Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

ps39 ja nie jestem z żadnej konkurencji, po prostu piszę co wiem na temat własnych doświadczeń z ich różnymi H100 i strasznie mnie to wkurza, że od pół roku nie jestem w stanie skołować dobrej setki dla siebie to chore !

A przez ten czas tutaj jak i w norwegi sporo się ich przewinęło, ale wszystkie to tandetne wersje niestety ...

Ja póki co siedzę i słucham swojej 80-tki, jeśli zmienię to na 300, bo lubię duże zmiany. Czy ktoś może wypowiedzieć się na podstawie własnych doświadczeń czy "zawierucha" z modelem 100 dotyczy też modelu 300.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wydać dodatkowo ponad 200zł do wzmacniacza, który wyjściowo kosztuje 11000zł to aż szkoda o tym piać bo to żadna usterka biorąc pod uwagę, że to sprawdzony sposób na likwidację buczenia (zarówno ja jak i wielu tu na forum to sprawdzało i działa!).

Gdy już ktoś trafi na DOBRĄ setkę z buczącym trafem to na 100% stwierdzi, że WARTO wydać te 250zł na likwidację tej "mikro usterki" bo brzmienie to rekompensuje

 

z nawiązką !!

I szkoda za te pieniądze szukać czegokolwiek innego KONIEC I BASTA :) !

Oczywiście o ile się trafi na prawdziwą setkę, a nie tą "pseudo unowocześnioną" ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam

Moim zdaniem dać za wzmacniacz ponad 10 000 tyś zł i żeby jeszcze buczało to jest jakaś PARANOJA

Edytowane przez Robo8080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę niektórych o trochę więcej rozwagi. Poszukiwania mitycznego Hegla 100, są śmieszne i trochę straszne. Zaczynam się zastanawiać, co tak naprawdę ma na celu bicie piany przez kolegę.

 

 

Poniżej opisy jak grał mityczny Hegel 100 z wątku

http://www.audiostereo.pl/porzadny-wzmacniacz-do-7kzl_113938.html

 

Chodzi o to, że Hegel grał jasnym ale miał blask bez najmniejszych oznak suchości i tak pięknie wszystko prezentował, że nawet drugi plan brzmiał tak samo wyraziście i żywo jak pierwszy, a to już na mnie robiło piorunujące wrażenie, do tego ta aura między instrumentami...

Atak na basie to było coś niezwykłego, piorunującego, a jego szybkość była wyraźnie większa niż w naimach :O

Zresztą co ja tu będę pisał i się powtarzał... dla mnie nie miał i nadal nie ma konkurencji ...

On łączył wspaniałą barwę, bardzo jasny i szczegółowy dźwięk, niezwykłą płynność i soczystość brzmienia w jedną całość.

Wokaliści dosłownie stali w pokoju i grali dla mnie na żywo DO ZŁUDZENIA.

 

Jakieś spektakularne połączenie wzmaka z kolumnami i żeby ten wzmak miał wbudowanego DACa, grał płynnie jak wybitna lampa, miał też takie nasycone kolorowe barwy, naprawdę bardzo wysoką rozdzielczość, miękkość, szybkość i atak na basie, aurę między instrumentami i grał zarazem tak wybitnie jasno i przejrzyście, że gardło było widać w wokalu (jedyny wzmacniacz przy, którym mogę z ręką na sercu w końcu stwierdzić, że znikła kotara pomiędzy tym co słyszę, a mną) :P

WĄTPIĘ, ale cierpliwie poczekam na propozycję ...

No chyba, że ktoś ma takiego H100 i chce go sprzedać :D ?!?!

 

 

To wszystko u kolegi marcin1987 na:

 

Budżetowe Kef Q5

Hegel 100

Budżetowe kable - niestety kolega kilka razy nie odpowiedział jakie...

PCet jak źródło, muzyka ze Spotify.

Pomieszczenie 14m2

 

No naprawdę pozazdrościć..... ......wyobraźni....

