Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kopaczmopa,

 

Zgadza się.

Tak samo są tu tacy, którzy sklepową nówkę H100 kupili od pośrednika ("życzliwego" kolegę na miejscu, który też kilka groszy zarobi) z Norwegii za ceny pomiędzy 6,5, a 7 tysi z przesyłką ;)

 

... I oby w przyszłym 2014 roku Hegle w polskich sklepach były w norweskich cenach bez rabatów :))

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6203234.jpg

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Edytowane przez kivlov

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i najważniejsze - aby trafa w Heglach nie brumiły i bas był idealny !!!

marcin1987 - taka luźna propozycje na nowy rok paradigm reference studio 20v5

a jak nie dasz rady to mogę Cię od niego uwolnić - oddam H1 w zamian :-)

Pozdrawiam

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie to ja juz z tego nic nie rozumiem... a dokładniej pisałem juz w klubie dynaudio odnosnie poszukiwań wzmaka pod focusy 110 dla znajomego. Pewna osoba która to sprzedaje bardzo osłuchana zreszta pewnie wszyscy znają powiedziała ze h200 to strata kasy pod focusy i ze lepiej targnie ten ciezki dół h80 szczególnie w małym metrazu i zagra to ogólnie lepiej, a jak chce sie wiecej wydać to baltlaba jakis za 11tys który jest niby cholernie wydajny... to ja juz nic nie wiem :/ w tygodniu wyjdzie, musze to sam ocenić, Zdziwiło mnie tej osoby stwierdzenie ze z h200 moze byc problem z dołem , Zobaczymy

konik, tylko odsluch, tyle w tym temacie.

Dokładnie. Pierwszy dotarł ten Batlab Endo2, niestety nie jestesmy do konca zadowoleni, szukamy dalej... wiec czas na cos Norweskiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Jeśli komuś bardzo przeszkadza buczenie trafa w H100, to jest rozwiązanie...

http://www.audiostereo.pl/hegel-h100-buczace-trafo-%E2%80%93-rozwiazanie_108318.html

U mnie pomogło, może ktoś inny też skorzysta...

 

P.S.: Jeszcze raz wielki podziękowanie dla whiter1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszaleli...Hegel H200 12.999nok

 

http://www.soundgarden.no/januarsalg.html

 

6.5kzł za h200, no cóż, u nas trochę drożej... Do siły nabywczej nie będę porównywał, bo szczęście życia w Polsce jest bezcenne;)

 

Zastanawiająca jest również "normalna" cena h200, 11.5kzł vs 15.5kzł u nas. Z takimi cenami to się nie dziwię popularności hegla na tamtejszym rynku. U nich to jak kambodża u nas.

 

Ps. W żaden sposób nie deprecjonuję brzmienia hegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie odnosnie H80.

 

Mam problem jak poprawic jakosc muzyki z kompa, mam sciagniety i zainstalowany foobar2000 do tego mam pare plikow FLAC 24-95 ale odpalając je nie słysze zadnej roznicy niz bym odpalał je z np windows media....

Ktos moze mi pomoc z ustawieniem tego foobar bo chyba cos robie nie tak.

Połączenie pomiedzy PC a H80 to oczywiscie kabel USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety HD25 nie chca przecenic. Targac H200 z Norwegii to nie jest przyjemna rzecz.

 

No targając takiego wzmaka wpław na własnych plecach przez Bałtyk to mogłoby być fatycznie nieprzyjemne.

 

Jednak jakbym miał lecieć samolotem lub płynąć promem z Norwegii, to chętnie bym sobie tak unieprzyjemił powrót wioząc pamiątkę za niespłena 45% ceny w Polsce :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam kolejne pytanie odnosnie H80.

 

Mam problem jak poprawic jakosc muzyki z kompa, mam sciagniety i zainstalowany foobar2000 do tego mam pare plikow FLAC 24-95 ale odpalając je nie słysze zadnej roznicy niz bym odpalał je z np windows media....

Ktos moze mi pomoc z ustawieniem tego foobar bo chyba cos robie nie tak.

Połączenie pomiedzy PC a H80 to oczywiscie kabel USB.

 

Przejrzyj watki o ustawieniu ASIO i odpowiednio poustawiaj foobara

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tymi H200 coś jest nie tak, skoro w tym samym sklepie H100 jest droższy od H200, a H80 kosztyje prawie tyle co H200?

 

Moim zdaniem H200 wkrótce zniknie z oferty za bardzo przeszkadza w sprzedaży H300. Podobnie jak końcówka Hegel H4SE - też półdarmo.

 

Taki sam los czeka nie długo również H100. Dadzą nowy wyświetlacz i preamp z H80, podciągną trochę moc - może do 130W, nazwią H150 i oferta integr będzie spójna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Mam problem jak poprawic jakosc muzyki z kompa, mam sciagniety i zainstalowany foobar2000 do tego mam pare plikow FLAC 24-95 ale odpalając je nie słysze zadnej roznicy niz bym odpalał je z np windows media....

