Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry  ,przyłączam się do klubu z hd12 ,przyznaję że sposób grania  tego daca przypadł mi do gustu i to bardzo .Mam takie pytanie dla osób zorientowanych w temacie, tzn obecnie hd12 steruję bezpośrednio atollem am100se i zastanawia mnie jaki postęp w brzmieniu uzyskał bym i czy w ogóle zastępując atolla którymś z wzmacniaczy zintegrowanych hegla. W grę jak najbardziej wchodzą używane ,byłbym wdzięczny za wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Dzień dobry  ,przyłączam się do klubu z hd12 ,przyznaję że sposób grania  tego daca przypadł mi do gustu i to bardzo .Mam takie pytanie dla osób zorientowanych w temacie, tzn obecnie hd12 steruję bezpośrednio atollem am100se i zastanawia mnie jaki postęp w brzmieniu uzyskał bym i czy w ogóle zastępując atolla którymś z wzmacniaczy zintegrowanych hegla. W grę jak najbardziej wchodzą używane ,byłbym wdzięczny za wasze sugestie.

Jeżeli Hegel Ci pasuje to idź od razu w h360 akurat ktoś sprzedaje na giełdzie hifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ,H200 wydaję się ciekawą opcją ,szczególnie patrząc na jego cenę gdy pojawił się na rynku a po ile chodzi teraz .W kręgu moich zainteresowań jest jeszcze H80 .Czy jest ktoś kto mógłby w skrócie przedstawić mi brzmienia obu wzmacniaczy a wcześniej miał do czynienia z in100 lub am100 atolla. Spędzam na tym forum sporo czasu od zakupu hd12 ale sami rozumiecie że to jest prawie 350 stron .Będę bardzo wdzięczny za wasze opinie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ps39 napisał:

H80 miałem, bardzo muzykalny, ale potrzebuje kolumn o dużej skuteczności, do Dynek które miałem za słaby.

Dzięki kolego ,moje kolumny to jbl studio580 mają łatwą 8 ohm-owa impedancję i prawie 90db skuteczności ,ale zależy mi na graniu bez kompresji aż do wysokich poziomów głośności . Będąc w mojej sytuacji który z wzmacniaczy byś wybrał h80 czy h200 ,muzyka jakiej słucham jest bardzo zróżnicowana od popu po symfonikę z naciskiem na wokal np Katie Melua .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysokie poziomy głośności to H200. H80 jest muzykalny ale raczej przy niskich poziomach i średnich. Trudno jednak nasze sytuacje porównywać gdyż kolumny z którymi grał u mnie H80 to 4 ohm i 86dB. Może się okazać, że u Ciebie zagra bardzo popranie. Trzeba posłuchać, najlepiej obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały projekt na zimowe wieczory i utknąłem przy poszukiwaniu części. Może ktoś coś...

Chodzi o znalezienie kondensatorów 600 uF (mikrofarad), najlepiej foliowych i wolałbym nie łączyć dwóch do pożądanej wartości. 

Kolumny choć zacne to już nieco leciwe, a jak wiadomo komponenty zwrotnic nie są wieczne szczególnie kondy elektrolityczne w tym przypadku zastosowane w sekcji basu, prawdopodobnie ze względu na nietypową, trudno dostępną wartość. Przy okazji wymienię wszystkie komponenty na możliwie najlepsze dostępne do danej sekcji, łącznie z okablowaniem i portami. Są dwie dość rozbudowane zwrotnice, więc nie będzie to tani upgrade, ale jeżeli te paczki mogą zagrać jeszcze lepiej to są warte każdego grosza i pozostaną jako docelowe :)

Wstępna założenia:

Sekcja wysokotonowa - kondensatory Mundorf Supreme, rezystory Duelund Silver/Graphite

Sekcja średniotonowa - kondensatory Jantzen Superior Z-Cap (czerwone), rezystory Mills12W

