Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na dwóch prezentacjach, wczoraj grało też Mohicana, dzisiaj tylko z plików. Dźwięk z płyty był wyraźnie lepszy. Ale nawet z plików zrobił na mnie ogromne wrażenie. Taka przestrzeń i kontrola, niesamowity dźwięk. W sumie słuchałem tego z godzinę.

No ja tak wpadłem a Tubami Avantgarde Acoustic potem z Heglem to są dla mnie wzorce i inne wymiary muzyki . Dwa razy zdarzyło mi się jak dotąd zbierać szczękę z podłogi właśnie słuchając elektroniki tych firm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ja tak wpadłem a Tubami Avantgarde Acoustic potem z Heglem to są dla mnie wzorce i inne wymiary muzyki . Dwa razy zdarzyło mi się jak dotąd zbierać szczękę z podłogi właśnie słuchając elektroniki tych firm .

 

 

A jakie kolumny ?

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę godzin temu wróciłem z AVS i niestety pokój hegla mnie rozczarował :(

Grało P30+H30+Mohican + kolumny Trenner & Friedl.

Nie wiem co było przyczyną, ale zaraz później obok posłuchałem Avangarde Acoustic i .......nie wiem co powiedzieć.

Już wiem :) .....dźwięk najbliższy ideałowi. Tak naturalnego, swobodnego, dynamicznego i można by tak jeszcze długo wymieniać dźwięku moim zdaniem na wystawie nie było w żadnym innym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolumny ?

Amphion Xenon konstrukcja wysokotonowca oparta na tubie który obrabia też dużą część średnicy . Na tych głośnikach udało mi się zbudować scenę holograficzną że można siedzieć 2 metry od środka bazy odsłuchowej i dalej spokojnie istniała scena trójwymiarowa .

 

Niestety efektu jak tuby Avantgarde gdzie wyraźnie słychać start dzwięku i jego wygaszanie w przestrzeni nie ma, tylko na pełnych tubach słyszę taki efekt jakby muzyka nie tylko grała ale wyrażnie była rysowana w pomieszczeniu płyneła przez nie , dzwięk nie stoi zawieszony w miejscu jak na klasycznych kolumnach ale w zależności od rodzaju instrumentu potrafi się przybliżać i oddalać na scenie w trakcie ataku i wybrzmień. Ogólnie jest wrażenie życia muzyki potem na każdym innym systemie jakby emocje muzyczne umarły .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to był najlepszy zestaw wystawy. Byłem w tym pokoju dwa razy, słuchałem z CD i z Tidala. Muszę przyznać, że jak puścili z "Mohikanina" dobrze nagraną płytkę (Anny Marii Jopek) to miałem opad szczeny. Była mega przestrzeń, holografia i bezpośredniość. Jak puścili gorszej jakości nagranie to już nie było takiego szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie z pół roku nie było i u mnie nadal H360 z xavianami xn250... i żadnej alternatywy :) - pzdr :)

 

Ja przesiadłem się z XN250 na System

Audio Pandion 2 i jest jeszcze lepiej. To co zrobiło SA z tymi przetwornikami to cuda Panie powiadam.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja przesiadłem się z XN250 na System

Audio Pandion 2 i jest jeszcze lepiej. To co zrobiło SA z tymi przetwornikami to cuda Panie powiadam.

Bravo! I chodzi o to żebyś był zadowolony. Może i ja powinienem odsłuchać tych kolumn bo narazie jeszcze sie takie nie znalazły które bym chciał kupić :)

Zagra to z H360?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek K.

 

Zapraszam ze swojej strony!!!

 

W weekend robimy słuchanie. Gdzie mieszkasz?

 

Zapraszam tak czy inaczej ...

 

Jestem w czasie przeprowadzki, żona zagotowana, ale podłuchamy!!!

 

Obiecuję...

 

...bo muzyka jest najważniejsza...

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H190 w kilka dni po premierze mocno staniało -:) Cena 11990 link do aukcji

Jak myślicie to jest pomyłka czy promocja czarny piątek.

 

Black Friday w Korisie do łyknięcia H80 za 4,6 k H90 za lekko ponad 5,4 k, H190 za 12 k i HD30 za 15 k

https://www.koris.pl/category/black-friday

 

Ja przesiadłem się z XN250 na System

Audio Pandion 2 i jest jeszcze lepiej. To co zrobiło SA z tymi przetwornikami to cuda Panie powiadam.

 

Irek nie kuś mnie bo gram aktualnie XN250 z Heglem H360 i jest wybornie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H190 w kilka dni po premierze mocno staniało -:) Cena 11990 link do aukcji

Jak myślicie to jest pomyłka czy promocja czarny piątek.

Można wysłać wiadomość i się spytać jaki to nowy jest bo większość tych promocji to poekspozycyjne egzemplarze są także łaski nie robią że cena obniżona.

 

 

 

Black Friday w Korisie do łyknięcia H80 za 4,6 k H90 za lekko ponad 5,4 k, H190 za 12 k i HD30 za 15 k

https://www.koris.pl/category/black-friday

 

 

 

Irek nie kuś mnie bo gram aktualnie XN250 z Heglem H360 i jest wybornie

 

@mujas mógłbyś sprecyzować „wybornie” jak to gra razem? Ja też mam tego wzmaka i szukam towarzystwa.

 

HD30 normalnie przy zapłacie gotówką też był do kupienia za 15, bez Black Friday.

Teraz był a AVconnection H160 za ok 7,5 H160 ale poekspozycja też.

 

:) lubie stare wyświetlacze Hegla walące po oczach:) nowe mi sie nie podobają.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Black Friday w Korisie do łyknięcia H80 za 4,6 k H90 za lekko ponad 5,4 k, H190 za 12 k i HD30 za 15 k

https://www.koris.pl/category/black-friday

 

Poczytaj jak przebiegał projekt Pandion!!! XN250 są wybitne, ale...

 

Irek nie kuś mnie bo gram aktualnie XN250 z Heglem H360 i jest wybornie

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia słucham H360 z Mohicanem.Dochodzę do wniosku,źe to jest właśnie optymalny zestaw.Każde z tych urządzeń eksponuje zalety drugiego,doskonale się uzupełniają.Przy okazji okazuje się, źe x38 to jedne z nielicznych modeli Dynaudio bez znanego problemu z basem.Mocny,głęboki,konturowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany padło na spendor A5R. Hegel gra z nimi niesamowicie bas jest bardzo zróżnicowany schodzi bardzo nisko pełna kontrola. Paczki bardzo dobrze grają w pomieszczeniu nawet 13m/2 nie ma problemu z ich ustawieniem. Nie ma dudnienia bas jest szybki i zwarty. Jestem w siódmym niebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.