Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ktore konkretnie kondensatory należy wymienić?

 

Kondensator sprzęgający, oraz wszystkie Rubycony YK.

100V 1000uF 4szt

25V 1000uF 2szt

35V 47uF 7szt

25V 220uF 2szt

16V 1000uF 2szt

Oprócz pierwszej pozycji cała reszta to koszt 1-5zł/szt (Elna Slimic ll, Nichicon Muse ES)

W h300 i h360 w przedwzmacniaczu fabrycznie pojawil się już zielony Nichicon Muse więc sami to poprawili. W h200 konieczna jest wymiana kabla od końcówki do terminali (żólty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DAC HD11. Chyba do wszystkiego ładują te same kondensatory Rubycon YK

Te 10000uF zmieniłem na Mundorf. Może ktoś wie, gdzie zdobyć schemat tego DAC'a?

post-3402-0-70017900-1529915899_thumb.jpgpost-3402-0-09336800-1529915930_thumb.jpg

Po 5 latach użytkowania konektory były z zielonym nalotem.

Tak mi się skojarzyło, że przecież to Skandynawowie, klimat wilgotny. Potem ten sprzęt jedzie do nas i mamy skutki.

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kondensator sprzęgający, oraz wszystkie Rubycony YK.

100V 1000uF 4szt

25V 1000uF 2szt

35V 47uF 7szt

25V 220uF 2szt

16V 1000uF 2szt

Oprócz pierwszej pozycji cała reszta to koszt 1-5zł/szt (Elna Slimic ll, Nichicon Muse ES)

W h300 i h360 w przedwzmacniaczu fabrycznie pojawil się już zielony Nichicon Muse więc sami to poprawili. W h200 konieczna jest wymiana kabla od końcówki do terminali (żólty)

W ktora stronę ucieka brzmienie po tych zabiegach? Jak sie ma do h300 wtedy?

Co jest nie tak z tym żółtym kablem?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej byłoby zdjąć te zaśniedziałe konektory i przylutować dobrą cyną (taką jak mundorf supreme silver gold) przewód bezpośrednio.

Myślę o tym.

Te Rubicony też korci mnie wymienić ale bez schematu raczej karkołomne bo nowe mogą źle wpłynąć na dźwięk.

Życie nauczyło mnie, żeby nie wymieniać wszystkiego na hura.

Aha. Do tych, którzy mogą zarzucić mi że takiego grzebanego sprzętu mogę nie sprzedać itd.

Moje "klocki", moja kasa. Nie mam w zwyczaju zmieniać sprzętu na okrągło. Trzeba poprawić co się da i zacząć wreszcie słuchać muzyki bo życie ucieka.

Zresztą w tym hobby nigdy nie znajdzie się "złotego środka" więc trzeba iść na jakiś kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę rozwiercać, można zerwać pole lutwnicze.

Faktycznie. Za dużo na raz grzebania. Ta płytka ma druk dwustronny. Przerwało by się połączenie. Coś w rodzaju tulejki.

To jeszcze powiedzcie, czy brać się za te Rubycony małe pojemności rzędu 1000uF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz minie rok mojej intensywnej znajomości z H200 i muszę powiedzieć, że tak wrażliwego na jakiekolwiek zmiany w torze wzmaka jeszcze nie słyszałem. Naprawdę ma się wrażenie, że ten wzmak tylko wzmacnia otrzymany sygnał. Raz gra jasno a raz ciemno, także możliwości przy nim jest naprawdę wiele bez otwierania obudowy.

 

Ale nikt nie oczekuje aby H200 grał jak H300, on po przeróbkach gra lepiej niż nie dłubany H300. Tyle.

 

Źle mi się kojarzy słowo "dłubany", ale OK.

Powiedz proszę co znaczy, że "gra lepiej" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubany faktycznie nie brzmi dobrze. Rozmawiamy tu o wymianie słabych elementòw toru na znacznie lepsze aby pozbyć się tzw. zjawiska "bottle neck" i wycisnąć ze znakomitego wzmacniacza jeszcze więcej.Dzielimy się swoimi doświadczeniami i raczej chyba nie oczekujemy aplauzu. Nie oczekujemy też aby osoby zadowolone ze swojego fabrycznego sprzętu zachowywały się jak pies ogrodnika. Co do zamiany H200 na H300, to nie wiem jaki miało by to mieć sens, choćby ze względu na różnicę w cenie nie odzwierciedlającą różnicy w jakości. H200 jest chyba najbardziej opłacalnie wycenionym na rynku wtórnym Heglem. Czy H300 gra lepiej od H200? Nie jest to takie jednoznaczne. Natomiast od poprawionego H200 napewno nie. Zauważ, że wymieniając elementy w H200 nie wymieniamy ich na takie jak w H300 ale na znacznie lepsze, tak więc nie dążymy do tego aby z H200 zrobić H300.

Gdybym nie był zadowolony z osiągniętego efektu, to wróciłbym do tych pospolitych scr, ale nie zamierzam. Co do zmian jakie zaszły, to już o tym pisaliśmy. Nikt nie zamierza pana do niczego przekonywać.

Dyskutujemy w gronie osób zainteresowanych osiągniętymi wynikami, które coś zrobiły w danym kierunku. Jeżeli sam by pan miał doświadczenie z upgradem takiego wzmacniacza, to wtedy pana krytyka miałaby jakiś sens i coś wnosiła, natomiast na chwilę obecną to tylko jakaś złośliwość chyba. Pozdrawiam i bardzo dobrze, że jest pan zadowolony ze swojego sprzętu, pozostaje tylko słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż naszła mnie ochota na kupno H200. Jest na znanej aukcji za 5400zł co uważam za kwotę dość wysoką. No ale płaci się za firmę , niestety.

