Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Tam sa plyty bardzo drogie

Fakt ECM stoją tam po 169 K a podwójne po 249 K a moja ulubiona Norweska kapela Ulver to naprawdę się tam ceni cd 169 k a LP 279 w Polsce za ten sam zestawik (LP + CD) dałem 100 zł tam 440 k - to tłumaczy ich wielkie zamiłowanie do plików, to znaczy oszczędni są tak do minimum :)

 

Link do sklepu w Oslo :

http://www.tigernet.no/site/browse/%22Ulver%22

 

h200 na 7 pozycji w rankingu, :)

W jakim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H-200 wystarczyło tylko wymienić wyświetlacz, dołożyć jedno wejście RCA zrobić wpełni zbalansowany tor, wstawić wzmak słuchawkowy, wymienić wieśniackie nóżki, wymienić gałki na metalowe i niedotykać się więcej i produkować go przez następne 20 lat, jeżeli cena była była by tym samym poziomie co obecnie to na pewno byłby to hicior rynkowy który rozwalał by całą konkurencje.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta koncepcja z H200, jest wielce zgodna z moimi oczekiwaniami. Jednak ilu takich jest? pewnie są jakieś statystyki. Jednak Hegel chce produkować dla "mas" i pewnie jakiś wywiad zrobił czego oczekuje rynek i takie coś im wyszło jak H160. Czas pokaże co wymyśla jeszcze. Pewnie długo czekać nam nie każą. Może powstanie kiedyś "prawdziwy" następca H200, dobry wzmacniacz bez DAC bo i tak trzeba kupić lepszy zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ilu takich jest?

Pewnie finanalnych nabywców było by zdecydowanie więcej niż na H-160, H-160 obejmuję dużą ale tylko potencjalną cześć rynku ludzi młodych ale we współczesnym świecie gdzie młodzi żyją na kredyt (mieszkanie, samochód,AGD) nie sądzę, że wyskrobią skromne 13 tyś. (nawet w kredycie) na zaspokojenie potrzeb audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie, że Skandynawia jest kolebką streamingu. Tam procentowo najwięcej ludzi na świecie słucha w ten sposób muzyki. Co więcej, w tamtych krajach działa analogiczny streaming filmów (Netflix). Oni po prostu są na wyższym poziomie technologicznym. Nie wiem czy martwią się jakością, ale też pewnie mogą sobie pozwolić na droższy wzmacniacz, który będzie lepszy od tradycyjnego tańszego (takiego z rzędem wejść cinch). Jak ktoś chce, to mogę odsprzedać swój DAC HD2, bo właśnie zdecydowałem się poszukać roboczy wzmacniacz, który będzie miał w sobie DAC i ponadto będzie widział komputer przez Bluetooth. Takie mamy czasy. Mimo zmasowanej kampanii chyba w Polsce nie sprzedaje się aż tak dużo urządzeń, skoro firma odstawiła konserwatyzm i odpowiada na potrzeby lokalnego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie, że Skandynawia jest kolebką streamingu. Tam procentowo najwięcej ludzi na świecie słucha w ten sposób muzyki. Co więcej, w tamtych krajach działa analogiczny streaming filmów (Netflix). Oni po prostu są na wyższym poziomie technologicznym. Nie wiem czy martwią się jakością, ale też pewnie mogą sobie pozwolić na droższy wzmacniacz, który będzie lepszy od tradycyjnego tańszego (takiego z rzędem wejść cinch). Jak ktoś chce, to mogę odsprzedać swój DAC HD2, bo właśnie zdecydowałem się poszukać roboczy wzmacniacz, który będzie miał w sobie DAC i ponadto będzie widział komputer przez Bluetooth. Takie mamy czasy. Mimo zmasowanej kampanii chyba w Polsce nie sprzedaje się aż tak dużo urządzeń, skoro firma odstawiła konserwatyzm i odpowiada na potrzeby lokalnego rynku.

 

DOKLADNIE !

 

Hegel raczej nie bedzie produkowal swoich produktow pod potrzeby Polakow, bo to niszowy rynek.

 

Pewnie finanalnych nabywców było by zdecydowanie więcej niż na H-160, H-160 obejmuję dużą ale tylko potencjalną cześć rynku ludzi młodych ale we współczesnym świecie gdzie młodzi żyją na kredyt (mieszkanie, samochód,AGD) nie sądzę, że wyskrobią skromne 13 tyś. (nawet w kredycie) na zaspokojenie potrzeb audio :)

 

Ktory Norweg przejmuje sie tym czy Polaka stac na sprzet za 13 tys :-) ? Srednio zarabiajacy Norweg na h160 bedzie pracowal jakies 2 tygodnie. Dostanie za to swietny stosunek jakosci, mozliwosci, ceny i designu.

Czego chciec wiecej.

