Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Trismus napisał:

Witam jakich wymaga kolumn Hegel 300 czy Tannoy Revolution XT8F będę dobre,jak ten sprzęt ma się do Cambridge Audio CXA80 lub do Yamaha AS-1100 . Jaki strumieniowiec do Hegel 300 . Pozdrawiam

H300 to jest super piec. Spokojnie sobie poradzi z większością kolumn na rynku. Na pewno to lepszy sprzęt od Yamahy czy CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia używki ok. 4 lata , sprzedawca daje rękojmie na miesiąc . Z tym że będę musiał poczekać na kolumny i będzie grał na Tannoy Eclipse Three. - to bardzo słabo wiem Jaki wtedy dobry strumieniowiec dokupić do Spotify albo najpierw kolumny wyższej klasy plus CA CXA80 i ieast m30. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakim stopniu chcesz wykorzystać potencjał tego wzmaka. Jeżeli chcesz zbudować dobry system to H300 nadaje się jako serce takiego systemu, ale on sam całej sprawy nie załatwi. Taki system się buduje długo i raczej nie tanio, bo każdy komponent jest ważny. Wiedza pomaga trochę zaoszczędzić, ale do tego potrzeba trochę doświadczenia. 

Spotify jest fajne, przyjemne w obsłudze, ale już nadzień dobry tracisz sporo jakości bo np taki Tidal hifi będzie grał duuużo lepiej. Z PC po USB dodatkowo obcinasz jakość i trzeba sporo zachodu żeby to wyprostować.

Auralic po coax  i Tidal to takie minimum żeby to jakoś przyzwoicie grało. Z kolumnami nie pomogę bo to bardzo indywidualna sprawa i do tego dochodzą warunki w pomieszczeniu...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieliście że Hegel 300 z tymi Tannoy nie zagra mieliście na myśli Eclipse czy XT8f. Nie wiem czy w tej cenie powiedzmy niecałe CA XCA80 z XT 8f czy lepiej używkę Hegla 300 w przyszłości rozwijać ja. Nie chcę wiecznie gonić tzw. króliczka muzyka głównie rock, metal, lata 80,90 Elektronicznej powierzchni 38 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Trismus napisał:

Powiedzieliście że Hegel 300 z tymi Tannoy nie zagra mieliście na myśli Eclipse czy XT8f. Nie wiem czy w tej cenie powiedzmy niecałe CA XCA80 z XT 8f czy lepiej używkę Hegla 300 w przyszłości rozwijać ja. Nie chcę wiecznie gonić tzw. króliczka muzyka głównie rock, metal, lata 80,90 Elektronicznej powierzchni 38 m2

Do rocka i metalu stworzony jest Hegel H200, ale trzeba pamiętać, że to jest bardzo bezbarwny wzmak i budowanie systemu na nim jest jeszcze trudniejsze niż przy użyciu H300.

Ogólnie od H200 w górę to już nie zabawa i trzeba bardzo starannie dobierać pozostałe elementy systemu aby wykorzystać w pełni potencjał samego wzmacniacza, uzyskując jednocześnie brzmienie jakiego szukamy, bo stroić Hegle można naprawdę dowolnie.

Rozumiem, że chciałbyś kupić raz i zapomnieć o grzebaniu, ale prawda jest taka, że dobry system buduje się latami, to wymaga czasu i niestety pieniędzy.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie daca wbudowanego we wzmacniacze hegel h160 i h360. Posiadam obecnie hegla h80 o ile wzmacniacz jest urządzeniem udanym biorąc pod uwagę cenę wg mnie gra lepiej niż accuphase e213 o tyle dac w nim wbudowany gra przyzwoicie na poziomie daca wbudowanego w Cambridge audio stream magic 6 jednak nie jest to poziom ceca 51xr czy docet lectora 7 . Przymierzam się do zakupu wyższego modelu hegla i czy uzyskam jakiś progres w stosunku do h80?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę największy progres uzyskasz zewnętrznym dac-em. Nawet HD11 zagrał mi lepiej od tego wbudowango w H160. H360 ma już naprawdę niezły dac, ale jak podpinam HD 25 to już nie mam pytań...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W h360 siedzi najlepszy dac akm 4490 i gra troszke lepiej od hegla hd 12 i sporo lepiej niz w CA CXN ,h 160 tez sobie dobrze radzi z wbudowanym dacem napewno lepiej od ca stream magic pozdrawiam,z h 360 jest tak ze wszystko w nim jest na poziomie nawet streamer przez airplay z tidala hi fi gra przyzwoicie lepiej niz zewnetrznie podlonczony bluesound node 2 jak ktos lubi granie Hegla to polecam h 360 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nautilus81 napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie daca wbudowanego we wzmacniacze hegel h160 i h360. Posiadam obecnie hegla h80 o ile wzmacniacz jest urządzeniem udanym biorąc pod uwagę cenę wg mnie gra lepiej niż accuphase e213 o tyle dac w nim wbudowany gra przyzwoicie na poziomie daca wbudowanego w Cambridge audio stream magic 6 jednak nie jest to poziom ceca 51xr czy docet lectora 7 . Przymierzam się do zakupu wyższego modelu hegla i czy uzyskam jakiś progres w stosunku do h80?Pozdrawiam.

