Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No na Hegla Można dobre ceny wyrwać :)

Masz świetny zestaw - Gratuluje :) u mnie CDP4a MK2 też się dobrze wpasowało :)

Dziękuję.Nie tylko na Hegla.Rabat można wycisnąć na każdy sprzęt,bez wyjątku.Przed miesiącem kupiłem Dynaudio x38-30%,tydzień temu tellurium ultra black-30%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zauważyłem inne zmiany u mnie w domu. Podłoge drewnianą mam wszędzie ale w tym mniejszym pomieszczeniu tam gdzie ściany są z kartongipsu jak puszczałem muze to takie wrażenie troche pudełkowatego basu było. Teraz przeniosłem sie do większego pokoju gdzie ściany są murowane i normalny tynk. Delikatny pogłos echa jest bo nie umeblowane ale zniknął ten pudełkowaty bas. Gram z PC audio i różnica jest duża. Jak wstawie kolumny na odsłuch z Heglem powinno być też lepiej.

:) zrezygnowałem z mebli-kupuje kolumny:)

 

przyczyna jest najcześciej konstrukcja sciany szkieletowej pokrytej 1x płyta k-G plus mały ciężar tejże.

Mozna znacznie poprawic dokładając co najmniej druga warstwę cięższej/grubszej płyty k-G i moze trzecia najlepiej sklejone na Green Glue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zmianę dźwięku zawsze dają kolumny i to wówczas nie są skoki w bok . Ale jak Ci się podoba obecny dźwięk to należy zmieniać tylko płyty w odtwarzaczu albo pliki w komputerze . Moim zdaniem przy H300 i H360 można zakończyć poszukiwania , zmiana na basie jest warta dopłaty tym bardziej że jak dla mnie to już można z tym dzwiękiem zostać na długie lata .

 

Kiedyś obiło mi się o uszy że modelu H200 Aniversary powstało tylko 70 sztuk . Nie wiem czy to prawda , jeśli tak to bardzo mała ilość .

 

 

Oczywiście odseparowanie kolumn od podłoża jest na podłodze pływającej obowiązkowe ale do samego końca to nie pomaga , nie to żebym od razu polecał remont ale jak ktoś kiedyś będzie robił to warto wziąć pod uwagę ten element akustyki i położyć sobie podłogę przytwierdzoną do podłoża na stałe w pomieszczeniu gdzie słucha się muzyki .

Hmm teraz wiem dlaczego pływająca :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz wiem dlaczego pływająca :)))

Dokładnie bo bas jest luźny jak guma w starych majtkach .

 

Tak trochę z innej beczki zapytam.

Kto z klubowiczów Hegla przebywa w Norwegii?

Ja mieszkam w Sarpsborgu, chętnie bym nawiązał kontakt, także piszcie na Pw

Widoki są tutaj piękne mam szczęście mieszkać 4 godziny drogi od tych miejsc zresztą tu wszędzie jest blisko gór , fjordów itd itp . Raj dla ludzi kochających przyrodę i spokój . Zdjęcia z tegorocznych wakacji .

post-5152-0-03664400-1510351072_thumb.jpg

post-5152-0-90366200-1510351090_thumb.jpg

post-5152-0-65656700-1510351127_thumb.jpg

post-5152-0-94617900-1510351169_thumb.jpg

post-5152-0-87487900-1510351188_thumb.jpg

post-5152-0-13407500-1510351207_thumb.jpg

post-5152-0-83274600-1510351229_thumb.jpg

post-5152-0-65574000-1510351248_thumb.jpg

post-5152-0-19463100-1510351261_thumb.jpg

post-5152-0-13402200-1510351274_thumb.jpg

post-5152-0-47742900-1510351291_thumb.jpg

post-5152-0-79804800-1510351304_thumb.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zmianę dźwięku zawsze dają kolumny i to wówczas nie są skoki w bok . Ale jak Ci się podoba obecny dźwięk to należy zmieniać tylko płyty w odtwarzaczu albo pliki w komputerze . Moim zdaniem przy H300 i H360 można zakończyć poszukiwania , zmiana na basie jest warta dopłaty tym bardziej że jak dla mnie to już można z tym dzwiękiem zostać na długie lata .

 

Kiedyś obiło mi się o uszy że modelu H200 Aniversary powstało tylko 70 sztuk . Nie wiem czy to prawda , jeśli tak to bardzo mała ilość .

 

 

Oczywiście odseparowanie kolumn od podłoża jest na podłodze pływającej obowiązkowe ale do samego końca to nie pomaga , nie to żebym od razu polecał remont ale jak ktoś kiedyś będzie robił to warto wziąć pod uwagę ten element akustyki i położyć sobie podłogę przytwierdzoną do podłoża na stałe w pomieszczeniu gdzie słucha się muzyki .

