Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Czekajcie sobie, nie wycofuje się bo nic nie obiecywalem:) drażliwość ludzi na tym forum jest niesamowita, moje,mojsze i najmojsze. Z 2 foty wygląda to inaczej, 30m to juz sporo, wyglądało na polowe tego.

 

Skoro umiesz krytykować mieszkania innych użytkowników to błyśnij tym NAJTWOJSZYM i wszyscy będziemy podziwiali lub kpili , ot taka zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość mocno odjechaliście z tematem i zaraz klub Hegla do zakładki akustyka przeniosą, albo najpiękniejsze pokoje odsłuchowe... :)

 

MarcinGD,

 

napisz więcej o brzmieniu Adamentesów z H200 i HD25.

Może jednak coś Ci w nich przeszkadza poza kolorem?

Jak je odbierasz w stosunku do Argonów 3L w konkretnym repertuarze?

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mi brakuje w porownaniu do Argonow to nizsze zejscie na basie, te 10Hz nizej jest slyszalne. Argon jest tez troche szybszy, najbardziej jest to slyszalne w muzyce typu electro pop (Kilka razy porownalem Planet Dada Flamboyant i jest dynamiczniej na Argonach, to przejscie w 1:19 na Adamantesach nie daje rady, nie zaleznie od tego ile pradu dostanie), na szczescie takiego repertuaru za duzo nie slucham, jedynie dla zabawy z efektow dzwiekowych. Cala reszta jest na korzysc Adamantesow. Namacalnosc instrumentow, emocje, wokale takie bardziej wysuniete jak w lampie. Amphiony graja bardziej takim rozproszonym dzwiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie podwójny Piotrze widziałeś krytykę,naucz się czytać ze zrozumieniem,wróć do moich postów i nie siej fermentu bez sensu. Premiumsound ma racje juz nie odchodzmy od tematu i niech Marcin powie coś więcej jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie pokaze bo bedziecie malpowac i bedzie wam sie sluchalo lepiej a firmy z okablowaniem padna wiec sami wiecierozumiecie :D z drugiej strony przeciez nie bede robil tego czego wy chcecie a krytykowac kazdy moze wy mnie ja was:)

normalnie jak separatysci pzdr Was:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze podsumowanie. Przejechałem każdy repertuar i są za i przeciw. Diapasony są nie do ruszenia w repertuarach typu jazz, klasyka (miałem dzisiaj wizytę rodziców, ojciec czuł się jak w filharmonii, niesamowita scenę budują). Ostre granie czyli rock rożnych odmian także rewelacja, metal w zależności od nagrania, są dobrze nagrane płyty jak np trivium i takie których się nie da słuchać jak np slipknot , głośniki pokazują każda wadę nagrania. Zero problemów z szybkością na garach, nie brak im dynamiki przy ostrym graniu, odpowiednia separacja gęstych składów. Brakuje tego konkretnego zejścia na basie z podlogowek, przez co utwory elektroniczne mogą wydawać się wykastrowane, choć sama prezentacja utworów jest bardzo przyjemna. Amatorom elektroniki może także brakować czasem szybkości, nie to ze diapason jest wolny, chodzi mi o nienaturalne szybkości generowane tylko w muzyce elektronicznej. W moim przypadku musiał bym pewne motywy z Massive Attack odtwarzać sobie z pamięci.

 

Jeśli nie znajdę podlogowek z podobna sygnatura dzwiękowa + brakujące zejście na basie, wtedy zrobię wszystko żeby diapasony zagościły u mnie na stałe, nawet w oryginalnym nie pasującym do mojego wystroju kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Marcin Dali Helicon 400 mk2 będą pod kolor :) jak weźmiesz black piano (wersja jubileuszowa) i dźwiękowo też Cię powinny zainteresować u mnie grają z H 80 i są rewelacyjnie i jednego jestem pewien, że jak zmienię Helicony to tylko na Epicony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGD

Miałeś możliwość porównania H200 z innymi z rodziny Hegla? H70 H80 H100? O 3setkę nie pytam, bo jest poza zasięgiem.

 

Może ktoś inny miał szansę bezpośrednio ocenić H200 względem mniejszych braci?

