Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sofasurfer01 napisał:

Wie ktoś może czy HD 11 i H 200 są zbalansowane?

 

Są oba zbalansowane.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artdm napisał:

Nie są zbalansowane, to zwykła ściema. Ze wszystkich wzmacniaczy Hegla tylko H590 i H30 są zbalansowane.

Dokładnie- artdm, ma rację.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 20:14, bronx99 napisał:

Nie. NIektore hegle tak maja - patynują ;) To wielka ich wada. Pisałem z Heglem o tym jak chciałem kupić cd i odpowiedzieli, że z niektórymi partiami się tak działo ( i to nie tylko ze wzmacniaczami ale tez z dac,cd) ale z tego co wiedzą to tylko te na rynku Norweskim.

Nie tylko Hegle mój tak zrobił

IMG_20190118_173703-1587x794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmos napisał:

Witam, czyżby jakaś sugestia co do miejsca produkcji? ;)

Mnie przysłali nowy panel a Hegel co zrobi... 

W klubie naima to samo... czyżby w jednym zakładzie to robili... 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gabler napisał:

Mnie przysłali nowy panel a Hegel co zrobi... 

W klubie naima to samo... czyżby w jednym zakładzie to robili... 

Hegel nic nie zrobi bo odpisał, że to bardzo drogi element :) ;) dlatego nie kupilem wtedy tego "zlotego" cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel nic nie zrobi bo odpisał, że to bardzo drogi element :) ;) dlatego nie kupilem wtedy tego "zlotego" cd.

Ja też odpuściłem ten "unikat". Będę miał srebrny :), ale nie dlatego, że obawiam się patynowania, tylko, że taki był drugi w kolejce i już nie miałem śmiałości ciągać znajomego aby oglądał jeszcze kolejnego. (Oby ten tylko z kolei nie zbielał - ).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, shiver07 napisał:

Cześć czy porównywał ktoś może streamer wewnętrzny w H360 z jakimś np. auralic jak wypada pod względem jakości brzmienia. Ktoś coś... 

Mam porównanie streamer w H160 (chyba to samo co w H360?) z Raspberry Pi+Digione+Volumio+zasilanie liniowe, gram z Tidal HiFi po coax.

Wybrałem malinę bo:

- dźwięk wydaje mi się gładszy, bardziej subtelny, 

- mam obsługę innych formatów poza flac (np. jakiś M4A często występujący w Tidal),

- mam radia internetowe,

- nie mam irytującej niebieskiej kropki na wyświetlaczu której nie idzie wygasić, a lubię całkowicie wygaszony wyświetlacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klarad74 napisał:

- nie mam irytującej niebieskiej kropki na wyświetlaczu której nie idzie wygasić, a lubię całkowicie wygaszony wyświetlacz.

Cześć
Wyświetlacz Hegla można wyłączyć, trzeba przytrzymać przycisk na pilocie, tylko nie wiem który :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz tak, ale kropki już nie . Mnie doprowadzała ona do szału w P20.
Pozostają obcinaczki boczne :) lub czarny strecz pomiędzy didą o szybką. Kiedyś tak zrobiłem z niesforną dioda w zasilaczu i wyszło nieźle - ledwo widoczna.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, klarad74 napisał:

Mam porównanie streamer w H160 (chyba to samo co w H360?) z Raspberry Pi+Digione+Volumio+zasilanie liniowe, gram z Tidal HiFi po coax.

Wybrałem malinę bo:

- dźwięk wydaje mi się gładszy, bardziej subtelny, 

- mam obsługę innych formatów poza flac (np. jakiś M4A często występujący w Tidal),

- mam radia internetowe,

- nie mam irytującej niebieskiej kropki na wyświetlaczu której nie idzie wygasić, a lubię całkowicie wygaszony wyświetlacz.

 

No podobno już w nowym modelu H590 siedzi już malina i robi właśnie jako streamer.

W dniu 2.01.2017 o 18:32, t_rex_ napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shiver07 napisał:

No podobno już w nowym modelu H590 siedzi już malina i robi właśnie jako streamer.

 

I bardzo dobrze, bo jak dla mnie DAC w H160 jest całkiem niezły, sekcja zasilająca jak dla mnie super, tak streamer wbudowany to jest taki żarcik trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w h360 jest lepszy streamer , miałem H160 mam h 360 i porównywalem do zewnétrznego strymera Bluesound node 2 i w h360 przez airplay jest lepiej szczegolnie dynamika ,szybkosc ,bas wiéc sprzedałem bluesound i szukam czegoś co sporo poprawi wbudowany strymer myśle nad Lumin d 2 tylko czy dac w nim bedzie sporo lepszy niz w h360 jak nie to lumin u1 mini chyba ze macie jakies propozycje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 18:34, Music_FAN napisał:

Cześć
Wyświetlacz Hegla można wyłączyć, trzeba przytrzymać przycisk na pilocie, tylko nie wiem który :)

Trzeba przytrzymać przycisk Display na pilocie przez około 2-3 sekundy

Fajne jest to, że mając H300 i HD25 wyłączam i włączam oba wyświetlacze jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Z innej beczki to testuje od prawie 2 tygodni Roona i powiem krótko, że to jest drogi ale GENIALNY program.