Sekcja Niskotonowa - kondensatory Mundorf M-Cap MKP, rezystory Mundorf MRES20

DSC_0079mini.JPG

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ,H80 patrząc na parametry trochę słabowita jest ,200 to już jest coś . Z kolei w prasie bardzo zachwalają 80 za muzykalność o której wspominasz i za czystość dzwięku .Muszę sam wypróbować i ewentualnie składać pieniądze sobie po cichu co by się żona nie pokapowała .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana bardzo  dobrze że działa Pan ostrożnie. Proszę pożyczyć jakiegokolwiek Hegla i przejść się z nim po używanych 15 letnich wzmacniaczach typu Pionier M 73 C 73 Niesamowity bas i dynamika możliwość grania w klasie A i B brzmienie nie osiągalne dla hegla. Niestety piszę to jako były posiadacz Hegla H 300 i DAC HD 25 spięty w pętli DAC loop. Ta firma to marketingowa wydmuszka dowi się Pan porównując naprawdę kultowe wzmacniacze w cenie do 5 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 napędzamy trudne AP tempo 6 i pomimo wstępnych obaw nie uświadczyłem ani razu zadyszki pieca oczywiście dla rozsądnych poziomów głośności.

Może nie miałem tabunów wzmacniaczy tylko kilka ale ten właśnie najbardziej wpasowuje się w magiczne określenie brzmienia jako neutralny. Stara się nie podbarwiac, nie narzucać siebie i to mi się najbardziej podoba.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2019 o 13:56, LUKAS 84 napisał:

Dzień dobry  ,przyłączam się do klubu z hd12 ,przyznaję że sposób grania  tego daca przypadł mi do gustu i to bardzo .Mam takie pytanie dla osób zorientowanych w temacie, tzn obecnie hd12 steruję bezpośrednio atollem am100se i zastanawia mnie jaki postęp w brzmieniu uzyskał bym i czy w ogóle zastępując atolla którymś z wzmacniaczy zintegrowanych hegla. W grę jak najbardziej wchodzą używane ,byłbym wdzięczny za wasze sugestie.

Mam to samo połączenie HD12 i AM100, pewno na innym okablowaniu i kolumnach,  bo Hegla zasila Furutech FP 3TS20, a AM100 Enerr Holograph Hybrid z Isola 8 mini sub Axis, to wszystko na okablowaniu Albedo w adaptacji akustycznej i jest bardzo dobrze, ale męczyło mnie to samo pytanie i ponad rok temu zagościły u mnie 4 wzmacniacze m.in. H90 i H190 z czego bardziej przypadł  mi do gustu H90, w ich przypadku HD12 robił za źródło nie za pre. W klubie Atolla opisywałem ich brzmienie.

Nie bał bym się połączenia z H90, ale musisz to sprawdzić,  bo za wiele zmiennych i różnic między naszymi warunkami.

W tym roku chce jeszcze raz podejść do tematu z IN200 sygnature vs Hegel H90, zobaczymy.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów marki Hegel. Posiadam dac HD 11 i kolumny monitor audio bx5. Zastanawiam się nad wzmacniaczem h70 ale zastanawiam się czy to dobry będzie dobre połączenie dla tych głośników. Może mi ktoś podpowiedzieć? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. 

49 minut temu, Sofasurfer01 napisał:

Witam wszystkich fanów marki Hegel. Posiadam dac HD 11 i kolumny monitor audio bx5. Zastanawiam się nad wzmacniaczem h70 ale zastanawiam się czy to dobry będzie dobre połączenie dla tych głośników. Może mi ktoś podpowiedzieć? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. 

Nie tyle o głośniki chodzi co ogólnie o całe połączenie oczywiście. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zoromoto napisał:

Mam taki mały projekt na zimowe wieczory i utknąłem przy poszukiwaniu części. Może ktoś coś...

Chodzi o znalezienie kondensatorów 600 uF (mikrofarad), najlepiej foliowych i wolałbym nie łączyć dwóch do pożądanej wartości. 

