Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak Hegel 200 do Hegel 160 i Hegel 100 NU( sprzedający opisuje jako z lepszych komponentów ściema czy prawda) pomieszczenie docelowe 38m2 muzyka głównie Spotify i z dysku. Czy lepiej brać analoga czystego bez DAC i innych cyfrowych udogodnień bo czystszy dźwięk. Dużo tych pytań i ostatnie ma ktoś z okolic Poznania sprzedać Hegla 200 lub w/ w . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, zoromoto napisał:

Jak najbardziej warto. Świetny piec.

Z tego co pamiętam ma wejście "home theatre" przez RCA, także może być używany jako końcówka mocy do kina domowego. 

Piszą sporo dobrego o CXN więc czemu nie. Na pewno wygoda użytkowania duża...

Nie tylko do kina domowego, możesz pobawić podłączając regulowanego daca, omijasz wtedy całą sekcję przedwzmacniacza w wzmacniaczu lub też możesz podłączyć przedwzmacniacz. Masz w domu hd25 i Oppo ,w wolnej chwili możesz się pobawić. 

4 godziny temu, freju napisał:

Ale chłodem zaleciało Norwesko heglowskim ?

W Sarspborgu na Borgenhaugen już od dawna jest wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Nie tylko do kina domowego, możesz pobawić podłączając regulowanego daca, omijasz wtedy całą sekcję przedwzmacniacza w wzmacniaczu lub też możesz podłączyć przedwzmacniacz. Masz w domu hd25 i Oppo ,w wolnej chwili możesz się pobawić. 

W Sarspborgu na Borgenhaugen już od dawna jest wiosna.

No raczej sekcji przedezmacniacza nie ominiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa konwersacja jest ?

Co prawda z tego wejścia po prawej nie korzystałem, ale chętnie się dowiem jak to działa w takim razie? 

"Jest dodatkowe wejście oznaczone „HT”, które pozwala zintegrować H200 z systemem kina domowego, w którym będzie pełnił rolę wzmacniacza mocy. " - HighFidelity.pl

W NAD C272 podłączyłem kiedyś cd bezpośrednio pod "variable in" bo było regulowane i bez problemu hulało  

tył mini.jpg

koncowka_mocy_2_x_150w_n_7234.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy ktoś z Was używa jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego podłączonego do hegla? Niestety ale ze względu na dzieci to, że ostatnio moge słuchać tylko wieczorami musze kupić słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy a nie mam pojęcia jak go połączyć z h300. Myślałem, że pod pre out ale to z kolei nic nie da bo głośniki i tak będą grały. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bronx99 napisał:

Panowie mam pytanie, czy ktoś z Was używa jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego podłączonego do hegla? Niestety ale ze względu na dzieci to, że ostatnio moge słuchać tylko wieczorami musze kupić słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy a nie mam pojęcia jak go połączyć z h300. Myślałem, że pod pre out ale to z kolei nic nie da bo głośniki i tak będą grały. Jakiś pomysł?

... a z czego będziesz grał (źródło)?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanie słuchanie na tą chwile z tych 2 źródeł. Gramofon zostanie na głośniki...to i tak lepsze niż nie słuchanie niczego ?

3 minuty temu, zoromoto napisał:

Czyli masz jeszcze RIAA po drodze?

 

W przedwzmacniaczu gramofonowym jeśli sie nie mylę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest trochę mycyja, żeby bez przepinania kabli się dało.

Ja przez chwilę miałem lampowy pre słuchawkowy, ale ostatecznie się poddałem, bo te kable mnie wkrewiały. Teraz słucham po BT aptx na Bowers&Wilkins P7 wireless, wygoda jednak wygrała...

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, zoromoto napisał:

No to ciekawa konwersacja jest ?

Co prawda z tego wejścia po prawej nie korzystałem, ale chętnie się dowiem jak to działa w takim razie? 