Polecam każdemu spróbować 14 dniowej darmowej wersji.

Ja bez roona już sobie nie poradzę ?

Ja też polecam ROON'a. Ale lepiej testować 30 dni z kodem 1BKM-W6QF-4MD0 https://roonlabs.com/coupon.html .

Co 30 dni można zakładać konto na ten sam adres. Wystarczy na koncie na którym się skończył test zmienić adres na np. nieistniejący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dfx5 napisał:

Ja też polecam ROON'a. Ale lepiej testować 30 dni z kodem 1BKM-W6QF-4MD0 https://roonlabs.com/coupon.html .

Co 30 dni można zakładać konto na ten sam adres. Wystarczy na koncie na którym się skończył test zmienić adres na np. nieistniejący. 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Z innej beczki to testuje od prawie 2 tygodni Roona i powiem krótko, że to jest drogi ale GENIALNY program.

Polecam każdemu spróbować 14 dniowej darmowej wersji.

Ja bez roona już sobie nie poradzę ?

Masz na myśli GENIALNY sonicznie, czy obsługa itp.?

Na czym "postawiłeś" server Roon'a? Ja na lapcoku nie byłem zadowolony (tzn. nie słyszałem dużych różnic), teraz planuje postawić na jakimś Qnap'ie z dyskiem SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrowka912 napisał:

Masz na myśli GENIALNY sonicznie, czy obsługa itp.?

Na czym "postawiłeś" server Roon'a? Ja na lapcoku nie byłem zadowolony (tzn. nie słyszałem dużych różnic), teraz planuje postawić na jakimś Qnap'ie z dyskiem SSD.

Dla mnie Genialny pod każdym względem. Obsługa, wygląd, jakość dźwięku, kompatybilność, ogólne możliwości.

Serwer stawiam na PC i7 5,0GHz (LC), 16GB ram DDR3 2400MHz CL10, SSD, zasilanie 1kW.

Do tego wysokiej klasy transport (zakładka o mnie)

Na ten moment punktem odniesienia jest dla mnie Euphony v2 (linux) + Roon, ale gram też z Windowsa 2012 R2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie paczki do Hegla wróciły z lakierni ? sporo czasu to zajęło ale warto było czekać, bo efekt z 4 warstwami bezbarwnego jest naprawdę fantastyczny. Za tydzien dojdą kable do wnetrza i składam do kupy...

IMG_20190307_185542.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Wreszcie paczki do Hegla wróciły z lakierni ? sporo czasu to zajęło ale warto było czekać, bo efekt z 4 warstwami bezbarwnego jest naprawdę fantastyczny. Za tydzien dojdą kable do wnetrza i składam do kupy...

IMG_20190307_185542.jpg

Tak jak lubię, Gruuubo ?

Czekamy na dalsze relacje oczywiście nie tylko te dotyczące wyglądu ale i brzmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad wymianą h160 na h360 czy lepiej kupić dobre źródło którego brakuje w moim systemie np. Lumin d1 lub auralic? Co da lepszego kopa?

W dniu 6.03.2019 o 21:31, Sprezyn1982 napisał:

Witam w h360 jest lepszy streamer , miałem H160 mam h 360 i porównywalem do zewnétrznego strymera Bluesound node 2 i w h360 przez airplay jest lepiej szczegolnie dynamika ,szybkosc ,bas wiéc sprzedałem bluesound i szukam czegoś co sporo poprawi wbudowany strymer myśle nad Lumin d 2 tylko czy dac w nim bedzie sporo lepszy niz w h360 jak nie to lumin u1 mini chyba ze macie jakies propozycje pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad wymianą h160 na h360 czy lepiej kupić dobre źródło którego brakuje w moim systemie np. Lumin d1 lub auralic? Co da lepszego kopa?
 
Jeśli masz fundusze to najpierw h360. Lepsza kontrola głośników i lepsza kultura grania. Dopiero po tym bym myślał nad następnym krokiem czyli dobór źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Jestem nowym osobnikiem na tym forum.

Niestety moim powodem pojawienia się  na forum jest problem ze wzmacniaczem Hegel H1. Kupiłem go cztery miesiące temu. Wszystko grało bardzo ładnie, ale od kilkunastu dni pojawia się niezwykle silny trzask w głośnikach (głośniki wychylają się przy tym do maksymalnych wartości – strach teraz włączać wzmacniacz). Z początku zjawisko to pojawiało się sporadycznie przy włączaniu wzmacniacza (nie było żadnej reguły, jakiegoś schematu kiedy mogły pojawić się ten trzask). Teraz jest już przy każdym włączeniu, pojawia się kilka sekund po włączeniu, czasem jeszcze po kilkunastu sekundach, po czym wszystko się uspokaja i gra.

Pozdrawiam i proszę o ewentualne sugestie przy rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.