Kolumny choć zacne to już nieco leciwe, a jak wiadomo komponenty zwrotnic nie są wieczne szczególnie kondy elektrolityczne w tym przypadku zastosowane w sekcji basu, prawdopodobnie ze względu na nietypową, trudno dostępną wartość. Przy okazji wymienię wszystkie komponenty na możliwie najlepsze dostępne do danej sekcji, łącznie z okablowaniem i portami. Są dwie dość rozbudowane zwrotnice, więc nie będzie to tani upgrade, ale jeżeli te paczki mogą zagrać jeszcze lepiej to są warte każdego grosza i pozostaną jako docelowe :)

Wstępna założenia:

Sekcja wysokotonowa - kondensatory Mundorf Supreme, rezystory Duelund Silver/Graphite

Sekcja średniotonowa - kondensatory Jantzen Superior Z-Cap (czerwone), rezystory Mills12W

Sekcja Niskotonowa - kondensatory Mundorf M-Cap MKP, rezystory Mundorf MRES20

DSC_0079mini.JPG

600uf foliowych nie znajdziesz. Trzeba polutować szeregowo. Szeregowe lutowanie mniejszych wartości np 3 lub 4 kondensatorów daje lepsze efekty niż wstawienie jednego będącego ich sumą. Można o tym przeczytać na stronie Gravesena. Należy tylko pamiętać o tym aby wejście było po skosie z wyjściem. "It's my experience that a parallel of many smaller caps of same value makes better sound compared to a single 100 uF cap, but the choice is yours."

Druga sprawa, to chyba raczej nie ma sensu dawać foliowych na basie, ale jak tam chcesz. Na basie akurat elektrolity się sprawdzają.

Nie bardzo rozumiem też taki mix, że na średnich jantzeny a na wysokie mundorfy. Mundorf gra trochę do tyłu, jantzen akurat nie miałem ale każda marka oprócz swojej sygnatury gra albo ze sceną trochę do przodu, inne so tyłu itp. Na zwrotnicach trzymałbym się raczej jednej marki, bo może wyjść dziwny mix. 

Jak byś jednak pozostał na basie przy elektrolitach, to mam na zbyciu takie jak na zdjęciu poniżej. Nieużywane leżaki magazynowe po 15 zeta za sztukę. Tolerancja 5% mogę dobrać w pary,  bo mam tego dużo.

P.S.

Trochę mnie zadkoczyłeś, że chcesz "dłubać" :))

Screenshot_2019-01-06-21-41-03.jpg

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, MarekP. napisał:

"It's my experience that a parallel of many smaller caps of same value makes better sound

Czyli równolegle ;)

Kiedyś sporo dłubałem w takich klamotach i do dziś nie mogę się oprzeć żeby oko wsadzić i sprawdzić co tam zmajstrowali i czy aby nie da się poprawić :)

Wybór tych komponentów nie jest przypadkowy bo każda sekcja i każdy głośnik ma swoje cechy, które można poprawić albo skiepścić. Do aluminiowego tweetera najbezpieczniejszym wyborem jest właśnie ten Mundorf Supreme bo jest neutralny i " gładki", jeden z najlepszych na rynku w tych pieniądzach. 

Tak samo Jantzen Z-Cap daje szczegóły i precyzyjną scenę zachowując neutralne brzmienie, na sekcję średniotonową jest idealny i połowę tańszy od Mundorfa

Na bas dał bym Jantzeny cross cap, tylko że musiał bym łączyć 2x300uF + 2x 300uF co przy cenie 250szt wychodzi trochę sporo, także szukam dalej. Z elektrolitami jest taki problem, że mają żywotność od 2000 do 5000 godzin, więc po prostu pomału siadają...

