Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne, bo ja mam taki tani dc blocker robiony domowym sposobem i prze niego nie brumi, a przed chwilą chciałem sprawdzić i wpiołem wprost do gniazdka i od razu jazda

a no widzisz ja tego tak naprawdę do końca nie wiem bo mój nie brumi w ogóle ,bez względu na to gdzie go zapnę , czyli jednak działa ale i nie sądze żeby tomanka był gorszy bo to raczej bardzo prosta budowa konstrukcja jest :)

Ale mówisz całkowicie go wycisza czy tylko brumi ciszej ?

 

... a widzisz rosyjskiego klucza dynamometrycznego jeszcze nie próbowałem, dzięki za cynk ;)

Zapomniałem dodać ulotki "nie próbujcie tego w domu " :))

 

To żeś mnie zmartwił ... Bo tego pasma to wiadrami mogę rozdawać. Góra pasma jasniejsza niż przy H200 czy tu jest przynajmniej podobnie. ?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Cezaremu chodziło raczej nie o ilość a jakość basu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to temat mamy rozwiązany dc blockery działają nie tylko na granicy percepcji he
Czyli jednak wygląda na to, że H200 mógłby być ok. Szukam uwypuklenia rozdzielczości i precyzji w moim zestawie paczek.

Ps. Ja od kilku dni męczę niezłomnie AudioVectory sr3 super, które ostatecznie pojedynek z tempo 6 przegrały. Tempo obroniły się muzykalniejszym graniem i powietrzem obecnym na scenie. Vector natomiast miały jedną mocna stronę - średnicę bogata z mikro detale ze sceną wypchniętą do przodu. Sama scena natomiast była dość płaska i jakby delikatnie kocem przykryta.

Ps. Jutro zwijam zabawki osłuchowe tj. metry kabli i pająka do przełączanie głośników bo żonka chyba wyjdzie z sobie i stanie obok

Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wygląda na to, że H200 mógłby być ok. Szukam uwypuklenia rozdzielczości i precyzji w moim zestawie paczek.

Ps. Ja od kilku dni męczę niezłomnie AudioVectory sr3 super, które ostatecznie pojedynek z tempo 6 przegrały. Tempo obroniły się muzykalniejszym graniem i powietrzem obecnym na scenie. Vector natomiast miały jedną mocna stronę - średnicę bogata z mikro detale ze sceną wypchniętą do przodu. Sama scena natomiast była dość płaska i jakby delikatnie kocem przykryta.

Ps. Jutro zwijam zabawki osłuchowe tj. metry kabli i pająka do przełączanie głośników bo żonka chyba wyjdzie z sobie i stanie obok ������.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie właśnie ������ szkoda tylko H200 nie ma DAC'a wbudowanego.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Dac to tylko zewnętrzny moim zdaniem , ja się cieszę że nie mam wbudowanego żadnego dac , pisane było już z 200 stron wcześniej :) to nie są dac najwyższych lotów :) więc lepiej nie mieć w piecu nic , mój boże to takie nie audiofilskie jest :))) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od tomanka 2szt tap8 z dwoma tymi dc-blockerami i piec mam tam zapięty cały czas i w sumie masz chyba rację nie ma to znaczenia na brumienie raczej , ale na temperature już tak bo mój piec jest na nich trochę chłodniejszy niż na zwykłym gniazdku ,myślę że to po prostu jakby poprawia tylko komfort pracy trafa

 

dawno juz nie sprawdzałem czy teraz H300 brumi czy nie; dałem sobie spokoj. Jednak wydaje mi sie, ze jak zaizolowalem w kablu zasilania projektora żyłę uziemienia, to oprócz smarzenia w kolumnie, zniknęło równiez brumienie... musze sprawdzic jak teraz jest :) gdyby tak dalej było to wg mnie moze buc cos na rzeczy z konstrukcja danego Hegla a siecią elektryczna domu i rozbudowaniem systemu (pętla masy?). tak czy siak imo, brumienie traf w Heglach to przypadki raczej indywidualne, niz stały stan rzeczy.

 

Natomiast DC Tomanka co pisałem i powiedział sam konstruktor, sa raczej na syfy z sieci a nie brumienia. Sam kupiłem, bo na sile sam siebie przekonałem w nadziei :))

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno juz nie sprawdzałem czy teraz H300 brumi czy nie; dałem sobie spokoj. Jednak wydaje mi sie, ze jak zaizolowalem w kablu zasilania projektora żyłę uziemienia, to oprócz smarzenia w kolumnie, zniknęło równiez brumienie... musze sprawdzic jak teraz jest :) gdyby tak dalej było to wg mnie moze buc cos na rzeczy z konstrukcja danego Hegla a siecią elektryczna domu i rozbudowaniem systemu (pętla masy?). tak czy siak imo, brumienie traf w Heglach to przypadki raczej indywidualne, niz stały stan rzeczy.

