Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu za chwile z psem pogadam :) ,cały rok na to czekam :) może powie czego tak naprawdę lubi posłuchać :))) w ogóle pozdrawiam całą psiarnię kocham uwielbiam psy ,,, tak w ogóle to chciałbym kiedyś mieć psa :))

 

Dobra teraz tak serio wyeliminowałem dzisaj przed pasterką konwerter singxer między pc -hd25-h200A , kurde zabiera mi swobode ucina tlen zaciska gardło , to je taka moja poezja audio ,wpiąłem spowrotem po usb i odczuwam wielką ulgę myslę że ucho sie domaga natury a ten konwerter choć dobry uważam wybitny ,to troszkę nie jest spójny z zamysłem i sposobem odzwierciedlenia przekazu , jakby dodaje detalu itd ale zabiera swobodę przekazu i jej nature ,ciężko mi to w słowach określić ,odbieram to na zasadzie odcięcia tlenu ,brakuję swobody lekkości naturalnej aury , ktoś coś kiedyś coś ,,, z singxer su-1? czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

singxer su -1 do sprzedania ,za 1550zł, z opłatami panowie celnymi i oszczędzacie nerwów i czas poświęcony mnie wyszedł 1700pln , oczywście nie namawiam proponuję i pozdrawiam są pytania pisać na priv

 

Dodam uczciwie od siebie raczej sprzęt do tańszych wersji dac , aby podnieś ogólnie całokształt , hd25 jest moim zdaniem zbyt dobrym dac żeby wpinać i leczyć cokolwiek , i tutaj żeby było jasne to jest moja bania np koledze podobało sie bardziej z singxwer bo on jest trochę młodszy :)))

 

Tak pomyślałem teraz że do ogłoszeń powinien byc dodawany wiek sprzedawcy ,to moim zdaniem troche odzwierciedla jak by poziom na jakim jestśmy , i tu nie chodzi że sie nabijam z młodszych ale wiem po sobie że kiedyś też miałem inny kierunek , więc mam 43 lata hee i 3tys klocków za sobą i dalej nic nie wiem "))) link do olx

 

https://www.olx.pl/oferta/singxer-su-1-konwerter-audio-CID99-IDqXNTH.html

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie , że su-1 w swojej cenie na pewno nie jest zły , ale tylko po I2S.

Wszystko zależy z czym się zestawi konwerter i czy dac ma wejście I2S.

Właśnie też tak słyszałem ,ale niestety hd25 go z tym nie obsłuży

 

Własnie wychodze coax żeby było jasne potem z hd25 xlr lub na przemian rca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

singxer su -1 do sprzedania ,za 1550zł, z opłatami panowie celnymi i oszczędzacie nerwów i czas poświęcony mnie wyszedł 1700pln , oczywście nie namawiam proponuję i pozdrawiam są pytania pisać na priv

 

Dodam uczciwie od siebie raczej sprzęt do tańszych wersji dac , aby podnieś ogólnie całokształt , hd25 jest moim zdaniem zbyt dobrym dac żeby wpinać i leczyć cokolwiek , i tutaj żeby było jasne to jest moja bania np koledze podobało sie bardziej z singxwer bo on jest trochę młodszy :)))

Mnie SIngxer SU 1 bardzo się podoba. Nie zgodzę się ,że to urządzenie to urządzenie do słabszych DAC'ków. U mnie grał z HD30. Wpięty pomiędzy komputer NUC7 z ROON'em, a DAC zagrał bardzo dobrze. Zastanawiam się czy do niego nie wrócić. Prawdopodobnie kupię wersję z modyfikacją w MAGNA HIFI. To świetne urządzenie. Nie warto kupować w Chinach, ponieważ kupując w MAGNA HIFI mamy opłacone cło i gwarancję. Cena też niezła: https://www.magnahifi.com/en/webshop/category/singxer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz tak serio wyeliminowałem dzisaj przed pasterką konwerter singxer między pc -hd25-h200A , kurde zabiera mi swobode ucina tlen zaciska gardło , to je taka moja poezja audio ,wpiąłem spowrotem po usb i odczuwam wielką ulgę myslę że ucho sie domaga natury a ten konwerter choć dobry uważam wybitny ,to troszkę nie jest spójny z zamysłem i sposobem odzwierciedlenia przekazu , jakby dodaje detalu itd ale zabiera swobodę przekazu i jej nature ,ciężko mi to w słowach określić ,odbieram to na zasadzie odcięcia tlenu ,brakuję swobody lekkości naturalnej aury , ktoś coś kiedyś coś ,,, z singxer su-1? czekam na info

 

Mysle ze wiem o czym piszesz.

