Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Jesteś chyba trochę w błędzie,ten player nazywa się Primo i jest on sprzedawany w ograniczonej ilości. W nim masz wszystkie potrzebne wyjścia, łącznie z USB. Dodam jeszcze , że nie jest to robione na malinie , tylko na Asusie Thinker board . To jest lepsza płytka pod volumio. Oczywiście też i droższa, wersja z literką S kosztuje coś ok. 500 PLN. Do grania z USB jest ona lepszą opcją ,bo nie ma tego problemu co malina. 

 Chyba mówimy o czymś innym. Tak jak napisałem urządzenie nazywa się DIGIONE PLAYER a nawet jest też bardziej wypasiona wersja DIGIONE PLAYER SIGNATURE i jest zbudowane na bazie maliny:

https://volumio.org/product/allo-digione-player-signature/

Jeżeli chodzi o wyjścia to USB nie widzę:

- "Output is coaxial/BNC and rise/fall time is 1ns and voltage level is exactly as per guidelines (550mV on coaxial) measured at end of transmitting cables"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, freju napisał:

http://hd-opinie.pl/29088,audio,w-nawiazaniu-ideal-pc-audio-za-rozsadne-pieniadze-zwie-sie-sonore-microrendu.html

Mówisz to , z tego co widzę to nie jest już wcale takie nowe bo bodajrze 2016 wyszło  , ale z treści i opisów wygląda i zapowiada się to dobrze ?

Właśnie tak, tylko ta cena, ale dzwoniłem i można wypożyczyć na 14 dni i nie wiem czy tak nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, paul klacska napisał:

Jesteś chyba trochę w błędzie,ten player nazywa się Primo i jest on sprzedawany w ograniczonej ilości.

Ten Primo też jest ciekawy, ale z wiedzy zdobytej w sieci wynika, ze czołówka transportów pod USB z tych komputerków to SPARKY USB BRIDGE:

https://botland.com.pl/pl/sparky/10961-allo-sparky-usbridge-cyfrowy-przekaznik-dzwieku-adapter-emmc-aluminiowa-obudowa.html?search_query=sparky&results=38

Primo to już taki finalny produkt jest w postaci kompletnego streamera.

Jest w czym wybierać i każdy wie po czym najlepiej mu gra więc, trzeba testować różne rozwiązania ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, CEzAR21 napisał:

 Chyba mówimy o czymś innym. Tak jak napisałem urządzenie nazywa się DIGIONE PLAYER a nawet jest też bardziej wypasiona wersja DIGIONE PLAYER SIGNATURE i jest zbudowane na bazie maliny:

https://volumio.org/product/allo-digione-player-signature/

Jeżeli chodzi o wyjścia to USB nie widzę:

- "Output is coaxial/BNC and rise/fall time is 1ns and voltage level is exactly as per guidelines (550mV on coaxial) measured at end of transmitting cables"

Mylisz zupełnie pojęcia,to co podałeś to są zestawy do samodzielnego składania. Pisałeś o gotowcu taki ,to jest właśnie ten co ci podałem.

2 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Ten Primo też jest ciekawy, ale z wiedzy zdobytej w sieci wynika, ze czołówka transportów pod USB z tych komputerków to SPARKY USB BRIDGE:

https://botland.com.pl/pl/sparky/10961-allo-sparky-usbridge-cyfrowy-przekaznik-dzwieku-adapter-emmc-aluminiowa-obudowa.html?search_query=sparky&results=38

Primo to już taki finalny produkt jest w postaci kompletnego streamera.

Jest w czym wybierać i każdy wie po czym najlepiej mu gra więc, trzeba testować różne rozwiązania ?

Ale tam główną płytką jest Asus a nie malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

Mylisz zupełnie pojęcia,to co podałeś to są zestawy do samodzielnego składania. Pisałeś o gotowcu taki ,to jest właśnie ten co ci podałem.

Paul przecież nie chodzi o przepychanki słowne ?

Cytat ze strony producenta:

"The Allo DigiOne Player Signature  is a complete, ready to play Digital S/PDIF transport based on the amazing Allo DigiOne signature with unmatched precision capabilities."

