Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim też... ;-)

 

Moja Jola 180... ������������������

 

 

 

Jest świetna... :-)

 

Moja Jola 180...������������������

:))) no własnie i cza to troche jak ołtarzyk traktować msza tylko w odpowiednich godzinach heee ,ja tak nie chce :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

:))) no własnie i cza to troche jak ołtarzyk traktować msza tylko w odpowiednich godzinach heee ,ja tak nie chce :))

 

Oj tam...ja w stand by nie trzymam...

Od 5 rano zazwyczaj zaczynam więc po jednym "wstępniaku" system już gotowy do "młócki" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam...ja w stand by nie trzymam...

Od 5 rano zazwyczaj zaczynam więc po jednym "wstępniaku" system już gotowy do "młócki" ;-)

Tak jest jak sie włącza tylko do muzy to ok ,ale ja tez tv oglądam i jak pisałem piec chodzi praktycznie cały czas , w ogóle on cały czas chodzi bo nawet na noc zapominam go wyłączać he , przy lampce pewnie już bym to odczuł dość mocno w Tauronie he

 

Oj tam...ja w stand by nie trzymam...

Od 5 rano zazwyczaj zaczynam więc po jednym "wstępniaku" system już gotowy do "młócki" ;-)

W heglu nie ma stand by :)

 

Tak jest jak sie włącza tylko do muzy to ok ,ale ja tez tv oglądam i jak pisałem piec chodzi praktycznie cały czas , w ogóle on cały czas chodzi bo nawet na noc zapominam go wyłączać he , przy lampce pewnie już bym to odczuł dość mocno w Tauronie he

 

W heglu nie ma stand by :)

Rachunki za energie mi sie zamykaja z całą chatą w granicach 150pln da sie to przeżyć :( Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak sie włącza tylko do muzy to ok ,ale ja tez tv oglądam i jak pisałem piec chodzi praktycznie cały czas , w ogóle on cały czas chodzi bo nawet na noc zapominam go wyłączać he , przy lampce pewnie już bym to odczuł dość mocno w Tauronie he

 

W heglu nie ma stand by :)

 

Rachunki za energie mi sie zamykaja z całą chatą w granicach 150pln da sie to przeżyć :(

A lampki co 600h -no max 800h do wymiany z tego co wiem ,musiał bym gdzies jakąś hurtownie dobrą znalezć :)

 

Mój zapi...la jak muł...kilkanaście godzin dziennie...muzam, kino, granie, tv...

 

W pompie mam rachunki za energię... ;-)

No ja troche też :) ale jednak gdzieś z tyłu głowy nawet by to nie etyczne było i nie zgodne z naturą hee

 

Co by nie gadać lampa to jest troche taki ołtarzyk , i wieczne chodzenie przy tym biasy nie biasy ,może kiedys jako trzeci system hee ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem w tym, czy to jest lepiej...jakaś dziwna moda na "spójność", która nijak ma się do rzeczywistości...im drożej tym więcej takich bzdur...

Ja dokładnie taką samą myśl mam w głowie słuchając H300 przestajesz analizować p prostu pozostaje sama.przyjemnośc słuchania muzyki .

Także to co napisał.kolega to bardzo mądre i trafne zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam powiem wam że fajnie byc juz po 40 -tce :) ,i miec ten taki juz troche swój bagaż i co raz trudniej mnie w h*ja zrobić haa z audio mówie , i tak jest bo z czasem raz że juz sie troche nie chce :) a dwa te zmiany naprawde nie są proporcjonalne często do naciągnietych pieniedzy ,choc jak bym był szejkiem to pewnie bym sobie wybudował specjalną hale na graty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mi także marzy się dedykowany pokój do muzyki :)

Kto wie, może kiedyś to się spełni.

 

Ja nie mogę takiego mieć...dlaczego? bo przy takiej ilości czasu jaki poświęcam na słuchanie bym z niego nie wychodził... ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę takiego mieć...dlaczego? bo przy takiej ilości czasu jaki poświęcam na słuchanie bym z niego nie wychodził... ;-)

 

Dokładnie o tym samym ostatnio pomyślałem.

