Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam pytanie.Uzywam tidala na kompie i wysylam dźwięk po kablu usb ab do hegla h360.Czy jest sens inwestowac w odtwarzacz strumieniowy np. pioneer n-70?

Zyskam coś?

strumieniowo jest lepszy cambridge audio. Jeśli nie potrzebujesz przesyłać dźwięku strumieniowo, to połączenie przewodami jak na razie jest lepsze. Wymieniony przez ciebie pioneer też raczej nie zagra lepiej od tego co już masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hejka mam pytanie.Uzywam tidala na kompie i wysylam dźwięk po kablu usb ab do hegla h360.Czy jest sens inwestowac w odtwarzacz strumieniowy np. pioneer n-70?

Zyskam coś?

Tez używam Tidala. Miałem podobne zestawienie. Aplikacja desktopowa Tidal na laptopie i połączenie USB do Hegla 360. Używam obecnie Cocktail Audio x50 i połączenie coaxial do Hegla. Jest zdecydowana poprawa we wszystkich aspektach brzmienia. Jeśli używasz dac w Heglu to najlepsze wg. mojego doświadczenia jest wejście coaxialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a próbowałeś tago streamera wbudowanego w H360-kę? Obsługa przez airplay, czyli do sterowania potrzebowałbyś urządzenia na ios-ie. Tak mi się wydaje

Ekspertem nie jestem. Więc może któryś z kolegów co tego używa by się wypowiedział...

 

Co do streamowania to mam takie zdanie. Jeżeli masz wbudowany dac klasy hd25 to streamer z podobnej klasy dac-em musiał by kosztować od 10-tyś w górę.

Wydaje mi się sensowniejsze znaleźć jakiś godziwy streamer i po coax połączyć to z dac-em w 360ce. Rozmawiałem jakiś czas temu z kolegą z audioforum, który sporo tego przetestował i polecał SOTM SMS 200 ultra z dedykowanym zasilaniem. Ja się nie skusiłem, bo mój Bluesound też daje radę i jest bardzo przyjemny w obsłudze.

Wydaje mi się że taki streamer zawsze będzie miał przewagę nad komputerem, bo jego cała "moc przerobowa" jest skupiona na dekodowaniu muzyki, a komputer zawsze coś tam jeszcze kombinuje po drodze, te wszystkie wiatraczki to muszą siać jak cholera. Już Cezar pisał jaka to jest mycyja żeby pozbyć się śmieci z sygnału to jak podziękuję ;) Proste rozwiązania są najlepsze, tak uważam.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
i mowisz ze jakosc lepsza niz ta z kompa?

A w przypadku tidala jakosc master twz da radę odtworzyć?MQA?

Jakość zdecydowanie lepsza niż z kompa. Moje odczucie jest takie że wejście USB w Heglu 360 jest po prostu słabsze mimo tego, że DSD odtwarza itd. Wg. mnie DAC w Heglu360 jest dobry, ale po coaxial. Próbowałem też po AirPlay, ale wypada gorzej. Cocktail x50 ma obsługę MQA i do Hegla po coaxial wysyła sygnał Max. 24/192

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z airplay dosyć długo i jakość była średnia.Musze poczytać o tym SOTM SMS200Jak również o cocktail audio i na coś się skuszę.Dzieki chłopaki za pomoc.A co do Dac-a to albo pójdę w hd30 lub mam jeszcze inna opcje a mianowicie sprzedać h360 i dołożyć do h590.Tylko niewiem czy gra warta świeczki.

Byłem na odsłuchu h590 i porównywaliśmy z h360+hd30.Byl facet z hegla i mówił ze h590 ma lepszego dać-a niż hd30.Najgorsze jest to,ze nie testowaliśmy z tymi samymi kolumnami.

H360+hd30 grało z MOnitor audio pl300 a h590 z bodajże z dali epicon8

Tak wiec nie miałem bezpośredniego porównania.

 

cena nowego h590 to 96000kr norweskich,hd 30kupie na rynku wtornym za ok25000kr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z airplay dosyć długo i jakość była średnia.Musze poczytać o tym SOTM SMS200Jak również o cocktail audio i na coś się skuszę.Dzieki chłopaki za pomoc.A co do Dac-a to albo pójdę w hd30 lub mam jeszcze inna opcje a mianowicie sprzedać h360 i dołożyć do h590.Tylko niewiem czy gra warta świeczki.

