Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Potestowałem tego Krella jeszcze . W sumie grał na 3 różnych parach kolumn swego czasu najwyższe modele Amphion , System Audio i Audio Physic . Trochę inne strojenia kolumn także wzmaki mogły pokazać czym się różnią .

Dynamika po stronie Norwegów

Szybkość też

klarowność dźwięku i szczegółowość jak wyżej

Równowaga tonalna tak samo

Realizm i naturalność również

Scena dźwiękowa tu jest remis

Barwa daję remis

Uniwersalność grania każdego gatunku muzycznego dla Norwegów .

Ogólnie ten wzmak ma konkretną manierę grania i jesli ktoś lubi mieć koncertowy wykop w dosłownie każdym nagraniu nawet w spokojnych balladach to jest to wzmak dla niego . Ja jednak odpadam po 3 utworze każdej płyty dosłownie ten sposób ciągłego ataku mnie męczy to jest niekończąca się zapętlona 1 runda z Mikey Tysonem za najlepszych lat gdy wychodził naćpany na ring i kopał jak koń .

To paradoks uwielbiam wykop i potęgę ale wtedy gdy ma ona coś podkreślić w nagraniu , dodać emocji a krell poniewiera mnie tym non stop .

Wolę jednak zmienność i melodyjność Hegla jest spokojnie muzyka nas kołysa by nagle ni stąd ni z owąd jebut spadły nam kapcie albo wypadł cewnik ;) . Ciekawa alternatywa dla H200 do metalu aczkolwiek podkreślę alternatywa bo w innych gatunkach już jest nie inaczej ale gorzej a i w metalu H200 wciąż wolę większa rozdzielczość i szczegółowość . Brałbym tego Krella jak komuś wyraźnie brakuje dołu i ataku albo ma 16 lat i wciąż chce machać piórami przy muzyce nawet w domu nie tylko na koncercie .

 

.

Oczywiście wszystko to kwestia gustu i interpretacji odbioru muzyki.

Ja np.po H200 spodziewałem się czegoś więcej, tym bardziej że był tak chwalony w prasie i wszelkiego rodzaju recenzjach.

Cena za nowy wzmacniacz była naprawdę spora i można było oczekiwać czegoś więcej.

Nie napiszę ,że jest to kiepski wzmacniacz,ma coś w sobie ,ale mnie szybko znudził.

Krell tak jak piszesz gra bezpośrednio,z dużym atakiem,potrafi "wypruć flaki",mi to kiedyś pasowało a teraz mi tego trochę brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację wszystko kwestia gustu . Mi niczego nie brakuje w Heglu ani ataku ani mięcha .

H200 jest jednym z bardziej neutralnych wzmacniaczy na rynku w tej cenie to rarytas . Uzyskać z tego.wzmacniacza można dowolny dźwięk także mięcho i potęgę jak z tego Krella ale można i odchudzony i suchy , wszystko.zalezy od tego jaki chcemy z niego dźwięk uzyskać i jakie oczywiście mamy doświadczenie .

Ten wzmacniacz sam w sobie nie ma żadnego charakteru , wzmacnia dźwięk . Po prostu pokaże i zagra jak reszta toru potrafi .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200.jest jednym z bardziej neutralnych wzmacniaczy na rynku w tej cenie to rarytas . Uzyskać z tego.wzmacniacza można dowolny dźwięk także mięcho i potęgę jak z tego Krella ale można i odchudzony i suchy , wszystko.zalezy od tego jaki chcemy z niego dźwięk uzyskać i jakie oczywiście mamy doświadczenie .

Chyba raczej jakie mamy kolumny,jak strojenie,jaki litraż,wielkość,typ i rodzaj głośnika ,OZ ,BR czy linia transmisyjna itd.

Grają kolumny i ich charakter jest dominujący w odbiorze muzyki do tego akustyka pomieszczenia .

Wzmacniacz to nie equalizer aby osiągać z niego dowolne brzmienia.

 

 

Chyba raczej jakie mamy kolumny,jak strojenie,jaki litraż,wielkość,typ i rodzaj głośnika ,OZ ,BR czy linia transmisyjna itd.

Grają kolumny i ich charakter jest dominujący w odbiorze muzyki do tego akustyka pomieszczenia .

Wzmacniacz to nie equalizer aby osiągać z niego dowolne brzmienia.Ma swój charakter,moc i tyle.Ma odpowiednio napędzić kolumny aby nam się muzyką podobała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wzmacniacz to nie equalizer ma wzmocnić dźwięk a nie go modyfikowac na swój styl. Dlatego takie kameleony są cennym elementem zestawu .

