Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Violet a kiedy można się spodziewać wyników testu monitorów Studio 16 Hertz Canto Grand, mnie szczególnie interesuje jak graja z Heglem i najlepiej H80 :)

 

Obecnie grają u mnie Kef R300, ale jak czytam te opinie o głośnikach Studia 16 Hertz to tez mam na nie ochotę, chociaż przesłuchać :)

 

 

OJ , OJ ....kieruj się własnym rozumem i słuchem . Testy są zawsze lub prawie zawsze sponsorowane :) Sam posłuchaj i oceń .Zawsze znajdziesz salon w odległości 100 km od domu . Nawet jeśli masz Corvettę która pali 20 / 100km to raptem 280 zł w dwie strony . Bardzo polecam Studio 16 HZ ( miałem i bardzo chwaliłem Minasy) oraz Hegle ( miałem h70, h100 ,h200 X 2 :) oraz Dac hd11, hd20 i dalej hd 25 (mam) , ale musisz sam znaleźć SWOJE brzmienie

 

Piotrze, dobrze czytam między wierszami? Chodzi Ci po głowie wymiana samochodu na bardziej sportowy, czy całe audio na Corvettę zmieniasz...? :)

 

A co do Hegel H80 i Studio 16Hz(Minas lub Canto), to zestaw, który można z dużym prawdopodobieństwem w ciemno polecać... :)

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruje i wybrałem Kef ( z muzyka elektroniczna, rockiem ) brzmienie mi bardzo odpowiada i pod takie brzmienie sprzęt kupowałem.

 

Odkąd mam "porządny" zestaw stereo, zacząłem odkrywać muzyka na nowo i gatunki których nie słuchałem czyli jazz, smooth jazz nabrały innego wymiaru kiedy są odtwarzane na heglu. Do takiej muzyki chce przesłuchać inne głośniki. I tu będę chciał bardziej miękkiego, cieplejszego grania niż to co oferuje kef.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet a kiedy można się spodziewać wyników testu monitorów Studio 16 Hertz Canto Grand, mnie szczególnie interesuje jak graja z Heglem i najlepiej H80 :)

 

Obecnie grają u mnie Kef R300, ale jak czytam te opinie o głośnikach Studia 16 Hertz to tez mam na nie ochotę, chociaż przesłuchać :)

 

Pracuję nad zestawem S16H Canto Grand i Cayin A-55 TP. Myślę, że w poniedziałkowy wieczór opublikuję ostateczny opis. S16H Canto Grand to wybitne monitory, zarówno pod względem dźwięku, jak i jakości stolarki. Z Heglem H80 u mnie nie grały, ale z H100 - tak. Krótko pisząc - fenomenalny dźwięk w rozsądnej cenie.

 

Violet,

 

Napisz jakie pierwsze wrazenia ?

 

Oczywiscie biorac pod uwage, ze niewygrzany

 

Bardzo pozytywne. Żywy dźwięk, bardzo obszerna przestrzeń, organiczna barwa, duża doza subtelności. Po prostu rasowy Hegel :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wstępuję do klubu hegel, zamówiłem zestaw pream p20 z potężną końcówką mocy H4ASE w srebrnym kolorze,

mam nadzieję, że będzie ładnie grało, ponieważ słuchałem tylko integry H300, to chcąc, żeby grało lepiej, to zamówiłem w ciemno wymieniony zestaw.

Jakie Kable sieciowe polecacie oraz łączówkę XLR?

