Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wypada Elex r vs H90. Nawet bedac milosnikiem Hegla warto z czystej ciekawosci posluchac obu piecykow. Moim zdaniem zaden milosnik Hegla nie bedzie rozczarowany Elexem a wielu moze nawet bardziej podejsc.

 

No właśnie czy ktoś miał możliwość porównania tych dwóch piecykow? Posiadam właśnie rege elex-r zastanawiam się jak wypadła by w konfrontacji z heglem h90.Pytanie czy zmiana na hegla h90 jest warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, super ze odtwarzasz muzykę na dobrej jakości sprzęcie. Jednak to jest tylko odtwarzanie.

 

Moim skromnym zdaniem jednak profesjonalny sprzęt, specjalnie przeznaczony do prowadzenia imprez jest niezbędny. Możliwość ustawienia prędkości dla Dj jest podstawą przy miksowaniu. A Funktion One to chyba najlepszy system nagłośnieniowy do większych lokali i dyskotek.

 

Pozdrawiam. Pisze z poziomu doświadczenia.

 

 

Dzięki za namiary na ten produkt - muszę tam zadzwonić - Bydgoszcz.

Przyznam, że nie znałem tej firmy. Może jest za droga dla mnie i dlatego na nich nie trafiłem :)

 

Co do mojego grania to gram chyba staroświecko i nietypowo bo nie miksuję nagrań bo to zawsze kastruje jakość muzyki.

Ja mam klientów 40+ i ci ludzie nie znają zabawy przy typowym dj, zapętlającym syntetyczne bity.

Jestem muzykiem, wokalistą, giterzystą i nienawidzę najmniejszej sztuczności w muzyce czy ludzi puszczających tzw. podkłady midi z keyboardów.

Słysząc z płyty głos Whitney Houston czy nawet Eda Sheeran'a, słysząc aranże nagrywane w 1000 % na prawdziwych instrumentach - kontrabas, sekcja smyczków czy saksofon, trąbka jestem w stanie zrezygnować z zapętlania i miksowania dla młodzieży.

Świadomie zrezygnowałem z ułatwień oferowanych przez konsole, Serata itp dla maksymalnego zbliżenia się do brzmienia żywego składu.

Kosztowało mnie to już ponad 250 tysi i niekończące kłótnie z żoną, ale warto było.

Wczoraj miałem na imprezie parę 30-latków. Usiedli i zaczęli się śmiać z repertuaru i klimatu imprezy. Może z tego, że między piosenkami są 2 sek. przerwy - tak długo ładuje pliki Naim.

Minęły 4 godziny a oni przychodzą mokrzy jak szczury (tak skakali) powiedzieć, że tak nie bawili się nigdy w życiu - prawdziwa muzyka zawsze się obroni.

Kiedy piano brzmi jakby stało obok a smyczki grają chyba gdzieś w niebie to każdy słuchający dostaje mega kopa energii i sam się potem dziwi: "ale tu jest zaje... impreza".

Gram prawie codziennie od 15 lat - prawie codziennie to jest chyba już ponad 100 tysięcy gości.

Będę bronił takiego grania tzn. bezkompromisowa jakość, a jedyny cyfrowy element toru audio to DAC. Żadnych procesorów, equalizerów, mikserów, zapętlaczy, ulepszaczy, podbijaczy basu czy dynamiki, procesorów dynamiki albo crossoverów.

Wszystko to przerabiałem na scenie i więcej nie chcę tego słuchać.

Zapraszam do mnie do Ś-cia - trzeba wypić parę piwek i wtedy posłuchać.

 

Marku, super ze odtwarzasz muzykę na dobrej jakości sprzęcie. Jednak to jest tylko odtwarzanie.

 

Moim skromnym zdaniem jednak profesjonalny sprzęt, specjalnie przeznaczony do prowadzenia imprez jest niezbędny. Możliwość ustawienia prędkości dla Dj jest podstawą przy miksowaniu. A Funktion One to chyba najlepszy system nagłośnieniowy do większych lokali i dyskotek.

 

Pozdrawiam. Pisze z poziomu doświadczenia.

 

 

No, teraz pogrzebałem jeszcze w opiniach i jednak ten sprzęt chyba nie spełni moich oczekiwań muzycznych.

