Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, ani on jakis spokojny, ani dynamiczny. Znam spokojniejsze i dynamiczniejsze. Myślę że jest mniej więcej po środku.

nie bądź taki tajemniczy - co proponujesz?

Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 naprawdę świetny wzmak, ale nie do wymagających kolumn. Kefów LS50 nie był w stanie w pełni napędzić a kombinowałem na różne sposoby. Przy łatwych kolumnach i odpowiednim zestrojeniu kablami można zostać z nim na długo.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest pierdyliard anonsów o nowym H90 ale wszystkie powielają notkę reklamową Hegla, w której szczegółów jest nie za wiele. Czy ktoś dotarł do informacji, jaki tam siedzi DAC? Taki jak w H80 (czyli raczej średni) z nieśmiertelnym Tenorem, czy coś wreszcie unowocześnili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest pierdyliard anonsów o nowym H90 ale wszystkie powielają notkę reklamową Hegla, w której szczegółów jest nie za wiele. Czy ktoś dotarł do informacji, jaki tam siedzi DAC? Taki jak w H80 (czyli raczej średni) z nieśmiertelnym Tenorem, czy coś wreszcie unowocześnili?

 

DAC dokładnie taki sam jak w H160 i Rost z możliwością streamingu z sieci. Miałem oba i jeśli chodzi o DAC to przebił je DAC Oppo Sonica i L.K.S Audio 004, jeśli nie potrzebujesz streamingu to HD12 jest też zdecydowanie lepszy, jeśli zależy ci na dobrym DAC to lepiej kupić osobno DAC i osobno dobrą integrę lub końcówkę. Hegel dobrze dobrał klasę DAC w H90 - średniej jakości DAC w średniej integrze. Wszystko zależy czy spodoba się granie wbudowanego wzmacniacza, jeśli się podoba to i DAC wystarczy.

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC dokładnie taki sam jak w H160 i Rost z możliwością streamingu z sieci. Miałem oba i jeśli chodzi o DAC to przebił je DAC Oppo Sonica i L.K.S Audio 004, jeśli nie potrzebujesz streamingu to HD12 jest też zdecydowanie lepszy, jeśli zależy ci na dobrym DAC to lepiej kupić osobno DAC i osobno dobrą integrę lub końcówkę. Hegel dobrze dobrał klasę DAC w H90 - średniej jakości DAC w średniej integrze. Wszystko zależy czy spodoba się granie wbudowanego wzmacniacza, jeśli się podoba to i DAC wystarczy.

Czyli cedzą jak zawsze , widać jest dużo napaleńców ,jak jest ich mniej półka zuważalnie wzrasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jak spiąć arcam a90 żeby robiło za pre a sam koniec mocy ma być h200 ,pytam bo nie chce czegoś uwalić :)

 

Potrzebne sa zwory jakieś ?

 

Panowie pytanie jak spiąć arcam a90 żeby robiło za pre a sam koniec mocy ma być h200 ,pytam bo nie chce czegoś uwalić :)

 

Potrzebne sa zwory jakieś ?

zmiana planu ,planu nie ma ? chłopaki z klubu arcama mnie odwiedli od tego pomysłu , arcam ponoć ma słabe pre i ten mix raczej odpada bo nie wiele wniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli cedzą jak zawsze , widać jest dużo napaleńców ,jak jest ich mniej półka zuważalnie wzrasta :)

 

nie jest dokładnie tak jak piszesz. Trzeba zrozumieć dla kogo dedykowany jest H90. To nie jest sprzęt dla audiofilów lub melomanów tylko dla młodzieży ( z zachodu, których na to stać ) którzy przewżnie streamują muzykę i grają na tanich kolumnach byle łupało i dobrze się prezentowało w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Dla audiofilów aktualnie u Hegla jest H360 i dzielonki gdzie jest wystarczająco mocy aby napędzić dobrej jakości kolumny itd. W H360 jest naprawde dobry DAC oczywiście jak na integre..

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym zobaczyć u młodzieży H90. Młodzież to kypuje głośniki Bluetooth, a co najwyżej tanią mikro wieże ze wszystkimi bajerami. W sumie nie robi nawet tego młodzież. Robi to 99% społeczeństwa, 99% która słucha w ogóle czegokolwiek.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym zobaczyć u młodzieży H90. Młodzież to kypuje głośniki Bluetooth, a co najwyżej tanią mikro wieże ze wszystkimi bajerami. W sumie nie robi nawet tego młodzież. Robi to 99% społeczeństwa, 99% która słucha w ogóle czegokolwiek.

 

niestety ale taka jest prawda że Hegle i tym podobne marki na zachodzie kupuje młodzierz (18-25lat nie myl z małolatami z gimbazy), to tylko my tu w polsce i wschodniej europie uważamy niskie modele Hegla za High End. W bogatej zachodniej europie, skandynawi i stanach to traktują je jako dobre grajki tak jak my micro wieże.Niskie modele Hegla kupują za 1 wypłatę a większość polaków ciuła conajmniej rok lub bierze kredyt. Co innego H360 i dzielonki tu już klientami są osoby od 40 lat i w zwyż którzy kupują drogi sprzęt świadomie i ich na to stać

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto uważa niskie modele za HiEnd? Cokolwiek to znaczy.

