Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Jeśli u ciebie 90 pociągnęła zestaw proaca to i u mnie 80 pociągnie. Do 80 przekonuje mnie sam entuzjastyczny test w Audio .

Tak, ze spokojem, sprężystość i swoboda niskich zakresów dawała do myślenia, a przecież na papierze ten wzmacniacz ma chyba 60W. W każdym bądź razie bardziej mi się podobało niż z AM 100.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BIT240 napisał:

Witam Pana bardzo  dobrze że działa Pan ostrożnie. Proszę pożyczyć jakiegokolwiek Hegla i przejść się z nim po używanych 15 letnich wzmacniaczach typu Pionier M 73 C 73 Niesamowity bas i dynamika możliwość grania w klasie A i B brzmienie nie osiągalne dla hegla. Niestety piszę to jako były posiadacz Hegla H 300 i DAC HD 25 spięty w pętli DAC loop. Ta firma to marketingowa wydmuszka dowi się Pan porównując naprawdę kultowe wzmacniacze w cenie do 5 tyś. 

Dziękuję za sugestie ,z tego co czytam faktycznie wynika ze zdania na temat brzmienia hegla są bardzo podzielone . Oile w kwestii wzmacniaczy nie wiem nic , to w kwestii dac od hegla mam inne zdanie .Pewnie wynika to z odmiennych preferencji .

4 minuty temu, sir.jax napisał:

Tak, ze spokojem, sprężystość i swoboda niskich zakresów dawała do myślenia, a przecież na papierze ten wzmacniacz ma chyba 60W. W każdym bądź razie bardziej mi się podobało niż z AM 100.

Dzięki sir.jax , i to jest konkretna podpowiedz ,zresztą kiedyś już mi z Pantaleonem kilka rzeczy podpowiedzieliście i poszedłem trochę twoim śladem , wyszło mi to na plus ,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sir.jax napisał:

 

W tym roku chce jeszcze raz podejść do tematu z IN200 sygnature vs Hegel H90, zobaczymy.

Nie ma co porównywać H90 jest jeszcze gorszy od H80 bynajmniej dla mnie. IN200 to jest bardzo dobry piec. Nic mu nie brak. Szybki, dynamiczny dźwięk bez skrupułów. Szkoda męczyć go HD12. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafal735r napisał:

Nie ma co porównywać H90 jest jeszcze gorszy od H80 bynajmniej dla mnie. IN200 to jest bardzo dobry piec. Nic mu nie brak. Szybki, dynamiczny dźwięk bez skrupułów. Szkoda męczyć go HD12.

To zależy, bo widzisz jednym z tych 4 wzmacniaczy, które testowałem był nawet IN 300 i na początku zrobił na mnie OGROMNE wrażenie, jednak po tym jak posłuchałem H90, H190 i RoqueAudio Sphinx v2 , a po nich kolejny raz IN300, to już takiego zachwytu nie było niestety. Więc po co przepłacać ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sofasurfer01 napisał:

Witam wszystkich fanów marki Hegel. Posiadam dac HD 11 i kolumny monitor audio bx5. Zastanawiam się nad wzmacniaczem h70 ale zastanawiam się czy to dobry będzie dobre połączenie dla tych głośników. Może mi ktoś podpowiedzieć? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie. 

Nie tyle o głośniki chodzi co ogólnie o całe połączenie oczywiście. 

 

Dzień dobry. W ostatnich postach zapomniany został bardzo dobry H100. Ma spory zapas mocy, świetną stereofonię i głębie, bardzo dobrą średnice i bas. Do tego za rozsądne pieniądze. Porównywałem go bezpośrednio z H200 i bardziej mi się spodobał - gra energiczniej i bardziej bezpośrednio - tak mi się przynajmniej wydawało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmos napisał:

W ostatnich postach zapomniany został bardzo dobry H100. Ma spory zapas mocy, świetną stereofonię i głębie, bardzo dobrą średnice i bas. Do tego za rozsądne pieniądze. Porównywałem go bezpośrednio z H200 i bardziej mi się spodobał - gra energiczniej i bardziej bezpośrednio - tak mi się przynajmniej wydawało. 

UWAGA !

Aktualnie posiadam oba te wzmacniacze - i to w najlepszych możliwych ich wersjach (!) - jeden będzie do sprzedania...

I nie do końca zgadzam się z tym wpisem - domyślam się, że test porównawczy był przeprowadzony na mniej wymagających, dużych kolumnach - napisz proszę dla uzupełnenia jakich ?

Hegle górą !