Realna cena za H200 to powinna być 4k i to za nowy bo cena elementów z jakich jest wykonany to nie przekracza 3k.Najdroższa w nim jest obudowa i trafo.

 

Ja 4600.

A ja w Norwegii 6tys NOKów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ma się wrażenie, że ten wzmak tylko wzmacnia otrzymany sygnał. Raz gra jasno a raz ciemno, także możliwości przy nim jest naprawdę wiele bez otwierania obudowy.

 

 

mam taką samą opinię o Heglach. Obecny H300 wg mnie sprawdza się najlepiej w moim systemie z wszystkich dotychczasowych. Daje mi pełną satysfakcję i wyciąga z kolumn esencję :)

 

Dłubany faktycznie nie brzmi dobrze.

 

ja nie chcaiłbym kupić takiej dłubanki; zmiany kabelków ze wzgledu na kolor albo typui: zmieniłem konda, ale wlutowałem z powrotem oryginalny, bo było tylko gorzej.....Wg mnie tego typu próby to tylko chciejstwo i dłubanina i nie jest żaden upgrade.

To co robi np. ModWright to jest upgrade i modyfikacja celowa, sprawdzona, pomierzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, bez obrazy prosze. Takie upgrade’y to ja tez robiłem na pierwszych kaseciakach, gdzie podkręcałem prędkość i nagrywało sie na ucho duuuuzo lepiej - o skutkach ubocznych juz nie bedą sie rozpisywał...

 

Bez obawy, ja ruszyłem moje sciany i poszedłem w pełna adaptacje wiec przynajmniej wiem jak „gra” moje pomieszczenie. Stad tez pewnie nie musze grzebac w Heglach, bo slysze całe ich pasmo w pomieszczeniu, a nie powycinana jego cześć w słabym akustycznie pomieszczeniu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe że nie wszyscy czują się na sile albo w potrzebie zmiany w swoich wzmacniaczach, ale argument 'chciejstwa' i 'kaseciaków' to już przesada. Po takim wpisie to już tylko zaorać temat i poklepać szpadlem.

Natomiast co do jakości podzespołów w Heglu wystarczy porownać środki do np Ayona czy Audio Research. Wnioski przychodzą same. No chyba że ktoś nie chce podejmować takich rozmyślan i bierze w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wasze wzmaki i macie prawo dłubać ile wejdzie, ale naprawdę zachęcam popracować nad resztą toru oraz jak kolega will66 słusznie wspomniał nad akustyką.

 

Grałem na H300 i dla mnie jako wzmacniacz jest on lepszy od H200 a że droższy co poradzić, jak to mówią taki lajf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubany faktycznie nie brzmi dobrze. Rozmawiamy tu o wymianie słabych elementòw toru na znacznie lepsze aby pozbyć się tzw. zjawiska "bottle neck" i wycisnąć ze znakomitego wzmacniacza jeszcze więcej.Dzielimy się swoimi doświadczeniami i raczej chyba nie oczekujemy aplauzu. Nie oczekujemy też aby osoby zadowolone ze swojego fabrycznego sprzętu zachowywały się jak pies ogrodnika. Co do zamiany H200 na H300, to nie wiem jaki miało by to mieć sens, choćby ze względu na różnicę w cenie nie odzwierciedlającą różnicy w jakości. H200 jest chyba najbardziej opłacalnie wycenionym na rynku wtórnym Heglem. Czy H300 gra lepiej od H200? Nie jest to takie jednoznaczne. Natomiast od poprawionego H200 napewno nie. Zauważ, że wymieniając elementy w H200 nie wymieniamy ich na takie jak w H300 ale na znacznie lepsze, tak więc nie dążymy do tego aby z H200 zrobić H300.

Gdybym nie był zadowolony z osiągniętego efektu, to wróciłbym do tych pospolitych scr, ale nie zamierzam. Co do zmian jakie zaszły, to już o tym pisaliśmy. Nikt nie zamierza pana do niczego przekonywać.

Dyskutujemy w gronie osób zainteresowanych osiągniętymi wynikami, które coś zrobiły w danym kierunku. Jeżeli sam by pan miał doświadczenie z upgradem takiego wzmacniacza, to wtedy pana krytyka miałaby jakiś sens i coś wnosiła, natomiast na chwilę obecną to tylko jakaś złośliwość chyba. Pozdrawiam i bardzo dobrze, że jest pan zadowolony ze swojego sprzętu, pozostaje tylko słuchać.

H300 ma o wiele niżej schodzący i zróżnicowany bas na poprawnie skonstruowanych kolumnach posiadających niski zakres i w dobrym akustycznie pomieszczeniu nie ma złudzeń czym różni się H300 od H200 . Bas w H300 raz jest zwinny raz mosiowaty raz się ciągnie by za chwilę zagrać twardo zwięźle ogólnie bas w H300 gra muzykę i melodię tak jak pozostałe pasma . Natomiast w H200 bas nadaje rytm takiego zróżnicowania i finezji jak w H300 nie uświadczysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko bas. H200 potrafi zagrać dość chudo jeśli nie zapewni się mu odpowiednio ciepłego źródła i okablowania. H300 jest bardziej uniwersalny, zagra z większością interkonektów na odpowiednio wysokim poziomie. Można też spróbować bardziej analitycznego źródła aby uzyskać właściwy balans przejrzystość-wypełnienie. Jednym zdaniem łatwiej kijek pocieniować niż go pogrubasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

Ma może ktoś jakiś patent na prawidłowe działanie Hegla HD12 po usb w systemie Windows 10 64bit w trybie B?

W trybie A jest ok, po przełączeniu w tryb B rozłącza mnie z daciem,sterowniki zainstalowane ,kabel raczej ok jak działa w trybie A.

Wygląda to tak jakby brakowało prądu w usb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.