Uzywam konwertera Hydra X za ktory swiadomie przeplacilem poniewaz ciezko go dostac ale udalo sie dorwac uzywke z Hongkongu. Jest to naprawde dobry konwerter moze w pewnych kwestiach slabszy od singxer ale jego glowna zaleta jest wlasnie "otwarty dzwiek" (tak to nazywam).

Po wpieciu w tor muzyka gra w sposob nie wymuszony, lekko i naturalnie.

Ciezko to opisac ale bezposrednie porownanie nie pozwala na powrot do wczesniejszej formy przekazu.

 

Z konwerterow ktore mialem zaden nie zapewnial tego o czym pisze i ostatnio zastanawialem sie nad singxer gdyz ma bardzo dobre opinie ale widze ze warto sie wstrzymac.

 

...tak myślę do czego by porównać ten "otwarty dźwięk" i najlepszym przykładem będą chyba głosy wokalistów.

Są wokaliści którzy dany utwór potrafią zaśpiewać w sposób lekki nie wymuszony, jakby z zapasem oddechu i rezerwą mocy w głosie, natomiast ta druga część śpiewa to samo, ale jakby na skraju swoich możliwości, wyciskając pewne dźwięki siłowo, bez naturalnej swobody.

 

Dokładnie tak to słyszę po wpięciu i wypięciu Hydry z toru, gdzie zamiast wokalistów (ich ust) źródłem dźwięku są kolumny głośnikowe oddające dźwięk w wyżej opisany sposób.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydra x właśnie też mi ona chodziła po głowie ,chodz się zamienimy na miesiąc co ? :)

 

Trochę mnie zaskoczyłeś propozycją, ale przemyślę na spokojnie i dam znać na priv :)

 

 

Niesamowity głos, polecam posłuchać do od początku do końca aby poczuć ten kawałek:

 

https://www.youtube.com/watch?v=YTHOdsg6mwk

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. Miałem Hegla hd-11. Ogólnie bardzo audiofilskie szybkie granie, super dynamika, niesamowita precyzja i rozdzielczość, nasycona barwa średnicy, także dolnej średnicy pomimo konturowego grania, co może się podobać. Natomiast nie za bardzo podobał mi się całkowity brak ciała, tkanki, masy, wypełnienia. Dźwięki czy głosy odbierałem, jakby były przesadnie odchudzone. Ten dźwięk bym porównał do ,,szkieletu''. Audiofilskie granie, ale trochę sztywne, brakowało swobody. Po zamianie kabli AQ i Reson na miedziane, nieposrebrzane, wolno grające Qed-y nadal dynamika i pierwszy plan przytłaczał oraz brakowało wypełnienia. Zmiana kabli nie wiele zmieniła. Do Hegla hd 11 (i być może innych produktów tej firmy) powinny dobrze pasować urządzenia grające przede wszystkim z dużym wypełnieniem, może nawet nieco wycofaną sceną albo mniejszą dynamiką itp. Stąd mogą być rozbieżne opinie.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę inaczej . Sprzęt towarzyszący faktycznie musi mieć prawidło zestrojony dźwięk bo Hegel tylko pokaże jak gra reszta sam Hegel nie ingeruje za wiele w modyfikowanie dźwięku . stąd opinie skrajne od chudego dźwięku do tłustego i lampowego . Co do kabli się nie zgodzę na HD 11 każda wymiana kabla IC to bardzo słyszalna zmiana ale to słychać na neutralnych kolumnach i reszcie toru . Niestety słychać wówczas wszystkie wady tanich kabli . Faktycznie do szczupło grających systemów gdy chce się dodać masy albo ciepła nie ma co kupować neutralnych urządzeń .Dużo zależy od pomieszczenia ale w prawidłowym słychać każdą wymianę jakiegokolwiek kabla na Heglu i te mocno ingerujące w dźwięk bardzo dużo zmieniają .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę inaczej . Sprzęt towarzyszący faktycznie musi mieć prawidło zestrojony dźwięk bo Hegel tylko pokaże jak gra reszta sam Hegel nie ingeruje za wiele w modyfikowanie dźwięku . stąd opinie skrajne od chudego dźwięku do tłustego i lampowego . Co do kabli się nie zgodzę na HD 11 każda wymiana kabla IC to bardzo słyszalna zmiana ale to słychać na neutralnych kolumnach i reszcie toru . Niestety słychać wówczas wszystkie wady tanich kabli . Faktycznie do szczupło grających systemów gdy chce się dodać masy albo ciepła nie ma co kupować neutralnych urządzeń .Dużo zależy od pomieszczenia ale w prawidłowym słychać każdą wymianę jakiegokolwiek kabla na Heglu i te mocno ingerujące w dźwięk bardzo dużo zmieniają .

