Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczów.

 

Zastanawiam się nad zakupem DAC marki Hegel.

Miałby on przede wszystkim działać z Tidal po kablu z PC lub za pośrednictwem Chromecast audio.

Korzysta może ktoś z takiego zestawienia ? Hegel + Chromecas ?

 

Zastanawiam się również nad wyborem konkretnego modelu.

Celuję w sprzęt z drugiej ręki i tutaj mam na myśli HD20, choć dziś odkryłem HD2 w fantastycznej cenie ;)

Oczywiście mam świadomość że nie ma czego tu porównywać...

Reszta toru Cayin A55 + Minas Anor od S16HZ

 

Masz całkiem sensowny tor I chcesz mu zapalikować bardzo przeciętnego Dac Hegla plus źródło dźwięku typu PC lub tylko Chromcasta.. Przecież to degradacja całego brzmienia. Wyjdą flaki z olejem.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem sensowny tor I chcesz mu zapalikować bardzo przeciętnego Dac Hegla plus źródło dźwięku typu PC lub tylko Chromcasta.. Przecież to degradacja całego brzmienia. Wyjdą flaki z olejem.

 

O !!!

Dziękuję za konstruktywną krytykę.

O to chodziło.

W takim razie HD20 ?

W co celować, jaki model, mając na uwadze poziom mojego toru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Klubowiczów.

 

Zastanawiam się nad zakupem DAC marki Hegel.

Miałby on przede wszystkim działać z Tidal po kablu z PC lub za pośrednictwem Chromecast audio.

Korzysta może ktoś z takiego zestawienia ? Hegel + Chromecas ?

 

Zastanawiam się również nad wyborem konkretnego modelu.

Celuję w sprzęt z drugiej ręki i tutaj mam na myśli HD20, choć dziś odkryłem HD2 w fantastycznej cenie ;)

Oczywiście mam świadomość że nie ma czego tu porównywać...

Reszta toru Cayin A55 + Minas Anor od S16HZ

 

Możesz też pomyśleć o HD10, który dla mnie ma najlepszy stosunek ceny do jakości dźwięku.

Gram na nim już ponad 2 lata i wiele razy po głowie chodziła mi przesiadka na HD20, ale już wiem, że to bardzo zbliżone dacki i bardziej sensowny byłby zakup HD25.

Jakbyś się zdecydował na HD10 to zwróć uwagę na kabel zasilający jaki jest oferowany razem z dackiem. Oryginalny miał przekrój 3x1,5mm a wiem, że bardzo często sprzedający wciskają zwykły 0,75mm. Przy tym dacku warto zadbać nawet o coś lepszego niż fabryczny kabel , który w przypadku tego daca jest podstawą.

 

Musisz tylko mieć świadomość, że HD10 delikatnie podkręci ci temperaturę (oczywiście mówię o dźwięku)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle odpuścił sobie dac Hegla ale nie chce tu wkładać kija w mrowisko :). Mogę polecić Audio GD (jakość dźwieku, budowa, zasilanie, minus za kłopoty z aplikacją źródeł z USB). Z najtańszej półki Smsl,potem LKS. Jest tyle bardzo dobrych propozycji dac z Chin.. To obecnie główne źródło tego typu produktów.

Jeśli chodzi o Chromecasta to u mnie robi on za "antenkę wifi" natomiast główne źródło sygnału cyfrowego to IFI SPDIF Ipurifier. Chromacast jako źródło pełna gębą lub nawet dac to raczej do plumkania ze smartfona na aktywnych kolumnach. Estetyczne, minimalistyczne i tanie i nawet to zagra. No ba ale coś takiego do dobrego Hifi,, nie ten poziom..

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Ja bym w ogóle odpuścił sobie dac Hegla ale nie chce tu wkładać kija w mrowisko :). Mogę polecić Audio GD (jakość dźwieku, budowa, zasilanie, minus za kłopoty z aplikacją źródeł z USB). Z najtańszej półki Smsl,potem LKS. Jest tyle bardzo dobrych propozycji dac z Chin.. To obecnie główne źródło tego typu produktów.