 

Nie mogłem wczoraj przestać słuchać i tak się zeszło do 2:00

Ciężko było wstać o 6:00 do pracy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niezaprzeczalnym faktem jest, iz w dedykowanym pomieszczeniu mozna dowolnie kreować akustykę pod zmieniające sie warunki sprzętowe, jak zmiana kolumn.

 

A i spac mozna słuchając ulubionych kołysanek w ciszy, spokoju i świetnym dzwieku - nie przerywanym komendami małżonki: „no wyłącz w koncu, pozno jest, dzieci śpią...”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki hobby room, gdzie mój synek gra sobie na xboxe, a ja wieczorowo mam swój kącik odsłuchowy, ale szczerze mówiąc idę tam posłuchać muzyki nie częściej jak raz na dwa tygodnie :/ Kiedy dzieciaki już śpią to wcale mi się nie pali uciekać od żony ;) Także dobry system do codziennego użytku jest bardziej racjonalny...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nawiążę do postawionej niedawno kwestii H100 vs H200. Bezpośredniego porównania nie robiłem, ale prawie dwa lata temu miałem H100 i nie mogłem się do niego przekonać, choć bardzo chciałem, wypożyczałem różne źródła i kable - i nic. Po trzech miesiącach się poddałem. Od kilku tygodni mam H200 (wszystko "wina" freja, bo on ma te same kolumny, co ja, więc postanowiłem zrobić ostatnią próbę ;) ) i tu nie mam pytań, wzmacniacz od początku mi się podoba. A w tym czasie nic w torze nie zmieniałem, więc to albo są tak bardzo różne urządzenia, albo mi się ucho tak zmieniło.

 

Jednak mam pytania. :) W jednym z testów H200 recenzentowi na RCA grał lepiej niż na XLR. A jakie są wasze doświadczenia? Żródło to dac HD20. To jest wzmak "w pełni zbalansowany" czy tylko udaje?

 

Drugie pytanie właśnie do daca: czy ktoś może łączy np. po XLR daca ze wzmacniaczem stacjonarnym, a po RCA ze wzmacniaczem słuchawkowym? Może to źle wpływać na dźwięk zdaniem niektórych, a trudno to wyłapać na dwudniowych testach.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po XLR gra lepiej . Szersza scena zaznaczało to już kilka osób .

 

Ok. Dzięki. Może i temat się przewijał wcześniej, ale nie działa mi wyszukiwarka na forum szukania słowa w temacie.

 

Jeśli rzecz przede wszystkim przejawia się w scenie, to niekoniecznie będę się napinał, zważywszy że cena xlrów jest często znacznie wyższa niż odpowiednik rca. Z kolei rynek wtórny to już bida co do bogactwa oferty.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno pytanie czy kwota 5900 zl. za uzywanego h200 jest odpowiednia na moment terazniejszy?

 

Miesiąc temu za swojego h200 dałem 5250, ale to od znajomego. Jak był na olx za 4900, sprzedał się w dwa dni. A tak to ceny trzymają się twardo w okolicy 5900.

Edytowane przez Neolitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nawiążę do postawionej niedawno kwestii H100 vs H200. Bezpośredniego porównania nie robiłem, ale prawie dwa lata temu miałem H100 i nie mogłem się do niego przekonać, choć bardzo chciałem, wypożyczałem różne źródła i kable - i nic. Po trzech miesiącach się poddałem. Od kilku tygodni mam H200 (wszystko "wina" freja, bo on ma te same kolumny, co ja, więc postanowiłem zrobić ostatnią próbę ;) ) i tu nie mam pytań, wzmacniacz od początku mi się podoba. A w tym czasie nic w torze nie zmieniałem, więc to albo są tak bardzo różne urządzenia, albo mi się ucho tak zmieniło.

 

Jednak mam pytania. :) W jednym z testów H200 recenzentowi na RCA grał lepiej niż na XLR. A jakie są wasze doświadczenia? Żródło to dac HD20. To jest wzmak "w pełni zbalansowany" czy tylko udaje?