U mnie ATC SCM 7 grają smolistą nasyconą średnicą, Vincent D-150 gra podobnie, a jednak po podłączeniu Daca Hegla hd- 11 z muzyki pozostał szkielet. Na początku podobało mi się, ale z czasem zaczęło to męczyć, szczególnie na gorzej nagranych płytach. Rotel rcd 1072, który robił za napęd dla Hegla samodzielnie zagrał spokojniej, przyjemniej, swobodniej, ogólnie prezentując muzykę całościowo, scena bardziej oddalona. Rozkładając na poszczególne czynniki brzmienie Hegla i Rotela wychodzi na to że Hegel jest lepszy o ,,klasę'' a jednak Rotel dostarczał więcej przyjemności z odsłuchu. Co do kabli to między Qedami i AQ słychać dużą róznicę czy to na Heglu czy na samym Rotelu....chodziło mi o to, że dźwięk Hegla jest na tyle odchudzony, że nie dopełniły go nawet podmienione kable Qeda. Nadal uważam, że w HD-11 jest ogromny potencjał, szczególnie w tej cenie, pewne cechy to hi-end, jednak Rotel bez wyśrubowanych parametrów bardziej mi się podobał, po prostu grał muzykę jako całość, nie rozkładał jej na poszczególne czynniki jak Hegel, który miał być jako up-grade dla Rotela. Ostatecznie po długich porównaniach sprzedałem Hegla. Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tu przyjdzie Freju czyli gwałciciel każdego nie posiadacza zacnej marki Hegel ;)

:)) A mylisz sie stary bo ma jescze np arcama i dac smsl m8 , to ja aż tak rozjeżdżam nie posiadaczy :)))

 

:)) A mylisz sie stary bo ma jescze np arcama i dac smsl m8 , to ja aż tak rozjeżdżam nie posiadaczy :)))

W sumie co ja poradze hegel jak na ta chwile miażdzy wszystkie klocki jakie mi sie przewijają , arcama też choć po dobrej modyfikacji jest i gra zacnie ,to hegel go bije kulturą dzwieki sa doskonalsze bardziej krystaliczne i tego nic nie zmieni ,kable tez ważna sprawa bo np z przesiadki z tellurium qblack na albedo monolith głosnikowe oczywiście jest jeszcze lepiej :)) ale dorzezbiam hegle juz ze 4lata może dlatego tak faworyzuje tą markę ,bo tu jest naprawdę czym sie pobawić i można sobie fajnie modyfikować to wszystko

 

Trochę mnie zaskoczyłeś propozycją, ale przemyślę na spokojnie i dam znać na priv :)

 

 

Niesamowity głos, polecam posłuchać do od początku do końca aby poczuć ten kawałek:

 

https://www.youtube.com/watch?v=YTHOdsg6mwk

Nad czym sie będziesz zastanawiał ,mamy szanse sobie doświadczenie zdobyć w sumie za free

 

Kurde za dwa tygodnie przyjeżdża do mnie Iambr czyli nasz użytkownik z norwegii Irek i ma przytargac bagaznik klocków :) miedzy innymi pandiony z system audio piecyk burmester System Audio 1750 albo Dayens Grande Mini i chyba coś jescze i zaczynam sie bać ,bo chyba w końcu jakaś konkurencja bedzie i sie zacznie od nowa :))

 

Jak by ktos chciał to jedna osobe moge zaprosić z dolnego śląska ,jedna bo mam mały grajdołek 14m2 i max 3 osoby to wytrzymają :))no 4 bo już kolege zaprosiłem ja postoje hee i zajme sie barem :)

 

https://www.olx.pl/oferta/proac-r1sc-legenda-org-fornir-CID99-IDr0oYx.html

A i do sprzedania mam fajne paczki link powyżej

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde za dwa tygodnie przyjeżdża do mnie Iambr czyli nasz użytkownik z norwegii Irek i ma przytargac bagaznik klocków :) miedzy innymi pandiony z system audio piecyk burmester System Audio 1750 albo Dayens Grande Mini i chyba coś jescze i zaczynam sie bać ,bo chyba w końcu jakaś konkurencja bedzie i sie zacznie od nowa :))

