Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Dlugi okres czasu sluchalem H80 poprzez wbudowany DAC (kolumny Dynaudio X14). Gralo to OK, wzmacniacz uwazalem za troche miskowaty, ugrzeczniony  a wysokie tony nieco cofniete (za ktore moglyby tez odpowiadac glownie same X14). Podpialem Hugo2 od Chorda i to jest PRZEPASC, jest p...dolniecie, scena, wokale porazaja wiernoscia a wysokie tony sa w koncu dobrze zdefiniowane i bardzo szczegolowe. Nie spodzeiwalem sie az takiej roznicy... DACe wbudowane dobre sa na poczatku, ale warto sprobowac kupic cos zewn. Wczesniej mialem Nuforce DAC-80, ale z racji podbitej wyzszej srednicy nie bylo to IMHO odpowiednie polaczenie.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marboch napisał:

Dlugi okres czasu sluchalem H80 poprzez wbudowany DAC (kolumny Dynaudio X14). Gralo to OK, wzmacniacz uwazalem za troche miskowaty, ugrzeczniony  a wysokie tony nieco cofniete (za ktore moglyby tez odpowiadac glownie same X14). Podpialem Hugo2 od Chorda i to jest PRZEPASC, jest p...dolniecie, scena, wokale porazaja wiernoscia a wysokie tony sa w koncu dobrze zdefiniowane i bardzo szczegolowe. Nie spodzeiwalem sie az takiej roznicy... DACe wbudowane dobre sa na poczatku, ale warto sprobowac kupic cos zewn. Wczesniej mialem Nuforce DAC-80, ale z racji podbitej wyzszej srednicy nie bylo to IMHO odpowiednie polaczenie.

Duża różnica pomiędzy DAC80 A Hugo2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sofasurfer01 napisał:

Witam. Mam pytanie. Dac HD 11 i wzmacniacz H 70. Łączyć przez xlr? Lepsze to czy gorsze połączenie względem rca? Zależy mi na wykorzystaniu tego połączenia żeby rca zostało do wzmacniacza sluchawkowego. Bo chyba wykorzystanie przelotki we wzmacniaczu słuchawkowym to nienajlepszy pomysł przez dwa interkonekty. 

Po co Ci XLR? 

Jak masz dobrą łączówkę RCA,  to tak zostaw.

Pytanie, czy HD11 i H70 to z prawdziwego zdarzenia XLRy. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sir.jax napisał:

Po co Ci XLR? 

Jak masz dobrą łączówkę RCA,  to tak zostaw.

Pytanie, czy HD11 i H70 to z prawdziwego zdarzenia XLRy. 

Już pisałem po co. Żeby wykorzystać oba gniazda i nie zmieniać kabli dwa razy dziennie. Co to xlr z prawdziwego zdarzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sofasurfer01 napisał:

Co to xlr z prawdziwego zdarzenia

A no taki, że XLR ma "sens" w torze zbalansowanym od początku do końca w konstrukcji urzadzenia, takim minimum to choćby topologia dual mono, często producenci robią odczepy i dodają XLR, ale nie ma to nic wspólnego z torem zbalansowanym.

W CA SM6 mam wrażenie, że taki właśnie jest XLR, po nim gra ciszej niż po RCA,  a powinno być na odwrót.

H70 to wzmacniacz w topologi dual mono? A HD11 ?

 

Dla komfortu użytkowania,  bo będzie Ci wygodnie może być ok.

Dobra łączówka XLR jest droższa niż jej odpowiednik RCA,  zazwyczaj.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

A no taki, że XLR ma "sens" w torze zbalansowanym od początku do końca w konstrukcji urzadzenia, takim minimum to choćby topologia dual mono, często producenci robią odczepy i dodają XLR, ale nie ma to nic wspólnego z torem zbalansowanym.

W CA SM6 mam wrażenie, że taki właśnie jest XLR, po nim gra ciszej niż po RCA,  a powinno być na odwrót.

H70 to wzmacniacz w topologi dual mono? A HD11 ?

 

Dla komfortu użytkowania,  bo będzie Ci wygodnie może być ok.

Dobra łączówka XLR jest droższa niż jej odpowiednik RCA,  zazwyczaj.

