Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słuchał ktoś pomiędzy H360 a CDP4A kable sygnałowe Albedo Monolith MONOCRYSTAL (XLR). Interesuje mnie czy nie odchudzą średnicy i nie wyostrzą góry? Przewodnikiem jest srebro i mam trochę obawy a o wypożyczenie ciężko doprosić się producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam H590 na AS ? Ktoś słuchał ?

 

Niestety w tym roku nie mogłem jechać i smutno było, ale obowiązki to obowiązki.

Najbardziej żałuję, że nie posłuchałem potworka :)

 

Po miesiącu pełnym przygód, paczki całe i zdrowe nareszczie dotarły :)

 

Gratulacje, pięknie to wygląda, kurde nie powinienem ale trochę zazdroszczę :)

.....kiedyś mam nadzieję dorwę te paczki w swoje ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekP. obiecałem, że jak znajdę to podam link i właśnie natrafiłem na modyfikowane LSy po raz kolejny:

 

https://allegro.pl/kolumny-monitory-kef-ls50-grafitowe-i7684266180.html

 

Parę dni temu były na OLX za 2700zł bez opisu moda, także cena myślę do negocjacji.

Cześć,

przy takim opisie nie dziwie się, że nie ma na nie chętnych. Pierwszy raz spotykam się z takim pomysłem aby zalewać zwrotnice w zamkniętych pudełkach :) . Nie ma możliwości zweryfikować co zostało zmienione ani możliwości zmiany czegokolwiek. Naprawdę głupi pomysł. Zalać można trafo we wzmacniaczu ale nie całe zwrotnice w głośnikach.

Przynajmjiej takie jest moje zdanie.

 

A tak poza tym odebrałem klona EAR834P i nie mogę przestać słuchać. Mam go od trzech dni i nie chce mi się sluchać plików :) . Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchał ktoś pomiędzy H360 a CDP4A kable sygnałowe Albedo Monolith MONOCRYSTAL (XLR). Interesuje mnie czy nie odchudzą średnicy i nie wyostrzą góry? Przewodnikiem jest srebro i mam trochę obawy a o wypożyczenie ciężko doprosić się producenta.

 

Ostatnio miałem możliwość potestowania w swoim systemie IC Albedo Monolith i Ortofona 705.

Długo zbierałem się do sprawdzenia tego Albedo ze względu na pozytywne opinie, ale szczerze mówiąc trochę się rozczarowałem.

Jest gładkość o której się pisze, jest dobra rozdzielczość, bardzo konturowy i kontrolowany bas, ale ten kabel lekko przesuwa balans tonalny w górę. Druga rzecz to w porównaniu z TQ Black jego granie jest strasznie prostolinijne, słychać to najbardziej na średnicy.

Wokale są mało zróżnicowane i przez to wyprane z emocji. Jakbym miał wybierać to stanowczo mimo gorszej rozdzielczości i słabszej lokalizacji źródeł na scenie wybrałbym TQ Black.

 

Później trafił do mnie Ortofon 705 z miedzi 7N zachwalany przez pewną osobę z jednego z salonów (jak to określił ich nowe odkrycie)

Powiem szczerze, że ten kabel jest w cenie Albedo, ale dźwięk jaki oferuje pozostawia Albedo daleko w tyle.

Najbardziej zadziwiająca jest rozdzielczość, budowanie sceny, zróżnicowanie barwy w całym paśmie.

Zadzwoniłem nawet do człowieka który mi go wypożyczył żeby wymienić się spostrzeżeniami i w rozmowie wszytko nam się zgadzało.

Zapytałem jaka jest poprawa w Monolith monocrystal i powiedział, że owszem jest poprawa, jest więcej wyrafinowania i spokoju, lepsza przestrzeń, ale nadal jeszcze to nie jest to co oferuje Ortofon.

 

Polecam sprawdzić samemu, u mnie jest to jeden z kandydatów do zakupu.

Teraz czekam na dawną referencję TQ czyli Black Diamond. Strasznie mnie ciekawi ten kabel i po tym co zaoferował Ortofon stwierdziłem, że muszę sprawdzić grube działo z TQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoro wbijaj zrobimy sobie dziś prywatne mini AS . Sprzęt już wygrzany .

 

Jacm to twoje nowe lokum ?

Natachałeś trochę tych paczek patrzę :)

Jak je oceniasz w porównaniu do Amphionów ?

 

Może z dobrymi wtykami ten Acrolink też by dobrze zagrał?

https://allegro.pl/acrolink-hybrydowy-czyste-srebro-miedz-occ-7n-i6946168819.html

 

Tylko odsłuch powie wszystko :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchał ktoś pomiędzy H360 a CDP4A kable sygnałowe Albedo Monolith MONOCRYSTAL (XLR). Interesuje mnie czy nie odchudzą średnicy i nie wyostrzą góry? Przewodnikiem jest srebro i mam trochę obawy a o wypożyczenie ciężko doprosić się producenta.