Mam.to.samo.zdanie klucz to akustyka do tego dobór kolumn a wzmak ma.to.napędzic a nie jeszcze modyfikować po swojemu .

Muzyka jest różnorodna ma spowolnienia tempa i różną dynamikę . Wzmak nie.może jednostajnie łupać jednostajnym tempem musi umieć to zróżnicowanie pokazać bo.w.tej różnorodności są właśnie zawarte emocje w muzyce .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wzmacniacz to nie equalizer ma wzmocnić dźwięk a nie go modyfikowac na swój styl. Dlatego takie kameleony są cennym elementem zestawu .

Mam.to.samo.zdanie klucz to akustyka do tego dobór kolumn a wzmak ma.to.napędzic a nie jeszcze modyfikować po swojemu .

Muzyka jest różnorodna ma spowolnienia tempa i różną dynamikę . Wzmak nie.może jednostajnie łupać musi umieć to zróżnicowanie pokazać to są właśnie emocje w muzyce .

 

Mam kumpla który gra na starym wzmacniaczy Sonego Z serii ES.

Odsłuchwał wiele wzmacniaczy,z różnych przedziałów cenowych i za cholęre nie chce wymienić Sonego Tak mu ten klocek pasuje,że nikt i nic to nie przekona.

Dla mnie to brzmienie z tłusty zalanym basem a dla niego "słodka esencja" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam kumpla który gra na starym wzmacniaczy Sonego Z serii ES.

Odsłuchwał wiele wzmacniaczy,z różnych przedziałów cenowych i za cholęre nie chce wymienić Sonego Tak mu ten klocek pasuje,że nikt i nic to nie przekona.

Dla mnie to brzmienie z tłusty zalanym basem a dla niego "słodka esencja" :)

Tak i ja sie.z.tym.zgadzam .Gust każdy ma inny . jeden woli bas tłusty i powolny inny szybki i twardy a trzeci trzeci szybki i tłusty ale każdy z nich będzie chciał mieć ten bas jak najszerzej rozciągnięty i zróżnicowany w skali o d dołu do góry . Dlatego staram sie już nie oceniać gustów ale pewne stałe błędy które nazywam podstawowymi . Jak kumpel ma rozciagniecie od 30hz to nie moja sprawa jakimten bas jest , jemu ma się podobac ale jak ma namiastkę basu od 45 Hz to części muzyki normalnie nie słyszy .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak i ja sie.z.tym.zgadzam .Gust każdy ma inny . jeden woli bas tłusty i powolny inny szybki i twardy a trzeci trzeci szybki i tłusty ale każdy z nich będzie chciał mieć ten bas jak najszerzej rozciągnięty i zróżnicowany w skali o d dołu do góry . Dlatego staram sie już nie oceniać gustów ale pewne stałe błędy które nazywam podstawowymi . Jak kumpel ma rozciagniecie od 30hz to nie moja sprawa jakimten bas jest , jemu ma się podobac ale jak ma namiastkę basu od 45 Hz to części muzyki normalnie nie słyszy .

 

Jack żebyś mnie źle nie zrozumiał.Ja nie próbuje na siłę udowodnić że H200 to zły wzmacniacz,sam się nim cieszyłem pewniej okres czasu a nawet jako avatar mam H200:)

Chodzi mi o to,że mnie on przestał już"gilgać" ta jego kultura i klasa przestały mnie podrywać z fotela.

Przeszedłem na mocną końcówkę w klasie A i pre Khozmo ,jest inaczej ,wg.mnie ciekawiej,bardziej kolorowo i więcej słychać muzyki choć do końca brakuje mi tego Krellowego "pierdolniecia".

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 pasma a każde z nich ma wiele składowych . Kombinacji finalnych różnych dźwięków jest tak wiele że praktycznie każdy buduje swój system pod swoje oczekiwania i nigdy nie będzie jednego najlepszego . I to jest w sumie piękne jest tyle sprzętu że możemy zestroić dźwięk pod siebie tak jak lubimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 pasma a każde z nich ma wiele składowych . Kombinacji finalnych różnych dźwięków jest tak wiele że praktycznie każdy buduje swój system pod swoje oczekiwania i nigdy nie będzie jednego najlepszego . I to jest w sumie piękne jest tyle sprzętu że możemy zestroić dźwięk pod siebie tak jak lubimy .