Byłem na odsłuchu h590 i porównywaliśmy z h360+hd30.Byl facet z hegla i mówił ze h590 ma lepszego dać-a niż hd30.Najgorsze jest to,ze nie testowaliśmy z tymi samymi kolumnami.

H360+hd30 grało z MOnitor audio pl300 a h590 z bodajże z dali epicon8

Tak wiec nie miałem bezpośredniego porównania.

 

cena nowego h590 to 96000kr norweskich,hd 30kupie na rynku wtornym za ok25000kr..

Jak Hegel grał z Epicon 8? Ciekawi mnie to bardzo jak Hegel z Dali pogrywa Twoim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Hegel grał z Epicon 8? Ciekawi mnie to bardzo jak Hegel z Dali pogrywa Twoim zdaniem.

Epicon to wielkie paczki,prądożerne,grały wybitnie,aczkolwiek słuchaliśmy głównie popu i klasyki.To akurat nie mój typ muzyki.Ja bardziej kieruje się w stronę elektroniki a słyszałem ze dali to nie po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj mam streamer jfeng mx-1 i dopiero raczkuje z nim :) ale powiem wam jak narazie na tym wbudowanym odtwarzaczu juz jest dobrze latam narazie z heglem hd25 i jest no no fajnie jest :) po usb narazie testuje no i co by nie gadać napewno jest lepiej niż z lapka zdecydowanie i hegelek hd25 znowu mi sie zaczyna podobać :) jutro przetestuje go z amanero ,ale boje się że będzie za dużo dobrego z heglem jak narazie świetna synergia ,świetny klar detal aksamit bez wyostrzeń no i doły nowe się pojawiły :) no i ta cisza jest jak by bardziej głęboka tzw kosmiczna magiczna czarna dziura hee , ale najbardziej mi sie tu podoba że to na andku jest i opcji zabawy będzie co nie miara

https://darko.audio/2018/06/touch-me-im-sick-jf-destinys-mx-1/

 

https://www.ebuy7.com/item/edgjjbbgichb

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod hegla h160 mam podpięty streamer Cambridge audio cxn kablami xlr.Testowałem we wszystkich możliwościach. W takim połączeniu jest zdecydowanie najlepiej. Dac jest zdecydowanie lepszy niż w heglu lepiej wypada po USB i w przypadku streamingu. Jest zdecydowana poprawa brzmienia. Pod tidal, spotyfi zdecydowana poprawa z kompa przez streaming i po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dość długo słuchałem z Tidal poprzez wbudowany streamer w H160. Wydawało się ok dopóki nie zapiąłem maliny z digione poprzez wejście coax. Piękne granie. Te wbudowane w Hegle streamery to chyba takie zabawki raczej.

Zgadzam się. Streamer w Heglu to wąskie gardlo dla systemu, ale już wewnętrzny DAC po coaxial to może nie referencja, ale bardzo dobre granie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w norwegii i nie widzę aby byl jakis dystrybutor coctail audio.A niewiesz jak wypada do cambridge audio?

 

cambridge audio azur

Ja mam podpiętego cxn jest bardzo dobrze a z azur będzie tylko lepiej dlatego zastanawiam się nad zmianą na azur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak wypada streamer w hd30?wzgl h360?

Moim zdaniem gdy HD30 używamy naraz jako DAC'a i streamer'a to jakość dźwięku można określić jako bardzo dobrą. Wadą tego rozwiązania to brak GAP'a i DSD. HD30 wypada lepiej po sieci niż po przeciętnym źródle USB. H360 niestety ma dużo słabszego DAC'a, a streamer podobny jak w HD30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli reasumujac jaką drogą powinienwm pójść?Hd30 to wydatek ok20tys.

kupic dobry streamer,podpiąć go do h360 po coaxialu ?wystarczy?

Na tak postawione pytanie to chyba sam sobie musisz odpowiedzieć. HD30 bardzo dobry DAC. Napewno lepszy niż wbudowany w H360. Pisałeś że grasz z Tidal. HD30 nie obsługuje MQA. Najlepiej jakbyś posłuchał wariantów, które Ciebie interesują. System gra tak dobrze jak jego najsłabszy element.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac jaką drogą powinienwm pójść?Hd30 to wydatek ok20tys.

kupic dobry streamer,podpiąć go do h360 po coaxialu ?wystarczy?