A przelotka we wzmacniaczu słuchawkowym? Wymaga zastosowania dwóch par internektow, to wygodne rozwiązanie ale czy dźwięk na tym nie straci? Jeśli tak to czy będzie to strata słyszalna dla nieaudiofila? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

testowałam wejscie RCA i XRL  na podobnej klasy kablach w H100 i HD20 i nie zauważyłem dużej różnicy. Dla mnie były na tyle nie zauważalne że wybrałem tanszy RCA.

Polecam wypożyczyć ten sam intekonekt w dwóch wersjach i sprawdzić przełączająć . Łatwe i proste a da szybka odpowiedź na pytanie przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 18:40, sir.jax napisał:

A no taki, że XLR ma "sens" w torze zbalansowanym od początku do końca w konstrukcji urzadzenia, takim minimum to choćby topologia dual mono, często producenci robią odczepy i dodają XLR, ale nie ma to nic wspólnego z torem zbalansowanym.

W CA SM6 mam wrażenie, że taki właśnie jest XLR, po nim gra ciszej niż po RCA,  a powinno być na odwrót.

H70 to wzmacniacz w topologi dual mono? A HD11 ?

 

Dla komfortu użytkowania,  bo będzie Ci wygodnie może być ok.

Dobra łączówka XLR jest droższa niż jej odpowiednik RCA,  zazwyczaj.

Właśnie powinno być głośniej na xlr a nie jest  , i tak samo jest w h200A z hd25 na xlr-ach jest ciszej dziwna sprawa bo w teorii  napięcia są wyższe na xlr i w praktyce z automatu powinno być głośniej , testowane na milionie kabli i ten efekt jest słyszalny od razu ,już nie wgłębiając sie w dalsze szczegóły bo temat był przerabiany nie dawno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze wracając do tematu hd25 i ich posiadaczy :) od kilku dni kupiłem ponownie konwerter singxer su-1 ale po upgrade dość dobrym wymiana kondów na panasonic  i regulatora na sparkos kondy to 

Panasonic FR 330μF 25V (56mΩ)

Panasonic FR 100ľF 50V (61mΩ)

Nichicon R7 220μF 6.3V (7mΩ) x3

dlaczego o tym pisze bo jak pamietacie kiedys był temat tego konwertera poruszany tutaj na forum i miałem ten konwerter w org wersji i no niestety wtedy mnie nie zwalił z nóg ,ale teraz ten po modzie grając z usb na coax1 w hd25 nu nu jest panowie lepiej zdecydowanie , zapodaje jescze do bezpośrednio do lapka ifi idefender z dodatkowym zasilaniem ifi power dwie szt na dzielonym kablu usb srebro od Marka Brożka M&B audio no i lapek też sie zmienił na dell latitude być może i lapek i myśle że raczej na pewno też ma wpływ na jakość , i teraz hd25 znowu jest u mnie górą , bo mam jeszcze diy dac gdzie wcześniej robiłem ochy i achy nad nim ,ale hegel to jest jednak hegel tu jest klasa sama w sobie i ta dojrzałość w dzwięku no nie ma tu taniej bajery :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, freju said:

h200A z hd25 na xlr-ach jest ciszej

 

To jest łatwe do sprawdzenia, wystarczy oscylator. Puszczasz sygnał o stałej częstotliwości i obserwujesz na dwóch kanałach pin2 i pin3 powinny być odwrócone.

Edytowane przez Piotr Zalewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Zalewa napisał:

To jest łatwe do sprawdzenia, wystarczy oscylator. Puszczasz sygnał o stałej częstotliwości i obserwujesz na dwóch kanałach pin2 i pin3 powinny być odwrócone.

Tak na h200A z hd25 jest ciszej na xlr na rca gra głośniej to jest odrobina ale słyszalna od razu bez względu na kabel . nie mam oscylatora :))) jakieś resztki słuchu mi zostały :)

dodaje to jest naprawde odrobina ,być może to zasługa tak dobrego mojego kabla rca albedo monolith monokrystal nigdy nie miałem tego samego w wersji xlr ,teraz mam kabel xlr nordost heimdall bardzo podobnie brzmią ale  z albedo jest bardziej wyrafinowana góra na rca i w ogóle lepiej brzmi całość , dzwięk jest bardziej pociachany jak ja to mówię :)

Edytowane przez freju
bo tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki po rozmowach ostatnich z Zoromoto zaintrygował mnie nasz produkt rodzimy mianowicie dac mytek brooklyn dac+ czy nawet wcześniejsza wersja miał ktoś lub posiada ten dac  z czystej ciekawości pytam ,może ktoś ma jakieś porównanie z naszymi heglami do niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 15:28, MarekP. napisał:

Duża różnica pomiędzy DAC80 A Hugo2 ?