Jeśli chodzi o Chromecasta to u mnie robi on za "antenkę wifi" natomiast główne źródło sygnału cyfrowego to IFI SPDIF Ipurifier. Chromacast jako źródło pełna gębą lub nawet dac to raczej do plumkania ze smartfona na aktywnych kolumnach. Estetyczne, minimalistyczne i tanie i nawet to zagra. No ba ale coś takiego do dobrego Hifi,, nie ten poziom..

No chyba kolega nieslyszal h 360 i nieporownywal do Agd ,mam Mastera 10 i h 360 i wedlug mnie h 360 gra sporo lepiej a dynamika szybkosc i kontrola basu to juz zupelnie inna pulka ,uwazam ze audio gd jest oka ale h 360 to jest inna polka w dodatku ,bardzo dobry dac i odtwazacz sieciowy w prezencie apropo dac wbudowany dac hegla gra lepiej od starszej wersji nfb 28 pozdrawiam. Edytowane przez Sprezyn1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i polecam chińczyka, matrix mini i pro 2s. Mam dać i wzmacniacz słuchawkowy. Kość sabre 9028pro, komunikacja Bluetooth, źle. Ciezka i solidna konstrukcja. Jak dla mniJa mam i polecam chińczyka, matrix mini i pro 2s. Mam dać i wzmacniacz słuchawkowy. Kość sabre 9028pro, komunikacja Bluetooth, źle. Ciezka i solidna konstrukcja. Jak dla mnie zajebisty sprzęt w przystępnej cenie.

Edytowane przez m4ris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N No chyba kolega nieslyszal h 360 i nieporownywal do Agd ,mam Mastera 10 i h 360 i wedlug mnie h 360 gra sporo lepiej a dynamika szybkosc i kontrola basu to juz zupelnie inna pulka ,uwazam ze audio gd jest oka ale h 360 to jest inna polka w dodatku ,bardzo dobry dac i odtwazacz sieciowy w prezencie apropo dac wbudowany dac hegla gra lepiej od starszej wersji nfb 28 pozdrawiam.

 

Rozmowa była o DAC a nie wzmacniaczach. Nie słuchałem 360. AUDIO GD NFB 28 porownywalem do HD25 i Hegel poległ sromotnie..;)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny raz się przekonałem ile wnosi i jak ważne jest pomieszczenie . Na tapetę poszły kolumny kumpla Usher V 604 w duecie z H 200 . Usher to jednak światowa klasa zestrojenie tych kolumn w tej cenie jest wybitne . Znakomity wgląd w nagranie i rewelacyjna barwa . Z H200 brzmi to lampowo . Zaczynam żałować że kolumny poszły do kumpla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny raz się przekonałem ile wnosi i jak ważne jest pomieszczenie . Na tapetę poszły kolumny kumpla Usher V 604 w duecie z H 200 . Usher to jednak światowa klasa zestrojenie tych kolumn w tej cenie jest wybitne . Znakomity wgląd w nagranie i rewelacyjna barwa . Z H200 brzmi to lampowo . Zaczynam żałować że kolumny poszły do kumpla .

 

Też to przeżyłem z Usherami N-6300 :) Wykonanie tych paczek obłędne...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przeżyłem z Usherami N-6300 :) Wykonanie tych paczek obłędne...

Każde paczki ushera które słyszałem są perfekcyjnie zestrojone te z wyższej półki to dla mnie absolutny Hi-end . Każdy model zawsze mam wrażenie kosztuje przynajmniej o połowę za mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość prądu.Dobra listwa lu kondycjoner

Mam listwę Tomanka i Hegel jest podłączony do gniazda z DC Blockerem. Na H80 nie było tego słychać.

 

m4ris ,czy masz hdmi do oppo podpięte to zobacz co będzie jak odłączysz ?

, u mnie jak mam podpięte hdmi do oppo to mam buczenie lekkie

Ale jak słucham muzyki z lapka to OPPO w ogóle nie odpalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ushery dają wycofaną scenę (jak Spendory) czy podają muzykę bliżej (Xaviany)?

