Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zoromoto napisał:

Miałem kilka Hegli i żaden nie "pykał" w kolumny. Po kilku sekundach słychać tylko "kilk" przekaźnika. Dodatkowo Hegle po włączeniu "startują" od dość niskiej głośności, a nie pozostawionej przed wyłączeniem. 

Może źródło jest winne. Ja mam tak z lampowym pre-ampem gramofonowym. Nawet jak przełączę już rozgrzany piec na to źródło, to "pyknięcie" jest...

Co to masz za pre gramofonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MarekP. napisał:

Co to masz za pre gramofonowe?

Yaqin MS 22B, on nie gra "na co dzień" z Heglem, ale jak kolega @Ivan poruszył temat "pykania" w kolumnach to od razu mi się ten przypadek nasunął. To tak w obronie Hegla miało być ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam problem z wejsciem usb w dacu hd30.Podłączyłem transport auralic g1 przez kabrl usb i dźwięk po kilku minutach sluchania zaczyna się gubić  tzn przerywa.Nawet jesli slucham z częstotliwością probkowania 16/44.Nie wspominam juz o upsamplingu(na kablu coax mogę ustawic w streamerze ×4)

Czy to kwalifikuje sie do swrwisu czy hd30 ma takie slabe wejscie usb?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam problem z wejsciem usb w dacu hd30.Podłączyłem transport auralic g1 przez kabrl usb i dźwięk po kilku minutach sluchania zaczyna się gubić  tzn przerywa.Nawet jesli slucham z częstotliwością probkowania 16/44.Nie wspominam juz o upsamplingu(na kablu coax mogę ustawic w streamerze ×4)
Czy to kwalifikuje sie do swrwisu czy hd30 ma takie slabe wejscie usb?
Dzieki za pomoc.
Podłącz laptopa po usb zagraj dowolny plik z dowolnego oprogramowania i będziesz miał odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin99 napisał:

Hej.Mam problem z wejsciem usb w dacu hd30.Podłączyłem transport auralic g1 przez kabrl usb i dźwięk po kilku minutach sluchania zaczyna się gubić  tzn przerywa.Nawet jesli slucham z częstotliwością probkowania 16/44.Nie wspominam juz o upsamplingu(na kablu coax mogę ustawic w streamerze ×4)

Czy to kwalifikuje sie do swrwisu czy hd30 ma takie slabe wejscie usb?

Dzieki za pomoc.

Kiedyś używałem HD30 z G2 i nie miałem żadnych problemów o których piszesz. G1 to podobna maszyna. Może być coś nie tak z HD30 lub G1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi, aby z Xavianów "wyeksponować" barwę i kimat, więc mój H200 na sprzedaż.

https://allegro.pl/oferta/hegel-h200-7873945503

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PolTor napisał:

Hejka

Czy były H200 złotawe ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie. NIektore hegle tak maja - patynują ;) To wielka ich wada. Pisałem z Heglem o tym jak chciałem kupić cd i odpowiedzieli, że z niektórymi partiami się tak działo ( i to nie tylko ze wzmacniaczami ale tez z dac,cd) ale z tego co wiedzą to tylko te na rynku Norweskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. NIektore hegle tak maja - patynują ;) To wielka ich wada. Pisałem z Heglem o tym jak chciałem kupić cd i odpowiedzieli, że z niektórymi partiami się tak działo ( i to nie tylko ze wzmacniaczami ale tez z dac,cd) ale z tego co wiedzą to tylko te na rynku Norweskim.
Znajomy takiego dla mnie oglądał i był w szoku jak i ja. Piękny stare złoto :/. Unikat.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. NIektore hegle tak maja - patynują ;) To wielka ich wada. Pisałem z Heglem o tym jak chciałem kupić cd i odpowiedzieli, że z niektórymi partiami się tak działo ( i to nie tylko ze wzmacniaczami ale tez z dac,cd) ale z tego co wiedzą to tylko te na rynku Norweskim.