Poczytaj spokojnie.

http://www.jumble.blue/en/what-nobody-tells-you-and-admits-about-funktion-one/

Edytowane przez Marek Gorniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może poprosimy link do tego niezwykłego lokalu, chyba administracja uszu nie urwie. ;) Wakacje idą, kto wie, kiedy zahaczy się o Świnoujście.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może poprosimy link do tego niezwykłego lokalu, chyba administracja uszu nie urwie. ;) Wakacje idą, kto wie, kiedy zahaczy się o Świnoujście.

 

Kawiarnia Swarożyc ul. E. Gierczak 1 (100 m od promenady).

Ciekawy jestem opinii doświadczonych audiofilów więc zapraszam na odsłuch.

Strony internetowej nie mamy bo turyści wchodzą po prostu z ulicy, słysząc muzykę.

 

Co do CD Mohicana to słychać jak się dogrzewa i pięknie to już gra.

Nie mam niestety zbyt dużego porównania w zakresie CD ale zawsze porónuję do żywego składu i jest ... już, już niedaleko.

Wczoraj dostałem / dokupiłem nowe interkonekty do kolumn górek.

Nowy model 2018 - Wireworld Silver eclipse 8.

Do subbasów mam Gold'y bo mają tylko po 1,5m a do górek potrzebowałem aż 4 metry.

Kable wygrzeją się i od czerwca zapraszam na wymianę doświadczeń.

Edytowane przez Marek Gorniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info ja jednak każdemu życzę obecnego mojego stanu . Satysfakcja bez potrzeby zmian .

 

Jacm przypomnij tylko jaki zestaw Ci tego dostarcza. Też twierdzę i jestem na takim etapie zadowolenia,że raczej bez potrzeby zmian a dał mi to hegel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham jest na pewno inne bardziej relaksujące płynne . Za dużo gatunków słucham nie zarobiłbym w życiu na to żeby mieć to co lubię na winylach no chyba że wykorzystywałbym innych i pracowali by na mnie . Przestałem rozpatrywać audio pod względem lepsze gorsze bo paradoksalnie mam czarne krążki które brzmią gorzej niż ich odpowiedniki na cyfrze a i tak wolę posłuchać tego innego brzmienia bo daje inny klimat .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie to równie wysoki poziom co CDP4 czy HD25 więc w zasadzie to w praktyczności bo to kombo CD i DAC w jednym a ja stoję trochę rozkrakiem między cd a plikami . Sentyment nie pozwala sie pozbyć płyt a pliki to jednak dostęp do nieograniczonej ilości muzyki .

 

No i jest mały bonus że to top loader .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, super ze odtwarzasz muzykę na dobrej jakości sprzęcie. Jednak to jest tylko odtwarzanie.

 

Moim skromnym zdaniem jednak profesjonalny sprzęt, specjalnie przeznaczony do prowadzenia imprez jest niezbędny. Możliwość ustawienia prędkości dla Dj jest podstawą przy miksowaniu. A Funktion One to chyba najlepszy system nagłośnieniowy do większych lokali i dyskotek.

 

 

Słuchaj, jeśli chcesz mieć rzeczywiście nagłośnienie, którym powalisz konkurencję to kup taki zestaw firmy KS Audio:

1. Wzmacniacz TA 4D - na cztery kolumny (lub TA 2D ale prawie ta sama cena)

2. T 4 - 2 sztuki (górki na 12')

3. P Sub - 1 albo 2 sztuki (subbas 18')

 

Jest to najwyżej oceniany niemiecki producent sprzętu koncertowego i do dyskotek.

 

http://leusound.ch/ks-audio/

 

W Polsce to nawet nie ma dystrybutora bo u nas dyskoteki prowadzą analfabeci muzyczni i wyposażają kluby w używane Dynacordy, jakieś Yamahy albo coś jeszcze gorszego.

 

Ten zestaw powyżej to ich linia podwyższonego HiFI a jednocześnie 5000 - 7000 WAT (sinus) gdzie bas schodzi do 30 Hz i wywraca ci żołądek kiedy gra. Tylko to już musi byc sala na 200-300 osób.

Taki zestaw będzie kosztował ok. 70 tys. zł ale jak to podłączysz do audiofilskiego zestawu to masz pełną salę i codziennie kolejkę pod drzwiami :)

Firma KS Audio to taki audio-mercedes a lista ich instalacji to po prostu kosmos - od niemieckiego parlamentu do najwiękzych filharmonii.

Ja gram na ich kolumnach ze średniej pólki ale i tak bije on wszystko co się sprzedaje w polskich sklepach audio.