Edytowane przez kozaqpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii po prezentacji pewnie cena spadnie do 6000 zł . "Nasze mrówki" szybko zwietrzą dobry interes . Zresztą nawet samodzielna wycieczka do Oslo jest bajecznie tania i jeszcze zwrot VAT . Czyli bedzie szansa na dobre zakupy tylko trzeba cierpliwie poczekać . Polski importer i dystrybutorzy są idealnym miejscem ekspozycyjnym dla norweskich sklepów internetowych . A może BRANŻA obniży marże? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii po prezentacji pewnie cena spadnie do 6000 zł . "Nasze mrówki" szybko zwietrzą dobry interes . Zresztą nawet samodzielna wycieczka do Oslo jest bajecznie tania i jeszcze zwrot VAT . Czyli bedzie szansa na dobre zakupy tylko trzeba cierpliwie poczekać . Polski importer i dystrybutorzy są idealnym miejscem ekspozycyjnym dla norweskich sklepów internetowych . A może BRANŻA obniży marże? :)

 

Do 6000? z jakich wyliczen wyszlo Ci tylko tyle ? oczywiscie bedzie duzo taniej niz u nas ale bez przesady.

Norwedzy nigdy nie obnizaja cen po prezentacji...

H80 od roku kosztuje wszedzie tyle samo, wiec nie wiem skad ten wniosek.

 

 

Cena 13 000 w PL - czyzby premium sound nie wybiegl przed szereg i wyimaginowal sobie taka kwote ? :-) jakis balagan maja na stronie a oferta h160 zniknela :)

 

Ktos sobie bezmyslnie przeliczyl cene w euro z hiszpanii... wszystko wziete z kosmosu, nawet w Norwegii nie mozna jeszcze kupic h160 ale znana jest jego cena, ktora jednak nie mozna sie suregowac bo u nas i wszedzie na swiecie bedzie inna niz tam.

Edytowane przez kozaqpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H-200 wystarczyło tylko wymienić wyświetlacz, dołożyć jedno wejście RCA zrobić wpełni zbalansowany tor, wstawić wzmak słuchawkowy, wymienić wieśniackie nóżki, wymienić gałki na metalowe i niedotykać się więcej i produkować go przez następne 20 lat

 

Gdyby Hegel produkował swoje modele bez zmian przez 20 lat, to poszedłby z torbami, bo rynek używek zabiłby sprzedaż nowego sprzętu. Warto niekiedy spojrzeć na wszystko z perspektywy producenta. Kupować co rok nowy, "lepszy" model i nie marudzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Norweia nie jest w Unii Europejskiej więc jaki zwrot?

Właśnie dlatego jest zwrot VAT przy eksporcie jak robisz to w imporcie indywidualnym to jesteś tak z 25% do przodu od cen z Soundgarden i to bez łaski dostajesz kasę przy wywozie.Jak bardzo kochasz ministra finansów to możesz zareklamować się w Polsce i zapłacić 23% per saldo i tak 2% jesteś do przodu :-)

 

Goście którzy handlują norweskim Heglem maja jeszcze niezły rabat w Soudgarden więc jak zamawiasz sprowadzają ci w cenie sklepu i ch zarobek to rabat i vat :) .

 

Gdyby Hegel produkował swoje modele bez zmian przez 20 lat, to poszedłby z torbami

Jakoś H- 200 dalej produkuje i sprzedaje już kilka ładnych latek jakoś nadmiaru używek nie ma zarówno Polsce jak i w Norwegi.

 

Denon zrobił 10 lat temu jedna spójną linie wzmacniacza pm 2000 i robi rebrendig co 4 lata zmieniając tylko cyferki i jakoś w używanych ich nie widać pomimo upływu czasu ich produkt dalej żyje i ma się dobrze.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprodukowali ich tylko 70 sztuk, taka edycja limitowana

 

Jakoś nazwać to musieli wiadomo marketing:) a 70 szt to całkiem sporo, nie sądzę, że więcej H-200 sprzedano w Polsce za cały okres jego bytności..

 

nawet w Norwegii nie mozna jeszcze kupic h160

Jest dostepny w Soungarden prawie 22 tyś K.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie jest a rano jeszcze nie bylo. Pojde jutro posluchac :-) Wykrakalem :-)

H200 mk2 jest moim zdaniem nawet lepsze niz h300 w kazdym aspekcie brzmienia. Wyciagneli wszystko co najlepsze z h200 i h300. Zyje w norwegii wiec mam szybki dostep. 70 sztuk na Pl to duzo zgadzam sie. Ale u nas nie bedzie ani jednego. Jednakze na caly swiat to zapas na pol roku jak nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6000? z jakich wyliczen wyszlo Ci tylko tyle ? oczywiscie bedzie duzo taniej niz u nas ale bez przesady.

Norwedzy nigdy nie obnizaja cen po prezentacji...

H80 od roku kosztuje wszedzie tyle samo, wiec nie wiem skad ten wniosek.

 

 

Cena 13 000 w PL - czyzby premium sound nie wybiegl przed szereg i wyimaginowal sobie taka kwote ? :-) jakis balagan maja na stronie a oferta h160 zniknela :)

 

Ktos sobie bezmyslnie przeliczyl cene w euro z hiszpanii... wszystko wziete z kosmosu, nawet w Norwegii nie mozna jeszcze kupic h160 ale znana jest jego cena, ktora jednak nie mozna sie suregowac bo u nas i wszedzie na swiecie bedzie inna niz tam.