Wiem, że np w botlandzie kupujesz zestaw do samodzielnego złożenia, ale tutaj masz gotowy produkt jako transport a nie kompletny streamer. Nie każdemu potrzebne są funkcję zawarte w Primo, mając np konwerter DSD i mocnego PC oraz roona.

 

Rozumiem, tego jest tyle, że można się pogubić ale na spokojnie się dogadamy ?

11 minut temu, paul klacska napisał:

Mylisz zupełnie pojęcia,to co podałeś to są zestawy do samodzielnego składania. Pisałeś o gotowcu taki ,to jest właśnie ten co ci podałem.

Ale tam główną płytką jest Asus a nie malina.

Tego nie wiem bo nie widzę u nich takiej informacji.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście że nie . Mówię ci tylko, że to nie jest kompletny system tak jak tam pisze. Musisz kupić płytkę, potem połączyć ja z maliną (  a asusem nie da rady). Zainstalować system, volumio lub mode. Potem lub wcześniej to wszystko do pudełka, uruchomić i dopiero Ronn i itp znajdzie ci to jako urządzenie do odtwarzania. Bawiłem się tym trochę więc wiem i czym piszę. Osobiście mam 4 systemy oparte na volumio. Dwa na x86 i po jednym na Asusie Thinker board S i malina plus digione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paul klacska napisał:

Oczywiście że nie . Mówię ci tylko, że to nie jest kompletny system tak jak tam pisze. Musisz kupić płytkę, potem połączyć ja z maliną (  a asusem nie da rady). Zainstalować system, volumio lub mode. Potem lub wcześniej to wszystko do pudełka, uruchomić i dopiero Ronn i itp znajdzie ci to jako urządzenie do odtwarzania. Bawiłem się tym trochę więc wiem i czym piszę. Osobiście mam 4 systemy oparte na volumio. Dwa na x86 i po jednym na Asusie Thinker board S i malina plus digione.

Znam gościa który kupił DIGIONE i przyszedł gotowy do użytku więc na tym opieram swoją wiedzę bo sam tego u siebie nie miałem.

Komputerek był złożony z zainstalowanym systemem, podłączasz i grasz.

Na stronie też piszą, że to gotowiec co by potwierdzało słowa tego człowieka. Nic więcej nie mogę powiedzieć

 

Sparky owszem jest do złożenia, ale jako o gotowcu cały czas mam na myśli DIGIONE.

Spadam bo robota czeka, przeczytaj jeszcze raz co pisałem a później się odezwę ?

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może mu ktoś złożył i zainstalował system. Kto wie może sprzedawcy robią tak dla tych mniej kumatych. Normalnie jest tak , że malina czy inny komputerek to jedno a nakładka to drugie. Jest ich od wyboru do koloru. Najbardziej popularne jest instalowanie ich na malinę bo są sterowniki do tych nakładek. Na Asusa już nie zapniesz digi one. Listę masz poniżej.

Screenshot_20190316_121707_volumio.browser.Volumio.jpg

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, freju napisał:

Hmm no tak Altusy powiadasz ? nie było tematu ? możesz spać spokojnie i czuć się zarobiony:))

Nie są to 30 letnie konstrukcje z "grającą" płytą wiórową, z regenerowanymi/klejonymi membranami i świszczącym sypiącym piaskiem sopranem. Ale z drugiej strony grają trochę dźwiękiem estradowym, co mi b.pasuje. A że hegel to jakoś świetnie kontroluje to inna sprawa, z innymi wzmacniaczami, z raczej niskiej półki, bywało naprawdę różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarekP. napisał:

Trochę mezalians ale na miłość nie ma mocnych ? .

Zgadzam sie na milosc nie ma mocnych ☺

Wiem po sobie ...

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Może mu ktoś złożył i zainstalował system. Kto wie może sprzedawcy robią tak dla tych mniej kumatych. Normalnie jest tak , że malina czy inny komputerek to jedno a nakładka to drugie. Jest ich od wyboru do koloru. Najbardziej popularne jest instalowanie ich na malinę bo są sterowniki do tych nakładek. Na Asusa już nie zapniesz digi one. Listę masz poniżej.