 

 

Miałem kiedyś tak grającą Yamahe Pianocraft. Niestety sprzedałem ją. Szukałem jej później wszędzie - w sieci, Saturnach, Media Marktach, itd. Przewaliłem kilkadziesiąt sztuk i nic. Inne już tak nie grały - to był syf. Ta jedna grała dokładnie tak jak z opisów powyżej, nawet zwykłe MP3. Pewnie gra u jakiegoś szczęśliwca, który nawet nie wie jaki ma skarb. Jak ktoś nie wierzy to pytam? Byliście u mnie, słyszeliście??? ;-)

 

Pozdrawiam Heglowców! Nawet tych z tymi "kiepskimi" Heglami 100! ;-) No i tego jednego z mitycznym Heglem 100 kolegi marcin1987!!! :-)

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi koledze Marcin1987. Wszczyna szum, iż Sound Engine w jego subiektywnej ocenie w starszych modelach H100 był "lepszy" niż w nowszych, zmodernizowanych. I domaga się od Hegla, aby ten posypał głowę popiołem, iż śmiał zamienić zielone drukowane płytki SE na niebieskie? Mam H100, gra to świetnie - kupiłem wzmacniacz w maju 2012 roku. Nie zaglądałem do środka, nie interesuje mnie co jest w środku, bo urządzenie to spełnia wszelkie moje wymagania względem optymalnego dźwięku w rozsądnej cenie. Sądzę, że Marcin1987 za nadto się rozpędził i stracił poczucie rzeczywistości, bo jego wpisy wyglądają (w mojej ocenie) jak polowanie na czarownice.

 

I jeszcze słowo a'propos brumienia transformatorów w H100. Dziwnym przypadkiem ta dolegliwość występuje wyłącznie w Polsce... Nie mogę znaleźć żadnych tego typu tekstów potwierdzających ten fakt wśród informacji światowych, opiniach i doniesieniach.

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze słowo a'propos brumienia transformatorów w H100. Dziwnym przypadkiem ta dolegliwość występuje wyłącznie w Polsce... Nie mogę znaleźć żadnych tego typu tekstów potwierdzających ten fakt wśród informacji światowych, opiniach i doniesieniach.

 

Czesc Violet

 

Mam niejasne wrazenie, ze tylko w Polsce ludzie przykladaja glowe do obudowy wlaczonego urzadzenia - mysle, ze gdzie indziej po prostu sluchaja wtedy muzyki ....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Violet

 

Mam niejasne wrazenie, ze tylko w Polsce ludzie przykladaja glowe do obudowy wlaczonego urzadzenia - mysle, ze gdzie indziej po prostu sluchaja wtedy muzyki ....

 

pozdrawiam

 

 

Dokładnie. Póki co odpukać, najlepszy wzmacniacz jaki miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że Leben też brumi, inne wzmaki też brumią... To totalny bzdet. Wynika z jakości naszej sieci...

Ale co do tej magicznej płytki w H100, to nikt z podobnym tematem nie wrócił, nie chce mi się też wierzyć, że producent, świadomie, aby zaoszczędzić, wypuszczał na rynek gorzej grający sprzęt.

Wychodzi na to, że większość się myli, bo kupują H100, a mniejszość wie coś więcej niż reszta... :(

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki może ktoś z Was sie orientuję jaką przemianę przeszło H-200, zauwazyłem, cześć H-200 ma oznaczenie Fuse : 4 At inne 6,3 AT - ciekawe czy to tylko wartość bezpiecznika (?) ja zauważyłem, że jest inaczej ustawiona skala głośności (jest inny algorytm w 4AT po włączeniu zaczyna się od 40 w 6,3 AT od 30)

,

post-15753-0-51693700-1409471024_thumb.jpg

 

post-15753-0-51693700-1409471024_thumb.jpg

 

Domyślam się, że 4AT to pierwsze modele H-200

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że Leben też brumi, inne wzmaki też brumią... To totalny bzdet. Wynika z jakości naszej sieci...

Wyjaśnij dlaczego jest winna sieć, a nie producent sprzętu.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Patrząc na tą dyskusję z boku i bez emocji odnoszę wrażenie, że konkurencji bardzo zależy aby Hegel sprzedawał się gorzej. Być może reklama ich najtańszego wzmacniacza jest zbyt skuteczna.

 

W tym coś może być, bo jakoś nic konkretnego nikt nie napisał. Wałkowane jest jak mantra "buczące" trafo, na które jest recepcja (jeśli ktoś słucha trafa a nie muzyki) a poza tym ta "usterka" występuje nie tylko w H100, no i te kolory płytek... Już widzę jak teraz każdy posiadacz H100 odkręca śrubeczki, robi zdjątka, analizuje, zastanawia się, czy ma tą lepszą wersję czy gorszą? No nie powiem, zajęcie iście audiofilskie! Nie daj Boże, jak się kolor płytek nie spodoba... Strach pomyśleć! Wzmacniacz do sprzedania! Już nie wspomnę o innych sprzętach domowych, które mogą posiadać jakieś różnice między poszczególnymi egzemplarzami - sprawdźcie to dobrze!

