Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

 

 

Black Friday w Korisie do łyknięcia H80 za 4,6 k H90 za lekko ponad 5,4 k, H190 za 12 k i HD30 za 15 k

 

 

 

 

 

 

https://www.koris.pl/category/black-friday

 

 

 

Irek nie kuś mnie bo gram aktualnie XN250 z Heglem H360 i jest wybornie

 

 

 

Normalnie cena zwala z nóg. W Norwegii w czarny piątek H80 kosztował 6000 nok,teraz jest za 8000 nok. Przy obecnym kursie to tylko wsiadać w samolot i na zakupy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takiej ciszy w Heglu, więc.......

Co powiecie na taki klimat ?....muzyka oczywiście z Hegla :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=2N6zpzSZRwA

 

Stan systemu "stabilny", także zabrałem się za oświetlenie, żeby bardziej podkreślić moją ściankę, nad którą zresztą troszkę się namęczyłem. Ciepłe oświetlenie i dobra muzyka naprawdę potrafią wprowadzić człowieka w dobry nastrój.

 

Żona przerwała mi na końcu, ale co zrobić....trzeba się dostosować :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy ktoś ma jakieś doświadcznia z zestawieniem H160 z Audio Physics Classic 20 (v1.0 z bocznym głośnikiem niskotonowym)?

 

Obecnie gram na zestawie H100 z tymi głośnikami + CD2A Anniversary Edition + okablowanie Chorda i jestem w miarę zadowolony, ale poważnie zacząłem się zastanawiać nad zmianą na H160. Nie bardzo mam ją jak odsłuchać w swoich warunkach, i choć wiem że tak powinienem zrobić to chciałbym zapytać o jakieś ewentualne sugestie nt. takiego zestawu.

 

Basu w obecnym zestawie nieznacznie ale jednak trochę mi brakuje, dlatego pomyślałem o H160 ale z drugiej strony czytam że to "rozdarta suka" lub "niestabilnie emocjonalnie wzmak" i trochę się przeraziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy ktoś ma jakieś doświadcznia z zestawieniem H160 z Audio Physics Classic 20 (v1.0 z bocznym głośnikiem niskotonowym)?

 

Obecnie gram na zestawie H100 z tymi głośnikami + CD2A Anniversary Edition + okablowanie Chorda i jestem w miarę zadowolony, ale poważnie zacząłem się zastanawiać nad zmianą na H160. Nie bardzo mam ją jak odsłuchać w swoich warunkach, i choć wiem że tak powinienem zrobić to chciałbym zapytać o jakieś ewentualne sugestie nt. takiego zestawu.

 

Basu w obecnym zestawie nieznacznie ale jednak trochę mi brakuje, dlatego pomyślałem o H160 ale z drugiej strony czytam że to "rozdarta suka" lub "niestabilnie emocjonalnie wzmak" i trochę się przeraziłem :)

 

Nie wiem ale wzmacniacz sam od siebie basu nie dodaje bo charakterystykę częstotliwościową ma płaską a przynajmniej powinien mieć. Ewentualnie wypożycz H160 i sprawdź albo pomyśl o innych kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_65004, określenia, które przywołałeś wprowadzają niestety tylko zamęt. Bo co to znaczy, że wzmacniacz jest "niestabilny emocjonalnie"? Raz faworyzuje niskie, raz wysokie częstotliwości? Raz gra dynamicznie, raz ospale? Mam H160 i nie zauważyłem takiej "huśtawki nastrojów". Jak każdy wzmacniacz ma swój pomysł na dźwięk - duża dynamika, energia, drive, więc dobrze odnajduje się w muzyce rockowej. W moim pokoju odsłuchowym, gdzie kolumny stoją blisko ściany (ok. 30 cm między tylną ścianką kolumny a ścianą) słyszę w niektórych nagraniach wyeksponowanie niskich tonów. Po odsunięciu kolumn o dodatkowe 30 cm basu jest trochę mniej. Efekt końcowy zależy więc również od ustawienia kolumn. Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to postaraj się odsłuchać wzmacniacz w swoich warunkach. To jedyna metoda, aby stwierdzić czy dane urządzenie Ci odpowiada. Jeśli nawet znajdzie się na forum osoba, która ma/słyszała interesujący Cię zestaw, to jej wrażenia mogą być diametralnie różne od Twoich ze względu na inną akustykę pomieszczenia, inny sprzęt towarzyszący, indywidualne preferencje brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy ktoś ma jakieś doświadcznia z zestawieniem H160 z Audio Physics Classic 20 (v1.0 z bocznym głośnikiem niskotonowym)?

