Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji Windows 10 przestał mi działać Hegel Super. Próbowałem na 3 kompach. Jest komunikat, że komputer nie rozpoznał sprzętu i że sprzęt może nie działać poprawnie Szukałem info w sieci i nic nie znalazłem. Czy ktoś z Was ma ten sprzęt i napotkał na podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po aktualizacji Windows 10 przestał mi działać Hegel Super. Próbowałem na 3 kompach. Jest komunikat, że komputer nie rozpoznał sprzętu i że sprzęt może nie działać poprawnie Szukałem info w sieci i nic nie znalazłem. Czy ktoś z Was ma ten sprzęt i napotkał na podobny problem?
Gra i buczy. 83734a4cbc15ef59566c35beadfe3298.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak h 190 wypada w porownaniu do h 160 czy ktos porownywal?

 

Według mnie H160 lepiej.

Niezadowolenie z H190 pewnie wynika z połączenia niewłaściwych kolumn. Ja miałem przyjemność posłuchać z Dynaudio S40 i moje odczucia były takie same.

Z H360 było najlepiej ale i tak z innymi kolumnami było piękniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w jednym czasie H100, H190, H360 i Moon Evo 600i.

H190 wypadl najsłabiej - moze przyzwyczajenie do H100 robi swoje.

Jak wyrównalem poziom glosnosci we wzmacniaczach to różnice nie były juz tak oczywiste, zatarło sie. H360 ma lepsza podstawę basowa od H100 i lepiej go kontroluje ale w niektórych nagraniach było go wręcz za duzo. Tutaj zaryzykowałbym stwierdzenie ze stary H100 był rowniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w jednym czasie H100, H190, H360 i Moon Evo 600i.

H190 wypadl najsłabiej - moze przyzwyczajenie do H100 robi swoje.

Jak wyrównalem poziom glosnosci we wzmacniaczach to różnice nie były juz tak oczywiste, zatarło sie. H360 ma lepsza podstawę basowa od H100 i lepiej go kontroluje ale w niektórych nagraniach było go wręcz za duzo. Tutaj zaryzykowałbym stwierdzenie ze stary H100 był rowniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tylko o swoich odczuciach. Akurat sie zbiegło w czasie, ze Moon tez został uwzględniony.

Gdyby go wykluczyć, to i tak nie wziąłbym H360 - dalej mam H100, bo imo H360 w czasie porównań nie stworzył roznicy na poziomie ‚wow’ abym zdecydowal sie na dopłate roznicy po odsprzedaży H100....dla Moon’a bym to zrobił.

 

Poza tym dla mnie cena sprzętu o niczym nie świadczy: mozna kupic shit za 50000 pln, a mozna kupic bardzo dobry wzmacniacz za 15-20k pln, jeżeli tylko zostal zbudowany przez doświadczonego inżyniera a nie marketingowca dla azjatyckiego rynku. Ot tyle.

Kiedys funkcjonował prosty wzór na cenę końcowa komponentów Hi End wśród pewnych firm: 10% ceny końcowej to była cena części, pozostałe 90% to praca, design, marketing i profit. W analogu było troche drożej ze względu na ograniczenia dostępności lamp, itd. - ja słyszałem o 30-40%, reszta jak wyzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne założenia. Żeby zmieniać to tylko aby była duża różnica to wiadomo.

Ja nie mając takiego H100 np i wybierając wzmacniacz który mam kupić to z pewnością wolałbym dopłacić do H360.

Ceny są elementem decydującym przy zakupie oczywiście. 600i jest mocno przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe serie to już odrobinę inne granie . Także należy dokonywać porównań na innych głośnikach , kablach etc . Porównanie na jednym stałym zestawie da nam oczywiście punkt odniesienia i powie czy zgrywa się z naszym systemem . Ale nawet jak nowy wznak się nie zagra nie znaczy że spokojnie uzyskamy rewelacyjny dźwięk ale z zupełnie innym sprzętem towarzyszącym . Liczy się dopracowanie całego systemu takie dopieszczanie daje bardzo wysoką wierność grania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co isc w H190 jak tanszy H90 to juz HI - END (za uznanym magazynem AV). I po co placic koszmarne kwoty za kawalek zelastwa jak za 5400zl. po rabacie mozna juz miec najwyzsza jakosc brzmienia. Ma juz ktos H 90?

Miałem jeden i drugi na testach i faktycznie nie jestem przekonany, żeby H190 miażdżył H90kę.

Powiem nawet, że czasem w 190tce coś troszkę drażnilo na górze, czego nie było w H90, naprawdę miał bym zagwozdkę, który lepszy.