Czyli z No lepiej srebrny kupować :) 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PolTor napisał:

To jest taki unikat :/89cd3452d2ec3d66cdbdae2fc5eeafe5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie to jest największa wada Hegla...że też tego nie dopilnowali :/... na pocieszenie jest to, że to naprawdę mało awaryjne sprzęty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PolTor napisał:

To jest taki unikat :/89cd3452d2ec3d66cdbdae2fc5eeafe5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Panowie, prooosze, jak sie zrobi zdjecie w dziwnym oswietleniu i wyciagnie cienie na +500% (popatrzcie na wyswietlacz!) to nie ma bata zeby jakies zafarby nie wyszly. Az zrobie zdjecie mojemu H80 jak bede ciemniej i powyciagam cienie, zobaczymy czy tez mam zlotego Hegla....

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prooosze, jak sie zrobi zdjecie w dziwnym oswietleniu i wyciagnie cienie na +500% (popatrzcie na wyswietlacz!) to nie ma bata zeby jakies zafarby nie wyszly. Az zrobie zdjecie mojemu H80 jak bede ciemniej i powyciagam cienie, zobaczymy czy tez mam zlotego Hegla....

Baz jaj kto by się bawił w produkcję ściemy. Zdjęcie zrobione telefonem z LED lampą. Zobaczłbyś na żywca to wtedy nie pisalbyś takich bzdur.Też mam Hegal i mam porównanie. 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jest taki zloty?

Taki złoty jak Twój.

Ps. Nie wiem po się cisksz, jak kolega wyżej opisywał, że to przypadłość niektórych Hegli. Poczytaj. Ja chciałem kupić , zobaczyłem i nie kupiłem tyle.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze zdjecie moze bardzo przeklamac kolory, szczegolnie robione w dziwnych warunkach oswietleniowych. Wychodzi to oczywiscie wtedy, kiedy obrabia sie RAWy ciagnac mocno cienie. Niestety jest tez tak, ze oprogramowanie telefonow tez obrabia zdjecia zczytywane z matrycy aby zapisac jpgi nadajace sie pozniej do pokazania w sieci, w takich przypadkach (zaleznie od ustawien, telefonu, oswietlenia, uzycia lub braku uzycia lampy) mozna uzyskac efekty, ktore kompletnie nie odzwierciedlaja rzeczywistosci (i to z telefonu w trybie auto!), jeszcze jesli ktos ciagnal cienie z takego jpg'a to takie zdjecie/grafika nie moze byc 'dowodem w sprawie'. 

Wiadomo, tez, ze czarna farba w Heglach ma nieco inny odcien czerni (cieplejszy) na przodu panelu niz farba czarna uzyta na obudowie. Zrobie eksperyment, porobie zdjecia, i byc moze (jeszcze nie swiadom tego) tez jestem szczesliwym posiadaczem zlotego Hegla...

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój jest z norwegi :) przesiadka z Harman Kardon hk6800 tak ze wrażenia ogromne :)
Super, że przynosi tyle poprawy i radości.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Aczkolwiek pilot złoty na szczęście tylko pilot :-) 
photostudio_1551616935950.thumb.jpg.8c7fd0fc3e3f46ae03ff257a48d5d7c6.jpg
Ciekawe swoją drogą co się dzieje, farba się utlenia, nasłonecznienie ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PolTor napisał:

Ciekawe swoją drogą co się dzieje, farba się utlenia, nasłonecznienie ?

Front i pilot są aluminiowe, zaś pokrywa to zwykła blacha - aluminium jest anodowane, blacha malowana. Spaprana anoda będzie "płowieć" stojąc w nasłonecznionym miejscu, zaś lakier nie. Nie jest to kłopot jedynie Hegla - to samo się dzieje z niektórymi Rotelami i np. frontami w Krellach KAV-400xi - tu jest o tyle "ciekawie", że cała obudowa jest z aluminium, a płowieją tylko fronty, bo są inaczej anodowane ze względu na napisy (ale też nie wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.