Fajnie byc jednym z 70 :))) ale ta wartość w głowie tez zostaje ,choc wiem jakie zmiany był

względem h200 , rozmawiałem z zagranicą i kurna nowość mi wbili burmaster czy jakos tak , i za wszelka cenę kolega mi go wpycha ,nie chodzi o kasę także to na bok , bardziej chc emnie zaskoczyc bo ma atolla 200 ale wmawia mi że lepszy band to własnie burmester i że to mnie dogniecie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najładniej jest na dalekiej północy zdjecia nie moje ale dokładnie tam tak wygląda na żywo . Lofoty to jeden z cudów świata warto zobaczyć je na własne oczy .

 

Fajnie byc jednym z 70 :))) ale ta wartość w głowie tez zostaje ,choc wiem jakie zmiany był

względem h200 , rozmawiałem z zagranicą i kurna nowość mi wbili burmaster czy jakos tak , i za wszelka cenę kolega mi go wpycha ,nie chodzi o kasę także to na bok , bardziej chc emnie zaskoczyc bo ma atolla 200 ale wmawia mi że lepszy band to własnie burmester i że to mnie dogniecie :)))

Burmaster ma znakomite brzmienie dobry kierunek . W audio chodzi żeby znaleźć swój dźwięk mnie wgniótł w fotel 10 lat temu Hegel i do dziś nic go nie przebiło . Ale każdy ma swoje własne preferencje .

post-5152-0-69967500-1510352099_thumb.jpg

post-5152-0-73746700-1510352121_thumb.jpg

post-5152-0-15183400-1510352144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najładniej jest na dalekiej północy zdjecia nie moje ale dokładnie tam tak wygląda na żywo . Lofoty to jeden z cudów świata warto zobaczyć je na własne oczy .

najładniej jest na dalekiej północy zdjecia nie moje ale dokładnie tam tak wygląda na żywo . Lofoty to jeden z cudów świata warto zobaczyć je na własne oczy .

Mój boże nie wieżę ,to prawdziwe foto jest ? :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój boże nie wieżę ,to prawdziwe foto jest ? :))

Byłem na Lofotach 10 lat temu tam jest cieżko o dobrą pogodę jeden dzień miałem bajeczne widoki ( tam 300 dni w roku jest niekoniecznie dobra pogoda do zdjęć ) i na żywo jest piękniej niż na tych zdjęciach wiem że trudno w to uwierzyć ale tam są piękniejsze widoki co parę metrów niż na tych zdjęciach .

Pamiętam że całą jedną noc ( a własciwie dzień polarny ) spędziłem na robieniu zdjęć .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najładniej jest na dalekiej północy zdjecia nie moje ale dokładnie tam tak wygląda na żywo . Lofoty to jeden z cudów świata warto zobaczyć je na własne oczy .

 

 

Burmaster ma znakomite brzmienie dobry kierunek . W audio chodzi żeby znaleźć swój dźwięk mnie wgniótł w fotel 10 lat temu Hegel i do dziś nic go nie przebiło . Ale każdy ma swoje własne preferencje .

To ja tam chce umrzeć razem z heglem :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki są tutaj piękne mam szczęście mieszkać 4 godziny drogi od tych miejsc zresztą tu wszędzie jest blisko gór , fjordów itd itp . Raj dla ludzi kochających przyrodę i spokój . Zdjęcia z tegorocznych wakacji .

 

No to mnie kolega zaskoczył! ;)

Trochę Europy zjechałem, ale takich spektakularnych i zróżnicowanych krajobrazów podczas jednego dnia to jeszcze nie widziłem. Nawet jak się człowiek wcześniej przygotuje do takiego wyjazdu, poczyta, poogląda zdjęcia, to na żywo i tak urywa d...

Co bym nie był gołosłowny to sobie oblukajcie:

 

https://photos.google.com/share/AF1QipNZYjvw-g2i8jJuarDFb9Do-Ansu6BvN08TKJhVPsyx3gMPeWJexV6wpj1X6GM28Q?key=TVo4TWN1TGktWllFekRYMk4yNjFVd0sxNDZWNHpR

 

http://www.motocykle.tczew.pl/forum/viewtopic.php?t=2182

 

Wracając do tematu Hegla

Jestem ciekaw H300 w jakiejś sensowniejszej konfiguracji niż moja, bo ja po h200 to się nie mogę odnaleźć jakoś...

Czy porównywał ktoś może Node2 z Ariesem mini na przykład? Co z tej półki cenowej i podobnie wygodną obsługą wypada naj lepiej mnie nurtuje pytanie...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniłem wysłużonego Krella 280 na Ayre c-5xe mp. Wcześniej miałem okazję posłuchać z moim h300 Cdp4a. Niestety mimo, że jak się zdaje odtwarzacz i wzmacniacz tej samej firmy powinny grać bardzo dobrze ja tej synergii nie słyszałem . Z obecnego źródła jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że zakończyłem poszukiwania swego dźwięku. Ayre świetnie zgrał się z h300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniłem wysłużonego Krella 280 na Ayre c-5xe mp. Wcześniej miałem okazję posłuchać z moim h300 Cdp4a. Niestety mimo, że jak się zdaje odtwarzacz i wzmacniacz tej samej firmy powinny grać bardzo dobrze ja tej synergii nie słyszałem . Z obecnego źródła jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że zakończyłem poszukiwania swego dźwięku. Ayre świetnie zgrał się z h300.