 

Freju masz zadanie domowe dobrze posłuchaj Pandion-ów i później skrobnij parę zdań na ich temat jestem ciekawy Twojej opinii, szkoda tylko że nie słuchałeś XN250 Evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał je tez te xaviany i tu masz racje mam chrapke na te pandiony bo to konstrukcja wielu osób jest i połączone myśli ,choc irek tez grozi mi strasznie tym burmesterem :))

 

Skrobne napewno ale wiecie że ja poeta żaden jestem , więc nie wymagajcie za dużo , napisze napewno czy było to godne uwagi , choc nie lubie szybkich odsłuchów bo miarodajne słabo są to sie postaram :)

 

Albo przymnkne drzwi na dwa dni i go nie wypuszcze hee , choc ze dwa tygodnie lubie tak naprawdę naprawdę

 

:)) A mylisz sie stary bo ma jescze np arcama i dac smsl m8 , to ja aż tak rozjeżdżam nie posiadaczy :)))

 

W sumie co ja poradze hegel jak na ta chwile miażdzy wszystkie klocki jakie mi sie przewijają , arcama też choć po dobrej modyfikacji jest i gra zacnie ,to hegel go bije kulturą dzwieki sa doskonalsze bardziej krystaliczne i tego nic nie zmieni ,kable tez ważna sprawa bo np z przesiadki z tellurium qblack na albedo monolith głosnikowe oczywiście jest jeszcze lepiej :)) ale dorzezbiam hegle juz ze 4lata może dlatego tak faworyzuje tą markę ,bo tu jest naprawdę czym sie pobawić i można sobie fajnie modyfikować to wszystko

 

 

Nad czym sie będziesz zastanawiał ,mamy szanse sobie doświadczenie zdobyć w sumie za free

 

Kurde za dwa tygodnie przyjeżdża do mnie Iambr czyli nasz użytkownik z norwegii Irek i ma przytargac bagaznik klocków :) miedzy innymi pandiony z system audio piecyk burmester System Audio 1750 albo Dayens Grande Mini i chyba coś jescze i zaczynam sie bać ,bo chyba w końcu jakaś konkurencja bedzie i sie zacznie od nowa :))

 

Jak by ktos chciał to jedna osobe moge zaprosić z dolnego śląska ,jedna bo mam mały grajdołek 14m2 i max 3 osoby to wytrzymają :))no 4 bo już kolege zaprosiłem ja postoje hee i zajme sie barem :)

 

https://www.olx.pl/oferta/proac-r1sc-legenda-org-fornir-CID99-IDr0oYx.html

A i do sprzedania mam fajne paczki link powyżej

Wracając do tego kawałka hmm super hiper wypier , ale audiofilsko bym sie troche czepiał .mianowicie jak by troche nie idzie jej to z serducha ,mało dodam jej emocja jest troche tania hee sory wole jak ktoś spiewa od niechcenia ale z założenia ze tak ma być , a tu fajnie jest ale troche tania bajera hee mój boże ja aż taki jestem to przepraszam wszystkich jak by co i postanawiam poprwe ale nie obiecuje :))

 

https://www.youtube.com/watch?v=M3hZj6u00LQ

 

dla mnie tu jest rozmowa tak serio serio

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ATC SCM 7 grają smolistą nasyconą średnicą, Vincent D-150 gra podobnie, a jednak po podłączeniu Daca Hegla hd- 11 z muzyki pozostał szkielet. Na początku podobało mi się, ale z czasem zaczęło to męczyć, szczególnie na gorzej nagranych płytach. Rotel rcd 1072, który robił za napęd dla Hegla samodzielnie zagrał spokojniej, przyjemniej, swobodniej, ogólnie prezentując muzykę całościowo, scena bardziej oddalona. Rozkładając na poszczególne czynniki brzmienie Hegla i Rotela wychodzi na to że Hegel jest lepszy o ,,klasę'' a jednak Rotel dostarczał więcej przyjemności z odsłuchu. Co do kabli to między Qedami i AQ słychać dużą róznicę czy to na Heglu czy na samym Rotelu....chodziło mi o to, że dźwięk Hegla jest na tyle odchudzony, że nie dopełniły go nawet podmienione kable Qeda. Nadal uważam, że w HD-11 jest ogromny potencjał, szczególnie w tej cenie, pewne cechy to hi-end, jednak Rotel bez wyśrubowanych parametrów bardziej mi się podobał, po prostu grał muzykę jako całość, nie rozkładał jej na poszczególne czynniki jak Hegel, który miał być jako up-grade dla Rotela. Ostatecznie po długich porównaniach sprzedałem Hegla.