 

 

W bogatej zachodniej europie, skandynawi i stanach to traktują je jako dobre grajki tak jak my micro wieże.Niskie modele Hegla kupują za 1 wypłatę

A ty kupiłeś sobie wzmacniacz za 1 wypłatę?

 

Nie zrozumiałeś mojego posta, tu nie chodzi o to na co kogo stać.

 

Myślę że przeciętny dwudziesto latek, nie ważne czy to Polak czy ktokolwiek inny raczej nie ma w głowie wzmacniacza w tym wieku. I raczej nie kupuje go, bo mu do domu pasuje, bo go po prostu nawet nie ma. Dziwne rzeczy opowiadasz. :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym zobaczyć u młodzieży H90. Młodzież to kypuje głośniki Bluetooth, a co najwyżej tanią mikro wieże ze wszystkimi bajerami. W sumie nie robi nawet tego młodzież. Robi to 99% społeczeństwa, 99% która słucha w ogóle czegokolwiek.

niestety ale taka jest prawda że niższe i średnie Hegle i tym podobne marki na zachodzie kupuje młodzierz 18-25lat w zależności od kasy w portfelu, którzy chcą mieć swój pierwszy fajny sprzęt all in one i móc streamować swoją muzę z iPhona lub iPada a nie zawalać kilkoma klockami miejsca na szafce pod telewizorem bo taka teraz jest u nich moda i to preferują dekoratorzy wnętrz z ktorych w polsce mało kto korzysta, właśnie tak to jest na przysłowiowym zachodzie, a u nas robi się dla nich ołtarzyki... (nie myl z małolatami z gimbazy),zauważ że H90 bedzie można kupić conajmniej w 5 kolorach, czy poważny audiofil kupi różowy lub żółty wzmacniacz ? to tylko my tu w polsce i wschodniej europie uważamy niskie i średnie modele Hegla za High End u nich to dobre HiFi. W bogatej zachodniej europie, skandynawi i stanach to traktują je jako dobre grajki tak jak my micro wieże.Niskie modele Hegla kupują za 1 wypłatę a większość polaków ciuła conajmniej rok lub bierze kredyt. Co innego H360 i dzielonki tu już klientami są osoby od 40 lat w zwyż którzy kupują drogi sprzęt świadomie dla delektowania się muzyką a nie dla samej mocy by podczas prywatki dać łomot a przedewszystkim ich na to stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto uważa niskie modele za HiEnd? Cokolwiek to znaczy.

 

 

A ty kupiłeś sobie wzmacniacz za 1 wypłatę?

 

Nie zrozumiałeś mojego posta, tu nie chodzi o to na co kogo stać.

 

Myślę że przeciętny dwudziesto latek, nie ważne czy to Polak czy ktokolwiek inny raczej nie ma w głowie wzmacniacza w tym wieku. I raczej nie kupuje go, bo mu do domu pasuje, bo go po prostu nawet nie ma. Dziwne rzeczy opowiadasz. :)

 

2000euro to nie jest dzisiaj na zachodzie jakaś duża nieosiągalna kasa jeśli średnie zarobki to 3500, nie piszę też że każdy w domu ma Hegla, bo nie każdy go potrzebuje . zrozum że piszę o bogatej młodzieży ktora stanowi ok 20-25% populacji młodych ludzi.. tak samo jest z mieszkaniami, z resztą i tak większość kupuje mieszkania samochody i sprzęt na kredyty które konsolidują i mają jedną ratę, mając skończone studia mają rodzine, mieszkanie, samochód i Hegla :)

 

 

A ty kupiłeś sobie wzmacniacz za 1 wypłatę?

może to dziwne w polsce ale tak kupiłem ostatnio Rosta dla córki za 1 wypłatę, ( ale niestety pracuję dla niemieckiego koncernu gdzie wynagrodzenie jest takie jak w niemczech na podobnym stanowisku)

..

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta bogata młodzież (20-25%) ma w domu wzmacniacze, bo pasują do wnętrz? :)

 

Widzisz, a ty dalej o zarobkach. Przespij się, przeczytaj jeszcze raz i zrozumiesz :)

 

i tu masz w końcu racje. takiego H90 80% ludzi kupi dla tego bo jest AIO designerski kolorowy i pasuje do nowoczesnego wnętrza a 20% że dla nich w pierwszym rzędzie ich ulubiona muzyka gra bardzo dobrze na tym sprzęcie.

Parokrotnie widziałem połączenie Rosta lub H160 z KEF LS50 ( które też wpisują się w ten trend chyba jest już z 6 kolorów), i jak się pytałem dlaczego takie zestawienie.. bo fajnie wygląda i da się sterować i odtwarzać muzę z iTunes Tidala i Spotify za pomocą iPhona.. takie czasy

W Heglu to wyczuli za wczasu i zrobią na tym kasę

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny masz tok klasyfikacji urządzeń. To znaczy że ktos powiedzmy powyżej 40 słucha taśmy? Albo nie podobają mu się LS50?