Roznica jest nie tak duza na ktora wskazywalaby roznica w cenie. DAC80 w cenie z massdropa jest propozycja ktora trzeba rozwazyc. Glowne roznice sprowadzaja sie moim zdaniem do jakosci wokali, ktore w Hugo2 sa bardziej 'prawdziwe', dociazane, w DAC80 sa nieco wypchniete do przodu, gorna srednica jest za bardzo natarczywa w polaczeniu z  X14. Scena w hugo2 jest bardziej budowana na boki a DAC80 wglab. Nawet na X14 slychac, ze Hugo2 schodzi nizej niz DAC80, na wiekszych kolumnach najprawdodobniej byloby to bardziej slyszalne. Zaskoczylo mnie to, jak bardzo H80 (wraz z X14) pokazal roznice miedzy tymi DACami a wbudowanym.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 12:38, freju napisał:

Z innej beczki po rozmowach ostatnich z Zoromoto zaintrygował mnie nasz produkt rodzimy mianowicie dac mytek brooklyn dac+ czy nawet wcześniejsza wersja miał ktoś lub posiada ten dac  z czystej ciekawości pytam ,może ktoś ma jakieś porównanie z naszymi heglami do niego ?

No mnie ten klamot ogromnie intryguje. Nie widzę innego wyjścia jak wziąć Heńka pod pachę, uszy @jacm ;) i podjechać do dystrybutora w Oslo na odsłuchy. Hehe Chociaż z tymi bywa różnie. Po ostatniej wizycie w pokoju odsłuchowym w Soundgarden byliśmy z Jackiem załamani. Nie wiem jak tego dokonali, ale gorszej prezentacji jeszcze nie słyszałem, całą drogę powrotną rozkminiałem jak tego dokonali, bo skiepścili naprawdę okrutnie hehe

 a tym czasem na tapecie H300+hd25 vs H360 ( jak już się wygrzeje )

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zoromoto napisał:

No mnie ten klamot ogromnie intryguje. Nie widzę innego wyjścia jak wziąć Heńka pod pachę, uszy @jacm ;) i podjechać do dystrybutora w Oslo na odsłuchy. Hehe Chociaż z tymi bywa różnie. Po ostatniej wizycie w pokoju odsłuchowym w Soundgarden byliśmy z Jackiem załamani. Nie wiem jak tego dokonali, ale gorszej prezentacji jeszcze nie słyszałem, całą drogę powrotną rozkminiałem jak tego dokonali, bo skiepścili naprawdę okrutnie hehe

 a tym czasem na tapecie H300+hd25 vs H360 ( jak już się wygrzeje )

Słyszałem już kiedyś od kolegi co to tam mieszkał ze 13 lat że w tym soundgarden to bieda straszna jeśli chodzi o odsłuch :) to co zostawiłeś hd25 hee ? no mi jest ciężko narazie się z nim rozstać choć już kilka momentów krytycznych było :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, freju napisał:

Słyszałem już kiedyś od kolegi co to tam mieszkał ze 13 lat że w tym soundgarden to bieda straszna jeśli chodzi o odsłuch :) to co zostawiłeś hd25 hee ? no mi jest ciężko narazie się z nim rozstać choć już kilka momentów krytycznych było :))

Rzeczywiście, jak gmeram w pamięci to byłem w 3 salonach Soundgarden i w każdym była lipa. Złe pomieszczenie, nie te kable, nie te kolumny i nieszczęście gotowe ;)

Akurat tak się złożyło, że mam możliwość przetestowania kilku konfiguracji rodziny Hegla więc zamierzam na spokojnie z tego skorzystać, ale Mytek kusi... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zoromoto napisał:

Rzeczywiście, jak gmeram w pamięci to byłem w 3 salonach Soundgarden i w każdym była lipa. Złe pomieszczenie, nie te kable, nie te kolumny i nieszczęście gotowe ;)

Akurat tak się złożyło, że mam możliwość przetestowania kilku konfiguracji rodziny Hegla więc zamierzam na spokojnie z tego skorzystać, ale Mytek kusi... 

