Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Stachu19 napisał:

Aha, rozummiem. Czyli wzmak musi być włączony , bo źródła podłączasz do jego daca, a masz ich za dużo, by korzystać tylko z HD20, tak? 

Wybór słuchawek doskonale rozumiem, bo sam byłem parę lat temu w podobnej sytuacji. Szedłem po jakieś zamknięte, a wyszedłem z DT880. ?Mega wygodne słuchawki i mam nadal. Teraz mam jeszcze zamknięte beyery T70, ale to ostry zawodnik i nie do końca uniwersalny. U mnie pracują również ze wzmacniaczem Beyerdynamica A20. 

To nie chodzi o to, że mam dużo źródeł - po prostu dźwięk puszczony w pętli DAC-Loop jest jak dla mnie lepszy (gładszy, pełniejszy). W HD20 tak naprawdę mam cyfrowym coax puszczone na wejście 1 sygnał i tyle - reszta wejść jest wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest lepiej niż samodzielny dac w H300 i lepiej niż samodzielnie HD20. Ciekawe, jakie jest wytłumaczenie tego zjawiska.

Swoją drogą, czy ktoś wie, czy w dacach Hegla sekcje wyjściowe xlr i rca są jakoś rozdzielane i podłączenie obydwu w tym samym czasie nie jest na dłuższą metę niezdrowe dla sprzętu. Wpływu na dźwięk nie zaobserwowałem, ale właściwie to też za bardzo nie testowałem.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stachu19 napisał:

Czyli jest lepiej niż samodzielny dac w H300 i lepiej niż samodzielnie HD20. Ciekawe, jakie jest wytłumaczenie tego zjawiska.

Lepiej. DAC w H300 robi za reclocker (niby zmniejsza przez to jitter). Ogólnie jak porównywałem dźwięk w "pętli" i bez niej to tak jak pisałem, w pętli jest bardziej gładko, pełniej - ale to oczywiście moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek. Chciałbym się zapisać w klubie jako szczęśliwy posiadacz Hegla H100. Obecnie szukam dla niego odtwarzacza CD. Jest tego tak dużo, że chciałbym z góry wyeliminować pewne modele. Aczkolwiek mam pytanie do posiadaczy lub byłych posiadaczy. Mianowicie - jak wbudowany DAC ma się do np. HD10, HD11, HD12 ? Warto się nimi interesować, tj. odsłuchiwać z jakimś źródłem? Czy może brzmienie jest porównywalne i nie warte dokupowania zewnętrznego DAC-a? DAC wbudowany jest nazywany przez autora tego modelu jako karta dźwiękowa, więc nie spodziewałbym się cudów, ale jestem ciekaw opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sir.jax napisał:

Nijak.

Było już o tym pisane w tym wątku.

Przepraszam, ale tu jest ponad 350 stron. Nie chciałbym czytać wszystkiego. Jeśli znasz stronę, to po prostu podaj mi jej numer. Oszczędzisz mi czasu, a sobie komentarzy, które nic nie wnoszą. Z góry dziękuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrzKra napisał:

Przepraszam, ale tu jest ponad 350 stron. Nie chciałbym czytać wszystkiego. Jeśli znasz stronę, to po prostu podaj mi jej numer. Oszczędzisz mi czasu, a sobie komentarzy, które nic nie wnoszą. Z góry dziękuję ?

To jest kilka, może kilkanaście stron wstecz,

Wysil się trochę....

Poza tym niejednokrotnie sprawdzałem z moim HD12 i zawsze, ale to zawsze wychodziło mi, że lepiej brzmi z zewnętrznego daka. Ostatnio jakiś czas temu sprawdzane z H190.

Wbudowane daki we wzmacniacze traktowałbym jako miły dodatek podobnie jak dziurka do słuchawek, fajnie że jest, ale...

Zawsze lepiej zabrzmi z urządzenia dedykowanego z własnym zasilaniem, lepszą implementacją kości etc.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki i wzmacniacz dotarły, podłączone. Moge teraz słuchać wieczorami (myślałem, że będzie głośniej te półotwarte słychac na zewnątrz na szczęście jest inaczej). Ogólnie słucha się wygodnie nie cisną i nie są specjalnie ciężkie. Co do jakości dźwięku...to brakuje temu tandemowi w stosunku do kolumn (a napewno jest inaczej - inna prezentacja, przestrzeń "słuchawkowa", mniejsze dociążenie dźwięku itd.) ale za te pieniądze to więcej niż dobrze.