przez jakiś czas będzie to grało z moimi obecnymi Audio Physic Virgo 25,

ale z czasem pójdą do wymiany na ProAc d40R, lub B&W 803 Diamond, lub Dynaudio Countour 5.4s, albo Isophon Cassiano.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu ProAc Studio 140 MkII z H80 - dla mnie to złe zestawienie, właściwie nie mam co pisać bo po ProAc nawet najprostszych spodziewałem się przynajmniej poprawności, a tu klapa. Więc nie dając za wygraną na drugi dzień przytargałem ProAc Response D2 + kable AudioQuest - on i ..... nareszczcie zagrało, wrażenie misłem jakby mi się pokój powiększył dwukrotnie. Dla mnie przestrzeń, świetny wokal i przyjemność słuchania, płyta po płycie na nowo odkrywana. Troszkę tylko prądu brak w H80 - myślę że jeszcze lepiej byłoby z H200!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem chario na monitory magnant dokładnie na quantum edelstein. Firmy nigdy nie traktowałem poważnie w audio aż nie posłuchałem, te maluchy to takie mentor menuet dwa razy tańsze. Miałem u siebie denona pma 2020ae który zagral świetnie z tymi montorkami, ale powyżej godz.11 wszystkiego bylo za dużo w głośnikach w h80 tego efektu nie dostrzegłem, może jeszcze w tym roku zawita u mnie dali rubicon 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie denona pma 2020ae który zagrał świetnie z tymi Menntorkami

To naprawdę dobre zestawienie niestety h-80 moim zdanaiem nie dawała rady w tym zestawieniu.

 

może jeszcze w tym roku zawita u mnie dali rubicon 5

Co do tego zestawienia to byłbym bardzo ostrożny gdyż Hegel preferuje głośniki wysokoskuteczne a te dali maja 86 db u mnie na Heliconach 300 i Menuetach i Mentorach 2 była bryndza.

 

większość złych opini na temat sprzętu w audio wynika z powyższego i słabego zasilania we wzmacniaczach

 

Lepiej tego ująć nie można było. Jakimś dziwnym trafem żaden Hegelek nie trafił na testy laboratoryjne w czasopismach audio :)

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest z zasilaniem, dlatego doradzają mi na zamianę na min H200, ale Hegel H80 gra do 80-90 % mocy równo a wszystkie Denony w tym 2020 rozsypuje się tonalnie po przekroczeniu 50%, nie mówiąc już o 520, 720 które nie grają wogóle przy 1% mocy - masakra - zasilanie nawet w najtańszym Heglu jest odpowiednie do odpowiednich kolumn i wszystko gra super - kwestia poszukania głośników.

Nasteępne na warsztat amphion żargon 3. Pozdrawiam. Krzysiek.

 

Amphion Argon 3 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony w tym 2020 rozsypuje się tonalnie po przekroczeniu 50%

Przy tym poziomie głosności w Denonie 20xx to już ściany przesuwasz

Hegel H80 gra do 80-90 % mocy równo

ja bym powiedział, że dopiero zaczyna grać :) ja H-200 rozkreciłem nawet na 100 % w Denonie nie przekroczyłem 50 % Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest z zasilaniem, dlatego doradzają mi na zamianę na min H200, ale Hegel H80 gra do 80-90 % mocy równo a wszystkie Denony w tym 2020 rozsypuje się tonalnie po przekroczeniu 50%, nie mówiąc już o 520, 720 które nie grają wogóle przy 1% mocy - masakra - zasilanie nawet w najtańszym Heglu jest odpowiednie do odpowiednich kolumn i wszystko gra super - kwestia poszukania głośników.

Nasteępne na warsztat amphion żargon 3. Pozdrawiam. Krzysiek.

 

Amphion Argon 3 oczywiście.

 

Ja mam dłuższe doświadczenie NAD_em ale modelem C375, nawet szkoda porównywać... z H80, fakt moc ponad 2x większa ale czysta przyjemność obcowania z dźwiękiem... "gęba" się sama śmieje... :)

U mnie H80 z Kef_ami LS50 które mają skuteczność na poziomie 86dB... przy słuchaniu muzyki z plików flac - głośność jest na 40-50... inaczej zgoła się ma sprawa jeśli materiałem jest płyta SACD....

Ostatnio słucham Cztery Pory Roku Vivaldiego... i wstyd się przyznać ale wzmacniacz pracuje na 80-100... przy pomieszczeniu odsłuchowym 15m2... Nie obserwuję spadku jakości dźwięku... ale czy to nie jest szkodliwe dla sprzętu, że pracuje na 80% mocy przez 2-3h?