Doskonałą synergię znajdziesz H360+Mohican.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohican niestety nie słyszałem nie mnie jednak c-5xe mp jest - jak mi się zdaje - dobrym ( delikatnie mówiąc ) odtwarzaczem . Z H300 całkowicie zaspokaja przynajmniej obecne moje potrzeby . Po zmnainje cd doceniłem h300 i wiem, że wzmacniacz ten stać na bardzo wiele . Do wcześniejszych odtwarzaczy hegla ( z pomimienjecm mohican , którego jak pisałem nie słyszałem ) nie miałem przekonania . Wcześniejszy Krell bardziej wpasował się w moje gusta . ( Na temat Ayre nie będę się wypowiadał - inna pułka ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najładniej jest na dalekiej północy zdjecia nie moje ale dokładnie tam tak wygląda na żywo . Lofoty to jeden z cudów świata warto zobaczyć je na własne oczy .

 

 

Burmaster ma znakomite brzmienie dobry kierunek . W audio chodzi żeby znaleźć swój dźwięk mnie wgniótł w fotel 10 lat temu Hegel i do dziś nic go nie przebiło . Ale każdy ma swoje własne preferencje .

 

Ładne zdjęcia i miejsce. W takim klimacie to i muzyki inaczej sie słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest testowałem te same serie kabli RCA i XLR i zawsze XLR gra wyraźnie większą sceną .

ok ale nie dokończyłes ,nie odpisałes na pytanie jaka branża ? :)))

 

Nie wiem czy podzielacie moje zdanie ale wzmacniacz na Xlr gra lepiej. Po różnych kombinacjach padło na Nordost Tyr2 i obecnie jest Ok.

To zależy gdzie bo xlr gra szerzej to fakt ,ale z dekoderem rca u mnie wypada lepiej niz xlr , bo bywa tego po prostu za dużo i nie jest to potrzebne :)

 

Artur Rojek wydał nowa płyte , kurde nie kumam tego ,albo za głupi jestem ,ale ciężka klima :))

na Tidalu jest ,pytam albo lub zadaje pytanie Rojek to wybitny wokalista i maże tak powiem to coś , ale dlaczego aż tak ?

Posłuchajcie tego

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freju, popracuj nad skladnia zdan, ciezko to sie czyta. A Rojka poslucham, jego 1sza plyta byla bardzo udana.

Przepraszam ,myślałem że tu o muzyce jest :) pierwszą znam w sensie liznąłęm ,a pytałem o nową i jakie myśli macie ? :)

 

Przeczytaj swoje teraz masz dwóje bo w jednym zdaniu masz trzy błędy :)))

 

Dokładnie tak jest testowałem te same serie kabli RCA i XLR i zawsze XLR gra wyraźnie większą sceną .

Nie pytam dlatego że chce ci dokuczyć , po prostu fajnie wiedzieć łatwiej sie rozmawia , bo wiem kim jesteś i horyzont mi sie powiększa , ja tez handluje nie wstydzę sie tego Jacm :))) może nie siędze centralnie w branży audio , ale robie wszystko żeby w to wbić bo wtedy będę szczęśliwym człowiekiem jak ty :)))

 

Ale marzy sie tzw nie zależność ,w sensie chcę handlować wszystkim i dla wszystkich :)) taka robota mi sie marzy :) i myślę że jest to do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem forum jeśli jest ktoś z branży powinno pisać o tym chyba. Tak pamiętam jak czytałem. Bo pomału przestaje wierzyć w te polecane zestawienia :)

:))) to coś jak wierzyć sprawiedliwość :) Marek o wszystko cza się bić , ale bez przesady info na forum to tylko albo aż 70% prawdy tak strzelam :)

 

nie chodzi o bledy ale o skladnie, wyrwane z kontekstu mysli, bez znaczenia czy o muzyce czy wielorybach, wciaz jest to forum i chodzi o wymiane mysli. Dobra, nie czepiam sie;)

Też cię kocham , i pójdzmy dalej i dalej :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz h200 ciemny hmm to chyba nad użycie jest:))) kup sobie nada :)) h200 to mega otwarty piec jest

 

Mówisz h200 ciemny hmm to chyba nad użycie jest:))) kup sobie nada :)) h200 to mega otwarty piec jest

Prowokacja to jest ,rozumiem :))

 

Już wiesz o czym pisałem Marek :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.