Cześć,

 

Premium Sound nic sobie nie wyimaginował, w całej Europie, oczywiście poza Norwegią :), ceny na Hegla są takie same. Skoro w Hiszpanii jest 3000euro, to u nas też.

A na stronie nie ma bałaganu, cały czas ją poprawiamy. Hegel H160 zniknął, bo ludziska niedokładnie czytają i chcą już kupować, a jak się okazuje, że jeszcze nie ma, to się złoszczą. Dlatego schowałem.

Jak ktoś chce w pierwszej kolejności, na poważnie kupić, wystarczy że zadzwoni, lub napisze. Zapraszamy.

Oficjalną premierę światową, H160 miał w Japonii na High End Show w Tokyo. Dopiero co się zakończyło. Soundstage się tym newsem chwalił.

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to h200 tylko z nazwy, ani nie gra jak h200 ani tyle nie kosztuje, watpie aby bylo to w PL wyprodukowali ich tylko 70 sztuk, taka edycja limitowana nie doczytal :-) ?

 

kozaqpce,

Czy porównywałeś brzmienie H200 z H200 Anniversary Edition? Mógłbyś napisać coś na ten temat?

 

W Soundgarden piszą o H160, że to następca H200, a nie H100. Dziwne.

 

Jeśli ta limitowana edycja H20 gra nie gorzej od dawnego H200, to za 8 tysi bym przytulił. Albo nawet po niego poleciał, jeślibym miał jeszcze 25% zwrotki dostać.

Jak jeszcze do niego HD11 za 4k NOKów dają, to oferta zła nie jest.

 

Tak pewnie będzie, jak jeden kolega pisał - nasze sklepy to będą ekspozycje pod zakupy w NO przy takim cwaniactwie dystrybutora.

Myślę o sobie bardziej jako o patriocie, niż jako o globaliście i staram się wspierać polskie firmy. Niemniej jednak do Tęczowej Armii LGBT nie należę i rżnąć się nie dam cwaniakom.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6000? z jakich wyliczen wyszlo Ci tylko tyle ? oczywiscie bedzie duzo taniej niz u nas ale bez przesady.

Norwedzy nigdy nie obnizaja cen po prezentacji...

H80 od roku kosztuje wszedzie tyle samo, wiec nie wiem skad ten wniosek.

 

 

Cena 13 000 w PL - czyzby premium sound nie wybiegl przed szereg i wyimaginowal sobie taka kwote ? :-) jakis balagan maja na stronie a oferta h160 zniknela :)

 

Ktos sobie bezmyslnie przeliczyl cene w euro z hiszpanii... wszystko wziete z kosmosu, nawet w Norwegii nie mozna jeszcze kupic h160 ale znana jest jego cena, ktora jednak nie mozna sie suregowac bo u nas i wszedzie na swiecie bedzie inna niz tam.

 

Mam wrażenie żeTwoja oferta była pierwsza na allegro z H80 ( lub jest to zbieżność nicków :) rok temu przed oficjalną prezentacją na AS . Więc pewnie zaraz pojawi się h160 .....................tak ? :)

 

przecież Norweia nie jest w Unii Europejskiej więc jaki zwrot?

 

zwrot jak zwrot ? płacisz w sklepie , potwierdzasz na lotnisku wywóz sprzętu , osdyłasz do sklepu maila z tym dokumentem i za kilka dni masz zwrot na karcie płatniczej . Tak właśnie działa podatek VAT ( wystarczy poczytać i nie ma nic do rzeczy UE ) . Znam temat z własnego doświadczenia ( strasznie fajne uczucie kupić h200 i hd11 za ...7200 )

Edytowane przez PIOTR - PIOTR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak wypadnie w stosunku mocy do nowego roksana K3 swoją mocą. Bo ten wzmak mnie ciekawi jakby zagrał nu wave ps audio.

 

Jesli o h160 wpłaciłem ok. 5,500k. Norweskich zaliczki znajomemu za wypożyczenie wzmaka. Jadę do niego w październiku po 10 i biorę go z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem sie po 10 w przyszłym miesiącu co i jak to wyglada w soungarden. Kolega sie nie interesuje audio, tylko dla mnie na moja prośbę rezerwuje sprzet

 

 

 

 

Ta sama kasę wpłaciłem 11k płn, zobaczymy co ten wzmak potrafi poza hd12na pokladzie w stosunku do roksana k3, inny charakter brzmienia ale reszta... zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem sie po 10 w przyszłym miesiącu co i jak to wyglada w soungarden. Kolega sie nie interesuje audio, tylko dla mnie na moja prośbę rezerwuje sprzet

 

 

 

 

Ta sama kasę wpłaciłem 11k płn, zobaczymy co ten wzmak potrafi poza hd12na pokladzie w stosunku do roksana k3, inny charakter brzmienia ale reszta... zobaczymy

 

Gdzie już słuchałeś Roksana K3?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.