Screenshot_20190316_121707_volumio.browser.Volumio.jpg

Nie mam powodow zeby ci nie wierzyc i moze byc tak ze obaj mamy racje.  Z ciekawosci w pn zadzwonie do sprzedawcow sprawdzic ten temat i dam znac zeby osoby czytajace tez mialy pelny obraz sytuacji bo wiele osob moze byc zrazone tym ze trzeba cos tam samemu dlubac.

Ja tak czy siak pojde w Sparkiego a pozniej moze sprawdze Microrendu tylko ta kwota ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul klacska napisał:

Wiesz w ogóle ,co to jest x86?

Paul zaczynam miec wrazenie ze pompujesz balon ktory zaraz peknie wiec prosze cie jestesmy dorosli i nie jest to potrzebne. Prosze cie zebys podal przyklad urzadzenia ktore bije Sparkiego to z checia je wypozycze i sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale co mam ci podać? Sprzętu x86 jest setki ,jak nie tysiące. To co sobie wybierzesz i jakiej konfiguracji użyjesz to już twoja sprawa i twojego portfela. Co do sparky,to nie mówiłem że coś go tam bije na głowę , tylko że go nie polecam. Po pierwsze soft od dwóch wersji stoi w miejscu ( nie wiadomo dlaczego). Po drugie, miałem dwa newsy , że ten ostatni soft powoduje nie oczekiwane zawieszanie się systemu. Nie mam powodu nie wierzyć kolegą, przeczytaj sobie cały wątek maliny w pcaudio ,to będziesz wszystko wiedział.

Ja jak pisałem,mam konfiguracje na x86, Asusie i malinie. W tej kolejności bym je siebie umiejscowił. Kombinacje mam takie:

Malina+ digione+ Hegel hd25 (coxial)

Asus+Oppo 205 (USB)

X86+ Hegel h190

X86+ Hegel HD 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dziwnie nerwowe nastawienie zapytasz czemu ?

Poniewaz, wracajac do poczatku naszej dyskusji zarzuciles mi ze Digione nie jest gotowcem owszem ale mozna kupic takze gotowca wiec dla mnie nie ma znaczenia czy ktos go w sklepie zlozyl czy nie, wazne ze ja otrzymuje produkt gotowy do uzycia.

Druga sprawa to opisalem ze ja ide dalej w usb a ty probujesz na sile udowodnic wszystkim ze sparky to lipa i na moje pytanie bo jestem po prostu ciekaw co proponujesz lepszego pytasz informatyka co to jest x86 

Dobrze ze chociaz podales przyklady na koncu swojego postu i powiem ci tak dziekuje bardzo ☺

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ależ proszę bardzo. Nie mówię, że sparky to lipa ale , że soft stanął w miejscu i że kilku kolegów miało problemy. Nie mam pojęcia co jest powodem tych problemów u nich. Może to zupełnie coś innego, ja też mam problem z jednym x86. Nie wiem,co jest walniete, płyta ,ram,procek ,dysk. System instaluję normalnie,po uruchomieniu wszystko mi się sypie. Po paru minutach mam totalną zwieche. Dodam jeszcze że po USB 3.0 mam trzaski a po 2.0 nie. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero je poskładałem do kupy. Wszystkie bebechy nowe także to jeszcze jest dalekie od ostatecznego  brzmienia, ale szczerze mówiąc spodziewałem się że będzie dużo gorzej ? Brzmią całkiem dobrze, nie jazgoczą, wokale nie świszczą, bas jest całkiem zwarty, brakuje jeszcze otwartości, ale czytałem że te kondy potrzebują bardzo dużo czasu żeby się sformatować , także jestem już spokojny bo to może już tylko iść w dobrą stronę... i nie mogę się na nie napatrzeć ? wizualnie to jest moje 10/10 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Trismus napisał:

Witam czy Hegel 200 warto , ma wejście na kino domowe co można z nim zrobić ( rozumiem że podłączenie TX 8270 nie da rady). Czy CXN cambridge po RCA XLR będzie fajnym transportem, 

. Pozdrawiam

Jak najbardziej warto. Świetny piec.

Z tego co pamiętam ma wejście "home theatre" przez RCA, także może być używany jako końcówka mocy do kina domowego. 

Piszą sporo dobrego o CXN więc czemu nie. Na pewno wygoda użytkowania duża...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.