Scena jest rozbudowana zarówno do przodu jak i do tyłu tak jak jest w nagraniu tak jest podane głośniki są w centrum wydarzeń . Na jak tak wielkie paczki scena jest znakomita . I tutaj znów wychodzi mistrzowkie kreowanie sceny Hegla instrumenty są wyraźnie zawieszone w przestrzeni można je swobodnie wskazać co do centymetra na scenie . Poza tym paczki przeszły u mnie test uniwersalności każdy gatunek grają swobodnie . No i bas z Lini transmisyjnej to jest klasa niedostępna dla bassrefleksu .

Widzę że scena u Ciebie to priorytet w takim razie proponuję posłuchać kontrukcji Audio Physic tam scena jest trudna do przebicia .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jak tak wielkie paczki scena jest znakomita . I tutaj znów wychodzi mistrzowkie kreowanie sceny Hegla instrumenty są wyraźnie zawieszone w przestrzeni można je swobodnie wskazać co do centymetra na scenie .

 

 

Jakie konkretnie głośniki opisałeś?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jakie konkretnie głośniki opisałeś?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bodajże 4 posty wyżej V 604 aczkolwiek to dotyczy wszystkich Usherów które słuchałem , czy to najdroższych modeli czy najtańszych . Wychodzi na to że ta firma nawet w najniższych modelach stroi prawidłowo dźwięk i nie psuje go celowo żeby wypychać droższe modele .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena jest rozbudowana zarówno do przodu jak i do tyłu tak jak jest w nagraniu tak jest podane głośniki są w centrum wydarzeń . Na jak tak wielkie paczki scena jest znakomita . I tutaj znów wychodzi mistrzowkie kreowanie sceny Hegla instrumenty są wyraźnie zawieszone w przestrzeni można je swobodnie wskazać co do centymetra na scenie . Poza tym paczki przeszły u mnie test uniwersalności każdy gatunek grają swobodnie . No i bas z Lini transmisyjnej to jest klasa niedostępna dla bassrefleksu .

Widzę że scena u Ciebie to priorytet w takim razie proponuję posłuchać kontrukcji Audio Physic tam scena jest trudna do przebicia .

 

Sądzę, że muzyka musi tworzyć jednolity spektakl, bez zadziorów, wybrzuszeń i zapiaszczenia. W moim pokoju ten efekt uzyskuje się przez zbliżenie głośników do siebie 180 cm, co wycofuje scenę dość daleko, ale słychać ją z angażującą sugestywnością. W "szerokiej" scenie zawsze jest coś nie tak - u mnie brak stabilności. Gram też barwą - stąd moje zainteresowanie domniemaną "kulturą" Usherów, jak piszą w recenzjach. Ktoś mi powiedział, że Audio Physic nie dla mnie, no ale wypadałoby sprawdzić ...

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic muszą być prawidłowo ustawione bez tego nie zagrają zjawiskową holofraficzną sceną . Owszem źle ustawione mają scenę o wiele lepszą od innych firm ale dopiero jak się je prawidłowo ustawi to opada szczęka kolumn nie ma w pokoju tylko pojawiają się dźwięku w przeróżnych miejscach . To generalnie trzeba usłyszeć bo ciężko tą scenę nawet opisać . Tutaj masz mój wpis z rysunkami od Gerarda jak można je prawidłowo ustawiać .

http://www.audiostereo.pl/fan-club-audio-physic_39643.html/page__st__2790

Ważne jest jak blisko masz miejsce odsłuchowe jeśli blisko to będziesz miał za dużo góry i ściśniętą scenę owszem instrumenty będą konkretnie zawieszone ale na wąskiej scenie i brak oderwania dzwięku do przodu i tyłu jest tylko słaba scena lewo prawo . Barwa w Audio Physic jest wybitna , także jeśli chodzi o barwę to i AP i Usher są znakomite .

