Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz powiedzieć że wydałeś 7kpln na Ca851n aby używać go tylko jako streamer? A ten rzekomo rewelacyjny dac w Cambridge taki słaby jest?

Mam 3 urządzenia z dac-ami.CA podpięty przez coax wykorzystuje dac Hegla.Wiesz,trudno korzystać z wszystkich na raz.CA służy jeszcze, do słuchania stacji radiowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że kwestię streamingu i radia internetowego można załatwić np. maliną. Taki wypasiony set (digione, zasilacz liniowy) to koszt ok. 1000 zł a i jakość myślę porównywalna. No i nie płacimy za coś czego nie używamy (DAC). Wystarczy że zapłaciliśmy za streamer w Heglu który jest cienki jak barszcz. Podobno dobry jest dopiero w HD30 no i w H590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że kwestię streamingu i radia internetowego można załatwić np. maliną. Taki wypasiony set (digione, zasilacz liniowy) to koszt ok. 1000 zł a i jakość myślę porównywalna. No i nie płacimy za coś czego nie używamy (DAC). Wystarczy że zapłaciliśmy za streamer w Heglu który jest cienki jak barszcz. Podobno dobry jest dopiero w HD30 no i w H590.

Akurat DAC w h300 jest naprawdę dobry moim zdaniem. Wygrał z nim dopiero DAC w Lyngdorf tdai-2170 jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że kwestię streamingu i radia internetowego można załatwić np. maliną. Taki wypasiony set (digione, zasilacz liniowy) to koszt ok. 1000 zł a i jakość myślę porównywalna. No i nie płacimy za coś czego nie używamy (DAC). Wystarczy że zapłaciliśmy za streamer w Heglu który jest cienki jak barszcz. Podobno dobry jest dopiero w HD30 no i w H590.

Szkoda,że nie miałem przyjemności poznać Cię wcześniej.Z pewnością,wykorzystałbym te twórcze i cenne uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat DAC w h300 jest naprawdę dobry moim zdaniem. Wygrał z nim dopiero DAC w Lyngdorf tdai-2170 jak dla mnie.

 

Ale ja mówię o streamerach zamontowanych w Heglach. Z tego co wiem w H300 takowego nie ma. A co do DACów w heglowych wzmacniaczach nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat DAC w h300 jest naprawdę dobry moim zdaniem. Wygrał z nim dopiero DAC w Lyngdorf tdai-2170 jak dla mnie.

Jak wyczaiłeś że to właśnie DAC gra lepiej w Lyngdorfie niż w Heglu? A nie układ wzmacniający albo DAC+układ wzmacniający? Tak z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja używam dac loop. Źródło zmieniasz we wzmacniaczu a w zewnętrznym dac coax

 

Cześć

Jak mam H360 i chce do niego wpiąć hd30 to muszę zrobić tak : źródło - coax - - h360 - coax - hd30 - interkonekty - h360 - i wtedy przedwzmacniaczem jest hd30 ?

a druga opcja źródło - coax hd30 - interkonekty - h360 - wtedy przedzwacniaczem jest h360, czy działa on tylko jak końcówka mocy a przedwzmacniaczem jest nadal hd30 ??

Pytam bo z tego co wiem to hd 30 to świetny DAC i się nad nim zastanawiam ale przedwzmacniacz jest chyba lepszy w h360 i woloałbym wykorzystać hd30 jako DAC, a przedwzmacniacz i końcówke z h360 ?

 

Jakie jest wasze zdanie. Ktoś to tak testował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W h160 dac jest pokroju między h11 a h12 czyli kupowanie tych z powyższych nie ma sensu. Dlatego zamiast kupować samego daca lepiej dołożyć i kupić h160 i mamy 2 w jednym. Czy kupienie h25 do H160 ma sens lepiej już chyba kupić h360. Pytanie tylko czy dokupić hd30 do h360 już lepiej kupić h590 i furtka się zamyka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W h160 dac jest pokroju między h11 a h12 czyli kupowanie tych z powyższych nie ma sensu. Dlatego zamiast kupować samego daca lepiej dołożyć i kupić h160 i mamy 2 w jednym. Czy kupienie h25 do H160 ma sens lepiej już chyba kupić h360. Pytanie tylko czy dokupić hd30 do h360 już lepiej kupić h590 i furtka się zamyka :).
Tani mial być plan marketingowców Hegla. :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak mam H360 i chce do niego wpiąć hd30 to muszę zrobić tak : źródło - coax - - h360 - coax - hd30 - interkonekty - h360 - i wtedy przedwzmacniaczem jest hd30 ?

a druga opcja źródło - coax hd30 - interkonekty - h360 - wtedy przedzwacniaczem jest h360, czy działa on tylko jak końcówka mocy a przedwzmacniaczem jest nadal hd30 ??