 

Aragon chociaż 3L :) ciekawe paczuszki.. mam z nimi bardzo dobre wspomnienia... gdyby tak gabinecik miał pow. 20m chyba by był związek :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstyd się przyznać ale wzmacniacz pracuje na 80-100

To normalna głośność przy Heglach, może oprócz zasilania w Norwegi mają jakieś inne Waty :) to co podaje Hegel to ja bym dzielił conajmniej przez 2.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poniżej tył H160 jaki udało mi się upolować. Wynika z tego, że Hegel wpakował w niego sporo mocy(2x160W przy 8ohm), HD12, bo czyta DSD i streamer plików.

W Hiszpanii kosztuje 2999Euro, więc u nas jakieś 12990zł Z przodu ma też wejście słuchawkowe.

Hegel%20H160_ty%C5%82_1.jpg

pozdrawiam

http://premiumsound.pl/aktualnosci/55_Hegel-H160-

Edytowane przez Premiumsound

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest że na stronie hegla nie ma h160 a juz jest w sprzedazy? ?

 

swoja droga niezla przecena Hegel H100 6 199,00 zł z 11 000,00 zł

 

Producent nie nadąża za sprzedawcami, albo czeka na pierwsze opinie i jak będą nieprzychylne, to sie nie przyzna do produktu ;)

 

Te 6199 za nowego H100 to kto znaszych ma?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q21

 

Ja u nich widzę 6999.

 

Tak, czy inaczej, muszą bidulki poniżej ich kosztów zakupu sprzedawać. Przecież Hegel H100 u nas, wedlug wielu piewców (pozdro Violet ;) ) i innych sprzedawców, "jest okazją cenową w swojej klasie", "ma doskonałą relację jakość-cena" i "praktycznie nie dają na niego rabatów", bo "i tak jest niska marża" :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps39,

To nie ma na co czekać. Masz niepowtarzalną okazję niewiele kosztującego upgredu systemu ;)

 

Swoją drogą naprawdę uważasz, że spadło zainteresowanie H100 i jego sprzedaż bez winy producenta, tylko przez łobuzów "hejterów" (modne słowo) ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast H80 kupiłbym H100 bo to właśnie te pieniądze.

Przepraszam, ale jak można porównywać 1:1 H80 vs. H100 -> zdaje się, że to urządzenia reprezentujące całkiem inne podejscie do grania przecież ?

Czy miał ktoś okazje porównać H80 do H100 właśnie ?

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostra krytyka na tym forum modelu H100 wywołała spadek zainteresowania tym modelem. Choć myślę, że to nadal okazja i pewnie zamiast H80 kupiłbym H100 bo to właśnie te pieniądze.

 

H100 nie jest już produkowane od dawna, wszyscy pozbywali sie zarowno h100 jak i h200 od kilku miesiecy, naturalna rzecza jest ze wtedy sprzet tanieje, a jesli do tego sa to wersje demo to nie ma co sie dziwic.

 

Jesli myslimy pod katem cena/jakosc/mozliwosci to h80 jest w swojej cenie nie do przebicia.

 

Ja u nich widzę 6999.

 

Tak, czy inaczej, muszą bidulki poniżej ich kosztów zakupu sprzedawać. Przecież Hegel H100 u nas, wedlug wielu piewców (pozdro Violet ;) ) i innych sprzedawców, "jest okazją cenową w swojej klasie", "ma doskonałą relację jakość-cena" i "praktycznie nie dają na niego rabatów", bo "i tak jest niska marża" :)

 

to i tak sa bardzo kiepskie promocje... rok temu w grudniu w super promocji byly h100 z USB za niecale 5000 pln. A h200 ex demo za ok 4000 PLN. Trzymam do dzis ulotke z tą promocją. (to oczywiscie ceny przy samej fabryce :-) )

Edytowane przez kozaqpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.