Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak mam, ale ja "nauczyłem" rodzinę, że dźwięk jest lepszy jak słucha się trochę głośniej;-) Teraz jak córka śpi to nawet głośno oglądany film z efektami czy słuchana muza jej nie przeszkadzają:-)

 

Ja za moja H200, dwa miechy temu dałem chyba 5500zł z odbiorem własnym.

Co do kabli to póki co mam XLR na srebrze i złocie właśnie M&B i bardzo chwalę. Chodzi za mną zrobienie sobie z miedzi cryo lub monokryształu miedzi kabelki RCA. Z tego samego materiału chce sobie zrobić też USB, bo obecnie mam srebro (też od M&B). Wtedy porównam i dam znać.

To musze sie troche potargowac :-)

 

H200 ma troche malo wejsc rca. Jak podlacze cd i dac to jak bede mogl podlaczyc w przyszlosci gramofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt z recenzji ... "Nie jest to wzmacniacz dla każdego, bo część melomanów woli bardziej lampowe brzmienie, cieplejsze i gęstsze. Jeśli jednak chcemy usłyszeć co na płytach jest naprawdę, to uda nam się to właśnie z Heglem." Czyli jednak inny niż h200 --dla mnie dość lampowy, ciepły i gęsty.

 

W jakim zestawie H200 jest "lampowy, ciepły i gęsty"? U mnie jest wyraźnie ostry (z Epos M22 - może to ich sprawka). Zastanawiam się czy on może dobrze zagrać z ATC SCM 40 (aktualną wersją)

 

H200 mk2 jest moim zdaniem nawet lepsze niz h300 w kazdym aspekcie brzmienia. Wyciagneli wszystko co najlepsze z h200 i h300. Zyje w norwegii wiec mam szybki dostep. 70 sztuk na Pl to duzo zgadzam sie. Ale u nas nie bedzie ani jednego. Jednakze na caly swiat to zapas na pol roku jak nie mniej.

 

co to jest "H200 mk2" - czym się różni od mk1 i w którym roku została wprowadzona?

Edytowane przez czupet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kawałek Jakob Buchanan - Kyrie Eleison z płyty Requiem (2015) tak od 10 min zaczyna się najlepsze:-) Taki niezły teścik waszych sprzętów - dynamika, bas, wokal, chór, talerze... głębia sceny i przestrzeń.

Edytowane przez m4ris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200 ma troche malo wejsc rca. Jak podlacze cd i dac to jak bede mogl podlaczyc w przyszlosci gramofon?

DAC podpinasz po rca, a CD cyfrowo do DAC (CD będzie transportem) i masz wolne na podpięcie rca przedwzmacniacza od przyszłego gramofonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim zestawie H200 jest "lampowy, ciepły i gęsty"?

Trzeba kombinować z akustyką i ustawieniem, Eposy są podobno zdecydowanie jasne; ja lubię Spendory i zawsze do nich wracam - nie eksponują wysokich tonów, ale wszystko, co trzeba słychać w nagraniach.

IMHO Spendory grają szlachetniej niż inne odsłuchiwane przez mnie kolumny. "Teoretycznie" podobnie powinny zagrać Xaviany, może Ushery, Dynki (?), ale to tylko moje przypuszczenia. Także kable głośnikowe Audiomica Dolomity - łagodzą metaliczność góry, przy tym grają żywo i świeżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W H360,wejście XLR,jest w pełni zbalansowane.