Czasem zmiany sprzętu nie są adekwatne do jakości dźwięku, można przdobrzyć w odwrotną stronę,ale fakt że prawidłowe zestawienie systemu do łatwych nie należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zmiany sprzętu nie są adekwatne do jakości dźwięku, można przdobrzyć w odwrotną stronę,ale fakt że prawidłowe zestawienie systemu do łatwych nie należy.

Święta prawda audio jest doskonałą dziedziną żeby się przekonać że drożej , więcej wcale nie oznacza lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

 

Muszę wam powiedzieć, że moje 16m2 bardzo lubi się z LS50 i H200.

Żona z dziećmi na spacerze więc była okazja dać ognia :)

 

Nagrane na szybko przed chwilą:

https://www.youtube.com/watch?v=1SwoOrgg0w4&feature=youtu.be

 

Można słuchać komfortowo przy tej skali, lecz szkoda uszu....ale raz na jakiś czuję taką potrzebę.

 

Na starcie tego utworu aż podskoczyłem na kanapie :)

 

Tak siedzę i pływam w tej muzyce skacząc po gatunkach jak leci i naprawdę powiem wam panowie, że jakbym mógł, to napiłbym się z chłopakami z Hegla za to cudo które stworzyli....oczywiście cała impreza na mój koszt :)

 

...aha zapomniałem, w lokalu musiałby oczywiście grać Hegel.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich chciałbym się pochwalić z usmiechem nowym nabytkiem tj hegel h70 jednakże chyba coś jest nie tak .Hegel był zastępstwo dla rotela ra 985 bx .Rotel był delikatnie zmodowany poprzez założenie na zasilaniu mundorf m lytic źródłem jest mocno zmodyfikowany dacmagic 100 a kolumny to dynaudio focus 160.Po wymianie wzmacniacza po włączeniu sprzet gra kilka klas gorzej mianowicie jest wyrazna linia oddzielajaca kolumny od słuchacza pokój nie wypełnia się tak dźwiękiem scena jest wąska może ktoś coś poradzi dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich chciałbym się pochwalić z usmiechem nowym nabytkiem tj hegel h70 jednakże chyba coś jest nie tak .Hegel był zastępstwo dla rotela ra 985 bx .Rotel był delikatnie zmodowany poprzez założenie na zasilaniu mundorf m lytic źródłem jest mocno zmodyfikowany dacmagic 100 a kolumny to dynaudio focus 160.Po wymianie wzmacniacza po włączeniu sprzet gra kilka klas gorzej mianowicie jest wyrazna linia oddzielajaca kolumny od słuchacza pokój nie wypełnia się tak dźwiękiem scena jest wąska może ktoś coś poradzi dziękuję i pozdrawiam

 

H70 nie poradzi sobie z Focusami, za mało prądu. Dla wymagających kolumn od H200 w górę, chociaż dwusetka przy wymagających głośnikach również ledwo zipie i grzeje się jak żelazko. U mnie H200 napędzając ATC SCM40 już po 3 godzinach grania grzał się tak, że radiatorem można się było oparzyć. Sprawdziłem jeszcze H300, H360 i H20/P20 i tutaj z wydajnością prądową nie ma najmniejszych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon83 nie odrobiłeś solidnie zadania domowego, jak byś prześledził cały wątek Hegla od początku :) wiedział byś to co napisał ardm. Jak teraz przypadkiem myślisz o H80 do tych Fokusów to też odpuść sobie też go zajadą. Jeśli nie myślisz o zmianie wzmacniacza tylko o zmianie kolumn to szukaj jakiś paczek łatwych do wysterowania jak np AP Sitara 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej będę wolał zmienić wzmacniacz te kolumny są świetne z rotelem świetnie się zgrywaly może jakiś mocny vincent będzie w stanie je napedzic

Końcówka mocy Rotela na Sankenach rozbuja te kolumny bez problemu,a po tuningu będzie jeszcze o klasę lepiej.Za śmieszne pieniądze możesz mieć piec wysokiej klasy dźwięku.

Nie warto moczyć kasy w budżetowe wzmaki,jak za te samą cenę lub nawet mniej możesz osiągnąć znacznie więcej i być zadowolonym z bananem na twarzy :)

Z tego co piszesz masz już Rotela.Zrob mu tuning i zapomnisz o zmianach.Dzwiek się otworzy,szczegół się pojawi,napowietrzne,scena itd.

Małym kosztem otrzymasz duży zysk.