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na pylonach Diamond PD25. Też byłem mocno zdziwiony po tym jak H200 słuchałem z kolumnami za 20 000pln.  Oczywiście Pylonom jest daleko do tamtych, ale to inna cena. Może przez to ze h100 ma zaakcentowaną mocnej średnice zgrywa się to lepiej z Pylonami, dla których przełom średnicy i wysokich jest lekko wycofany. I odsłuch był dość krótki, w nie najlepszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mnie jeszcze kolego PolTor jak jest według ciebie u h80 z kontrolą niskich składowych i dynamiką makro. Możesz napisać z jakimi innymi piecami go porównywałeś, z góry dzięki za info.
Niskich rejestrów miałem aż nadto ale tak było zawsze (wina akustyki pomieszczenia - ostatecznie udało mi się znacznie poprawić poprzez odsunięcie głośników od ściany i częściowemu zatkaniu bas reflexu, a dzięki wymianie kondensatorów i lekkiej modyfikacji zwrotnicy kolumny dostały wiatru w żagle i już nie myślę o ich zmianie - puki co ).
H80 porównywałem z Rotelem Ra06/12, roksanem K2 i musicalem m6si.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kondensatory Rubycon YK w Heglu HD11 na Elna Cerafine 1000uF/25V przy stabilizatorach LM

Może odrobinę brzmienie stało się odrobinę "cieplejsze" ale chyba gra nie warta świeczki. Spróbuję jeszcze Nichicon KA for Audio (wlutowałem tulejki do szybkiej podmiany) Te akurat najbardziej mi się spodobały w innych urządzeniach. Siedzą też tam operacyjne NE5532 i pewnie jakieś Bursony wniosłyby coś pozytywnego w brzmieniu ale są tam SMD więc sobie odpuszczę.

Mundorfy 10000uF w zasilaniu sprawiły, że DAC zyskał w szybkości niskich tonów więc chociaż ten pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, naczesany napisał:

Wymieniłem kondensatory Rubycon YK w Heglu HD11 na Elna Cerafine 1000uF/25V przy stabilizatorach LM

Może odrobinę brzmienie stało się odrobinę "cieplejsze" ale chyba gra nie warta świeczki. Spróbuję jeszcze Nichicon KA for Audio (wlutowałem tulejki do szybkiej podmiany) Te akurat najbardziej mi się spodobały w innych urządzeniach. Siedzą też tam operacyjne NE5532 i pewnie jakieś Bursony wniosłyby coś pozytywnego w brzmieniu ale są tam SMD więc sobie odpuszczę.

Mundorfy 10000uF w zasilaniu sprawiły, że DAC zyskał w szybkości niskich tonów więc chociaż ten pozytyw.

Napewno NE5532 degradują dźwięk w tym urządzeniu, bo to najpospolitsze opa bez potencjału i burson by tu pomógł. Musiałbyś zamówić sobie takie przejściówki od bursona:

 

Screenshot_2018-10-13-17-07-57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym czy znajdziesz kogoś kto to polutuje nie uszkadzając ścieżki. Tak samo wygląda chyba sytuacja z hd12, też chyba ma NE5532.

Innym wyjściem jest wysłać do bursona i oni ci to mogą wymienić.

1 minutę temu, shiver07 napisał:

Zamiast H80 i HD12 wybrałbym zdecydowanie H160 więcej mocy i bardziej uniwersalny. Nie jest kaprysny jak H200 no i oszczędność na kablach. 

A co jest kapryśnego w H200, bo nie zauważyłem :))??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno NE5532 degradują dźwięk w tym urządzeniu, bo to najpospolitsze opa bez potencjału i burson by tu pomógł. Musiałbyś zamówić sobie takie przejściówki od bursona:
 
Screenshot_2018-10-13-17-07-57.thumb.jpg.caa719244d779fbad0c8822f2dc32577.jpg
Ja w dac'u zbudowanym na 2xak4497 wymieniłem ne5532 na tylko muses 8820 i powiem że nie przypuszczałem że tyle dobrego to wniesie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolTor napisał:

Ja w dac'u zbudowanym na 2xak4497 wymieniłem ne5532 na tylko muses 8820 i powiem że nie przypuszczałem że tyle dobrego to wniesie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

PolTor a co to masz za daca? Tego chińskiego? Pytam, bo jestem ciekawy jak to brzmi.

Między muses 8820 a burson jest ogromny przeskok.