To tak jakbym napisał że VW Golf jest dla. 20 latków, Passat dla 30, a Touareg powyżej 40. Zrozumiałeś?

Klasyfikujesz urządzenia od najniższego modelu przypisując je wiekowi i zamożności. Przecież to nie mądre, mówiąc delikatnie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny masz tok klasyfikacji urządzeń. To znaczy że ktos powiedzmy powyżej 40 słucha taśmy? Albo nie podobają mu się LS50?

To tak jakbym napisał że VW Golf jest dla. 20 latków, Passat dla 30, a Touareg powyżej 40. Zrozumiałeś?

Klasyfikujesz urządzenia od najniższego modelu przypisując je wiekowi i zamożności. Przecież to nie mądre, mówiąc delikatnie.

raczej ty nie rozumiesz co ja piszę. nie piszę tego co ja o tym myślę tylko jaki jest trend i co udało mi się zauważyć. a ty bierzesz to tak do siebie jakby od tego co napisałem zależało wszystko na świecie i tylko twój pogląd jest jedynie słuszny.. i Hegel i LS50 są dla ludzi którym się podobają i ich na nie stać i tak samo golf i passat i touareg. jeden kupi bo mu się podoba drugi bo na niego go stać i też będzie się nim cieszył bo o to w tym wszystkim chodzi by nas to cieszyło...a cała dyskusja zaczeła się czy w H90 jest dobry DAC.. dla jednego dobry dla innego słaby.. ilu ludzi na świecie tyle wyborów :) każdy ma swój punkt odniesienia a na razie nikt jeszcze nie wymyślił bezwzględnej skali dobroci DACów.. dobrze wiemy że nie sam DAC gra tylko cały system wraz z pomieszczeniem odsłuchowym.. najwyższa pora iść spać :)

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam ta młodzież nawet jak ma kasę czy bogatych rodziców na pewno nie kupuje jakiegoś Hegla (pewnie nawet nie wiedzą o czymś takim) i jest dokładnie tak jak pisze Rafał muzyki słuchają z głośników Bluetooth i smartfonów, a jakość z Youtube jest dla nich zadowalająca - taki mamy trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam ta młodzież nawet jak ma kasę czy bogatych rodziców na pewno nie kupuje jakiegoś Hegla (pewnie nawet nie wiedzą o czymś takim) i jest dokładnie tak jak pisze Rafał muzyki słuchają z głośników Bluetooth i smartfonów, a jakość z Youtube jest dla nich zadowalająca - taki mamy trend.

Panowie współczuje wam i waszej młodzieży.. tu gdzie ja mieszkam w Polsce i tam gdzie przebywam w Niemczech znam młodzież, która posiada Hegle, Naimy, NADy,Sudgeny nawet lampy Primaluna, Fezz lub nawet Leben czy Ayon oczywiście może nie najwyższe modele ale mają ten sprzęt który uważacie z takim wielkim przekonaniem że tylko wy możecie na nim się poznać i docenić i tylko was na niego stać, oczywiście nie przecze że jest młodzież która kupuje boomboxy i gra po BT nawet jeśli ją lub ich rodziców stać ale jak mają kupować lepszy sprzęt jeśli nikt im o tym nie mówi i nie poświęca im czasu na audio edukacje.

Zamiast tak z pychą się przechwalać że wokół was taka bieda lub młodzież z tak marną świadomością to zaproście do siebie tą młodzież zademonstrujcie jej swój wychuchany high endowy sprzęt uświadomcie że istnieje na świecie coś więcej niż marne micro wieże i boomboxy edukujcire ich a zobaczycie że za parę lat będzie tego sprzętu wokół was wiecej i będzie z kim rozmawiać o audio i słuchać wspólnie dobrej jakościowo muzyki.. ja i moi przyjaciele tak robimy i po części dlatego młodzież chce słuchać lepszej jakościowo muzy z dobrego sprzętu.. i nie trzymajcie swoich drogocennych sprzętów na swoich ołtarzykach do których nie pozwalacie dojść pewnie nawet swoim dzieciom a niemówiąc już o obcych.. zachowujecie się jak ciułacze i potraficie tylko szydzić i wyśmiewać.. a przecież młodzież bedzie taka jak ją sami wychowamy.. nawet jeśli w tym przypadku piszę o audio ale oczywiście dotyczy to wszystkich innych aspektów..

Zachęcam was abyście byli świadomymi edukatorami waszej młodzieży a nie z nich tylko kpicie.. bo skńczy się tak że za parę lat ta młodzież będzie kpiła z was starych tetryków...

Widzę że łatwo przychodzi wam uogólnianie całego społeczeństwa... aby to zmienić i aby młodzież była taka jaką byśmy chcieli to trzeba się zaangażować..ale to pewnie was przeraża albo przerasta.

Przepraszam za off topa ale nie wytrzymałem już tej waszej nagonki że młodzież wokół was jest taka jak opisujecie.. przykro tego czytać bo to może nie młodzież tak do końca jest temu winna.. nie sądzicie ?!

Pozdrawiam

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.