Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A najlepsze jest, to że mam kilka urządzeń z trafami podłączone do tego samego gniazdka ale tylko Hegel buczy. Moje zdanie jest takie, że to nie problem z prądem tylko trafa są kiepsko wykonane i tyle. Każdy producent będzie szukał winy gdzie indziej tylko nie u siebie. No bo wypadałoby te trafa wymienić a to są koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MarekP. napisał:

A najlepsze jest, to że mam kilka urządzeń z trafami podłączone do tego samego gniazdka ale tylko Hegel buczy. Moje zdanie jest takie, że to nie problem z prądem tylko trafa są kiepsko wykonane i tyle. Każdy producent będzie szukał winy gdzie indziej tylko nie u siebie. No bo wypadałoby te trafa wymienić a to są koszty.

Ja jak kupowałem H80 (nowe w sklepie) to pierwsze co starałem się wyłapać buczenie ale nic nie usłyszałem - po podłączeniu w domu też była cisza - nie wiem czy to też w jakiś sposób ma wpływ że mam od licznika puszczoną część instalacji tylko pod audio.

Prawdą jest, że powinni coś zrobić u osób gdzie to występuje. Ciekawe jak wygląda sprawa w H30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powraca jak bumerang :( regularnie i chyba coś jest na rzeczy , dlatego uważam iż  kupując na allegro czy innych portalach zadawać bezwzględnie to pytanie sprzedającemu , a Ben Holter hmm swoją drogą powinni to wymieniać w ramach usługi serwisowej i to już wtedy kiedy były słuchy o tym na samym początku  , w moim nic nie buczy ale jak by buczało miał bym pewnie piane tak samo jak reszta bo to nie są klocki za 1 klocek pln  żeby można było przymknąć oko na takie rzeczy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze jest, to że mam kilka urządzeń z trafami podłączone do tego samego gniazdka ale tylko Hegel buczy. Moje zdanie jest takie, że to nie problem z prądem tylko trafa są kiepsko wykonane i tyle. Każdy producent będzie szukał winy gdzie indziej tylko nie u siebie. No bo wypadałoby te trafa wymienić a to są koszty.

Też uważam, że to problem w doborze podwykonawcy transformatorów dla Hegla lub kontroli jakości. Ostatnio jak budowałem jakieś urządzenie musiałem jeden toroidalne odesłać bo lekko buczał. Sprzedawca mi bez problemu wymienił na inną sztukę tego samego modelu i cisza jak makiem zasiał. bez obciążania nie ma prawa buczeć.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piotr Zalewa napisał:

Czy są jakieś tutoriale jak to zrobić samemu?

Nie mam wzmacniacza, ale rozważam coś starszego z zagranicy i wolę być przygotowane na takie ewentualności

Powszechnie znane dc blockery np od tomanka od tego zacząć  , ale nie zawsze to jest dobre antidotum , warto jednak spróbować  , ja mam ich aż cztery ,bo wyczytałem :) że warto też za dc blockerami stosować już np w normalnych gniazdach zasilacze impulsowe typu ładowarki ,laptopy ,drukarki . 

Jak to nie pomoże to w sumie nie ma rozwiązania innego jak wymiana trafa co wiadomo wiąże sie raz z kosztami dwa to nie jest łatwa sprawa ,  rozmawiałem juz kiedyś kilka razy z różnymi serwisantami na ten temat , to każdy z nich kończył rozmowę na zasadzie daj sobie spokój lepiej to sprzedać , z trafa jest zasilane kilka rzeczy różnymi prądami i teraz dopasować trafo i zasilić  odnogami resztę różnymi prądami napięciami to jest ciężka sprawa nawet mając schemat , tak w skrócie i ogólnikowo mówiąc .

I jestem pewien że właśnie dlatego firma nie chcę sie podjąć takiej wymiany w ramach usługi nie odpłatnej ,choć wiadomo że to oni zrobili babola wypuszczając bez dokładnych testów badziewne trafa , w klockach za 15 tys w PL :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, freju napisał:

Powszechnie znane dc blockery np od tomanka od tego zacząć  , ale nie zawsze to jest dobre antidotum , warto jednak spróbować  , ja mam ich aż cztery ,bo wyczytałem :) że warto też za dc blockerami stosować już np w normalnych gniazdach zasilacze impulsowe typu ładowarki ,laptopy ,drukarki . 