 

Natomiast DC Tomanka co pisałem i powiedział sam konstruktor, sa raczej na syfy z sieci a nie brumienia. Sam kupiłem, bo na sile sam siebie przekonałem w nadziei :))

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/08/dc-blocker-dcb1-firmy-tomanek.html

Przeczytać i samemu wyciągnąć wnioski czy jest potrzebny czy nie , napewno nie zaszkodzi moim zdaniem

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co by tu wybrać ? :)))

 

Że tak powiem samo się wybrało :)

 

Jacm miał rację i nie potrafię się uwolnić od tego fenomenalnego basu H300, tym bardziej, że w przyszłości jak zmienię pomieszczenie przyjdą 3-drogi.

 

Mój Hegel H200 na sprzedaż. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem samo się wybrało :)

 

Jacm miał rację i nie potrafię się uwolnić od tego fenomenalnego basu H300, tym bardziej, że w przyszłości jak zmienię pomieszczenie przyjdą 3-drogi.

 

Mój Hegel H200 na sprzedaż. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Jak kupowałem H200A to w opisie w soundgarden było wyraznie zaznaczone nie porównywać do zwykłej wersji , i było wspomniane tez o basie że jest w skrócie lepszy od standardowej wersji h200 ale nigdy nie słuchałem h300 i się zastanawiam czy mam ten bas co wy na tej h300 czy nie , bo ja lubie dół w moim jest bardzo kulturalny zwarty moim zdaniem nawet dobrze rozciągnięty i co uwielbiam trzymany mocno za pysk ,ale może ja czegoś jeszcze nie wiem hee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dac to tylko zewnętrzny moim zdaniem , ja się cieszę że nie mam wbudowanego żadnego dac , pisane było już z 200 stron wcześniej :) to nie są dac najwyższych lotów :) więc lepiej nie mieć w piecu nic , mój boże to takie nie audiofilskie jest :)))
Pewnie masz dużo racji, ja mam obecnie tylko porównanie z dacmagic 100 i ten wbudowany w H80 jest zdecydowanie lepszy,nawet nie trzeba się wsłuchiwać. Przy określonym budzenie H200+ DAC np. HD12 =H300. Nie chciałbym np. "przyćmić " puki co zalet H200 moim dacmagic.:)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem H200A to w opisie w soundgarden było wyraznie zaznaczone nie porównywać do zwykłej wersji , i było wspomniane tez o basie że jest w skrócie lepszy od standardowej wersji h200 ale nigdy nie słuchałem h300 i się zastanawiam czy mam ten bas co wy na tej h300 czy nie , bo ja lubie dół w moim jest bardzo kulturalny zwarty moim zdaniem nawet dobrze rozciągnięty i co uwielbiam trzymany mocno za pysk ,ale może ja czegoś jeszcze nie wiem hee

 

Pogadaj z Jackiem on miał u siebie H200, H200A i H300.

 

Na szybko mogę zdradzic że do basu H300 jeszcze trochę brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Jackiem on miał u siebie H200, H200A i H300.

 

Na szybko mogę zdradzic że do basu H300 jeszcze trochę brakuje :)

Jacm już chyba pisał o tym , albo o zwykłej h200 nie pamiętam

 

Pewnie masz dużo racji, ja mam obecnie tylko porównanie z dacmagic 100 i ten wbudowany w H80 jest zdecydowanie lepszy,nawet nie trzeba się wsłuchiwać. Przy określonym budzenie H200+ DAC np. HD12 =H300. Nie chciałbym np. "przyćmić " puki co zalet H200 moim dacmagic.:)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

dac magic gra skrajami pasm już dużo lepszy od niego był mój trzeci dac smsl m8A ,upoluj sobie diy na amanero na np AK4490 to dopiero zobaczysz jak powinien grać prawidłowo dac na usb , jest takie otwarcie swoboda że kapcie spadają :))

 

Pogadaj z Jackiem on miał u siebie H200, H200A i H300.