 

Kolega Stachu19 pytał czy H200 jest w pełni zbalansowany? Moim zdaniem ani H200, ani H360 nie są w pełni zbalansowane. W prawdziwym wzmacniaczu zbalansowanym są tylko 3 elementy wspólne dla obu kanałów: obudowa, włącznik zasilania i kabel zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim zestawie H200 jest "lampowy, ciepły i gęsty"? U mnie jest wyraźnie ostry (z Epos M22 - może to ich sprawka). Zastanawiam się czy on może dobrze zagrać z ATC SCM 40 (aktualną wersją)

 

 

 

 

Zwróć uwagę Na kolumny marki Xavian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim zestawie H200 jest "lampowy, ciepły i gęsty"? U mnie jest wyraźnie ostry (z Epos M22 - może to ich sprawka). Zastanawiam się czy on może dobrze zagrać z ATC SCM 40 (aktualną wersją)

 

Sprawdziłem połączenie ATC SCM 40 z H200, niestety ten wzmacniacz nie daje rady prądowo i nie napędza prawidłowo tych kolumn, natomiast H300 i H360 jak najbardziej tak. Brzmieniowo można je łączyć jak najbardziej z rewelacyjnym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem połączenie ATC SCM 40 z H200, niestety ten wzmacniacz nie daje rady prądowo i nie napędza prawidłowo tych kolumn, natomiast H300 i H360 jak najbardziej tak. Brzmieniowo można je łączyć jak najbardziej z rewelacyjnym efektem.

 

z którą wersją SCM 40 sprawdzałeś?

To dziwne co piszesz, bo z SCM 35, które prądowo są podobnym wyzwaniem (tylko tweeter się zmienił i trochę zwrotnica) H200 radził sobie bardzo swobodnie w pomieszczeniu 30-50 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Stachu19 pytał czy H200 jest w pełni zbalansowany? Moim zdaniem ani H200, ani H360 nie są w pełni zbalansowane. W prawdziwym wzmacniaczu zbalansowanym są tylko 3 elementy wspólne dla obu kanałów: obudowa, włącznik zasilania i kabel zasilający.

Czyli producent oszukuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jakim zestawie H200 jest "lampowy, ciepły i gęsty"? U mnie jest wyraźnie ostry (z Epos M22 - może to ich sprawka). Zastanawiam się czy on może dobrze zagrać z ATC SCM 40 (aktualną wersją)

 

 

 

co to jest "H200 mk2" - czym się różni od mk1 i w którym roku została wprowadzona?

Z dobrym źródłem jest znakomicie z HD 25 albo cdp2 lub cdp4 praktycznie na dowolnych kolumnach.

Z kolumnami usher czy Audio Physic nawet że słabym źródłem jest ciepło .

 

 

 

Ok. Dzięki. Może i temat się przewijał wcześniej, ale nie działa mi wyszukiwarka na forum szukania słowa w temacie.

 

Jeśli rzecz przede wszystkim przejawia się w scenie, to niekoniecznie będę się napinał, zważywszy że cena xlrów jest często znacznie wyższa niż odpowiednik rca. Z kolei rynek wtórny to już bida co do bogactwa oferty.

Ja porównywałem te same kable w wersji RCA oraz XLR moim zdaniem warto dopłacić do XLR poza sceną wersje RCA były ciut ciut bardziej przygaszone , nie mówię o różnicy głośności ale sposobie prezentacji dźwięku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdziwym wzmacniaczu zbalansowanym są tylko 3 elementy wspólne dla obu kanałów: obudowa, włącznik zasilania i kabel zasilający.

 

Opisujesz dual mono - zbalansowanie to zupełnie co innego.

 

[EDIT]

A jednak się myliłem - jest różnica w tym pojęciu w Polsce i na świecie (o ile na audio.com.pl wiedzą o czym piszą)...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio

https://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacniacze/18379-na-czym-polega-konstrukcja-zbalansowana-jakie-sa-jej-zalety-i-wady

Edytowane przez Piotr Zalewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym źródłem jest znakomicie z HD 25 albo cdp2 lub cdp4 praktycznie na dowolnych kolumnach.

Z kolumnami usher czy Audio Physic nawet że słabym źródłem jest ciepło .

 

 

Ja porównywałem te same kable w wersji RCA oraz XLR moim zdaniem warto dopłacić do XLR poza sceną wersje RCA były ciut ciut bardziej przygaszone , nie mówię o różnicy głośności ale sposobie prezentacji dźwięku .