:) to skrobnij pózniej o wrażeniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 21:59, jacm napisał:

Jak śpiewał Michael : Black or White 

h.JPG

Jacm mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami z odsłuchu :)

W dniu 12.01.2019 o 23:08, freju napisał:

Jescze wracając do tematu hd25 i ich posiadaczy :) od kilku dni kupiłem ponownie konwerter singxer su-1 ale po upgrade dość dobrym wymiana kondów na panasonic  i regulatora na sparkos kondy to 

Panasonic FR 330μF 25V (56mΩ)

Panasonic FR 100ľF 50V (61mΩ)

Nichicon R7 220μF 6.3V (7mΩ) x3

dlaczego o tym pisze bo jak pamietacie kiedys był temat tego konwertera poruszany tutaj na forum i miałem ten konwerter w org wersji i no niestety wtedy mnie nie zwalił z nóg ,ale teraz ten po modzie grając z usb na coax1 w hd25 nu nu jest panowie lepiej zdecydowanie , zapodaje jescze do bezpośrednio do lapka ifi idefender z dodatkowym zasilaniem ifi power dwie szt na dzielonym kablu usb srebro od Marka Brożka M&B audio no i lapek też sie zmienił na dell latitude być może i lapek i myśle że raczej na pewno też ma wpływ na jakość , i teraz hd25 znowu jest u mnie górą , bo mam jeszcze diy dac gdzie wcześniej robiłem ochy i achy nad nim ,ale hegel to jest jednak hegel tu jest klasa sama w sobie i ta dojrzałość w dzwięku no nie ma tu taniej bajery :)))

Ten DAC naprawdę broni się sam :)

17 godzin temu, zoromoto napisał:

No mnie ten klamot ogromnie intryguje. Nie widzę innego wyjścia jak wziąć Heńka pod pachę, uszy @jacm ;) i podjechać do dystrybutora w Oslo na odsłuchy. Hehe Chociaż z tymi bywa różnie. Po ostatniej wizycie w pokoju odsłuchowym w Soundgarden byliśmy z Jackiem załamani. Nie wiem jak tego dokonali, ale gorszej prezentacji jeszcze nie słyszałem, całą drogę powrotną rozkminiałem jak tego dokonali, bo skiepścili naprawdę okrutnie hehe

 a tym czasem na tapecie H300+hd25 vs H360 ( jak już się wygrzeje )

Nie zapominajcie o mnie chłopaki. Jestem bardzo ciekaw jak zagra H360 na wbudowanym dacu.

Ostatnio rzadko tu bywam, ale co jakiś czas obserwuję sytuację :)

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 23:08, freju napisał:

Jescze wracając do tematu hd25 i ich posiadaczy :) od kilku dni kupiłem ponownie konwerter singxer su-1 ale po upgrade dość dobrym wymiana kondów na panasonic  i regulatora na sparkos kondy to 

Panasonic FR 330μF 25V (56mΩ)

Dlaczego akurat Panasonic FR? pytam, bo ostatnio do HD11 wstawiłem osławione Elna Cerafine i jakoś nie odczułem poprawy.

Zdecydowanie lepiej - przynajmniej we wzm. słuchawkowym - sprawdziły się NRSG NIC JAPAN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Nie zapominajcie o mnie chłopaki. Jestem bardzo ciekaw jak zagra H360 na wbudowanym dacu.

 

19 godzin temu, freju napisał:

:) to skrobnij pózniej o wrażeniach 

No sam jestem ciekaw :) Na razie wygrzewamy, momentami gra dziwnie, ale to norma w tym stadium :) także trzeba jeszcze poczekać...

Ja nie jestem zbyt dobry w opisach, ale Jacek to ogarnie

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, naczesany napisał:

Dlaczego akurat Panasonic FR? pytam, bo ostatnio do HD11 wstawiłem osławione Elna Cerafine i jakoś nie odczułem poprawy.