 

Na szybko mogę zdradzic że do basu H300 jeszcze trochę brakuje :)

No tak ale ty masz wersje standard więc nie wiesz też jak wypada porównanie do wersji Anniversary :)) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jacm już chyba pisał o tym , albo o zwykłej h200 nie pamiętam

 

dac magic gra skrajami pasm już dużo lepszy od niego był mój trzeci dac smsl m8A ,upoluj sobie diy na amanero na np AK4490 to dopiero zobaczysz jak powinien grać prawidłowo dac na usb , jest takie otwarcie swoboda że kapcie spadają :))No tak ale ty masz wersje standard więc nie wiesz też jak wypada porównanie do wersji Anniversary :))

Dzięki freju, chętnie posłucham twojej podpowiedzi, zaczynam poszukiwania AK 4490 . Ciekawe czy zamiast amanero można podłączyć Cox'a bezpośrednio , bo chyba amanero właśnie to konwerter spdif na usb. w tej chwili RB PI + higiberry+ pro i do H80 jestem wpięty po Cox. Sama malina ma słabe USB dlatego działam właśnie poprzez higiberry.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki freju, chętnie posłucham twojej podpowiedzi, zaczynam poszukiwania AK 4490 . Ciekawe czy zamiast amanero można podłączyć Cox'a bezpośrednio , bo chyba amanero właśnie to konwerter spdif na usb. w tej chwili RB PI + higiberry+ pro i do H80 jestem wpięty po Cox. Sama malina ma słabe USB dlatego działam właśnie poprzez higiberry.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

https://allegro.pl/dac-ak4490-amanero-obudowa-i7370683834.html

Ja sobie ten wyrwałem gotowy był z obudową kpl tzw , sęk w tym że to trzeba sobie samemu rzezbić ,chłopaki dają tylko pomysł schemat i jakie podzespoły masz kupić , reszta we własnym zakresie czyli lutowanie obudowa itp ,, , zaloguj sie na forum tam chłopaki często sprzedają swoje graty bo co chwilę jest nowy projekt :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że zdradzę bo kiedyś o tym z Jackiem rozmawialiśmy i tak właśnie jest, że H200A jeszcze trochę brakuje do H300 :)

Aha rozumiem ,mimo wszystko ironicznie napisałem cytuje " hmm co by tu wybrać" przy twoim poście odnośnie charakterystyki tych pieców bo ja i tak wybieram szybkość i rozdzielczość h200A zaznaczam że raczej to bym wolał jeśli bym miał wybierać bo nie słuchałem h300 , ale detal przejrzystość i dynamikę muszę mieć w przekazie, nawet kosztem jak mówicie tego super basu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
https://allegro.pl/dac-ak4490-amanero-obudowa-i7370683834.html

Ja sobie ten wyrwałem gotowy był z obudową kpl tzw , sęk w tym że to trzeba sobie samemu rzezbić ,chłopaki dają tylko pomysł schemat i jakie podzespoły masz kupić , reszta we własnym zakresie czyli lutowanie obudowa itp ,, , zaloguj sie na forum tam chłopaki często sprzedają swoje graty bo co chwilę jest nowy projekt :))

Właśnie tam zmarzłem na forum - to jakieś szaleństwo :) - tam się faktycznie dzieje :).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem ,mimo wszystko ironicznie napisałem cytuje " hmm co by tu wybrać" przy twoim poście odnośnie charakterystyki tych pieców bo ja i tak wybieram szybkość i rozdzielczość h200A zaznaczam że raczej to bym wolał jeśli bym miał wybierać bo nie słuchałem h300 , ale detal przejrzystość i dynamikę muszę mieć w przekazie, nawet kosztem jak mówicie tego super basu

 

Musiałbyś sam posłuchać H300 bo tego nie da się opowiedzieć tak jak da się usłyszeć :)

 

To jest tak, że H200 jest najbardziej rozdzielczy i najszybszy, H200A jest po środku a H300 po nim.