W pełni się z Tobą zgadzam każdy dźwięk na 2 drożnych monitorach jest odchudzony nienaturalnie z powodu braku prawidłowej podstawy basowej i wymaga trochę zabiegów żeby to ukryć . Mimo to ja nie potrafię nigdy pozbyć się wrażenia że słucham odchudzonego dźwięku bo zwyczajnie brak niskiego pasma . W takich sytuacjach jeśli.chcemy to tuszować potrzebne jest w torze coś co ma dociążony charakter . Można oczywiście osiągnąć na monitorach fajne dociążone granie ale niestety fizyki się nie oszuka i taki monitor przy dużej ilości instrumentów się pogubi . Zaczyna się wszystko zlewać i bulgotać zamiast grać .najprostszy test to puszczenie samego basu lub perkusji brzmi świetnie na monitorze ale jak wchodzą pozostałe instrumenty to zaczyna to tracić naturalność i gra coraz ciszej i jak za mgłą a w dodatku traci impuls . W 3 drogach słuchać jak wchodzą pozostałe instrumenty ale bas o perkusja się nie zmienia wciąż gra naturalnie . Wiem że są fani monitorowego grania albo że do małych pomieszczeń nie wstawimy dużej 3 drożnej kolumny . Jednak jak ktoś dysponuje 3 drożnym torem to nie musi nic sztucznie dociążać i wówczas lepiej sprawdzają się neutralne konstrukcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu Jacm ma troche racji niestety monitor sie poddaje bardzo szybko ,ale za to gra wybitnie pierwszym planem gada to tak bezpośrednio ,ale wady monitorów takie są niestety zawsze jest cos za coś ,zaphachałem sobie dlatego audio physic sitara 25 i mam granie monitora z tym własnie dociążeniem podłogówki ,ale nic sie nie przewala z basem a o to sie bałem sitary mądrunie paczuszki są

 

I znowu Jacm ma troche racji niestety monitor sie poddaje bardzo szybko ,ale za to gra wybitnie pierwszym planem gada to tak bezpośrednio ,ale wady monitorów takie są niestety zawsze jest cos za coś ,zaphachałem sobie dlatego audio physic sitara 25 i mam granie monitora z tym własnie dociążeniem podłogówki ,ale nic sie nie przewala z basem a o to sie bałem sitary mądrunie paczuszki są

Co by nie gadać dobry monitor ma to coś czego często brakuje podłogówce , tak troche mnie biją po mordzie ale to takie fajne lanie jest :) co do dociążenia itp to myśle że wszystkie musza mieć bo w proac r1sc tez mam wage ,brak dołu tego najnizszego ale waga jest wspaniała i wokal uważam że nawet lepszy niz AP

 

Jednak w tanszych systemach dwie drogi uwazam za optimum, zwlaszcza przy malych skladach jazzowych. Nie ma nakladania sie glisnikow na siebie co w drozszych systemach jest wyeliminowane.

Pytanie co jest dla ciebie tańszym systemem , bo znam ludzi co uwazają że nad c350 to juz wysoka półka ,ba wmawiają mi że to gra cudnie i co ja wtedy mam powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze to pojęcie umowne. Miałem kiedyś głośniki Phonar Volume 1,1 i były to trzy drogi ale jakoś słabo to było zszyte. Choć przyznam że w tamtym czasie pewnie z braku zbyt wielu porównań sprawiały mi dużo radości. Teraz mam dwie drogi i w tym budżecie brzmi to zadowalająco. Drugostronnie słuchałem kiedyś u znajomego z forum dużych głośników DIY, czterodrożnych w obudowie zamkniętej i grało to wyśmienicie, ale tam cena samych części to pewnie z 50 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ATC SCM 7 grają smolistą nasyconą średnicą, Vincent D-150 gra podobnie, a jednak po podłączeniu Daca Hegla hd- 11 z muzyki pozostał szkielet. Na początku podobało mi się, ale z czasem zaczęło to męczyć, szczególnie na gorzej nagranych płytach. Rotel rcd 1072, który robił za napęd dla Hegla samodzielnie zagrał spokojniej, przyjemniej, swobodniej, ogólnie prezentując muzykę całościowo, scena bardziej oddalona. Rozkładając na poszczególne czynniki brzmienie Hegla i Rotela wychodzi na to że Hegel jest lepszy o ,,klasę'' a jednak Rotel dostarczał więcej przyjemności z odsłuchu. Co do kabli to między Qedami i AQ słychać dużą róznicę czy to na Heglu czy na samym Rotelu....chodziło mi o to, że dźwięk Hegla jest na tyle odchudzony, że nie dopełniły go nawet podmienione kable Qeda. Nadal uważam, że w HD-11 jest ogromny potencjał, szczególnie w tej cenie, pewne cechy to hi-end, jednak Rotel bez wyśrubowanych parametrów bardziej mi się podobał, po prostu grał muzykę jako całość, nie rozkładał jej na poszczególne czynniki jak Hegel, który miał być jako up-grade dla Rotela. Ostatecznie po długich porównaniach sprzedałem Hegla.