"Jest dodatkowe wejście oznaczone „HT”, które pozwala zintegrować H200 z systemem kina domowego, w którym będzie pełnił rolę wzmacniacza mocy. " - HighFidelity.pl

W NAD C272 podłączyłem kiedyś cd bezpośrednio pod "variable in" bo było regulowane i bez problemu hulało  

tył mini.jpg

koncowka_mocy_2_x_150w_n_7234.jpg

Bo dużo ludzi nie ma pojęcia na ile więcej sposobów można to wykorzystać. Powiem więcej, jeszcze więcej niewie ,że są przedwzmacniacze które też mają  HT,baypass czy jak tam je zwał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, paul klacska napisał:

Bo dużo ludzi nie ma pojęcia na ile więcej sposobów można to wykorzystać. Powiem więcej, jeszcze więcej niewie ,że są przedwzmacniacze które też mają  HT,baypass czy jak tam je zwał.  

Nie ma co generalizować, myślę że techmiczny audiofil wie czemu służy ByPass, czy Pre out/in.

Nie każda też konstrukcja wzmacniacza posiada powyższe wej/wyj.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie byłbym taki pewny co do tych audiofili. Oni słuchają kabli , bezpieczników itp. Funkcje które mają we wzmacniaczach ich nie interesują. 

Znajdź mi dla przykładu jakiś temat na forum , gdzie ktoś sprawdzał wzmacniacz pod tym właśnie kątem. Czyli jak gra jako końcówka mocy, uważam ,że to  dość ważna informacja ale na próżno jej szukać na forum. O kablach itp jest dziesiątki wątków a na temat pracy wzmacniacza jako końcówka mocy nic. Może zamiast kupować kable ,warto kupić pre jeśli już ktoś posiada taki wzmacniacz. 

Ja osobiście widziałem jeden wpis nie z opisem ale z chęcią spróbowania jak gra końcówka Yamahy as2100.  

Ja sprawdzałem u siebie w każdym wzmacniaczu  jak to gra. Efekt taki , że gram na systemie dzielonym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul klacska napisał:

Nie byłbym taki pewny co do tych audiofili. Oni słuchają kabli , bezpieczników itp. Funkcje które mają we wzmacniaczach ich nie interesują. 

Znajdź mi dla przykładu jakiś temat na forum , gdzie ktoś sprawdzał wzmacniacz pod tym właśnie kątem. Czyli jak gra jako końcówka mocy, uważam ,że to  dość ważna informacja ale na próżno jej szukać na forum. O kablach itp jest dziesiątki wątków a na temat pracy wzmacniacza jako końcówka mocy nic. Może zamiast kupować kable ,warto kupić pre jeśli już ktoś posiada taki wzmacniacz. 

Ja osobiście widziałem jeden wpis nie z opisem ale z chęcią spróbowania jak gra końcówka Yamahy as2100.  

Ja sprawdzałem u siebie w każdym wzmacniaczu  jak to gra. Efekt taki , że gram na systemie dzielonym. Pozdrawiam

Tu sie mylisz, bo w klubie Atolla dość czesto temat był podejmowany, zawsze też zwracałem na to uwagę, że taki IN100, IN200, czy nawet IN 300 grają lepiej jako końcówki niż w roli integry.

Wystarczy dobrze poszukać, nie generalizować. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bronx99 napisał:

Chyba jednak zostanie słuchanie na tą chwile z tych 2 źródeł. Gramofon zostanie na głośniki...to i tak lepsze niż nie słuchanie niczego ?

W przedwzmacniaczu gramofonowym jeśli sie nie mylę... 

Hmm po dluzszym zastanowieniu, to chyba H160 wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom , bo ma wyjscie sluchawkowe ?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zoromoto napisał:

Hmm po dluzszym zastanowieniu, to chyba H160 wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom , bo ma wyjscie sluchawkowe ?

Ja akurat chciałem iść w górę na H30 a nie w dół ? Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie...Mytek Digital Brooklyn DAC+ Black...ale wtedy DAC Hegla i Pre gramofonowe poszło by na sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bronx99 napisał:

Ja akurat chciałem iść w górę na H30 a nie w dół ? Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie...Mytek Digital Brooklyn DAC+ Black...ale wtedy DAC Hegla i Pre gramofonowe poszło by na sprzedaż...

O i to jest swietny plan! ? Ten dac ma szanse dobrze sie zgrac z H300. Tez sie na niego czaje...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.