Jak to nie pomoże to w sumie nie ma rozwiązania innego jak wymiana trafa co wiadomo wiąże sie raz z kosztami dwa to nie jest łatwa sprawa ,  rozmawiałem juz kiedyś kilka razy z różnymi serwisantami na ten temat , to każdy z nich kończył rozmowę na zasadzie daj sobie spokój lepiej to sprzedać , z trafa jest zasilane kilka rzeczy różnymi prądami i teraz dopasować trafo i zasilić  odnogami resztę różnymi prądami napięciami to jest ciężka sprawa nawet mając schemat , tak w skrócie i ogólnikowo mówiąc .

I jestem pewien że właśnie dlatego firma nie chcę sie podjąć takiej wymiany w ramach usługi nie odpłatnej ,choć wiadomo że to oni zrobili babola wypuszczając bez dokładnych testów badziewne trafa , w klockach za 15 tys w PL :(

Na pocieszenie dodam że to  nie jest jakiś ewenement w audifilskich firmach bo np Arcam też wypuścił wzmacniacz model A38 z zle dopasowanymi kondami które sie grzały jak żelasko i mogły spowodować wybuch , i tutaj nie chodziło nawet o jakieś osczędnośći tylko zwykłe nie dopatrzenie złe obliczenia juz na stole podczas projektu , wykrył to jeden z usherów AS z klubu Arcama i napisał do nich nawet list z dokładnym opisem wady bubla konstrukcyjnego :)) to mu odpisali żeby sobie sam wymienił na takie jak trzeba haa ,przyznając się zarazem do winy bo wcale nie zaprzeczyli że nie ma racji , wiec takie rzeczy się zdarzają bardzo często już na stole pod czas projektu , a my sądzimy że jak już wydamy 10czy 20 tys za piecyk to jest juz prefecto zrobiony i dopracowany przez inżynierów na amen :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MarekP. napisał:

DC-blocker pomoże. Niestety księgowy w Heglu ma decydujące zdanie i takie są skutki. To powszechny problem we wzmakach tej firmy. Tak to jest jak ktoś chce zaoszczędzić pare groszy. Szkoda słów. Nie tylko twój tak ma :) choć to cię pewnie nie pocieszy 

DC-blocker powinien jutro lub pojutrze być u mnie i mam dużą nadzieję, że "zadziała" w moim przypadku. 

Gorzej jeśli nic się nie zmieni.. w takim przypadku, chyba go zwrócę. Nie jest to, aż tak uciążliwe, jednak czasami lubię w spokojny wieczór puścić coś w tle i wtedy robi się problem, bo nie siedzę od wzmaka 3-4m.

Dziwne jest dla mnie, że tak zmiennie buczy, jak się rozgrzeje to czasami cisza jak makiem zasiał i to nie krótko, by po tym czasie nie wiadomo skąd i dlaczego pojawia się buczenie.

Na marginesie dc-blocker najlepiej bezpośrednio do ściany, czy można pośrednio przez listwę?

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
DC-blocker powinien jutro lub pojutrze być u mnie i mam dużą nadzieję, że "zadziała" w moim przypadku. 
Gorzej jeśli nic się nie zmieni.. w takim przypadku, chyba go zwrócę. Nie jest to, aż tak uciążliwe, jednak czasami lubię w spokojny wieczór puścić coś w tle i wtedy robi się problem, bo nie siedzę od wzmaka 3-4m.
Dziwne jest dla mnie, że tak zmiennie buczy, jak się rozgrzeje to czasami cisza jak makiem zasiał i to nie krótko, by po tym czasie nie wiadomo skąd i dlaczego pojawia się buczenie.
Na marginesie dc-blocker najlepiej bezpośrednio do ściany, czy można pośrednio przez listwę?