 

Potwierdzam, ze hegel pozostawia szkielet z muzyki. W niejednym systemie wymiana hegla wsrod moich znajomych, sprawila, ze system nabral emocji i zaangazowania bez utraty dynamiki, detalu, czy rownowagi tonalnej.

 

 

 

W pełni się z Tobą zgadzam każdy dźwięk na 2 drożnych monitorach jest odchudzony nienaturalnie z powodu braku prawidłowej podstawy basowej i wymaga trochę zabiegów żeby to ukryć . Mimo to ja nie potrafię nigdy pozbyć się wrażenia że słucham odchudzonego dźwięku bo zwyczajnie brak niskiego pasma . W takich sytuacjach jeśli.chcemy to tuszować potrzebne jest w torze coś co ma dociążony charakter . Można oczywiście osiągnąć na monitorach fajne dociążone granie ale niestety fizyki się nie oszuka i taki monitor przy dużej ilości instrumentów się pogubi . Zaczyna się wszystko zlewać i bulgotać zamiast grać .najprostszy test to puszczenie samego basu lub perkusji brzmi świetnie na monitorze ale jak wchodzą pozostałe instrumenty to zaczyna to tracić naturalność i gra coraz ciszej i jak za mgłą a w dodatku traci impuls . W 3 drogach słuchać jak wchodzą pozostałe instrumenty ale bas o perkusja się nie zmienia wciąż gra naturalnie . Wiem że są fani monitorowego grania albo że do małych pomieszczeń nie wstawimy dużej 3 drożnej kolumny . Jednak jak ktoś dysponuje 3 drożnym torem to nie musi nic sztucznie dociążać i wówczas lepiej sprawdzają się neutralne konstrukcje .

 

Kolega najwyrazniej dobrych monitorow nie slyszal. Owszem, wzgledem dobrej podlogowki dobry monitor bedzie mial ograniczenia na basie ale zeby byl sens uzywania podlogowek, to trzeba miec metraz. Bas z reszta to tylko jeden element skladajacy sie na brzmienie. Jest jeszcze srednica, gora, naturalnsc, namacalnosc, muzykalnosc, przestrzennosc, detal, gradacja planow, glebia sceny itd. Poza tym przy odsłuchu dobrego monitora nie ma mowy o odchudzeniu dzwieku, dwie drogi nie wykluczaja barwy ani warstwy emocjonalnej. Przy odsluchu dobrych kolumn w dobrym systemie nie odczuwa sie dyskomfortu bez wzgledu na to, czy to monitor , czy podlogowka. W bezposrednim porownaniu duzych i malych glosnikow , wylapie sie roznice ale to nie jest tak, ze monitor dwudrozny trzeba sztucznie dociazac. Tak samo jak wsiada sie z auta o mocy 700 koni, do auta 600 koni, nie jest tak,ze te slabsze nagle nie jedzie. A w wypadku systemow opartych o elektronike hegla z naturalnie i neutralnie brzmiacymi kolumnami, kablami itd. nagle nie ma emocji, barwy itp. Jak ktos lubi sluchac dzwiekow to moze byc z hegla zadowolony ale do sluchania muzyki to kiepski wybor.

 

Co roku na audio show dobrze mi znane dwudrozne monitory diapason astera ciesza sie duzym zainteresowaniem , a basem zawstydzaja niejedna drozsza od nich podlogowke. Nie maja żadnych z opisanych przez kolege ulomnosci. Baa nawet nizsze modelw tej marki nie maja z tym problemu. Caly szkopul w tym, ze to nie problem dobrych glosnikow ze z heglem brzmia strylnie, a wlasnie tej norweskiej elektroniki.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.