Hmm W 12 letnich kolumnach "dłubanie" to już raczej konieczność ;)

DSC_0078mini.JPG

DSC_0080mini.JPG

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tg-acoustics.com/upgrade.html?fbclid=IwAR1pt485PDM3fruXJ5nEj6eSMpmKoyvVf3p69G_wGaaQdLale19-wnxMtFE

Dzisiaj na to wpadłem. Dość czerwono od Jantzenów Z-Cap ;)

Na bas podobno najlepsze są białe Mundorfy M-Cap...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku konstruktor wiedział co robi i nie ma co poprawiać jego "wizji" brzmienia, chodzi tylko o odświeżenie trochę już ścioranych wiekiem komponentów, a że technologia poszła w międzyczasie sporo do przodu i nie stoi nade mną księgowy, to będzie na bogato ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zoromoto napisał:

W tym wypadku konstruktor wiedział co robi i nie ma co poprawiać jego "wizji" brzmienia, chodzi tylko o odświeżenie trochę już ścioranych wiekiem komponentów, a że technologia poszła w międzyczasie sporo do przodu i nie stoi nade mną księgowy, to będzie na bogato ;)

Jak będziesz wymieniał komponenty, bez możliwości pomiarów, to zwrotnicę na zewnątrz i wymieniać po jednym elemencie i słuchać. Wymienisz wszystko naraz i po dźwięku ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kazik II napisał:

Jak będziesz wymieniał komponenty, bez możliwości pomiarów, to zwrotnicę na zewnątrz i wymieniać po jednym elemencie i słuchać. Wymienisz wszystko naraz i po dźwięku ;))

Jestem na to przygotowany, że ze 2 miesiące to się będzie musiało "docierać" zanim zagra pełnią swoich możliwości. Kolega ma identyczne paczki w oryginale więc po tym czasie porównamy 1:1 jakie zmiany nastąpiły.

Takie wymienianie pojedynczo "świeżych" komponentów może tylko namieszać, a nie dać miarodajny obraz, tak mi się wydaje. 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

Mam to samo połączenie HD12 i AM100, pewno na innym okablowaniu i kolumnach,  bo Hegla zasila Furutech FP 3TS20, a AM100 Enerr Holograph Hybrid z Isola 8 mini sub Axis, to wszystko na okablowaniu Albedo w adaptacji akustycznej i jest bardzo dobrze, ale męczyło mnie to samo pytanie i ponad rok temu zagościły u mnie 4 wzmacniacze m.in. H90 i H190 z czego bardziej przypadł  mi do gustu H90, w ich przypadku HD12 robił za źródło nie za pre. W klubie Atolla opisywałem ich brzmienie.

Nie bał bym się połączenia z H90, ale musisz to sprawdzić,  bo za wiele zmiennych i różnic między naszymi warunkami.

W tym roku chce jeszcze raz podejść do tematu z IN200 sygnature vs Hegel H90, zobaczymy.

Właśnie czytałem twoje wpisy na forum atolla, interesujące,z tego co opisujesz to 90 nosi podobną sygnaturę brzmienia co dac .Będę musiał sam sprawdzić w swoim systemie , ale coś czuje że to będzie posunięcie w dobrą stronę .Jeśli u ciebie 90 pociągnęła zestaw proaca to i u mnie 80 pociągnie. Do 80 przekonuje mnie sam entuzjastyczny test w Audio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zoromoto napisał:

Takie wymienianie pojedynczo "świeżych" komponentów może tylko namieszać, a nie dać miarodajny obraz, tak mi się wydaje. 

Wymieniasz jeden element i 700h wygrzewasz :))

Dlatego niektóre kolumny kosztują bajońskie kwoty, czas to pieniądz. ;))))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje doświadczenia i zdanie. Ja w swoich głośnikach miałem wszystko na KZK78-34 i było ok. Po wymianie części na mundorf miałem mieszne odczucia a to dlatego, że w kzk scena jest wysunięta do przodu a w mundorf do tyłu i trochę się rozjechało. Teraz jak już całość jest na mundorf wszystko jest ok. Dlatego pisałem, że jestem zwolennikiem jedej firmy jeśli chodzi o kondy w zwrotnicach.

Ale każdy robi jak uważa. Z tymi pomiarami bym się nie podniecał, bo kondy będą wymieniane na te same wartości. Więc zmieni się tylko jakość dźwięku no i jest do czego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.