Pytam bo z tego co wiem to hd 30 to świetny DAC i się nad nim zastanawiam ale przedwzmacniacz jest chyba lepszy w h360 i woloałbym wykorzystać hd30 jako DAC, a przedwzmacniacz i końcówke z h360 ?

 

Jakie jest wasze zdanie. Ktoś to tak testował ?

Zależy czy chcesz korzystać z DAC-Loop (pętli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W h160 dac jest pokroju między h11 a h12 czyli kupowanie tych z powyższych nie ma sensu.

No niestety nie tak do końca. Miałem kiedyś 160 kę i kupiłem H11 dla kolegi, mogłem więc porównać. Przez H11 było zauważalnie lepiej. Nie miałem okazji sprawdzić H12 ale porównując foty wnętrza, gdzie H12 ma też wzmacniacz słuchawkowy, to nie widzę co by tam mogło zagrać lepiej od H11. Wydaje mi się że tylko flagowe modele mają dac-ki które niewiele odstają od zewnętrznych, ale jednak odstają.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć ja gram podobnie co prawda h160 plus CA cxn ale też jest fajnie. Tyle tylko, że wykorzystuje zewnętrzny dac wpięty pomiędzy roksan K3. Z Cxn po coaxial do daca roksan i z xlr do hegla.

A więc tak: masz 3 urządzenia, w tym: 3 DACi, 2 streamery, 1 wzmacniacz. Wykorzystujesz: 1 DAC, 1 streamer, 1 wzmacniacz. No ale kto bogatemu zabroni.Ja wolałbym na fajną wycieczkę polecieć, np do Gruzji i koniaku tamtejszego pokosztować

Edytowane przez klarad74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A więc tak: masz 3 urządzenia, w tym: 3 DACi, 2 streamery, 1 wzmacniacz. Wykorzystujesz: 1 DAC, 1 streamer, 1 wzmacniacz. No ale kto bogatemu zabroni.Ja wolałbym na fajną wycieczkę polecieć, np do Gruzji i koniaku tamtejszego pokosztować

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H590 jako wzmacniacz musi być bardzo dobry, DAC pewnie też, ale odtwarzacz plików w H590 to układ Raspberry Pi, czyli zamiana H300( tutaj brak opcji strumieniowania) czy H360 na H590 tylko ze względu na streamer jest mało przekonywująca. U mnie H360 (wczesniej H160) bardzo fajnie gra przez UPNP (foobar2000),granie zbliżone do H360 z CDP4. H360 obsługuje nawet pliki 24/192 i nawet poleciał mi jakiś plik DSD przez UPNP, według mnie lepiej gra niż przez USB i przede wszystkim wygodniej ( z laptopem na kolanach). Tidal czy Spotify leci przez google chromecast podłączone kablem optycznym do H360, lub czasami z DAP-a Fiio X5 sterowane Bubble UPNP i tu jest jakość trochę gorsza. Z macbooka, Ipada czy Iphona przez Airplay jest słabo. Podsumowując laptop przez UPNP w H360 lub H160 to bardzo dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do daje w stosunku to zwykłego połączenia źródło dac h360?

 

Podłączenie Dac-loop to reclocker i ma teoretycznie za zadanie zmniejszenie/usunięcie jittera z sygnału. U mnie to podłączenie jest najlepsze - dzwięk jest bardzo gładki a tło jeszcze ciemniejsze. Musiał byś sprawdzić czy Ci sie spodoba czy nie. Dodatkowo wygodniejsza jest zmiana źródła sygnału.

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w moim przypadku (gram od żródła do H360 coax) od h360 do hd30 musiałbym dojechać drugim Coax najlepiej takim samym jak pierwszy i nie wiem czy tyu nie będzie starty jakości

Dokładnie - potrzebne są 2 coax (u mnie Albedo Digital Reference sprawdza się świetnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.