W duzej mierze za buczenie trafa odpowiadają śmieci w sieci elektrycznej wytwarzane przez inne urządzenia np. Pralka, zmywarka, zasilacze impulsowe itd. I to nie koniecznie u ciebie także u sąsiadów . Oczywiście jedne trafa są bardziej podatne, a inne mniej. DC bloker może pomóc, ale gwarancji nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, kocurro napisał:

DC-blocker powinien jutro lub pojutrze być u mnie i mam dużą nadzieję, że "zadziała" w moim przypadku. 

Gorzej jeśli nic się nie zmieni.. w takim przypadku, chyba go zwrócę. Nie jest to, aż tak uciążliwe, jednak czasami lubię w spokojny wieczór puścić coś w tle i wtedy robi się problem, bo nie siedzę od wzmaka 3-4m.

Dziwne jest dla mnie, że tak zmiennie buczy, jak się rozgrzeje to czasami cisza jak makiem zasiał i to nie krótko, by po tym czasie nie wiadomo skąd i dlaczego pojawia się buczenie.

Na marginesie dc-blocker najlepiej bezpośrednio do ściany, czy można pośrednio przez listwę?

A orientuje się ktoś czy trafo we wzmakach jest odizolowane od obudowy na której "stoi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić pewną radą zasugerowaną przez dobrego znajomego, który jest bardzo techniczny. 

BTW właścieciel H200 z tym, że z tych pierwszych wersji, ale podpowiedział mi abym przy włączonym wzmaku postarał się optymalnie wyregulować siłę docisku, która zmienia wartość indukcji uzwojenia.. no i chyba eureka :) 

Jak dotąd absolutna cisza i muszę przerwać testowanie, bo jutro praca.

Jeśli już ktoś będzie się decydował na ten zabieg to zalecam zachować szczególne środki ostrożności!

Pozdrawiam.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kocurro napisał:

Chciałbym podzielić pewną radą zasugerowaną przez dobrego znajomego, który jest bardzo techniczny. 

BTW właścieciel H200 z tym, że z tych pierwszych wersji, ale podpowiedział mi abym przy włączonym wzmaku postarał się optymalnie wyregulować siłę docisku, która zmienia wartość indukcji uzwojenia.. no i chyba eureka :) 

Jak dotąd absolutna cisza i muszę przerwać testowanie, bo jutro praca.

Jeśli już ktoś będzie się decydował na ten zabieg to zalecam zachować szczególne środki ostrożności!

Pozdrawiam.

W sensie co ? dokręcasz tą śrubę główną na trafie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, will66 napisał:

Z ta sruba to ciekawe.... mówimy o śrubie w środku, na gorze trafa? I po prostu ja troche poluzować?

musze spróbować. 

Tak, mowa o śrubie mocującej trafo i nie sugeruję, aby totalnie ją luzować, ale przy włączonym wzmaku bardzo delikatnie ją lekkuchno odkręcić i obserwować i słuchać jego pracy. Szukać takiego momentu w którym będzie optymalnie. Ważne, aby wzmak był rozgrzany.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kocurro napisał:

(...) wyregulować siłę docisku, która zmienia wartość indukcji uzwojenia..

Żadnej wartości indukcji uzwojenia nie reguluje się ta śrubą mocującą i nic takiego nie ma miejsca. Przepraszam za wprowadzenie w błąd i przyznaje, że zdanie zaczerpnąłem z forum elektrody na temat transformatorów szukając podpowiedzi na temat siły docisku toroida. 

Pomysł był znajomego i polega tylko na znalezieniu optymalnego docisku trafa i tylko tyle. 

Hegel chodzi już około 2 godzin i jak tylko się rozgrzeje jest lepiej, słychać jak pracuje dopiero, gdy zbliżę ucho do obudowy. W moim egzemplarzu raczej nastąpiła poprawa, gdy nieco popuściłem śrubę. Na pewno teraz jest to dla mnie akceptowalne i mam nadzieję, że dc-blocker ostatecznie wyeliminuje tą przypadłość.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC-blocker technicznie wnosi poprawę i trafo jest ledwo słyszalne, jednak kosztem przytemperowanej góry. Nie jest to mega problem aczkolwiek szkoda, bo delikatny "kocyk" się pojawia, ale da się z tym żyć, więc Hegel zostaje :)

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono userów hegla. Zupełnie przez przypadek stałem się posiadaczem H80, 3 letni model z pierwszej pewnej ręki. Z domowym hi-fi mam niewielkie doświadczenie ale po wybudowaniu kawałka domu w końcu zaczynam coś kompletować, w małym bloku nie bardzo było to możliwe. 346 stron do przeczytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim.