Jak masz prawidłowe granie ale ze słabą sceną przy wąskim ustawieniu to popróbuj rozsuwać kolumny przy jednoczesnym odsuwaniu miejsca odsłuchowego . Kiedyś z Minas Anor miałem tak że przestawienie kolumn o 5 cm robiło kolosalną różnicę w dzwięku .

 

Do usherów tylko szybki i mocny piec najlepiej neutralny , żadne ciepłe kluchy typu angielskie granie się nie nadadzą .

 

A Jaki masz metraż i długości ścian ?

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic muszą być prawidłowo ustawione bez tego nie zagrają zjawiskową holofraficzną sceną . Owszem źle ustawione mają scenę o wiele lepszą od innych firm ale dopiero jak się je prawidłowo ustawi to opada szczęka kolumn nie ma w pokoju tylko pojawiają się dźwięku w przeróżnych miejscach . To generalnie trzeba usłyszeć bo ciężko tą scenę nawet opisać . Tutaj masz mój wpis z rysunkami od Gerarda jak można je prawidłowo ustawiać .

http://www.audiostereo.pl/fan-club-audio-physic_39643.html/page__st__2790

Ważne jest jak blisko masz miejsce odsłuchowe jeśli blisko to będziesz miał za dużo góry i ściśniętą scenę owszem instrumenty będą konkretnie zawieszone ale na wąskiej scenie i brak oderwania dzwięku do przodu i tyłu jest tylko słaba scena lewo prawo . Barwa w Audio Physic jest wybitna , także jeśli chodzi o barwę to i AP i Usher są znakomite .

Jak masz prawidłowe granie ale ze słabą sceną przy wąskim ustawieniu to popróbuj rozsuwać kolumny przy jednoczesnym odsuwaniu miejsca odsłuchowego . Kiedyś z Minas Anor miałem tak że przestawienie kolumn o 5 cm robiło kolosalną różnicę w dzwięku .

 

Do usherów tylko szybki i mocny piec najlepiej neutralny , żadne ciepłe kluchy typu angielskie granie się nie nadadzą .

 

A Jaki masz metraż i długości ścian ?

 

Uwierz mi, wszystkiego już próbowałem przez wiele lat. W innych pomieszczeniach mój zestaw brzmi inaczej.

W zasadzie nie dyskutuję na AS bo niczego się tu nie ustali "zdalnie." Sprzęt mi pasuje, a jedynym sensownym upgradem u mnie jest położenie klejonego drewnianego parkietu. Żeby było śmiesznie, jak na ceny zabawek audio, to jest rozwiązanie prawie ekonomiczne.

W zasadzie, to naturalna tendencja, że z czasem inaczej pojmujemy wykorzystanie mocy wzmacniacza: przestajemy młócić, siedzimy bliżej, słuchamy ciszej ale domagamy się idealnej spójności sceny (efekt siedzenia w dalszych rzędach w filharmonii.) W szerokim ustawieniu u mnie każdy wzmacniacz traci moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że zdalnie to ciężki temat . Klepkę klejoną polecam dla basu to rewelacyjne rozwiązanie i jak piszesz tanie . Do perfekcyjnej sceny przydają się wysokie modele kabli niestety drogie . Ja u siebie ustawiałem kolumny na wszystkich 4 ścianach i przedstawiałem meble i mimo że pomieszczenie to samo i meble jak w lustrzanym odbiciu to jedyne co się zmieniało to drzwi wejściowe raz były na przeciwko kolumn a raz z tyłu za to dźwięk był już diametralnie inny .

 

Jeśli jednak pomieszczenie kuleje akustycznie a ma być tym jedynym do końca życia to warto zatrudnić firmę i zrobić dedykowane ustroje akustyczne .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym teście Audio Video Hegla H 90 zaliczyli do High-Endu, choć wydaje mi się mało treściwy ten opis.

Miałem AP Tempo 25 i nie podzielam faktu ich spektakularnej sceny. Teraz mam Brystony znacznie tańsze, lecz pod względem sceny AP nawet sobie stanąć przy nich nie mogą. Nowe modele AP to już nie to co dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym teście Audio Video Hegla H 90 zaliczyli do High-Endu, choć wydaje mi się mało treściwy ten opis.