Różnice w rozdzielczości między H200 a H300 są nieduże a szybkość można dostroić np kablami, także naprawdę w 300 nie brakuje rozdzielczości czy szybkości a do tego jest ten wspaniały bas :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi hegel też brumi. Poprzednie wzmaki które miałem, żaden tak nie brumił była cisza na tych samych kablach i gniazdku. Czyli co z tego wynika słaba konstrukcja na tanich częściach. Tylko jakimś cudem hegel gra najlepiej z tych pozostałych mimo przydźwięku którego nie słychać trzeba przystawić blisko ucho do wysokotonowca. Po wysłaniu email'a z zapytaniem czemu tak się dzieje do hegla poinformowali mnie, że to normalne i tak musi być, że nie ma to żadnego wpływu na pogorszenie dźwięku. Dzieje się tak dlatego, że toroidal się wzbudza i prąd wiruje we wnętrzu zasilacza. No tak ok ale dlaczego w innych wzmakach jest spokój i cisza mimo niższej ceny. Jak dla mnie jest coś nie tak jak za taką kasę. Przypomina mi się moja pierwsza przygoda kiedy sam zrobiłem swój pierwszy wzmacniacz ze schematu który miałem też brumił ale tak, że 25% dźwięku to właśnie był ten przydźwięk :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam zmarzłem na forum - to jakieś szaleństwo :) - tam się faktycznie dzieje :).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Wariują nie :)) 3lite jest tam góru i tak naprawdę głównie on to projektuje , nawet płytki mu już robią z jego loginem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masowo tego nikt nie robi ,dlatego tak trudno to kupić w gotowcu bo każdy tam robi tylko dla siebie ,ale wbij i zagaj że jesteś zainteresowany gotowcem , a nóż widelec ktoś będzie chciał się pozbyć np starszej wersji z sierpnia hee

 

Ktoś to składa i sprzedaje czy tylko egzemplarze ćwiczebne powstają?

Raczej masowo tego nikt nie robi ,dlatego tak trudno to kupić w gotowcu bo każdy tam robi tylko dla siebie ,ale wbij i zagaj że jesteś zainteresowany gotowcem , a nóż widelec ktoś będzie chciał się pozbyć np starszej wersji np z sierpnia hee

Ten projekt po moim dac to same części wycenione zostały na 2tys bez żadnej robocizny i chyba bez obudowy , tak dla rozjaśnienia wspominam że to nie jest taka tania dłubanka jak by się komuś mogło wydawać , myślę też że taki dac zrobiony np przez jakąś znaną markę spokojnie by został wyceniony na 10 kapci jak nie lepiej :)

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem ,mimo wszystko ironicznie napisałem cytuje " hmm co by tu wybrać" przy twoim poście odnośnie charakterystyki tych pieców bo ja i tak wybieram szybkość i rozdzielczość h200A zaznaczam że raczej to bym wolał jeśli bym miał wybierać bo nie słuchałem h300 , ale detal przejrzystość i dynamikę muszę mieć w przekazie, nawet kosztem jak mówicie tego super basu

 

H200 jest o jakieś 5 do 10 % szybszy i bardziej rozdzielczy .

H200 Aniversary to w 25 % zwykły H200i w 75 % H 300 .

Jednak Bas porównując H200 a H 300 to jest hmm ten z H300 to jest mistrzostwo i od tego basu nie da się powrócić do niższych modeli .

 

 

 

Te 10 % szybkości można wyciągnąć np kablami nordosta lub głośnikach .

Także jak dla mnie to H300 na szybkich kablach i kolumnach dobrych to jest wymarzone granie . I nawet właściciele 200 spokojnie o nich zapomną .

Czy warto zmieniać H200Aniversary na H300 ? Trzeba koniecznie posłuchać samemu u siebie w systemie bo tu róznica jest ale już bardzo mała a nie tak jak z H200 zwykłym .

 

 

 

 

 

Odnośnie brumienia testowałem to już są pewne gniazdka , domy gdzie buczał mi każdy wzmacniacz albo nie buczał żaden dotyczy to różnych firm .

Inne wzmacniacze które porównywałem buczały ciszej bo zwyczajnie miały mniejsze trafa .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200 jest o jakieś 5 do 10 % szybszy i bardziej rozdzielczy .

H200 Aniversary to w 25 % zwykły H200i w 75 % H 300 .

Jednak Bas porównując H200 a H 300 to jest hmm ten z H300 to jest mistrzostwo i od tego basu nie da się powrócić do niższych modeli .

 

 

 

Te 10 % szybkości można wyciągnąć np kablami nordosta lub głośnikach .

Także jak dla mnie to H300 na szybkich kablach i kolumnach dobrych to jest wymarzone granie . I nawet właściciele 200 spokojnie o nich zapomną .

Czy warto zmieniać H200Aniversary na H300 ? Trzeba koniecznie posłuchać samemu u siebie w systemie bo tu róznica jest ale już bardzo mała a nie tak jak z H200 zwykłym .

 

 

 

 

 

Odnośnie brumienia testowałem to już są pewne gniazdka , domy gdzie buczał mi każdy wzmacniacz albo nie buczał żaden dotyczy to różnych firm .

Inne wzmacniacze które porównywałem buczały ciszej bo zwyczajnie miały mniejsze trafa .

Ok Jacm teraz już mniej więcej mam obraz tego co napisałeś , dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.