Żaden h70 nie ma startu do takiego Rotela.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywał ktoś może H190 do H360? Planuję wymianę H160 na któryś z wymienionych wzmacniaczy i zastanawiam się co będzie lepszym progresem? Obecnie H160 gra z Focusami 260, które zostaną raczej długo jeszcze ze mną chyba, że podmienią je nowe Contour-y. Granie, które teraz mam z H160 i F260 jest tym co mi odpowiada bardzo, nie męczy i pozwala się odprężyć w wolnej chwili. Minus jest taki, że przy cichym słuchaniu już tego tak nie odbieram, stąd pomysł na wymianę wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywał ktoś może H190 do H360? Planuję wymianę H160 na któryś z wymienionych wzmacniaczy i zastanawiam się co będzie lepszym progresem? Obecnie H160 gra z Focusami 260, które zostaną raczej długo jeszcze ze mną chyba, że podmienią je nowe Contour-y. Granie, które teraz mam z H160 i F260 jest tym co mi odpowiada bardzo, nie męczy i pozwala się odprężyć w wolnej chwili. Minus jest taki, że przy cichym słuchaniu już tego tak nie odbieram, stąd pomysł na wymianę wzmacniacza.

 

Odradzam H190. Zresztą wymiana H160 na H190 mamały sens. Jeśli koniecznie Hegel to H360, albo stary H200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywał ktoś może H190 do H360? Planuję wymianę H160 na któryś z wymienionych wzmacniaczy i zastanawiam się co będzie lepszym progresem? Obecnie H160 gra z Focusami 260, które zostaną raczej długo jeszcze ze mną chyba, że podmienią je nowe Contour-y. Granie, które teraz mam z H160 i F260 jest tym co mi odpowiada bardzo, nie męczy i pozwala się odprężyć w wolnej chwili. Minus jest taki, że przy cichym słuchaniu już tego tak nie odbieram, stąd pomysł na wymianę wzmacniacza.

 

Być może warto sprawdzić Musical Fidelity M5Si i M6Si. Na AVhub były testy M5Si i pod pewnymi względami MF M5si wypadł lepiej od H160. Czy przy cichym słuchaniu będzie lepiej nie wiem. MF ma niestety dość przeciętnego pilota i nie jestem pewien czy ludzie nie narzekają na regulację głośności w tych klockach (że dość szybko robi się za głośno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x150W/8Ω -190ki vs 2x250W/8Ω -360ki to spora różnica na korzyść tego drugiego. Ja bym się nawet nie zastanawiał, bo temat trudnych paczek miałbyś rozwiązany definitywnie.

200ka też ma problem z "graniem cicho"...

 

To prawda, trzeba dużo czasu poświęcić nad resztą toru aby H200 grał od dołu.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie musze przyznać się do błędu w osadzaniu hegla h70 byłem pewny ze gra źle ale przez cala przygodę z hifi miałem doczynienia ze sprzętem tzw marketowym i marzeniem były kolumny tonsil sie sta fiesta i jakiś najniższy model onkyo 9030 i przez dłuższy okres czasu sluchalo się takiego sprzętu z niskiego przedziału cenowego ucho przywyklo do tego .Z biegiem czasu udało się kupić wspomnianego wczesniej rotela a po nim dynaudio focus 160 to połączenie mnie oczarowalo i przez długi czas było ze mną aż do awarii rotela.przyszedł czas aby iść dalej do przodu,zakupiłem hegla pierwsze odsluchy i panika ponieważ ucho miało już swoje przyzwyczajenia nie potrafiłem zwrócić uwagi na nic innego jak to ze hegel nie grał tak szeroko .Napisałem tutaj na forum wystawilem nawet hegla na allegro .Zadzwonił do mnie kolega który też ma taką zajawka jak reszta z nas i zaproponował ze da mi sprzęt który porownywalismy z rotelem a ich poziom bym bardzo zbliżony i dopłaci mi do hegla (poprostu abyś my zrobili wymianke) .Podlaczylismy sprzęt zacząłem się wsłuchiwać i utwory brzmiały jakoś dziwnie nie naturalnie instrumenty nie wybrzmiewaly prawie wogole dużo slabsze wokale i dopiero wtedy zdałem sobie sprawę z wyższości hegla.Oczywiście od razu wycofalem aukcje do wymianki tez nie doszło.Pisze to dla osób które się zastanawiają nad wymiana wzmacniacza na wyższy model ale nie wiedzą czy coś taka zmiana wniesie i czy przeskok bedzie adekwatny do poniesionych kosztów .Według mnie jeżeli ktoś ma dobre kolumny to nie należy się wahac ja dokonałem zmiany z rotela ra 985 bx na hegla h70 i jestem zadowolony także polecam i pozdrawiam wszystkich użytkowników rotel i hegla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.