Ktos moze mi pomoc z ustawieniem tego foobar bo chyba cos robie nie tak.

Połączenie pomiedzy PC a H80 to oczywiscie kabel USB.

 

Ja też męczyłem się z Foobarem - wszyscy zachwalają a u mnie grało najwyżej średnio (blu-raj za 600zł przez "optyka" grał o wiele lepiej), ponadto pojawiały się trzaski przy zmianie utworów, zacinanie radia a z ustawieniami kombinowałem na wszystkie strony... Próbowałem wasapi i nic lepiej nie było, asio z Heglem jakoś mi nie działało i nie działa...

Zainstalowałem JRiver i jest duuużo lepiej pod każdym względem - zwłaszcza brzmieniowym, ale i funkcjonalnym... Interfejs rozbudowany, do którego nie ukrywam trzeba się przyzwyczaić (przekonać). Dochodzi do tego uporządkowanie zbiorów muzycznych pod względem płyt, wykonawców, gatunków... Jeśli się zrobi porządek w tagach, to naprawdę rewelacja... jak dla mnie...

...pamiętaj, że przez USB w H80 poleci "tylko" 24bit/96kHz... o ile dobrze zapamiętałem... jeśli coś mylę, to proszę o sprostowanie...

...jeśli mam być szczery, to pomiędzy standardowymi plikami FLAC a 24/192 różnica jest niewielka, uzależniona głównie od poziomu realizacji danej płyty... albo po prostu ja tego nie słyszę...

JRiver jest niestety płatny... ;-)

Polecam wypróbować...

 

Oczywiście, nie twierdzę, że Foobar to zły program... Może komuś bardziej pasuje (brzmi)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też męczyłem się z Foobarem - wszyscy zachwalają a u mnie grało najwyżej średnio (blu-raj za 600zł przez "optyka" grał o wiele lepiej), ponadto pojawiały się trzaski przy zmianie utworów, zacinanie radia a z ustawieniami kombinowałem na wszystkie strony... Próbowałem wasapi i nic lepiej nie było, asio z Heglem jakoś mi nie działało i nie działa...

Zainstalowałem JRiver i jest duuużo lepiej pod każdym względem - zwłaszcza brzmieniowym, ale i funkcjonalnym... Interfejs rozbudowany, do którego nie ukrywam trzeba się przyzwyczaić (przekonać). Dochodzi do tego uporządkowanie zbiorów muzycznych pod względem płyt, wykonawców, gatunków... Jeśli się zrobi porządek w tagach, to naprawdę rewelacja... jak dla mnie...

...pamiętaj, że przez USB w H80 poleci "tylko" 24bit/96kHz... o ile dobrze zapamiętałem... jeśli coś mylę, to proszę o sprostowanie...

...jeśli mam być szczery, to pomiędzy standardowymi plikami FLAC a 24/192 różnica jest niewielka, uzależniona głównie od poziomu realizacji danej płyty... albo po prostu ja tego nie słyszę...

JRiver jest niestety płatny... ;-)

Polecam wypróbować...

 

Oczywiście, nie twierdzę, że Foobar to zły program... Może komuś bardziej pasuje (brzmi)...

 

Pozdrawiam

 

Też używam JRiver i mogę polecić! - już jakiś czas używam H80 i jedynie mogę same dobre rzeczy o nim powiedzieć! Na duużżyy plus: jakość dzwięku - w porównaniu do poprzedniego zestawu, wygoda z wbudowanym DAC i używaniem PC jako źródła, do tego dekoder i TV podłącząne (lepsza połówka wreszcie się uspokoła :P) Co do problemów z trafem - w H80 cisza!! nic nie słychać!!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem bardzo zadowolony,wręcz mozna powiedziec ze oczarowany jakoscia grania przez ten sprzet ale przesiadlem sie z duzo gorszego zestawu wiec to chyba norma.

Ustawilem sobie wrescie foobara no i jest genialnie, wczesniej puszczalem z kompa tylko mp3 no i roznica jest kolosalna az musze sie teraz przestawic na ten nowy sprzet;p;p

 

Teraz powoli słucham wszystkiego co mialem i odkrywam kupe nowych rzeczy, nawet zona jak posłuchala Dżemow to zbierała zęby z podłogi ;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla uzytkownikow foobara- nalezy przestawic w ustawieniach foobara sterownik z podstawowego na ten od Hegla czyli TE7022, WMP gra bardzo dobrze ale foobar jeszcze lepiej- winamp to nieporozumienie i nie mam na mysli o jakichs ulepszaczach typu korektor bo to wszystko powinno byc wylaczone, zgadzam sie z wami H80 jest niezly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.