Czy mógłby mnie ktoś oświecić bo nie radzę sobie. Mam hegla h360 +hd30 i kupilem transport auralic g1.Wszystko pieknie chodzi,Tidal bez zarzutów. 

Ściągnąłem z neta płytę DSD128 na dysk zewnętrzny (na wiecej dac nie pozwoli)aplikacja lightning ds widzi płytę,po kliknieciu na utwór dac przełącza się na dsd ale dźwięku brak.Utwor "idzie"ze streamera ale niestety cisza w glosnikach.Dac przelą czony na pozycje "B"

Czy ktoś się z tym problemem spotkał?

Dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2019 o 23:27, zoromoto napisał:

Jestem na to przygotowany, że ze 2 miesiące to się będzie musiało "docierać" zanim zagra pełnią swoich możliwości. Kolega ma identyczne paczki w oryginale więc po tym czasie porównamy 1:1 jakie zmiany nastąpiły.

Takie wymienianie pojedynczo "świeżych" komponentów może tylko namieszać, a nie dać miarodajny obraz, tak mi się wydaje. 

Jak tam zwrotnice wyglądają i grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na kondach jantzen głównie oparte , specjalnie sie na tym nie znam ale wiem jak robiłem swoje proaci to też mi technik wstawiał głównie jantzena choc mówił że można grubiej na mundorfach zrobić ale efekt nie jest nigdy gwarantowany w sensie drożej znaczy lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzen ma bardzo bogata oferte, dobra renome, przy czym jest o polowe tanszy od Mundorfa. Stosunek jakosci do ceny jest w tym przypadku bdb, szczegolnie "czerwonej serii"

Mundorf bedzie docelowo na basie, bateria 4x150uF

S16H na przyklad czesto stosuje Intertechnica Audyn Cap

Tez zalezy co kto uwaza za "lepiej" Bo jak mi glos ludzki zaspiewa "lepiej", a nie wierniej to bedzie dla mnie porazka ;D

Wczoraj lakiernik mi przyslal fotki w czarnym podkladzie, to myslalem ze juz gotowe ;D Takze jestem dobrej mysli

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zoromoto napisał:

Jantzen ma bardzo bogata oferte, dobra renome, przy czym jest o polowe tanszy od Mundorfa. Stosunek jakosci do ceny jest w tym przypadku bdb, szczegolnie "czerwonej serii"

Mundorf bedzie docelowo na basie, bateria 4x150uF

S16H na przyklad czesto stosuje Intertechnica Audyn Cap

Tez zalezy co kto uwaza za "lepiej" Bo jak mi glos ludzki zaspiewa "lepiej", a nie wierniej to bedzie dla mnie porazka ;D

Wczoraj lakiernik mi przyslal fotki w czarnym podkladzie, to myslalem ze juz gotowe ;D Takze jestem dobrej mysli

zoromoto może nie mieszaj i jak już jesteś na jantzenach to zrób całość na tym razem z basem. Mundorf ma scene trochę do tyłu, żeby ci się to nie rozjechało. Oczywiście to twoja sprawa, tak tylko sygnalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada kond foliowy vs elektrolit o tej samej wartosci  220uF :) jezeli mialbym podmienic 2x 600uF, ktorych nigdzie nie moge znalezc, albo co gorsza na 4x300uF to boje sie ze zabraknie miejsca w obudowie ;D Tam gdzie wydalo mi sie to racjonalne wymienilem na foliowe, ale sekcja basowa byla na elektrolitach i raczej zmienie na elektrolity Mundorfa, bo sa technologicznie o niebo lepsze od oryginalu i w spec pisza ze zywotnosc 15 000godz. 

Oczywiscie ze mozna troche lepiej/inaczej za to duzo drozej. Sprawa jest rozwojowa bo jak cos mi nie przypasuje to teraz jest na tyle latwy dostep ze podmiana komponentow zajumie 15 min...

IMG_20190207_125258.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.