Właśnie wtedy jak sie ma tego samego producenta i danego modelu dwie wersje ,można wyciągać wnioski bo np u mnie na rca jest odwrotnie i to właśnie na xlr jest lekkie przygaszenie ,ale prawie jestem pewien że to wynika głównie raczej z różnicy materiału miedz & srebro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się tylko co do klocków które słuchałem a ten DAC akurat we własnym systemie przez tydzień porównywałem z trzema innymi przetwornikami. Jego realna wartość i pozycjonowanie na rynku to jak dla mnie około 2 tyś. Ale to oczywiście kwestia zapewne gustu ;)))

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się tylko co do klocków które słuchałem a ten DAC akurat we własnym systemie przez tydzień porównywałem z trzema innymi przetwornikami. Jego realna wartość i pozycjonowanie na rynku to jak dla mnie około 2 tyś. Ale to oczywiście kwestia zapewne gustu ;)))

Nie jesteś pierwszy i nie ostatni któremu nie zagrał tak.jak.potrafi i nie słyszał jak gra dobrze zestawiony . Przeczytaj wpisy Freja też go chciał spuścić a teraz wieczna miłość .

To samo dotyczy CD to jest już dźwięk wysokiej półki bez fajerwerków walenia basem i cykania górą .

Z ludźmi którzy słuchają wiele już lat bardzo często mówią to samo w pierwszej chwili nie ma szału ale jak się przesłucha z 80 płyt to po miesiącu już nie ma powrotu . Raz że słychać ogromnie łatwo niuanse jest wyjątkowa analityczność a przy tym połączona z analogowym sznytem bez zmulenia co jest arcytrudne do osiągnięcia . Większość firm albo daje analityczność albo muzykalność i barwę ma problemy z łączeniem tych 2 cech .

 

 

 

 

Jaki masz rozstaw Amphionów?

Jeszcze nie zdecydowałem . Na krótszej ścianie jest świetna scena za to dźwięk nie ma pełnej liniowości . A na dłuższej jest liniowość ale gorsza scena . Całe szczęście że to pomieszczenie tymczasowe .

Najlepsze efekty są przy ustawieniu 1,5 metra lub więcej od tylnej ściany oraz ok 80.cm od bocznych . Wówczas jest liniowość nie ma podbicia basu czy góry .

 

 

A HD12 da radę? Jak się ma HD12 do HD25?

Nie słuchałem 12 może ktoś porównywał i się wypowie . Moim zdaniem można spokojnie skorzystać z recenzji w prasie są trafione i zawsze jest wskazówka jak to gra .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście słuchałem go w jednym zestawieniu. Tak więc tylko na tym się opieram. Na plus dla Hegla przestrzeń i analitczność. Za każdym razem jednak kiedy przełaczałem na Audio GD (NFB28, Dac 19) przysłowiowy koc spadał z kolumn. Dynamika, wybrzmienia, jakość i kontrola basu. Również wokale brzmiały o klasę lepiej. Także pozostanę przy swoim zdaniu :). A jeszcze grał również MTech DSD Young i prezentował podobny poziom a nawet charakter grania jak HD25.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dynamikę i kontrolę basu czyli jego szybkość zróżnicowanie , barwę i rozciągnięcie to do poprawy tam wiele już nie ma . Co do barwy to można na nim osiągnąć dowolną suchą , tłustą , ciepły dźwięk zimny to kwestia doboru i charakteru reszty toru. Sam w sobie nie narzuca charakteru .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ma swój charakter. Nie rozumiem tak często nadużywanego pojęcia że jakiś element toru jest czysty jak łza i pokaże tylko charakter reszty. Nie chcę tu wchodzić w ostra polemikę ponieważ to Wasz klub i jak widać ma rzeszę gorących zwolenników. Swoje słowa kierowałem do mniej zorientowanych i niezdecydowanych. Jeśli szukamy większej dawki emocji w odsłuchiwanej muzyce warto spróbować różnych rozwiązań. Na tym kończę.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dynamikę i kontrolę basu czyli jego szybkość zróżnicowanie , barwę i rozciągnięcie to do poprawy tam wiele już nie ma . Co do barwy to można na nim osiągnąć dowolną suchą , tłustą , ciepły dźwięk zimny to kwestia doboru i charakteru reszty toru. Sam w sobie nie narzuca charakteru .