Miałem AP Tempo 25 i nie podzielam faktu ich spektakularnej sceny. Teraz mam Brystony znacznie tańsze, lecz pod względem sceny AP nawet sobie stanąć przy nich nie mogą. Nowe modele AP to już nie to co dawniej.

 

Odważne te twoje stwierdzenie "stanąć przy nich nie mogą" :)

Nawet słuchając np AP TEMPO VI i nie słuchając Brystonów nie jestem w stanie sobie wyobrazić o jakiej scenie piszesz a wierz mi, że wyobraźnię mam dość bogatą i jako tako rozumiem dźwięk.

Co na tej scenie musi się dziać, że AP to taka lichota przy tych Brystonach ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny trzeba dobrze ustawić ponadto głośniki różnią się wytłumieniem i czasem pogłosu tak samo jak pomieszczenia więc scena jest wynikiem zgrania kolumn z pomieszczeniem . Nie wiem jak nowe aczkolwiek na AS pamiętam zawsze AP gra świetną barwą i sceną w lichych warunkach Hotelowych . Natomiast w domu jak ustawiłem poprawnie AP to wygląda to tak że nie ma kolumn dźwięki pojawiają się w różnych punktach pomieszczenia . I słychać jakby muzyka pulsowała oddychała nie ma stłumienia dzwięku ani niepotrzebnego pogłosu .

Ta swoboda dźwięku daje fantastyczny odbiór muzyki ale nie często zdarza się to osiągnąć .

 

Przyznam że słyszałem to jak dotąd tylko na Tubach Avangarden . To jest tak jakby dzwięk startował z pewnego miejsca ale słychać jakby płynął w pomieszczeniu , nie jest to granie plamą w jednym miejscu . Coś jakby pogłos to sprawia że mamy wrażenie muzyki na żywo a nie słuchanej ze sprzętu .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne te twoje stwierdzenie "stanąć przy nich nie mogą" :)

Nawet słuchając np AP TEMPO VI i nie słuchając Brystonów nie jestem w stanie sobie wyobrazić o jakiej scenie piszesz a wierz mi, że wyobraźnię mam dość bogatą i jako tako rozumiem dźwięk.

Co na tej scenie musi się dziać, że AP to taka lichota przy tych Brystonach ?

Odważne, ale prawdziwe. Z AP Tempo 25 grałem z Denonem, Heglem i Larem i nic w tym graniu spektakularnego nie było. Tylko dobry poziom. Wytrzymałem 7 lat. W klubie AP wyczytasz podobne komentarze dotyczące nowych konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne, ale prawdziwe. Z AP Tempo 25 grałem z Denonem, Heglem i Larem i nic w tym graniu spektakularnego nie było. Tylko dobry poziom. Wytrzymałem 7 lat. W klubie AP wyczytasz podobne komentarze dotyczące nowych konstrukcji.

 

Jeżeli możesz to rozwiń swoją myśl i opisz proszę scenę którą słyszałeś na Brystonach, wówczas każdy indywidualnie będzie w stanie ocenić twoją poprzednią wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz mój wpis z rysunkami od Gerarda jak można je prawidłowo ustawiać .

http://www.audiostereo.pl/fan-club-audio-physic_39643.html/page__st__2790

Dziwna sprawa bo jak gdzieś czytałem o ustawieniu tych kolumn do kazali je dokręcić tak by osie przecinały się przed słuchaczem a tu na fotkach mają być ustawione prostopadle do miejsca odsłuchowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli elektronika nie gra to łatwo zawsze zwalić winę na kolumny , akustykę czy same ustawienie paczek ;) Producenci kolumn mają ciężki żywot , niestety .

 

 

Nie słuchajcie Hegli i innej elektktroniki a wspaniałej muzyki .)

 

https://www.youtube.com/watch?v=cwFQpRTwaP0

 

https://www.youtube.com/watch?v=cwFQpRTwaP0

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.