Zdecydowanie lepiej - przynajmniej we wzm. słuchawkowym - sprawdziły się NRSG NIC JAPAN

 

Nie wiem dlaczego akurat te ,ale są napewno lepsze od tych co były w standardzie wstawiają też oscon i inne ,możliwe że regulator sparcoos robi tu większą robotę ,gdzieś jest forum na ten temat na AS  , jedno wiem na pewno gra to lepiej niż org który miałem wcześniej bo wtedy jakoś mnie nie przekonał ten konwerter i go sprzedałem  , a ten kupiłem taniej niż w org wersji ot tak z czapki i nie żałuję zostaje na tą chwilę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, freju napisał:

Nie wiem dlaczego akurat te ,ale są napewno lepsze od tych co były w standardzie wstawiają też oscon i inne ,możliwe że regulator sparcoos robi tu większą robotę ,gdzieś jest forum na ten temat na AS  , jedno wiem na pewno gra to lepiej niż org który miałem wcześniej bo wtedy jakoś mnie nie przekonał ten konwerter i go sprzedałem  , a ten kupiłem taniej niż w org wersji ot tak z czapki i nie żałuję zostaje na tą chwilę 

OSCON sobie chwalą w sekcji cyfrowej.

Można o tym poczytać na starych stronach lampizatora.

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/LAMPUCERA/CD DAC Lampucera lampizator.html

Now to tell the difference - I would have to be hard pressed except one.
To make the description easier - I will divide the criteria into 4 categories: Bass, Midrange and Trebles plus the Sensation of being there: respectively B,M,T,S

The Teapo gets in this context :     9, 8, 7, 7
The Os-Con gets:                            8, 9, 8, 10
The Tantalum gets:                          8, 9, 10, 8
and the naked untweaked board gets   7, 5, 4, 5

It is worth noting that:
each electrolytic capacitor has a SMD bypass on the board PLUS a red Wima cap 0,22uF/50V except the Tantalum which did not have the wima only SMD.
Teapo were 470 uF, the originals - 100uF, the oscons - 150 and the tantalums - 33uF.
Everything else was the same
Decoupling caps between the Lampucera and Lampizator were new chinese Obbligato PIO 2uF (FABULOUS !)
Digital signal was from Sony 557 ESD with KSA190A transport/laser.

The subjective feeling was that the trebles from Tantalum were so much superior to the other four that it was shocking. They were airy, pure, clear, strong, beautiful. Just the best I ever heard. But the rest of the spectrum did not match. The balance was tilted.

Os-cons on the other hand sound ..... like nothing at all. Equipment disappears and the musicians simply come to me. No trebles no bass - just total transparency and insight into the event. Quite spectacular feeling. I was amazed.
Teapo had very strong bass and everything else was really good. I could live with that. Considering its low price and good availability - a great value. MUCH above the standard board.

Now - any halfway intelligent reader would conclude at this point, that this could be the basis for MIX AND MATCH to achieve a 10 10 10 10 combination. Considering, that EACH CAP plays a DIFFERENT ROLE - I should be able to guess which cap should go where and what the result will be.
Well - you would be right. Thats what I am doing right now. If I could have the bass of teapo (I guess this is due to capacitance being so huge) and the magic of oscons, and the total treble power of the tantals. Oh My God !

I already made 4 test boards with the mixes and we will see.

In general - I would put the big teapo in the initial power supply delivery - say - in C19 (as marked by silkscreen not the schematics which says C20). Then I would bypass the smd small caps with a smallish Tantalum like a few uF instead of the Wima, and then - OS-CON everything !!! 
That would be the ultimate recipe ala Fikus.

For the impatient people out there - if you want quick and straight advice - go all the way os-con. You cant go wrong with os-cons.  Tantalums may be interesting as an intelligently applied addition. Like spices in cooking. But  spices dont make a meal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarekP. napisał:

OSCON sobie chwalą w sekcji cyfrowej.

Można o tym poczytać na starych stronach lampizatora.

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/LAMPUCERA/CD DAC Lampucera lampizator.html

Now to tell the difference - I would have to be hard pressed except one.
To make the description easier - I will divide the criteria into 4 categories: Bass, Midrange and Trebles plus the Sensation of being there: respectively B,M,T,S

The Teapo gets in this context :     9, 8, 7, 7
The Os-Con gets:                            8, 9, 8, 10
The Tantalum gets:                          8, 9, 10, 8
and the naked untweaked board gets   7, 5, 4, 5

It is worth noting that:
each electrolytic capacitor has a SMD bypass on the board PLUS a red Wima cap 0,22uF/50V except the Tantalum which did not have the wima only SMD.
Teapo were 470 uF, the originals - 100uF, the oscons - 150 and the tantalums - 33uF.
Everything else was the same
Decoupling caps between the Lampucera and Lampizator were new chinese Obbligato PIO 2uF (FABULOUS !)
Digital signal was from Sony 557 ESD with KSA190A transport/laser.