 

Ja słuchałem tych kabelków między zewnętrznym Dac-em a H360 i kompletnie żadnego odchudzenia średnicy i wyostrzenia góry nie odnotowałem. Po tym co napisał CEzAR21 w poście nr #10217 bierz sporą poprawkę no to że on gra na H300 a ten wzmak gra całkiem inaczej jak H360 to że u niego te kable nie zagrały nie oznacza że u Ciebie będzie tak samo. Jako podobny przykład napiszę że kiedyś zapytałem użytkownika Jacam na jakich kablach głośnikowych gra i tak się złożyło że w niedługim czasie miałem okazję u siebie słuchać tych kabli które on mi rekomedował i u mnie te kable kompletnie się nie sprawdziły.

Wypożycz i sprawdź sam. Z producentem Albedo miałem przyjemność rozmawiać niejednokrotnie i jeśli wykaże się cierpliwością można bez problemu wypożyczyć te kable na odsłuch nawet bez kaucji (z tego co pamiętam kable na odsłuch ciągle krążą po Polsce wiadomo jest kolejka od odsłuchu).

 

Zgodzę się z opinią Cezara że kable Albedo Monolith powtarzam zwykły Monolith a nie Monolith MONOCRYSTAL potrafią bardziej dobitnie zagrać na górze w stosunku do Monocrystala, jak ktoś ma jasny system może przedobrzyć, ale warto też dodać opinię o tych kablach którą słyszałem już niejednokrotnie że w słabym-niedopracowanym systemie te kable potrafią obnażyć jego niedoskonałości.

 

Reasumując mojego posta do H360 kabelki Albedo Monolith MONOCRYSTAL z czystym sumieniem polecam i rekomenduję ja już nie szukam niczego innego i myślę że to jest wystarczająca rekomendacja.

Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tych kabelków między zewnętrznym Dac-em a H360 i kompletnie żadnego odchudzenia średnicy i wyostrzenia góry nie odnotowałem. Po tym co napisał CEzAR21 w poście nr #10217 bierz sporą poprawkę........

 

Masz rację zasada działa w obie strony :)

Wyostrzenia na górze nie ma i tego nie mówiłem, ten kabel u mnie przesuwa balans lekko w górę a tego nie jestem w stanie zaakceptować, gdyż lubię jak najbardziej równe granie. Skoro u ciebie jest równo to może kwestia jest samych kolumn. Moje monitory nie posiadają najniższego basu więc może stąd owa delikatna przewaga wysokich nad niskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jacm to twoje nowe lokum ?

Natachałeś trochę tych paczek patrzę :)

Jak je oceniasz w porównaniu do Amphionów ?

 

 

 

Tylko odsłuch powie wszystko :)

Lokum nowe ale nie moje . Paczki moje ale najwyższy czas dać je pod młotek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mikołaj przyniósł grzecznym audiofilom paczki :)

Jest moc .

Piątkowe odsłuchy z Zoromoto .

Sympatyczny wieczór, choć zaskoczenia nie było :) Faworyci pozostali faworytami, a pokonani... no cóż, niech cieszą inne uszy :D

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem możliwość potestowania w swoim systemie IC Albedo Monolith i Ortofona 705.

Długo zbierałem się do sprawdzenia tego Albedo ze względu na pozytywne opinie, ale szczerze mówiąc trochę się rozczarowałem.

Jest gładkość o której się pisze, jest dobra rozdzielczość, bardzo konturowy i kontrolowany bas, ale ten kabel lekko przesuwa balans tonalny w górę. Druga rzecz to w porównaniu z TQ Black jego granie jest strasznie prostolinijne, słychać to najbardziej na średnicy.

Wokale są mało zróżnicowane i przez to wyprane z emocji. Jakbym miał wybierać to stanowczo mimo gorszej rozdzielczości i słabszej lokalizacji źródeł na scenie wybrałbym TQ Black.

 

Później trafił do mnie Ortofon 705 z miedzi 7N zachwalany przez pewną osobę z jednego z salonów (jak to określił ich nowe odkrycie)

Powiem szczerze, że ten kabel jest w cenie Albedo, ale dźwięk jaki oferuje pozostawia Albedo daleko w tyle.

Najbardziej zadziwiająca jest rozdzielczość, budowanie sceny, zróżnicowanie barwy w całym paśmie.

Zadzwoniłem nawet do człowieka który mi go wypożyczył żeby wymienić się spostrzeżeniami i w rozmowie wszytko nam się zgadzało.

Zapytałem jaka jest poprawa w Monolith monocrystal i powiedział, że owszem jest poprawa, jest więcej wyrafinowania i spokoju, lepsza przestrzeń, ale nadal jeszcze to nie jest to co oferuje Ortofon.