Jak fundusz nie ogranicza to kup używanego HD25 (około 3800zł w kraju) i zapomnisz o zmianie daca.

Wzmaka jak będzie potrzeba to kiedyś wymienisz a dac zostanie.

Mam, gram, polecam a tu taka moja zajawka ? :

 

 

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 13:20, klarad74 napisał:

Mam porównanie streamer w H160 (chyba to samo co w H360?) z Raspberry Pi+Digione+Volumio+zasilanie liniowe, gram z Tidal HiFi po coax.

Wybrałem malinę bo:

- dźwięk wydaje mi się gładszy, bardziej subtelny, 

- mam obsługę innych formatów poza flac (np. jakiś M4A często występujący w Tidal),

- mam radia internetowe,

- nie mam irytującej niebieskiej kropki na wyświetlaczu której nie idzie wygasić, a lubię całkowicie wygaszony wyświetlacz.

 

Hej, a czy przez Malinę i digione pójdzie dsd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie pójdzie, tylko przez USB.

Ja u siebie mam to rozwiązane tak. Mam pre z dwoma wejściami xlr, pod jedno xlr idzie malina+ digione+ hd25 a pod drugie Asus Thinker board s po USB do Oppo 205( dsd+ mqa). Temat mam w sumie ogarnięty.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H11 od środka. Wszędzie te same Rubycony YK, Novery. Po wymianie na Mundorfy 10000uF niskie zyskały trochę na sprężystości i szybkości. Rubycony miały taki ESR że strach. Jak to ma grać na operacyjnych NE5532 za 2zł?

Przymierzam się do wymiany na Bursony V6 ale trochę obawa że coś przepalę.

Podejrzewam, że w wysokich modelach też nie lepiej. I jeszcze ten filtr na zasilaniu. I przełącznik 230/110V. Masakra. Styki z odczepów trafo miałem zieloniutkie od nalotu. Trafo całkiem przyzwoite ale jak pokręcić nim, to w niektórych pozycjach "buczy".  I sprzęt nie jest stary jak go kupiłem (jako używany). Jest bodajże z 2012 roku. Wtedy kosztował blisko 4tys.zł Teraz używany oscyluje w granicach 1,6-2,0 tys. zł. Aż boję się pomyśleć jak grają dzisiejsze nowe DAC'i za 1,0-1,5 tys. zł. Ten HD11 miał całkiem dobre recenzje.

https://hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/278-hegel-hd11.html

 

H11_01.JPG

H11_02.jpg

H11_03.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

H11 od środka. Wszędzie te same Rubycony YK, Novery. Po wymianie na Mundorfy 10000uF niskie zyskały trochę na sprężystości i szybkości. Rubycony miały taki ESR że strach. Jak to ma grać na operacyjnych NE5532 za 2zł?

Przymierzam się do wymiany na Bursony V6 ale trochę obawa że coś przepalę.

Podejrzewam, że w wysokich modelach też nie lepiej. I jeszcze ten filtr na zasilaniu. I przełącznik 230/110V. Masakra. Styki z odczepów trafo miałem zieloniutkie od nalotu. Trafo całkiem przyzwoite ale jak pokręcić nim, to w niektórych pozycjach "buczy".  I sprzęt nie jest stary jak go kupiłem (jako używany). Jest bodajże z 2012 roku. Wtedy kosztował blisko 4tys.zł Teraz używany oscyluje w granicach 1,6-2,0 tys. zł. Aż boję się pomyśleć jak grają dzisiejsze nowe DAC'i za 1,0-1,5 tys. zł. Ten HD11 miał całkiem dobre recenzje.

https://hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/278-hegel-hd11.html

 

H11_01.JPG

H11_02.jpg

H11_03.JPG

Tych opampów sam lepiej nie lutuj, jak już, to zanieś to do jakiegoś serwisu rtv, żeby ci wlutowali stolik. Grosze zapłacisz, po co ryzykować spalenie ścieżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, naczesany napisał:

H11 od środka. Wszędzie te same Rubycony YK, Novery. Po wymianie na Mundorfy 10000uF niskie zyskały trochę na sprężystości i szybkości. Rubycony miały taki ESR że strach. Jak to ma grać na operacyjnych NE5532 za 2zł?

Przymierzam się do wymiany na Bursony V6 ale trochę obawa że coś przepalę.