The subjective feeling was that the trebles from Tantalum were so much superior to the other four that it was shocking. They were airy, pure, clear, strong, beautiful. Just the best I ever heard. But the rest of the spectrum did not match. The balance was tilted.

Os-cons on the other hand sound ..... like nothing at all. Equipment disappears and the musicians simply come to me. No trebles no bass - just total transparency and insight into the event. Quite spectacular feeling. I was amazed.
Teapo had very strong bass and everything else was really good. I could live with that. Considering its low price and good availability - a great value. MUCH above the standard board.

Now - any halfway intelligent reader would conclude at this point, that this could be the basis for MIX AND MATCH to achieve a 10 10 10 10 combination. Considering, that EACH CAP plays a DIFFERENT ROLE - I should be able to guess which cap should go where and what the result will be.
Well - you would be right. Thats what I am doing right now. If I could have the bass of teapo (I guess this is due to capacitance being so huge) and the magic of oscons, and the total treble power of the tantals. Oh My God !

I already made 4 test boards with the mixes and we will see.

In general - I would put the big teapo in the initial power supply delivery - say - in C19 (as marked by silkscreen not the schematics which says C20). Then I would bypass the smd small caps with a smallish Tantalum like a few uF instead of the Wima, and then - OS-CON everything !!! 
That would be the ultimate recipe ala Fikus.

For the impatient people out there - if you want quick and straight advice - go all the way os-con. You cant go wrong with os-cons.  Tantalums may be interesting as an intelligently applied addition. Like spices in cooking. But  spices dont make a meal.

Wiesz jak jest kolejna opinia jednego człwieka choć nawet jeśli tak jest to ok ,  ja uważam jednak że same kondy wnoszą ale procentowo więcej wnosi w tym przypadku regulator sparcos z tego co tu wyczytałem to chyba 60$ kosztował , a kondy to kondy raz sie sprawdza takie w danym urządzeniu w innym takie to też kwestia indywidualna własnych preferencji bo te oscone sa tylko odrobine droższe i nie wiem czy celem było tutaj osczędność czy może zwyczajne porównanie odsłuch tutaj masz jeszcze trochę info o tym regulatorku ,ps;  ja tam sie tak nie znam na tym wszystkim pięć przez dziesięć to kumam :))

https://sparkoslabs.com/singxer-su-1-dac-ss1117-3-3v-regulator/

Edytowane przez freju
ddodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, fajnie że to pokazałeś. Ja ze swego doświadczenia wiem, że w dac największą zmianę wnosi wymiana wzmacniaczy operacyjnych na dyskretne. Sam używam Burson v5 na kanałach + Sonic Imagery 994 na buforze. Miałem też Burson V4 i Opa301. Każdy z nich był znacznie lepszy od zwykłych. Ten regulator, który pokazałeś też jest elementem dyskretnym, więc może wynieść dany klocek na wyższy poziom. Wątpię aby to było 20% jak pisze jeden z recenzentów, ale myślę, że może to być zmiana słyszalna i wcale nie subtelna. Wymianę wzmacniaczy na dyskretne usłyszy przysłowiowy głuchy. Więc tu jest to też możliwe, choć trzeba sprawdzić żeby się przekonać. No i tu wymiana już chyba nie jest taka prosta jak z opa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu dotarły do mnie kable Albedo Monolith Monolith głosnikowe oraz sygnałowe XLR. Hegel H360 plus CDP4. Kable głośnikowe porównuje z Tellurium Q Black I i w moim przypadku ucho cieszą bardziej kable Tellurium Q. Albedo bardzo poprawne, bardzo dobra separacja instrumentów, muzyka podana bardzo czysto, kable doskonałe do analitycznego słuchania jednak Tellurium Q bardziej muzykalne , dociążone, aksamitniejsze, poprostu muzyka przyjemniejsza w odbiorze. Nie mam porównania z XLR, ale wydaje mi się, że trzymanie samego XLR Albedo nie ma sensu. Chyba trzeba szukać dalej lub zostawić głośnikowy Tellurium Q i dokupić sygnałowy XLR z Tellurium Q. Zastanawiam się jeszcze nad Harmonix? Podobno dobrze gra z Heglem? Ktoś słuchał? W Harmonix tak jak Tellurium przetwornikiem jest miedź. Srebro jednak nie dla mnie ( a może nie dla Hegla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.