Może nawet H190, ale nie aż tak żeby dopłacać do H90.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra drażniał mniej lub bardziej hmmm , jestem dzisiaj znowu po nowym odsłuchu mcintosch mc250 z sonus faber extrema to mega wielkie podstawki są , tak samo koniec mocy wielki ,i pomimo że dzieje sie jak by wiecej bo góra jest od dynaudio esotar a znam ją z dynaudio to jakoś opadu szczeny nie miałem a przecież to juz granie za 100tys jest , może pokój za mały ja uważam nie wiem nie znam sie zarobiony jezdem , ale tak serio serio nie uważam żeby sie zapychać wyżej i wyżej ,przyrost jest bardzo mało miarodajny do wydanych pieniędzy , owszem gra to dobrze w nie których utworach bym powiedział mała referencja sie pojawia ,ale bywało i chyba musze powiedziec że często bywało słabo , ogólnie przekaz bardzo ciemny ,hmm ja tez mam ciemne granie w sensie ciemne dla tych co maja po 20lat :) ale tu było bardzo bardzo ciemno , w sumie nie wiem co napisac bo nastawiałem sie na wgniot klaty a poczułem zaledwie lekkie mrużenie oka , nie wiem ale przestałem wiezyć w króliczka i chyba juz nie bedę go gonić ,chyba lepiej polatać jakąś dobra furą i niech mi hegelek gra do końca moich dni ,nie warto to je moje zdanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem gdy usłyszałem Hebla pierwszy raz i tak zostało do dziś . To jest koniec drogi reszta to kroki w bok . Jedyną alternatywą dla mnie żeby zrobić krok który będzie krokiem do przodu to budowa 3 czy 4 systemów i strojenie ich pod konkretne płyty i gatunki muzyczne .

A i tak dobry wzmak i kolumny 3 way spokojnie sprawia że nie chce się wyłączać muzyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie o Heglu H1 z giełdy, kwota 2K warto ? (według mnie tak)

Znajomy chce bardziej poważnie zacząć przygodę ze światem muzyki a obecnie gra na ampli Onkyo 646 + podłogówki Melodika BL40.

Co dziwne kolumny na papierze dość łatwe a H80 v2 nie był w stanie się z nimi dogadać.

Największe braki były na dole pasma.

H1 to już 120W więc myślę, że prądowo OK.

 

Polegam tylko na słuchu owego kolegi, także pewności co do przyczyny braku basu nie mam.

Wypożyczył Musicala M5si i z nim bas był OK.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na każdym klamocie, nie tylko Heglu i o ile Hegel zwraca sobie wysokimi cenami detalicznymi świetnie prowadzony marketing, który przecież musi kosztować to część konkurencji, która podnosi ceny swoich klamotów do poziomu cen u Hegla, żeby nie być uważaną przez klientów za posiadającą sprzęt "gorszy", już całą kapuchę zabiera dla siebie, nie inwestując w marketing jak to robi Hegel. Z tego wniosek taki, że Hegel wcale nie taki najgorszy, gdy chodzi o wycenianie hah.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, na jednym z portali jest sprzedawany H360. 2letni za 13kpln.

Myślicie ze to dobra cena?

Czy warto jeszcze się rozglądać, ewentualnie targować?

Tarogować sie zawsze warto ale myśle że za dużo nie ukręcisz od tej ceny :)

Musisz sobie odpowiedzieć sam czy dla ciebie jest to dobra cena czy nie. 2 letni to juz bez gwarancji jak rozumiem.

On też tak nie będzie leciał w dół cenowo, tylko do pewnego momentu. Wydaje mi sie ze cena spoko bo za tą kase ciezko cos kupic takiego.

 

Poważnie aż tyle można zejść?

Widzę ceny detaliczne ok 25kpln.

 

Im coś droższego tym więcej można utargować. To normalne. Hegel moim zdaniem i tak jest uczciwie wyceniony. Popatrz na inne marki typu Gryphon czy Simaudio. Tam dopiero schodzą z ceny:)

 

Można na każdym klamocie, nie tylko Heglu i o ile Hegel zwraca sobie wysokimi cenami detalicznymi świetnie prowadzony marketing, który przecież musi kosztować to część konkurencji, która podnosi ceny swoich klamotów do poziomu cen u Hegla, żeby nie być uważaną przez klientów za posiadającą sprzęt "gorszy", już całą kapuchę zabiera dla siebie, nie inwestując w marketing jak to robi Hegel. Z tego wniosek taki, że Hegel wcale nie taki najgorszy, gdy chodzi o wycenianie hah.

Dokładnie tak jest. Przyglądałem sie kiedyś jakieś 2 lata temu Simaudio w top hi fi. Tam ceny napompowały sie przez ten czas tłumacząc wzrost kursu $.

Z 27 na 39K i tańszy z 14 na 21,6K

To jest dopiero przegięcie. Już nie wspomne o gryphonie.

 

Ceny do góry a sprzęt cały czas ten sam i tak samo grający. Jednym słowem cena/jakość w dzisiejszych czasach już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.