 

Obecnie gram na zestawie H100 z tymi głośnikami + CD2A Anniversary Edition + okablowanie Chorda i jestem w miarę zadowolony, ale poważnie zacząłem się zastanawiać nad zmianą na H160. Nie bardzo mam ją jak odsłuchać w swoich warunkach, i choć wiem że tak powinienem zrobić to chciałbym zapytać o jakieś ewentualne sugestie nt. takiego zestawu.

 

Basu w obecnym zestawie nieznacznie ale jednak trochę mi brakuje, dlatego pomyślałem o H160 ale z drugiej strony czytam że to "rozdarta suka" lub "niestabilnie emocjonalnie wzmak" i trochę się przeraziłem :)

 

malczik ma sporo racji. Trzeba posłuchać u siebie, bo pomieszczenie i reszta toru są kluczowe. Jako były właściciel 160ki który przesiadł się z h200 powiem że do 160ki bym nie wrócił,a do 200ki bardzo chętnie. To są dwie różne szkoły grania, co sprawdziłem w dokładnie takich samych warunkach. Jeden mnie oczarował, drugi działał mi na nerwy, jakby miał zespół tourette'a normalnie ;)

Ostatecznie wybrałem h300 jako taki złoty środek.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ale z drugiej strony czytam że to "rozdarta suka" lub "niestabilnie emocjonalnie wzmak" i trochę się przeraziłem :)

 

Odpowiem Ci...jak ktoś próbuje zagrać to

na tym samym poziomie jakościowym co to
to stąd właśnie takie pie...enie ;-)

A jak już mu się uda to w 4d niech sobie taki system wsadzi...bo nigdy zjawiskowo nie zagra nic z cudownej muzyki symfonicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel 160 gra "uśmiechem dyskoteki" . Bardzo podkreślone są skraje pasm , dużo się dzieje na wyższej średnicy a niskie są dopalone. Nie twierdzę że to jest źle bo może się podobać , jednak dobór kolumn może być problematyczny.

 

Dodam że na pochwałę zasługuje Airplay. Jakość dźwieku naprawdę dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zgodzę się z tobą

 

Nie musisz .

 

Napisz coś o Twoim h160 o ile w ogóle miałeś z nim do czynienia.

 

Tylko pamiętaj iż h80 v h160 to całkiem inne wzmacniacze i nie jestem pewien czy masz tego świadomość .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - każdy kto czyta ten wątek może się ocenić i odnieść się do tego co kto ma do powiedzenia. Ale wolałbym, żeby to nie były argumenty typu "wiem lepiej" i zachowam to dla siebie. Dodam, że sposób brzmienia H80 i H160 są dobrze opisane - każdy może sobie je odnaleźć czytając recenzje audio czy fora o tej tematyce. Nie wiem w jaki sposób usłyszałeś coś, co osoby obyte ze słuchaniem rożnych konfiguracji audio nie dostrzegają. Uważam, że takim przestawieniem sposobu grania H160 po prostu wprowadzasz innych w błąd i dlatego zareagowałem.

Edytowane przez jarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - każdy kto czyta ten wątek może się ocenić i odnieść się do tego co kto ma do powiedzenia. Ale wolałbym, żeby to nie były argumenty typu "wiem lepiej" i zachowam to dla siebie. Dodam, że sposób brzmienia H80 i H160 są dobrze opisane - każdy może sobie je odnaleźć czytając recenzje audio czy fora o tej tematyce. Nie wiem w jaki sposób usłyszałeś coś, co osoby obyte ze słuchaniem rożnych konfiguracji audio nie dostrzegają - ja również.

 

Czy miałeś / porównywałeś h80 vs 160 ?

Zauwaz iż nie napisalem nic zlego o żadnym z nich mimo tego że je posiadałem .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :)

Tak jak pisałem wcześniej pomieszczenie i reszta toru mają ostatecznie dużo do powiedzenia.

W moich warunkach odsłuchowych problemem 160ki była jej podbita dynamika. Po godzinie słuchania byłem autentycznie zmęczony. Co dziwne z H200 i H300 było super. Także to jest chyba taki narowisty charakter tego pieca. Na pewno w innych warunkach z inną resztą toru i repertuarem, to może być zaleta i nie jednemu przypadnie do gustu.