Kupując DAC'a typu HD30 od razu można usłyszeć ogromny skok jakościowy. Kupując dobry streamer różnicy w stosunku do aktualnego dźwięku HD360 ze złącza ethernet, raczej nie usłyszysz. Piszę o tym ponieważ Mając HD360 używałem też Auralic'a Aries Femto. Potem kupiłem Exogal'a ,a następnie HD30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie Mohican - nigdy nie miałem okazji tego słuchać.

Tak, Mohican. Pierwsze dwie godziny po podłączeniu nie przypominały odtwarzacza za który trzeba zapłacić 20 tys. Rozczarowalem się i byłem zaskoczony jakością prezentacji. Nie wiem czy on sam potrzebował tyle by się ułożyć w nowym systemie, czy może same kable, zwłaszcza sieciowy, który został dość znacznie wygięty że względu na odwrotnie zamontowane gniazdo względem mojego Levinsona. A najpewniej jedno i drugie potrzebowało chwili.

Po około dwóch godz dźwięk nabrał klasy. To bardzo dobrze zrównoważone źródło. Rzekł bym neutralne i całkiem liniowe. Góra jest detaliczna i rozdzielcza. Nie jest to może jeszcze poziom Krella 280 ale nic nie można Heglowi tu zarzucić. Średnica trzyma poziom góry. Barwy są prawidłowe i nie można mieć tu niedosytu. Klarowność w obu pasmach jest bardzo dobra. Różnicowanie na całkiem wysokim poziomie. Nie zauważyłem tu jakiejkolwiek ekspozycji czy wyostrzenia.

Przestrzeń jest dobra. Pojawia się efekt 3D z całkiem dobrze zaznaczona głębią. Nie czuję się tu niedosytu. Oczywiście nie jest to poziom mojego Levinsona ale zważywszy na cenę, uzyskane efekty należy ocenić wysoko.

Dźwięk jest dobrze napowietrzony. Dobrze słychać akustyke nagrań. Dobrze też je różnicuje.

Namacalnosc zrodel pozornych jest wystarczająca by poczuć komfort odsłuchu na żywo. Realizm jest całkiem wysokiej próby.

Bardzo dobrze oceniam zakres niskotonowy. Hegel schodzi całkiem nisko, nie budząc w tej kwestii niedosytu a motoryka basu jest jedną z lepszych jakie słyszałem z odtwarzaczy z tego przedziału. Kontrola jest bardzo dobra. Różnicowanie również.

Odtwarzacz dysponuje też dobrym oddaniem dynamiki choć do 390s brakuje sporo no ale nie wymagamy by źródło za 20 tys grało jak dwa trzy razy droższe.

Moim zdaniem to jedno z ciekawszych źródeł za te pieniądze. Kompletne, rzetelne a momentami i całkiem spektakularne. Wysoko oceniam to jak został zestrojony. Bez efekciarstwa i przymilania. Neutralność to dla mnie jego bezsprzeczy walor.

Ale jest i druga strona medalu. Choć budowa jest solidna to nie mogę zaakceptować wyglądu. Trafiła do mnie wersja srebrna i z niebieskim wyświetlaczem wygląda naprawdę koszmarnie. Równie dobrze mógłby kosztować 2 tys. Jeszcze raz podkreślam, nie chodzi o solidność wykonania bo tej nic nie można zarzucić. To bardzo solidny klocek. Również lakier jest wysokiej jakości ale sam projekt plastyczny, kolorystyka sprawiają, że urządzenie sprawia wrażenie taniego. Wyświetlacz - koszmar! Duży minus też za sposób wysuwaną szuflady. Do złudzenia przypomina mi to co słychać w 280 Krella.

Całkiem zgrabny, aluminiowy pilocik za którego należy się spory +.

Urządzenie odsluchiwalem po torze zbalansowanym.

Jeśli ktoś szuka całkiem wyrafinowanego, zrównoważonego brzmieniowo źródła z okolic 20 tys zł, chyba nie może tego urządzenia pominąć. Na pokładzie XLR a to nie zdarza się często na tym poziomie cen. Fajne źródło!

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując DAC'a typu HD30 od razu można usłyszeć ogromny skok jakościowy. Kupując dobry streamer różnicy w stosunku do aktualnego dźwięku HD360 ze złącza ethernet, raczej nie usłyszysz. Piszę o tym ponieważ Mając HD360 używałem też Auralic'a Aries Femto. Potem kupiłem Exogal'a ,a następnie HD30.

U mnie gra h360 i Ca851N.Super zestawienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.