 

Dawno nie zaglądałem do tego tematu (i na całe forum), ale to, co wypisujecie to lepsze niż program kabaretowy, a najwięcej jak zwykle mają do powiedzenia Ci, co nie posiadają tego wzmacniacza... Zazdrość panowie, czy po prostu chęć zaistnienia...?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Szczęśliwy posiadacz H100 (i nie tylko...) Wybaczcie, ale g... mnie obchodzi jaką mam wersję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyście się tak uczepili tych "buczących transformatorów" ?

Też tego nie rozumiem.

Ostatnio słuchałem atolla IN100 i transformator też było słychać. Wiem, że 11tyś to nie 4 ale w tym przedziale cenowym jak bym miał wybierać między nie buczącym naimem i5 a tym atollem to i tak bym wybrał atolla, bo dla mnie zagrał lepiej. A zresztą kto słucha wzmacniacza z uchem 0,5m od obudowy :)

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od 2 lat na Audio Schow tam gdzie grały wzmaki Hegla tam grała muzyka aż chce się słuchać . Cenę tych wzmaków porównując z konkurencją uważam i tak za bardzo atrakcyjną . Osobiście jest to dla mnie niemal pewniak do zakupu przy kolejnej zmianie sprzętu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sie wykłócać, niestety jest wiele osób udzielających się w sieci na temat sprzętu a nie muzyki.

Niektórym muzyka służy tylko aby testować i porównywać sprzęt... ale to ich sprawa nie krytykuję i akceptuje.

 

Zmieniając gorący temat na inny równie gorący - przedstawiam Państwu Hegla H160 :-)

 

http://www.lydogbilde.no/nyheter/hegel-lanserer-h160-integrert-og-hd12-dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sie wykłócać, niestety jest wiele osób udzielających się w sieci na temat sprzętu a nie muzyki.

Niektórym muzyka służy tylko aby testować i porównywać sprzęt... ale to ich sprawa nie krytykuję i akceptuje.

 

Zmieniając gorący temat na inny równie gorący - przedstawiam Państwu Hegla H160 :-)

 

http://www.lydogbilde.no/nyheter/hegel-lanserer-h160-integrert-og-hd12-dac

 

zapowiada się ciekawie jak za kwotę 11tyś ale u nas pewnie 16-17tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że Leben też brumi, inne wzmaki też brumią... To totalny bzdet

Bzdet ?

To tylko świadczy o niskiej jakości transformatorów w tych urządzeniach .

Dlaczego 20-to , 30-to letnie wzmacniacze japońskich firm mają trafa bezgłośne .

Xindak A600P ma trafo 1300W + 4 małe i nawet jak się ucho do obudowy przyłoży to jest bezgłośny . To samo Denon PMA2020AE .

Za to Krell S300i tak burczy że w nocy nie idzie muzyki słuchać .

To samo wzmacniacze NAIM XS gdzie starszy CD CDX ma trafo bezgłośne .

Oszczędności i cięcia kosztów a wystarczy dobrze zalać uzwojenia albo po prostu dobrze je nawinąć .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności i cięcia kosztów a wystarczy dobrze zalać uzwojenia albo po prostu dobrze je nawinąć .

Masz racje ale co zrobisz, petycje napiszesz do producentów, żeby dokładniej zalewali? Trzeba z tym żyć albo przerzucić się na japan.

W audio jest tak, że to co było kiedyś, to dziś jest wyznacznikiem. I tak taki hegel 100 za parę lat będzie poszukiwany na wtórnym, bo to co będzie na czasie, to dopiero będzie fajans :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale co zrobisz, petycje napiszesz do producentów, żeby dokładniej zalewali? Trzeba z tym żyć albo przerzucić się na japan.

I ja tak zarobiłem kupując PMA2020AE .

Jakością i solidnością z tych które miałem moze mu dorównać Xindak A600P ( niższe modele są gorzej zrobione ) .

Taki Krell , legenda . Wzmacniacz wyceniany na 12000zł gdzie żadna śrubka go skręcająca nie była centrycznie , wzmak przy głośnym słuchaniu się wyłączał bo radiatory nie dawały radę . Burczące trafo i pokrywa z góry pomalowana farbą podkładową .

Do tego idiotyzmy z wyłącznikiem z tyłu gdy wzmak na czuwaniu bierze 40W . A Denon bez sygnału sam się wyłącza i bierze 0,3W.

Tu nawet nie chodzi o prąd ale jak coś się grzeje to się zużywa . Choćby wysychanie elektrolitów od temperatury .

Co z tego że świetna przestrzeń i fajne granie .

Od jakiegoś czasu sprzęt dla mnie to nie tylko brzmienie ale i wykonanie , jakość spasowania , użytych elementów no i funkcjonalność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdet ?