Jeżeli wszystkie Hegle grały by tak samo to nie było by zabawy ;)

 

Dodam tylko na 160 bardzo dobrze brzmiały wokale i scena jak 3D - niesamowita. Muzyka symfoniczna zabrzmi bardzo emocjonalnie...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka ma łagodzić obyczaje a nie odwrotnie zwłaszcza w tym obecnie zwariowanym świecie.

 

Będąc na Audioshow poniższa (genialna) piosenka klasyk była prezentowana na elektronice Chord z kolumnami Audiovector i brzmiało to niesamowicie. Nigdy pewnie takiej jakości dźwięku nie osiągnę w domu z racji pomieszczenia a i kasa jaką trzeba by wydać na tą elektronikę jest kosmiczna jak dla mnie. Nawet nie wiedziałem ze w tym kawałku jest taka ilość informacji .

 

 

 

http://hifipig.com/wp-content/uploads/2017/11/Chord_electronics_warsaw_av_show_nov_2017_l.jpg

post-46973-0-54757100-1512763683_thumb.jpg

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka ma łagodzić obyczaje a nie odwrotnie zwłaszcza w tym obecnie zwariowanym świecie.

 

Będąc na Audioshow poniższa (genialna) piosenka klasyk była prezentowana na elektronice Chord z kolumnami Audiovector i brzmiało to niesamowicie. Nigdy pewnie takiej jakości dźwięku nie osiągnę w domu z racji pomieszczenia a i kasa jaką trzeba by wydać na tą elektronikę jest kosmiczna jak dla mnie. Nawet nie wiedziałem ze w tym kawałku jest taka ilość informacji .

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=8jB3zzv2G6Y

 

http://hifipig.com/wp-content/uploads/2017/11/Chord_electronics_warsaw_av_show_nov_2017_l.jpg

Co to za stolik i gdzie można kupić?

Szukam szafki pod sprzęt i na nim TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za stolik i gdzie można kupić?

Szukam szafki pod sprzęt i na nim TV.

 

Z tego co widzałem to jakiś wysoki Rogoz za grubą kasę.

 

 

 

Uwierz w siebie :-)

 

Wierze w siebie a nawet te kolumny znam od lat . Niestety są pewne ograniczenia , głownie rozsądkowe .nie potrzebuje w kanciapie 20 m.kw. takiego absolutu.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzałem to jakiś wysoki Rogoz za grubą kasę.

 

 

 

 

 

Wierze w siebie a nawet te kolumny znam od lat . Niestety są pewne ograniczenia , głownie rozsądkowe .nie potrzebuje w kanciapie 20 m.kw. takiego absolutu.

Rogoz fajny, audiofilski ale ceny troche wysokie.

Ten fajny

http://www.rogoz-audio.com/Products/8/24/STOLIK-ANTYWIBRACYJNY-ROGOZ-AUDIO-4QB2.html

A może taki:

https://www.meblobranie.pl/topeno-bello-stolik-rtv.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc

Żonie musi się podobać (niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam moduły VAP . Jesli ktoś ma uprzedzenie do szkła to nie ma problemu aby zastąpić blaty : mdf , bambus i inne wg wyobrażni.

 

Wszystkie wyżej wymienione blaty przećwiczyłem a nawet deski bambusowe z Ikei i wróciłem do ori szkła .

 

Nie ma różnicy a ładniej wygląda . Szkło jest nie dobre dla gramofonu czy elektroniki ale wielkie tafle . 1 metr na metr nie ma znaczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel 160 gra "uśmiechem dyskoteki" . Bardzo podkreślone są skraje pasm , dużo się dzieje na wyższej średnicy a niskie są dopalone. Nie twierdzę że to jest źle bo może się podobać , jednak dobór kolumn może być problematyczny.

 

Dodam że na pochwałę zasługuje Airplay. Jakość dźwieku naprawdę dobra.

Mój Primare i32 gra podobnie.

 

 

Będąc na Audioshow poniższa (genialna) piosenka klasyk była prezentowana na elektronice Chord z kolumnami Audiovector i brzmiało to niesamowicie.

 

 

 

 

Ten kawałek brzmi świetnie na wszystkim :) detal jest ostro cięty.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.