 

Drugie pytanie właśnie do daca: czy ktoś może łączy np. po XLR daca ze wzmacniaczem stacjonarnym, a po RCA ze wzmacniaczem słuchawkowym? Może to źle wpływać na dźwięk zdaniem niektórych, a trudno to wyłapać na dwudniowych testach.

Mówisz zaufałeś mi :) to miłe i fajnie że podzielasz moje zdanie ,choc ja ja nie potrafie robić recenzji i nawet nie chcę :) to odnośnie xlr vs rca hmm latałem bardzo długo na xlr mało znanej manufakturki a nazywa sie high tune explorer x3 nowy to koszt 650Euro a rca miałem dośc długo od naszego producenta M&B Audio i długo jak by wolałem xlr,ale od jakiegoś czasu nie pamiętam z pół roku kupiłem kable rca diy od Melepety pewnie go znacie użytkownik nasz , taki używany z jego kolekcji srebro z miedzią na wtykach cardasa i tutaj wole rca od tamtej pory i trzy osoby u mnie tez to potwierdziły , choć to naprawdę niuanse i może jest troszke szerzej na xlr ale kosztem dynamiki szybkości i zwarcia dołu ,jest troszkę jak by wolniej ,także może jak bym miał jakiś xlr na srebrze to by sie zmieniło , bo te moje taśmy xlr są miedziane ,czekam na jakiś madry xlr w srebrze w mądrej cenie :)

Co do pieca h100 miałem go kiedyś kiedys ale bardzo krótko z miesiąc ,potem trafił mi sie h200A , ale granie wtedy juz h100 z przesiadki z NAD370 i 372 było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem na plus oczywiście dla h100 , bo to jak by zupełnie inny wymiar i całkowicie inna filozofia grania była , i już wtedy wiedziałem że powrotu do nadów nie będzie ,a było tego ojoj :)

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz zaufałeś mi :) to miłe i fajnie że podzielasz moje zdanie ,choc ja ja nie potrafie robić recenzji i nawet nie chcę :) to odnośnie xlr vs rca hmm latałem bardzo długo na xlr mało znanej manufakturki a nazywa sie high tune explorer x3 nowy to koszt 650Euro a rca miałem dośc długo od naszego producenta M&B Audio i długo jak by wolałem xlr,ale od jakiegoś czasu nie pamiętam z pół roku kupiłem kable rca diy od Melepety pewnie go znacie użytkownik nasz , taki używany z jego kolekcji srebro z miedzią na wtykach cardasa i tutaj wole rca od tamtej pory i trzy osoby u mnie tez to potwierdziły , choć to naprawdę niuanse i może jest troszke szerzej na xlr ale kosztem dynamiki szybkości i zwarcia dołu ,jest troszkę jak by wolniej ,także może jak bym miał jakiś xlr na srebrze to by sie zmieniło , bo te moje taśmy xlr są miedziane ,czekam na jakiś madry xlr w srebrze w mądrej cenie :)

Co do pieca h100 miałem go kiedyś kiedys ale bardzo krótko z miesiąc ,potem trafił mi sie h200A , ale granie wtedy juz h100 z przesiadki z NAD370 i 372 było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem na plus oczywiście dla h100 , bo to jak by zupełnie inny wymiar i całkowicie inna filozofia grania była , i już wtedy wiedziałem że powrotu do nadów nie będzie ,a było tego ojoj :)

Z resztą jak chcesz to ci go moge pozyczyć na testy ten xlr ,pisz na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przerywanym komendami małżonki: „no wyłącz w koncu, pozno jest, dzieci śpią...”

Też tak mam, ale ja "nauczyłem" rodzinę, że dźwięk jest lepszy jak słucha się trochę głośniej;-) Teraz jak córka śpi to nawet głośno oglądany film z efektami czy słuchana muza jej nie przeszkadzają:-)

 

Ja za moja H200, dwa miechy temu dałem chyba 5500zł z odbiorem własnym.

Co do kabli to póki co mam XLR na srebrze i złocie właśnie M&B i bardzo chwalę. Chodzi za mną zrobienie sobie z miedzi cryo lub monokryształu miedzi kabelki RCA. Z tego samego materiału chce sobie zrobić też USB, bo obecnie mam srebro (też od M&B). Wtedy porównam i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.