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezposrednio nie mialem okazji porownywac tych wzmacniaczy. Nie mozna tez porownywac samych wzmacniaczy, bo gra caly system. A H200 ma wieksze pole manewru przy wyborze glosnikow, zrodel, okablowania itd. H80 mialem w domu na odsluchu, niestety byla za slaba na moje glosniki, DAC dla mnie takze byl niewystarczajacy, bo w tym momencie mialem juz HD20 w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w plaanach latem zakup Xavian XN 250 evo

 

ma H70, ale obawiam się że on tych ScanSpeaków nie rozpędzi, a H200 nowy jest już tani.

 

Marcin powiedz jak ta 2setka wypada w kwestii nasycenia dźwięku, sceny, dynamiki itp względem np H80.

 

Traktujmy to jako porównanie H80 + DAC vs H200 + HD20

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem bezposrednio nie mialem okazji porownywac. Kolega z Premiumsound napewno by wiedzial cos wiecej na ten temat. Jak mialem H80 na testach to w tym momencie lezal u mnie na polce Atoll IN100. H80 byla bardziej muzykalna od IN100 w polaczeniu z HD20, ale juz IN100+HD20 byl bardziej muzykalny niz H80 z wewnetrznym daciem. Pozniej jak dostalem H200 juz kupiona w ciemno, to zagrala z mniejszym basem ale bardziej rowno od IN100, poniewaz atoll za bardzo srednice do przodu wypychal w moim systemie, to tez pozegnalem sie z nim. I od tego momentu zaczela sie zabawa z kablami. I tutaj sie nauczylem na wlasnych uszach, ze takie kwestie jak nasycenie dziweku, scena i dynamika, zaleza w wiekszej mierze od zrodla i okablowania, niz samego wzmacniacza. Wzmacniacz jedyne co musi potrafic, to ogarnac te wszystkie zmiany i miec odpowiedni zapas mocy, a H200 robi to doskonale. Na szczescie te najdrozsze kable wiecej psuja niz poprawiaja, takze przy H200 okablowanie z sredniego polapu cenowego robi pozytywne zmiany.

 

Takze jak widzisz tylko odsluch w twoim systemie, na nie zmienianym zrodle i okablowaniu, prawde ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę ten H200 na próbę, cena jest już mega atrakcyjna, a w lipcu nowy wyszedł by jakieś lekko ponad 5kz.

 

Ponieważ będę w Polsce latem, chcę odsłuchać jeszcze Baltlab Epoca III.

 

Tak nawiasem mówiąc H70 z Xavian XN125 daje kupę frajdy, daję słowo.

 

Krzysiek - co do kabli, to ja miałem dużo droższą TARĘ i Nordost, teraz jest Supra Classic 2,5 (kupiłem jako zasugerowany w teście, jest też użyty jako kabel wewnętrzny) i jest świetny. Groszowy wydatek.

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj sie nauczylem na wlasnych uszach, ze takie kwestie jak nasycenie dziweku, scena i dynamika, zaleza w wiekszej mierze od zrodla i okablowania, niz samego wzmacniacza

 

to prawda, sam kiedys lekcewazylem zrodlo i dokladalem do kolejnych wzmacniaczy a nie w tym lezal problem.

 

 

 

IN100+HD20 byl bardziej muzykalny niz H80 z wewnetrznym daciem

 

ten wewnetrzny DAC w H80 nie jest taki zly (podobny brzmieniowo do Atoll CD100 za 4k pln) ale prawda ze taki HD20 jest duzo lepszy.

 

 

Na szczescie te najdrozsze kable wiecej psuja niz poprawiaja

 

to jest generalizowanie. Bywalo ze bardziej podobaly sie mi u mnie nizsze modele od wyzszych ale czasem te najwyzsze byly sporo lepsze od nizszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Hd11 zjedzie z ceną, coraz bardziej chodzi mi po głowie dodanie daca zewnętrznego. Hd11 może hd20 używka. Wniesie taka zmina coś do systemu? Obecnie korzystam z daca wbudowanego w cdka CEC 3800.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też wsyztskie DACi poza HD25, na którego teraz poluję.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Hd11 zjedzie z ceną, coraz bardziej chodzi mi po głowie dodanie daca zewnętrznego. ...

 

Przecież HD11 już za darmo rozdają. Całkiem serio.

 

1 warunek - kupić H100 w pełnej cenie ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.