Co do samego podłączenia to nie można całkowicie wyciszyć wzmacniacza gdyż wtedy odcina źródła wiec jest głośność ustawiona na wartości "1"

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Pytanie dotyczy odtwarzacza CDP2A. Rozglądam się za tym modelem do mojego H100. Co prawda będzie to zakup w ciemno, ale trudno. Nie ma możliwości odsłuchu. Gdy oglądam ogłoszenia na polskich portalach, z tyłu na tabliczce numer seryjny zaczyna się od C2A i taki model jest wpisywany w ogłoszeniu. Na zdjęciach w sieci oraz testach czasopism, zaczyna się na CDP2A. Taki też tylko widnieje na stronie Hegla. Jak mam to rozszyfrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzKra napisał:

Panowie i Panie. Pytanie dotyczy odtwarzacza CDP2A. Rozglądam się za tym modelem do mojego H100. Co prawda będzie to zakup w ciemno, ale trudno. Nie ma możliwości odsłuchu. Gdy oglądam ogłoszenia na polskich portalach, z tyłu na tabliczce numer seryjny zaczyna się od C2A i taki model jest wpisywany w ogłoszeniu. Na zdjęciach w sieci oraz testach czasopism, zaczyna się na CDP2A. Taki też tylko widnieje na stronie Hegla. Jak mam to rozszyfrować?

Możliwe, że to 1 wersja jest (ma wtedy takie ostre krawędzie tych przycisków okrągłych) i w przypadku czarnej wersji są one srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj przysłuchuje się H200, który w końcu do mnie dotarł :). Nie myślałem, że spodoba mi się środkiem grający wzmacniacz a jednak. Szeroko pojętą średnica jest bez dwóch zdań bardziej mięsista od tej w H80. Brzmieniowo to całkiem inne granie. Jeszcze nie mam zdania, które bardziej mi odpowiada.

Pytanie mam przy okazji do Was czy jest jakiś myk aby defoultowo włącz się w ustawieniu wejścia na HT ? Druga sprawa to XLR czy ma sens spięcie daca( dac,a mam zbalansowango) po tym wejściu. W H80 też miałem, wiem ale nawet nie próbowałem bo on nie był zbalansowany.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PolTor napisał:

Od wczoraj przysłuchuje się H200, który w końcu do mnie dotarł :). Nie myślałem, że spodoba mi się środkiem grający wzmacniacz a jednak. Szeroko pojętą średnica jest bez dwóch zdań bardziej mięsista od tej w H80. Brzmieniowo to całkiem inne granie. Jeszcze nie mam zdania, które bardziej mi odpowiada.

Pytanie mam przy okazji do Was czy jest jakiś myk aby defoultowo włącz się w ustawieniu wejścia na HT ? Druga sprawa to XLR czy ma sens spięcie daca( dac,a mam zbalansowango) po tym wejściu. W H80 też miałem, wiem ale nawet nie próbowałem bo on nie był zbalansowany.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jak masz żródło z regulacją volume koniecznie podepnij pod wejście HT u mnie w h200 jest spora różnica 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolTor napisał:

Że przedwzmacniacz słaby H200...?
Widziałem w środku, że opampy można zmienić. Obecnie są jakieś Analog Device na podstawkach.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Przedwzmacniacz ma tendencję do przygaszania góry pasma podłącz sprawdź sam oceń  ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz ma tendencję do przygaszania góry pasma podłącz sprawdź sam oceń 
Mam podłączony amplituner i w H200 w roli końcówki na fronty działa poprawnie. Muszę zwrócić uwagę i w takim razie pomyślę również o podmianie tych opamow na jakieś jaśniejsze. Daca mam bez sterowania głośnością, jest tylko zbalansowany.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością da radę,  ja do niedawna HD12 używałem jako pre do końcówki i było bardziej niż dobrze ?

Ostatnio w top hi-fi chłopacy słuchali HD30 w roli pro nie pamiętam z jakim wzmakiem i było pysznie. ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Z pewnością da radę,  ja do niedawna HD12 używałem jako ode do końcówki. 

Ostatnio w top hi-fi chłopcy słuchali HD30 w roli pro nie pamiętam z jakim wzmakiem i było pysznie. ?