 

Polecam sprawdzić samemu, u mnie jest to jeden z kandydatów do zakupu.

Teraz czekam na dawną referencję TQ czyli Black Diamond. Strasznie mnie ciekawi ten kabel i po tym co zaoferował Ortofon stwierdziłem, że muszę sprawdzić grube działo z TQ.

Tak z ciekawości przez ciebie Cezar :) zamieniłem sobie na chwilę głośnikowe z albedo monolit monocrystal na TQ black bo mam oba i kiedyś byłem zachwycony z tq-black tak teraz już w takim bezpośrednim porównaniu bo osłuchane mam już monocrystale głośnikowe i rca w kpl , to hmm nie ma za bardzo dyskusji co gra lepiej przynajmniej u mnie zdecydowanie albedo , jest lepiej w każdym aspekcie i to bezdyskusyjnie wytrzymałem kilka godzin żeby być pewnym że się już za akomodowały , :) a pamiętam jaki kiedyś byłem zachwycony z tych tq black , albedo monolith monocrystal to inna liga zupełnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koris.pl maja HD30 w wyprzedaży powystawowej za 14999zł, okazja?

 

zależy chyba co kto chce...HD30 już też jest trochę leciwy w świecie DAC-ów, które zmieniają się jak rękawiczki w ofertach producentów.

 

Np. Moon 390, fakt droższy, bo nie dostanie się pewnie takiego rabatu, bo zbyt nowy produkt, ale oferuje wiecej. Z drugiej strony niżej wyceniony, ale też sporo oferujący Nad c658......dalej: Mytek Broklyn Bridge za około ca. 12k pln.....

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przez ciebie Cezar :) zamieniłem sobie na chwilę głośnikowe z albedo monolit monocrystal na TQ black bo mam oba i kiedyś byłem zachwycony z tq-black tak teraz już w takim bezpośrednim porównaniu bo osłuchane mam już monocrystale głośnikowe i rca w kpl , to hmm nie ma za bardzo dyskusji co gra lepiej przynajmniej u mnie zdecydowanie albedo , jest lepiej w każdym aspekcie i to bezdyskusyjnie wytrzymałem kilka godzin żeby być pewnym że się już za akomodowały , :) a pamiętam jaki kiedyś byłem zachwycony z tych tq black , albedo monolith monocrystal to inna liga zupełnie :)

 

freju zgadzam się, Albedo Monolith (zwykłe) to całościowo lepsze kable od TQ Black ale nie takiej zmiany szukam.

W moim systemie Monolith (3000zł) wiele poprawił, ale po przesłuchaniu Ortofona 705 (2900zł) bez zastanowienia naprawdę wybrałbym tego drugiego.

Może być tak, że Albedo pokazuje swoje prawdziwe ja przy tandemie IC + głośnikowe nie wiem, ale w parze z głośnikowym TQ Black się nie sprawdził.

Wersji Monokrystalicznej Albedo nie miałem więc się nie wypowiem :)

 

 

Ostatnio osłuchałem sobie TQ Black Diamond i muszę powiedzieć, że ten kabel to kozak praktycznie pod każdym względem, ale cena 4600zł jest dla mnie na ten moment nie do przeskoczenia, dlatego szukam dalej :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freju zgadzam się, Albedo Monolith (zwykłe) to całościowo lepsze kable od TQ Black ale nie takiej zmiany szukam.

W moim systemie Monolith (3000zł) wiele poprawił, ale po przesłuchaniu Ortofona 705 (2900zł) bez zastanowienia naprawdę wybrałbym tego drugiego.

Może być tak, że Albedo pokazuje swoje prawdziwe ja przy tandemie IC + głośnikowe nie wiem, ale w parze z głośnikowym TQ Black się nie sprawdził.

Wersji Monokrystalicznej Albedo nie miałem więc się nie wypowiem :)

 

 

Ostatnio osłuchałem sobie TQ Black Diamond i muszę powiedzieć, że ten kabel to kozak praktycznie pod każdym względem, ale cena 4600zł jest dla mnie na ten moment nie do przeskoczenia, dlatego szukam dalej :)

Ja mówię o wersji monokrystalicznej nie zwykłej , tego ortofona nie znam i napewno bedzie ci ciężko go sprzedać póżniej w przyzwoitych pieniadzach jak kupisz nowy oczywiście i co by to za cudo nie było nie odzyskasz połowy ceny sklepowej niestety znane marki się zawsze sprzeda , co do albedo tak jak mówią to nie jest lek na wszystko i wszystkich , ale w używce można kupić rca monolitha monocrytal za 1m- 1,5tys głośnikowy 2x2m około 2tys to są akceptowalne kwoty za kable uważam z tej półki i na pełnym srebrze .:)

 

Mam do sprzedania kabel usb bazodruta killer 1m jak by kto chciał sobie dociążyć dzwięk i dodać podstawy basowej :) tanio oddam 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.