A jeżeli jest taki układ, że są dwa wzmacniacze na kanałach i trzeci na buforze, to burson na kanałach, a sonic imagery na bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PolTor a co to masz za daca? Tego chińskiego? Pytam, bo jestem ciekawy jak to brzmi.
Między muses 8820 a burson jest ogromny przeskok.
Tak dual na AK4497. Na bursony mnie na stać puki co ;). Dla mnie nawet na ne grał już soczyście detalicznej i dynamiczniej niż wbudowany dać w H80.
Z muses jest dokładniej nie podbarwia tak basu, choć chyba mniej zywilowo. Powiedzmy, że dopiero nabieram opinii. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PolTor napisał:

Tak dual na AK4497. Na bursony mnie na stać puki co ;). Dla mnie nawet na ne grał już soczyście detalicznej i dynamiczniej niż wbudowany dać w H80.
Z muses jest dokładniej nie podbarwia tak basu, choć chyba mniej zywilowo. Powiedzmy, że dopiero nabieram opinii. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Spróbuj sobie jeszcze takich kombinacji jak LME49720NA + muses8820 oraz LM4562NA+ muses8820

To jest lepsze od w/w ale słabsze od burson czy sonic imagery:

https://m.ebay.ie/itm/1G-OPM401-MK2s-DUAL-Offset-Adj-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Same-as-a-OPA301-/282202265049?nav=SEARCH

 

Coś takiego kupiłeś?

https://m.ebay.ie/itm/HIFI-AK4497EQ-DAC-Dual-Chip-Decoder-with-AK4497-IC-without-U8-Daughter-Card/323483543467?hash=item4b511f27ab:g:hCUAAOSwzvZbtxlc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sobie jeszcze takich kombinacji jak LME49720NA + muses8820 oraz LM4562NA+ muses8820
Dzięki. Spróbuję. Jutro też będę miał do testu 8920 zamiast 8820 nie wiem czy spodziewać się coś in+. Tymczasem poszukam LME.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może by tak wątek Upgrade Hegla założyć,  zamiast rozciągać wątek klubowy hegla w dyskusje o opampach, kościach DAC etc.?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kupując H200 musimy zwrócić uwagę jakim sprzętem dysponujemy, bo może okazać się, że reszta naszego toru nie domaga znaczy hegel jest wymagający i jeżeli podłączymy do niego słabe źródło efekt będzie od razu słyszalny. Z tego względu nie wspomożemy się dackiem którego nie ma na pokładzie. Dlatego musimy posiadać dobre źródło wtedy to ma sens. Mam tu na myśli źródła za 5 tys. nie koniecznie nowe głównie z rynku wtórnego np. Cdpa2. W przypadku H160 jak coś się nie zagra możesz zawsze podepszeć się dackiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekP. napisał:

Pokrętne tłumaczenie. Masz na sprzedaż H160? ;))

Mam ale nie na sprzedaż ;) Jestem z niego zadowolony to dobry piec, dac, streamer w takiej cenie w jakiej jest dostępny na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moich obserwacji wynika, że żaden wbudowany we wzmacniacz DAC nie dorównuje przetwornikom cyfrowo analogowym występujacym  w formie zewnętrznego urzadzenia z własnym zasilaniem etc., ani taki Hegel H90, H190, ani też taki Atoll IN300, które to miałem okazję posłuchać. 

Bardziej należy je traktować  jako taki dodatek do wzmacniacza, fajnie że jest, ale to nie to samo, coś jak z dziurkami do słuchawek. Koniec kropka.

Nie ma sensu dorabiać sobie teorii, że tam są nierzadko przecież takie same kości jak np. w HD12, czy HD25 itp.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższą obserwację . DAC we wzmacniaczu H100 nie jest zły, ale po przejściu na HD20 poprawa jest duża i zdecydowana. Myślałem , że ten wbudowany wystarczy ale niestety to nie ten poziom co osobny HD20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 09:53, cruse napisał:

UWAGA !

Aktualnie posiadam oba te wzmacniacze - i to w najlepszych możliwych ich wersjach (!) - jeden będzie do sprzedania...

I nie do końca zgadzam się z tym wpisem - domyślam się, że test porównawczy był przeprowadzony na mniej wymagających, dużych kolumnach - napisz proszę dla uzupełnenia jakich ?

Hegle górą !

No i jak tam Adamie? Jakie różnice wyłapałeś? Bo mnie Twoja opinia niezmiernie ciekawi. Nie miałem okazji posłuchać H100, więc to dla mnie cenne informacje.

Pozdrawiam :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Dac HD 11 i wzmacniacz H 70. Łączyć przez xlr? Lepsze to czy gorsze połączenie względem rca? Zależy mi na wykorzystaniu tego połączenia żeby rca zostało do wzmacniacza sluchawkowego. Bo chyba wykorzystanie przelotki we wzmacniaczu słuchawkowym to nienajlepszy pomysł przez dwa interkonekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.