Nie badz przewrazliwiony gorsze zlo dzieje sie na swiecie :)

 

PS. Na poczatku roku bede w Norwegii ale tym razem kupie pewnie h200/h300 czy zostanie u mnie na dluzej czy tylko na tydzien jak h80 czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.