To tylko świadczy o niskiej jakości transformatorów w tych urządzeniach .

Dlaczego 20-to , 30-to letnie wzmacniacze japońskich firm mają trafa bezgłośne .

Xindak A600P ma trafo 1300W + 4 małe i nawet jak się ucho do obudowy przyłoży to jest bezgłośny . To samo Denon PMA2020AE .

Za to Krell S300i tak burczy że w nocy nie idzie muzyki słuchać .

To samo wzmacniacze NAIM XS gdzie starszy CD CDX ma trafo bezgłośne .

Oszczędności i cięcia kosztów a wystarczy dobrze zalać uzwojenia albo po prostu dobrze je nawinąć .

 

posiadam naima xs2 i przytawialem oba uszy do obudowy jakoś nie słychać buczenia, wiec przestac pisac jak nieprzytomny.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sie wykłócać, niestety jest wiele osób udzielających się w sieci na temat sprzętu a nie muzyki.

Niektórym muzyka służy tylko aby testować i porównywać sprzęt... ale to ich sprawa nie krytykuję i akceptuje.

 

Zmieniając gorący temat na inny równie gorący - przedstawiam Państwu Hegla H160 :-)

 

http://www.lydogbilde.no/nyheter/hegel-lanserer-h160-integrert-og-hd12-dac

no i nowy DAC od dzisiaj dostępny w sprzedaży..

http://www.soundgarden.no/stereo/d-a-konverter/hegel-hd12-dsd-d-a-konverter-sort-2881.html

 

wracając do zawartości obudów z ciekawości któregoś dnia zaglądnę do mojego H1 dla porównania...to chyba poprzednik H100.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza bedzie 160ke wypozyczyc jak bedzie i zapewne kupic bo grac gorzej nie bedzie od h80

 

bedzie zgrany duet z kolumnami 160+160 :D

 

Właśnie miałem napisać do Ciebie, że warto się zainteresować H160 do Focusów 160.

Bo, nawet jeśli nie dźwiękiem, to przynajmniej symbolami się zgrają ;)

A tak serio, to myślę, że się zgrają.

 

W moim przypadku H160 odpada raczej w przedbiegach z powodu szokująco małej ilości wejść RCA - tylko 1 szuka !!!

No i do tego XLR, jeśli się ma w cedeku lub dacu.

Co im odbiło?

 

Ale skoro ostatnio H100 można było za dyszkę z HD11 kupić nowy w PL, to może po wejściu H160 taką H100 bez HD11 uda się za jakąś siódemkę kupić, albo i taniej ;)

 

no i nowy DAC od dzisiaj dostępny w sprzedaży..

http://www.soundgarden.no/stereo/d-a-konverter/hegel-hd12-dsd-d-a-konverter-sort-2881.html

 

wracając do zawartości obudów z ciekawości któregoś dnia zaglądnę do mojego H1 dla porównania...to chyba poprzednik H100.

 

Tego HD12 to co najmniej w zeszłym tygodniu w sprzedaży na stronie Soundgarden widziałem.

 

 

P.S. Dziwne to jest, że H160 i HD12 nie ma jeszcze na stronie oficjalnej Hegla.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam naima xs2 i przytawialem oba uszy do obudowy jakoś nie słychać buczenia, wiec przestac pisac jak nieprzytomny.

Mikson , czy ja napisałem XS2 ?

Pisałem wyraźnie - NAIM XS . Potwierdziły to też inne osoby .

Na forum Akkusa jest wpis i potwierdzenie właściciela XS z którym pisałem tam publicznie w jakimś wątku .

I pohamuj trochę swoje opiniotwórcze zapędy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się ciekawie jak za kwotę 11tyś ale u nas pewnie 16-17tyś

 

Myślę, że to będzie faktycznie jakieś 15-16 tysi i cenowo -półkowo zastąpi raczej H200, niż H100.

Jakby miał lużną gotówkę, to bym się prędzej skusił na tego H200 z NO za 16kNOK, czyli 6 taniej od H160.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że to będzie faktycznie jakieś 15-16 tysi i cenowo -półkowo zastąpi raczej H200, niż H100.

Jakby miał lużną gotówkę, to bym się prędzej skusił na tego H200 z NO za 16kNOK, czyli 6 taniej od H160.

 

Myślę że jak u Nas zrobią cenę uczciwą jak w NO to ludzie się zainteresują. A jak ceny będą jak zwykle to ponownie połowa jak nie więcej forumowiczów/użytkowników Hegla ściągać będą właśnie z NO :-D

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.