Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie, miałem kiedyś h80 ale sprzedałem, mam teraz h200 i również chce sprzedać, nie obraziłem się na klub ani na firmę ale cóż takie życie, zainteresowanych proszę najlepiej o kontakt telefoniczny ponieważ dostęp do internetu mam utrudniony.

Telefon: 515 044 202

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam coś nie tak z sytemem jedyna różnica jaka zauważyłem to taka że na XLR w moim systemie muszę podkręcić o 20 % więcej wzmaka niż na RCA :)

Uwaga: temat zweryfikowany doświadczalnie: DAC'e Hegla generują ten sam poziom sygnału na wyjściach XLR i RCA (innymi słowami pisząc: jest tak samo głośno)

e/w różnic nalezy upatrywać w wzmacniaczu/kablach....

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to sprawa słabych kabli XLR wpiąłem to co miałem pod ręką a jest to raczej low end.

XLR może być wyjściem dającym większy prąd niż RCA i dlatego dźwięk może być dużo lepszy. Napięciowo mogą być porównywalne.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR może być wyjściem dającym większy prąd niż RCA i dlatego dźwięk może być dużo lepszy. Napięciowo mogą być porównywalne.

Ja nigdy nie robiłem porównania w kategorii lepszy-gorzszy ale XLR w moim zestawie CEC CD3800 połączony H1 gra zdecydowanie głośniej niż RCA. Jakiekolwiek porównanie miałoby sens z zastosowaniem porównywalnych klasowo kabli, a nie mam dobrego RCA niestety.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów (po japońsku) o nowym przetworniku c/a/wzmacniaczu słuchawkowym Hegel HD12: http://www.phileweb.com/news/audio/201405/16/14460.html

post-17176-0-50899900-1403813154_thumb.jpg

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu nowego lepszego dzwieku, odsluchalem wczoraj troszke glosnikow. Trenner & Friedl Pharoah, Trenner and Friedl ART, Audiosolutions - Rhapsody 80, Diapason Karis, mialem w planie odsluchac jeszcze PMC OB1i, ale niestety dla mnie sprzedaly sie pol godziny przed moim odsluchem.

 

Pharaoh z H200 sie zupelnie nie zgral. Chaos i zbyt duza ilosc informacji z polaczenia H200 + HD25 nie sluza tym glosnikom. Ale wiem, ze potrafia pieknie zagrac w innym zestawieniu, delikatnie i zwiewnie bylo w polaczeniu tych glosnikow z elektronika Lavardin i Aqua La Voce.

 

ART to male ale ciezkie paczuszki. Z H200 zagraly mistrzowsko, zniknely zupelnie z pomieszczenia. Akustyka i klasyka na tych glosnikach to cos przyjemnego. Ale sa tez pradozerne, nawet H200 trzeba bylo krecic do 60. Warto bylo odsluchac te monitory, mozna uslyszec jak w naszych pomieszczeniach odsluchowych powinny znikac glosniki.

 

Rhapsody 80 sluchalem najdluzej, zdecydowanie musze te glosniki przytargac do mieszkania. Konkretna, namacalna prezentacja, w moim odczuciu glosniki graja wszystko, co najwazniejsze dla mnie nawet slabo zrealizowane plyty rockowe graja bardzo dobrze na tych glosnikach. Trzeba sie tym glosnikom przyjzec blizej na nastepnym spotkaniu i porownac je z moimi ulubionymi Adamantesami.

 

Diapason Karis, to taki mniejszy Adamantes, prezentacja dzwieku identyczna, ale nie tak ogromna. Potrzebuja takze wiecej pradu od Adamantesow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach Hegla h80.

Faktycznie Zensory jutro wystawiam na sprzedaż. Ikony 6 mk2 grają naprawdę nieźle. Dźwięki są bardzo poukładane, bas krótszy i bardziej punktowy. W Zensorach było delikatne buczenie oraz uciążliwe średnie tony.

Testowałem również ze wzmacniaczem Music Hall a35.2, zarówno zensory, jak i ikony. Music hall po kilku minutach został wyłączony i już nie będzie grał. Hegel gra bardzo poukładanym dźwiękiem, z wyraźnym konturowym basem i przyjemną średnicą i wysokimi. Bardzo przyjemny, przestrzenny dźwięk. Przy piosence Pat Metheny - And I Love Her - brak denerwujących dźwięków, a przy wielu ostatnio testowanych przeze mnie wzmacniaczach były denerwujące średnie tony. Naturalny, neutralny dźwięk.

 

Renia239 - Triangle Genese Quartet to delikatnie inna cena, ale przy najbliższej okazji postaram się sprawdzić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach Hegla h80.

Faktycznie Zensory jutro wystawiam na sprzedaż. Ikony 6 mk2 grają naprawdę nieźle. Dźwięki są bardzo poukładane, bas krótszy i bardziej punktowy. W Zensorach było delikatne buczenie oraz uciążliwe średnie tony.

Testowałem również ze wzmacniaczem Music Hall a35.2, zarówno zensory, jak i ikony. Music hall po kilku minutach został wyłączony i już nie będzie grał. Hegel gra bardzo poukładanym dźwiękiem, z wyraźnym konturowym basem i przyjemną średnicą i wysokimi. Bardzo przyjemny, przestrzenny dźwięk. Przy piosence Pat Metheny - And I Love Her - brak denerwujących dźwięków, a przy wielu ostatnio testowanych przeze mnie wzmacniaczach były denerwujące średnie tony. Naturalny, neutralny dźwięk.

 

Renia239 - Triangle Genese Quartet to delikatnie inna cena, ale przy najbliższej okazji postaram się sprawdzić.

 

pozdrawiam

Testowałem MH A 70.1 i mimo że to lepszy wzmacniacz niż A 35.2 to blednie przy H80. Dlatego też go wybrałem. Dla mnie jest lepszy nawet niż Krell 300.i choć to wyższa półka. Póki co odkrywam nowe brzmienie CD które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie Hegla z paczkami 86 db słabo to widze :)

To trzeba posluchac a nie widziec. Sluchalem Hegli z dyniami wielokrotnie i zawsze gralo to conajmniej dobrze.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />To trzeba posluchac a nie widziec. Sluchalem Hegli z dyniami wielokrotnie i zawsze gralo to conajmniej dobrze. <br />

Słuchałem i nie polecałbym tego zestawienia, to tak jakbyś podpiął przyczepę kempingową do Toyoty Yaris ale jak się to komuś podoba i jest dla niego dobrze to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i nie polecałbym tego zestawienia, to tak jakbyś podpiął przyczepę kempingową do Toyoty Yaris ale jak się to komuś podoba i jest dla niego dobrze to fajnie.

 

Wiesz sluchalem, tak roznych Hegli od wielu, wielu lat. Soundgarden w Norwegii glownie zestawia Hegle z dyniami.

Jezeli chodzi o charakter dzwieku te urzadzenia idealnie pasuja do siebie, wielokrotnie tutaj polecalem takie zestawienie i kazdemu sie podobalo.

Natomiast raczej sklonny bylbym twierdic, ze paradigm i hegel to bedzie za ostro gralo, ale moge sie mylic bo duzo tez zalezy od zrodla.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wazniejsze bylo aby dobra sieciowka byla pod kompem niz pod dackiem, wplyw zdecydowanie wiekszy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.