Podejrzewam, że w wysokich modelach też nie lepiej. I jeszcze ten filtr na zasilaniu. I przełącznik 230/110V. Masakra. Styki z odczepów trafo miałem zieloniutkie od nalotu. Trafo całkiem przyzwoite ale jak pokręcić nim, to w niektórych pozycjach "buczy".  I sprzęt nie jest stary jak go kupiłem (jako używany). Jest bodajże z 2012 roku. Wtedy kosztował blisko 4tys.zł Teraz używany oscyluje w granicach 1,6-2,0 tys. zł. Aż boję się pomyśleć jak grają dzisiejsze nowe DAC'i za 1,0-1,5 tys. zł. Ten HD11 miał całkiem dobre recenzje.

https://hi-fi.com.pl/testy/przetworniki-c-a/278-hegel-hd11.html

 

Wyższe modele możesz przecież zobaczyć w necie, ja nam HD12 mówisz, że warto wymienić na Mundorfy (jakie), IEC  jest z filtrem schafnera, napewno w jakimś celu.

HD12

 

HegelHD12-03w.jpg

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekP. napisał:

Jak to ma grać na operacyjnych NE5532 za 2zł?

A jak graly topowe klocki kilka lat temu? nawet wspolczesnie sa stsoowane i w odpowiedniej aplikacji graja.

 

Najwazniejsza jest aplikacja, zasilanie, elementy zasilacza ktorych niestety nie zobaczysz w tym heglu

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumpalump napisał:

A jak graly topowe klocki kilka lat temu? nawet wspolczesnie sa stsoowane i w odpowiedniej aplikacji graja.

 

Najwazniejsza jest aplikacja, zasilanie, elementy zasilacza

Musiałbyś sam posłuchać jak grają burson V5 lub V6, sonic imagery  labs 994enh-ticha lub  choćby opa301 wsadzone w miejsce scalaków.  Jak posłuchasz, to będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarekP. napisał:

Musiałbyś sam posłuchać jak grają burson V5 lub V6, sonic imagery  labs 994enh-ticha lub  choćby opa301 wsadzone w miejsce scalaków.  Jak posłuchasz, to będziesz wiedział.

Słuchałem nie raz nie dwa, zmienisz kostke i bedzie lepiej o jakies 10%, zrobisz aplikacje pod Bursona to dopiero wycisniesz z niego 100%, ale niestety tutaj na plytce smd tego nie zrobisz

I drugi przyklad, zrobisz aplikacje pod ne5532 to zagra duzo lepiej od bursona bez aplikacji.

 

Niestety w polsce sie najczesciej tylko wymienia, malo kto robi krok dalej i przerabia aplikacje, doklada zegary czy wgl modyfikuje dzialanie ukaldow

22c07ef0ed14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, sir.jax napisał:

Wyższe modele możesz przecież zobaczyć w necie, ja nam HD12 mówisz, że warto wymienić na Mundorfy (jakie), IEC  jest z filtrem schafnera, napewno w jakimś celu. 

Ja wstawiłem te:

https://www.poweraudio.pl/mundorf-m-lytic-ag-mlgo-10000-uf-40v-p-2722.html

Różne są opinie na temat celowości stosowania filtrów Schafnera. Ja mam podpięte do Furutech'a e-TP60ER i wydaje mi się, że w tym przypadku tylko szkodzi (ten filtr). Ale żeby się przekonać trzeba by go wyeliminować i porównać.

6 minut temu, Bumpalump napisał:

Niestety w polsce sie najczesciej tylko wymienia, malo kto robi krok dalej i przerabia aplikacje, doklada zegary czy wgl modyfikuje dzialanie ukaldow

I to jest najprawdziwsza prawda. Do zmiany aplikacji trzeba mieć dużą wiedzę a większość (w tym i ja) ogranicza się do wymiany podzespołów. Ale sprawia mi przyjemność nawet te 10% jakie osiągnę. Powiecie że w cenie części na które wydałem kasę mógłbym kupić nowy klocek. Zgoda ale on również potrzebuje lepszych kabli, wtyków zasilających i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, naczesany napisał:

Powiecie że w cenie części na które wydałem kasę mógłbym kupić nowy klocek.

Znajdziesz po prostu grajacy inaczej, kilka stow w jedna czy w druga nie pozwoli jeszcze pojsc znacznie wyzej. Więc nie neguje Twoich dzialan, chcialem tylko zwrocic uwage ze na ne5532 za 2zl powstalo wiele hi-endowych urzadzen ktore do dzis uznawane sa za top

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, naczesany napisał:

Dziękować ?

45 minut temu, naczesany napisał:

Różne są opinie na temat celowości stosowania filtrów Schafnera. Ja mam podpięte do Furutech'a e-TP60ER i wydaje mi się, że w tym przypadku tylko szkodzi (ten filtr). Ale żeby się przekonać trzeba by go wyeliminować i porównać.

Trzeba by, trzeba.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa kabli usb porównywał ktoś czy rzeczywiście jest regres w stosunku do różnych marek i który droższy to lepszy? 

Zastanawiam się nad wymianą kabla USB ale nie wiem czy warto czy naprawdę przyniesie to korzyści słyszalne. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.