Miałem HD12 ale nie używałem jako PRE niestety. Dzięki za informację. Można by było kupić jakąś końcówkę do tego zacnego DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chcheckitout napisał:

Miałem HD12 ale nie używałem jako PRE niestety. Dzięki za informację. Można by było kupić jakąś końcówkę do tego zacnego DAC

Albo pominąć sekcje pre w inetgrze, ja kilka wzmacniaczy tak sprawdzalem z HD12 i zawsze było to lepsze granie, a wzmaki z przedziału od 7-12 tys 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sir.jax napisał:

Albo pominąć sekcje pre w inetgrze, ja kilka wzmacniaczy tak sprawdzalem z HD12 i zawsze było to lepsze granie, a wzmaki z przedziału od 7-12 tys 

HD30 bym kupił już jako takie all in one. PRE + DAC + Roon End Point np z maliną. Zobaczymy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Albo pominąć sekcje pre w inetgrze, ja kilka wzmacniaczy tak sprawdzalem z HD12 i zawsze było to lepsze granie, a wzmaki z przedziału od 7-12 tys 

Też mogą to potwierdzić, grałem na HD 12 i hd25 z końcówką Primare A 34.2 i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z kolegów orientuje się czemu w h200 są montowane różne komponenty? Przeglądając ogłoszenia zauważyłem że w jednym h200 z polskiej dystrybucji zakupionego w 2012 są inne wimy i główne kondy zasilające oto przykład Screenshot_20190413-115219_Messenger.thumb.jpg.5156d29506db4a8f45bcb4a81c3e87ed.jpg

A tutaj zdjęcia wnętrza mojego h200 photostudio_1551617120694.thumb.jpg.e83d78dd21d98581d4f3dec71c3b7712.jpg

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chcheckitout napisał:

Używał ktoś HD30 jako PRE ? Daje radę ?  Czy skoki są siedmiomilowe ? 

HD30 jako pre jak najbardziej daje rade. Z regulacją głośności w tym przedziale cenowym dla tego DACa trudno o konkurencje.   Kompletnie nie ma sensu kupowania dodatkowego pre chyba że w grę wchodzi gramofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z kolegów orientuje się czemu w h200 są montowane różne komponenty? Przeglądając ogłoszenia zauważyłem że w jednym h200 z polskiej dystrybucji zakupionego w 2012 są inne wimy i główne kondy zasilające oto przykład Screenshot_20190413-115219_Messenger.thumb.jpg.5156d29506db4a8f45bcb4a81c3e87ed.jpg A tutaj zdjęcia wnętrza mojego h200 photostudio_1551617120694.thumb.jpg.e83d78dd21d98581d4f3dec71c3b7712.jpg

 

Takiego fabryczne poprawki jak w moim też nie masz :). Zobacz na kondka dolutowangeo do nóżek układu sterowania głośnością - płytka przy XLR ach81a6487d68bd92f87d12791f707b0b6b.jpg 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

ab761348ba7f22a8896555cb6426008b.jpg

Dystrybucja norweska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PolTor napisał:

Takiego fabryczne poprawki jak w moim też nie masz :). Zobacz na kondka dolutowangeo do nóżek układu sterowania głośnością - płytka przy XLR ach81a6487d68bd92f87d12791f707b0b6b.jpg 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

ab761348ba7f22a8896555cb6426008b.jpg

Dystrybucja norweska.

 

20190413_154156.thumb.jpg.6685c2c3a361fb8f6c3e3a9fe2d4b862.jpg

Tego też  u mnie nie ma 

Ale to raczej to nie jest fabryka ab761348ba7f22a8896555cb6426008b.thumb.jpg.a3dd41c252135b971c38a379487c1d87.jpg

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój H200 też jest cały ciepły nawet przy niskim poziomie głośności ? H80 przy nim to lodówka :). Nie wspominając już o poborze prądu przy starcie. Zapomniałem go wyłączyć z przycisku i przy uruchamianiu listwy zasilającej wyrzuciło mi S'a w tablicy rozdzielczej :o) i oczywiście zgodnie z instrukcją spaliło bezpiecznik przy wtyku zasilania. To jest spawarka.:)

Ktoś kiedyś pisał, że są różnie grające H200...może coś w tym jest potrząc na różnice w komponentach.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.