Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez jaj:), czy x34 zagrają z h80. Może uda mi sie kupić h160 i z wyglądu nie pozna ze to inny wzmak, mam swoje pomieszczenie przeznaczony dla audio

U mnie nikt się nie zorientował, że postawiłem H160 w miejsce H80, one bardzo podobne są. Zwłaszcza jak tak stoją, że nie widać głębokości, bo tu różnica znaczna jest. No oczywiście waga, ale czy żona będzie podnosić, ja gonię, sam przecieram ściereczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowowie czy dynaudio x34 zagrają z H80 w 15m2, czy to połączenie jest dobre. Niestety muszę zrezygnować z epiconow żona nie wyraziła zgody na zakup H160;(

Słuchałem tych kolumn, pytanie tylko czy zagrają z H80 bo nie chce mi sie targać wzmaka do salonu.

 

Dokładnie celuję w to same kolumny w takim samym metrażu tylko z H160 :). Mam jednak obawy czytając posta nr 3245 MarcinaGD czy góra nie będzie zbyt zimna. Zrób tak jak Ci pisze ps39 postaw H160 w miejsce H80 warto!!. Miałem wcześniej H80 kupiłem niecały miesiąc temu H160 myślałem że różnicy nie usłyszę na swych wiekowych kodach AV 702 i się mocno zdziwiłem, nawet na takich zabytkach jak kody H160 pokazał już na pierwszym kawałku że wszytko robi lepiej. Ten wzmak jest zaje.... dlatego z nim wpisuję się do klubu HEGLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim pomieszczenienu grają u ciebie x34? Wygole to kręci mnie electrocompaniet eci 5 mk2 jego słodka barwa mnie urzeka, ale cena nie

 

Do dymek to z pewnością świetny partner

 

W. moim metrażu nie będzie trzeba odkręcać gały tak mocno chyba ze zrobię w nim imprezę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Czy H80 pod względem brzmienia bliski jest H70? Czy też wraz z upgradem w H80 zaszły jakieś wyraziste zmiany?

Grają zupełnie inaczej.

H70 charakterem brzmienia najbliżej do H300.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sie pogubić z tymi oznaczeniami Hegla. Nie wiadomo za bardoz w jakim kierunku idzie dany model.

Co do DACow to HD25 znacznie wyprzedza HD20?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 100 i w moim systemie był bardzo podobny do Krella S300i, ale podobno h200 to już inne granie. Warto sprawdzić jak to gra, bo tak jak mówiłem Hegel strasznie namieszał ze swoimi numerami.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki jak chcesz H100 bedzie za lagodna. Zdecydowanie H200, ale nie sluchalem tych glosnikow ktore masz wiec nie wiem jak wypadnie takie polaczenie calosciowo. Ale do rock, metal H200. Co do dac'ow pomiedzy H20 i H25 jest przepasc, ktorej nie wypelnia zaden dac ze stajni hegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps39 cos w tym pewnie jest,

MarcinGD - aż taka duża różnica jest między tymi dac'ami? Ja od dzisiaj mam m2tech young z zaislaniem tomanka i jest mega szczegółowy. Jescze sie dobrze nie bawiłem, ale jestem bardzo zadowolony.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaśniej?

 

Z tego co pamiętam, to H70 grał zdecydowanie cieplej, miał bardziej wyeksponowany wyższy bas i lekko przykrytą górę. Grał bardziej efekciarsko.

H80 gra bardziej równo i lepiej buduje scenę i plany w głąb. Lepsza rozdzielczość i przestrzeń. Więcej na nim słychać. Ogólnie dużo bardziej kulturalny i wyrównany przekaz.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to H70 grał zdecydowanie cieplej, miał bardziej wyeksponowany wyższy bas i lekko przykrytą górę. Grał bardziej efekciarsko.

H80 gra bardziej równo i lepiej buduje scenę i plany w głąb. Lepsza rozdzielczość i przestrzeń. Więcej na nim słychać. Ogólnie dużo bardziej kulturalny i wyrównany przekaz.

Zgadzam się z kolegą Z Gdańska,może dodam,że H70 lepiej pasuje do "jasnego" systemu, tudzież dom "żywej" akustyki. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że h70 którego posiadałem ma dość mocno wycofaną górę ... Trzeba go łączyć z chlodniejszymi, jaśniejszymi kolumnami . Dobrze się u mnie zgrywał z Audiovector S1 ktore są po chłodniejszej stronie neutralności .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Hegel zastąpi u mnie starego Cyrusa 2, Ciekaw jestem tutaj różnicy. Pokój jest niezbyt wytłumiony... bardzo "skandynawski" i surowy gdzie wszystko gra jaśniej

Potwierdzam że h70 którego posiadałem ma dość mocno wycofaną górę ... Trzeba go łączyć z chlodniejszymi, jaśniejszymi kolumnami . Dobrze się u mnie zgrywał z Audiovector S1 ktore są po chłodniejszej stronie neutralności .

 

Potwierdzam...odniosłem takie samo wrażenie...słuchałem z monitorami Xaviana i Amphiona...IMO...za ciemno...

W żywej akustyce może być git...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niestety pozbyłem się H160. Powód to to ciągłe granie głośno - min 55. Kolega przyniósł do mnie wzmacniacz 2 X 80 w klasie A i pomimo wielkiego uznania dla Hegla (miałem 80 i 160) nie zostawił mi wyboru.

Już kiedyś był ten temat poruszany. Ja już teraz mogę grać cicho (bardzo cicho) i mam i bas i całą scenę. Pozdrawiam Heglowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.