Porównywałem, słuchałem i twierdzę, że głośniczki za 60 czy 100 tys na membranie 8 cali można sprzedawcy wsadzić w d...

A takie sprzedają w naszych tzw. firmowych sklepach.

Teraz lecę do banku po jakiś kredyt bo ten zestaw śni mi się już po nocach

pzdr

Edytowane przez Marek Gorniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, super ze odtwarzasz muzykę na dobrej jakości sprzęcie. Jednak to jest tylko odtwarzanie.

 

Moim skromnym zdaniem jednak profesjonalny sprzęt, specjalnie przeznaczony do prowadzenia imprez jest niezbędny. Możliwość ustawienia prędkości dla Dj jest podstawą przy miksowaniu. A Funktion One to chyba najlepszy system nagłośnieniowy do większych lokali i dyskotek.

 

 

Słuchaj, jeśli chcesz mieć rzeczywiście nagłośnienie, którym powalisz konkurencję to kup taki zestaw firmy KS Audio:

1. Wzmacniacz TA 4D - na cztery kolumny (lub TA 2D ale prawie ta sama cena)

2. T 4 - 2 sztuki (górki na 12')

3. P Sub - 1 albo 2 sztuki (subbas 18')

 

Jest to najwyżej oceniany niemiecki producent sprzętu koncertowego i do dyskotek.

 

http://leusound.ch/ks-audio/

 

W Polsce to nawet nie ma dystrybutora bo u nas dyskoteki prowadzą analfabeci muzyczni i wyposażają kluby w używane Dynacordy, jakieś Yamahy albo coś jeszcze gorszego.

 

Ten zestaw powyżej to ich linia podwyższonego HiFI a jednocześnie 5000 - 7000 WAT (sinus) gdzie bas schodzi do 30 Hz i wywraca ci żołądek kiedy gra. Tylko to już musi byc sala na 200-300 osób.

Taki zestaw będzie kosztował ok. 70 tys. zł ale jak to podłączysz do audiofilskiego zestawu to masz pełną salę i codziennie kolejkę pod drzwiami :)

Firma KS Audio to taki audio-mercedes a lista ich instalacji to po prostu kosmos - od niemieckiego parlamentu do najwiękzych filharmonii.

Ja gram na ich kolumnach ze średniej pólki ale i tak bije on wszystko co się sprzedaje w polskich sklepach audio.

Porównywałem, słuchałem i twierdzę, że głośniczki za 60 czy 100 tys na membranie 8 cali można sprzedawcy wsadzić w d...

A takie sprzedają w naszych tzw. firmowych sklepach.

Teraz lecę do banku po jakiś kredyt bo ten zestaw śni mi się już po nocach

pzdr

 

Chyba pomyliłeś imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na tych zdjęciach są h200 i h360 z zaznaczonym kabelkiem sygnałowym z przedwzmacniacza do koncówek mocy.

Czy mógłby ktoś wyjaśnić czemu w h200 są dwie żyły a w h360 trzy? Czy chodzi tu o wątpliwy aspekt zbalansowania h200?

post-43223-0-86283800-1528619169_thumb.jpg

post-43223-0-53244100-1528619181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie dowiesz się, dopóki sam nie sprawdzisz. Plus jest taki, że wymiana tych dwóch kondensatorów nie jest droga, a w razie rozczarowania zawsze można wrócić do poprzedniego stanu a mundorfy wystawić na allegro za 50%ceny.

Z tego co czytałem na forach, ludzie bardzo sobie chwalą te mundorfy.

Jeżeli zmienisz, to daj znać jak wypadły, tylko daj im czas na wygrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Po przeczytaniu postów klubu (trochę mi to zajęło :)) oraz paru próbach "testów" mojego systemu zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Hegel. Budżet starcza na H80 ew. H100. H 200 to już poza zasięgiem, ale gdyby się sprawdził to może bym dozbierał kasy.Zanim jednak kupię chciałbym posłuchać wzmacniacza z moimi kolumnami. Czy w okolicach Bydgoszczy ew. Torunia jest klubowicz który pomógłby w temacie i umożliwił odsłuch? Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba pomyliłeś imprezy".

 

Rzeczywiście zdarzało mi się pomylić imprezy a raz czy dwa nawet żony pomyliłem.

Ale jeśli chodzi o zarabianie kasy to rzadko sie mylę :)

Na graniu muzyki zarobiłem w życiu ponad milion złotych.

 

Niestety więc nie wiem o co chodzi w twoim wpisie. O jakich imprezach piszesz ?