Miałem nawet ostatnio dośc długo wpięty przed nim konwerter singxer su-1 żeby wyjść coax ,ale juz singxer sprzedany :) wróciłem do golasa hd25 i wolę z usb latać na plikach ,po czasie stwierdziłem ze wprowadza mi ten konwerter cyfrowość taką dziwną nie naturalną ,mam też tak dla hecy smsl m8A i to jest takie troche podobne, naleciałości cyfry no i w ogóle to nie to granie to zupełnie nie ta liga co hd25 ,ale czepiam się chinoli od jakiegoś czasu bo jeszcze nie dorośli do takiego prawdziwego hi-endu ,daje troche od nich taką własnie chinszczyzną choć w tych pieniądzach nie powinno sie za dużo wymagać , to znowu za sam konwerter 400$ to już nie tak super tanio i chyba chciało by sie więcej ,mają skopane zasilanie moim zdaniem i tomanek nie pomaga :) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nawet ostatnio dośc długo wpięty przed nim konwerter singxer su-1 żeby wyjść coax ,ale juz singxer sprzedany :) wróciłem do golasa hd25 i wolę z usb latać na plikach ,po czasie stwierdziłem ze wprowadza mi ten konwerter cyfrowość taką dziwną nie naturalną ,mam też tak dla hecy smsl m8A i to jest takie troche podobne, naleciałości cyfry no i w ogóle to nie to granie to zupełnie nie ta liga co hd25 ,ale czepiam się chinoli od jakiegoś czasu bo jeszcze nie dorośli do takiego prawdziwego hi-endu ,daje troche od nich taką własnie chinszczyzną choć w tych pieniądzach nie powinno sie za dużo wymagać , to znowu za sam konwerter 400$ to już nie tak super tanio i chyba chciało by sie więcej ,mają skopane zasilanie moim zdaniem i tomanek nie pomaga :)

 

Powiem ci freju, że wychodzi na to, że w HD25 musieli bardzo dobrze ogarnąć te USB, ponieważ z PC leci taki niesamowity jak ja to nazywam syf, że głowa mała.

Gram od 2 lat na HD10 i zarówno USB jak Coax przepuszcza syf idący z PC co przejawia się najbardziej w tej okrutnej cyfrowości. Walczyłem z tym dość długo i kasy poszło też nie mało. Można było to zrobić taniej, ale docelowo u mnie też będzie HD25 i dlatego zbudowałem najpierw dobry transport. Konwerter z zasilaniem bateryjnym, ładowany przez iFi iPower (bardzo polecam ten zasilacz) + kilka filtrów z czego jeden z odcięciem masy z USB + drugi zasilacz iFi iPower do niego. Kabel coax i usb najwyższe modele z firmy Transparent.

 

Z takim transportem nawet HD10 gra gładko i naprawdę zaskakująco dobrze, tak jakby dopiero został uwolniony jego potencjał.

Kiedyś gdzieś czytałem, że właśnie dobry transport potrafi w pewnej części zatrzeć różnicę między dackami danego producenta i powiem szczerze, że coś może w tym być, gdyż różnica HD10 po USB a HD10 z tym transportem jest ogromna.

Tak jak pisałem zbieram na HD25 i wówczas wszystko stanie się jasne, ale w głębi serca chciałbym usłyszeć progres bo jak wszyscy wiemy to zawsze cieszy i głowa na ten moment podpowiada, że tak będzie :)

 

....w każdym bądź razie mam już dobre towarzystwo dla HD25 :)

 

Tak to sobie wymyśliłem:

Hi_Fi_-_schemat_toru.jpg

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.