Edytowane przez Marek Gorniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wymienić dwa kondensatory w zasilaniu w Hegel HD11, są tam 10000uF/35V.

Zastanawiam się na włożeniem Mundorf MLytic.

Właśnie jestem po wymianie w Hegel HD11 fabrycznych noVer 10000uF/35V na Mundorf MLytic 10000uF/40V.

Co prawda niedziela ale myślę, że niebiosa mi wybaczą. Zajęło to raptem 20 min.

Po włączeniu przede wszystkim niskie tony stały się potężniejsze ale niestety trochę misiowate. Wokal suchy.

Wcześniej niskie nie schodziły tak bardzo ale były jednocześnie szybkie, nie wybrzmiewały długo.

Wysokie nie są natarczywe, są bardziej uporządkowane, poprawiła się stereofonia. Myślę, że drzemie w tych kondensatorach duży potencjał.

Fabryczne miały już kilka lat. Wcześniej Mundorfy zastosowałem w zasilaniu Audiolab'a 8000S, który dostał "nowe życie" więc śmiem twierdzić, że po kilku dniach pod prądem w HD11 Mundorfy się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % gdy się szuka swojego gralla trzeba odsłuchiwać sprzęt . Pieniądze nie grają jedynie części kosztują :)

Dlatego zapytałem o sprzężenie zwrotne bo tym odróżnia się Hegel od innych marek .

Podejrzewam że to ta różnica także sprawia że nie korci mnie do żadnych zmian bo w Heglu mam zmianę kilka razy dziennie raz na Lampe , raz tran , a raz klase A .

Wcześniej stałem w rozkroku każda klasa miała plusy i minusy w Heglu moje ucho znalazło powiązanie wody z ogniem .

Dlatego ja w tej konfiguracji co mam słucham już tylko muzyki tak jak lubię zmiany sprzętu to już obce dla mnie pojęcia .

 

Gratuluję i dziękuję za bardzo sensowne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba pomyliłeś imprezy"

 

a tak poważnie, to wk***i... mnie ludziki uważający np forum za swoje prywatne.

Może to wynika z kompleksów ??

Każda nowa wiedza jest mile widziana a ja po prostu odpowiadam na posty innych forumowiczów.

Mam Hegla a więc się tu znalazłem.

W regulaminie forum nie ma chyba nic, że tylko kondensatorowi grzebacze mogą się tu wpisywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim H200 w ramach testu wymieniłem:

-kondensator sprzęgający na Jantzen Alumen Z-Cap

-kondy w przedwzmacniaczu Rubycon YK na Nichicon Muse ES, Elna Slimic ll, Panasonic FC

-kabel od końcówki do terminali na Melodika BSC2330 Brown Sugar

 

Efekt jest taki że wzmacniacz gra znacznie lepiej w aspekcie rozdzielczości oraz wypełnienia średnicy. Początkowo bardzo brakowało mi tego wypełnienia które znałem z Coplandów CSA 29 i 405. Największą róznicę dała wymiana kabli oraz konda Aeon ze zlotymi napisami na Jantzena. Bas jest lepiej kontrolowany.

Wzmacniacz gra bardzo ciekawie, nawet na XLRach za 23 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest kwestia dostrojenia pod siebie, poprostu wzmacniacz gra lepiej. Tyle. Copland mnie nie ukształtował, grał bardzo ładnie. A Krell s550 grał jeszcze ładniej.

Poza tym wzmacniacze mogą se być płaskie, ale kolumny nigdy nie są płaskie, i akustyka nie jest nigdy płaska, do tego ludzkie ucho także nie jest płaskie. Hegel H200 jako najwyższa integra w swoim czasie powinna być trudna do poprawiania. Niestety tak nie jest.

 

nie wiem co masz na mysli pisząc ze Hege jest płaski. Miałem ich kilka i nie zauważyłem zeby były płaskie. Teraz gram na h300 i nie widze potrzeby grzebania na płytkach.

Jest nawet lepiej niz na poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin 'płaskie' zarzucił mój przedmówca i chodzilo mu o liniowość a nie charakter brzmienia. Oczywiście nie twierdzę że H200 był kiedykolwiek płaski w charakterze brzmienia, wręcz przeciwnie.

Co do 'grzebania' w płytkach - gdyby Hegel użył normalnych jakościowo kondów nie bylo by w czym grzebać, projekt wzmacniacza wygląda bardzo dobrze. Ale jest jak jest i wymieniać należy bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.