Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma różnicy czy leci głośno czy cicho cały czas jak  osiągnie swoją temperature jest cały delikatnie ciepły;-) 
A wracając do różnic w komponentach ciekawe z czego wynikają? 
 
Księgowy ?
Dokładnie, też tak pomyślałem. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest jakiś złoty środek między graniem H80 a H200. Mam obydwa obecnie i tak, w H200 podoba mi się mięsista średnica i kontrola basu, nie sypie tak jak H80 bez opamiętania, ale jest jakby wykastrowany z muzykalności. H80 jest bardziej ocieplony i ma więcej do powiedzenia na górze pasma,choć czasem uszy zaklują. Jak przy nich wypadają. H100, H160 ? Czy tylko zostaje mi H300 :)

Już myślałem, że koniec na trochę gonienia króliczka ...;/

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, PolTor napisał:

Panowie, czy jest jakiś złoty środek między graniem H80 a H200. Mam obydwa obecnie i tak, w H200 podoba mi się mięsista średnica i kontrola basu, nie sypie tak jak H80 bez opamiętania, ale jest jakby wykastrowany z muzykalności. H80 jest bardziej ocieplony i ma więcej do powiedzenia na górze pasma,choć czasem uszy zaklują. Jak przy nich wypadają. H100, H160 ? Czy tylko zostaje mi H300 ?

Już myślałem, że koniec na trochę gonienia króliczka ...;/

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jak masz dwa,to spróbuj je połączyć. Użyj h200 w trybie końcówki mocy lub odwrotnie. W drugim przypadku będziesz musiał rozkręcić wzmacniacz i przełożyć zworkę w środku.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak masz dwa,to spróbuj je połączyć. Użyj h200 w trybie końcówki mocy lub odwrotnie. W drugim przypadku będziesz musiał rozkręcić wzmacniacz i przełożyć zworkę w środku.

Połączyłem H80 w roli pre i średnica mocno zbladła w porównaniu do samegoH200 ( magia zniknęła :/) a przybyło syczących wysokich. Bas zdecydowanie lepiej kontrolowany niż z samego H80.  

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Klecha86 pisał do mnie , dziękuję. Padła propozycja podłączenia dac,a z regulacją vol na HT.
Muszę pożyczyć od znajomego MF click i tak zrobić. Puki co wróciłem do h80 solo ... :) i gnębienie jeden utworów w kółko aby się osłuchać i zapamiętać i później przesiadka na H200.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój werdyky, H200 genialna końcówka i nie dorównujący jej do pięt wbudowany pre. Spróbuję przeanalizować tor pre w H200, możemy można coś poprawić. Na razie po założeniu amanero do mojego dac'a mogę regulować głośnością ale to jest na pograniczu działań saperskich. Regulacja odbywa się poprzez apk, przypadkowe przesunięcie paska do końca może skończyć się wysadzeniem głośników :) H200 działa u mnie również jako końcówka kina więc muszę pomyśleć ewentualnie może o jakim zewnętrznym pre bo potrzebuje przełączania wejść.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2019 o 13:45, PolTor napisał:

 Mam obydwa obecnie i tak, w H200 podoba mi się mięsista średnica i kontrola basu, nie sypie tak jak H80 bez opamiętania, ale jest jakby wykastrowany z muzykalności.

Średnica plus dobry timing to klucz do muzykalności. Piszesz, że średnica mięsista, ale wzmak niemuzykalny. Czy możesz jakoś głębiej opisać swoje wrażenia?

Piszę poniekąd jako właściciel H200, który nie zauważa u siebie braku muzykalności. Powiedziałbym - klucz tkwi w muzyce. Muza Buddy'ego Guya na H200 wciąga jak diabli.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od dzisiaj trochę zapewne nietypowe wykorzystanie hegla h80 wraz z altusami300 (nowe ale poprzerabiałem trochę, powyciszałem, poskracałem, deczko przerobiona zwrotnica, no może to kiedyś opiszę) u mnie na chacie. Na zdjęciu jest tylko jeden odbiornik, ale docelowo mają być dwa i będzie stereo, wszystko poprzez XLR. Nadajnik pracuje coś na 600Mhz. Sąsiad/muzyk wraz z ekipą (4 osoby) 100 metrów dalej robią próby, nadajnik wpięty do miksera i.... mam koncert na żywo w domu. :) Ale to nie koniec. Dodatkowo przetestowaliśmy elektroniczną perkusję kat kt3. No tu powiem altusy miały co robić, skrócony do 9cm bass reflexy (a nie 20 fabrycznie) dały świetny impuls (a nie jakieś absurdalne zejście), oranżada z komunii się odbija, czuć pieknie to na całym ciele. Hegel niepozorny ale daje radę znakomicie.

20190416_100944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Średnica plus dobry timing to klucz do muzykalności. Piszesz, że średnica mięsista, ale wzmak niemuzykalny. Czy możesz jakoś głębiej opisać swoje wrażenia? Piszę poniekąd jako właściciel H200, który nie zauważa u siebie braku muzykalności. Powiedziałbym - klucz tkwi w muzyce. Muza Buddy'ego Guya na H200 wciąga jak diabli.

 

Poza Buddy'ym i Kermit'em Ruffis jest jeszcze kilku artystów, których płyty wgniatają w fotel na H200 :). Jednak wspomniana 200 na swoim pre jest zdecydowanie mniej uniwersalna. H80 jest dla mnie cieplejszy w odbiorze. Dźwięki są bardziej pozaokraglane to fakt, bas jest porozlewany to też fakt ale cieplejszy, wysokie może i zasyczą ale i rozświetlą przekaz. H200 za ta to magiczna średnica, nasycona i przestrzenna to trzeba oddać, na próżno szukać w H80... H200 +H80 to by mogło być to. :). Podłączałem h80 jako pre a H200 końcówka i powiem, że w takiej konfiguracji uzyskuje tylko mniejszy bas ale bardziej kontrolowany ( nie porozlewany), średnicy o której pisałem wcześniej nie wydobywamy. :/Nie myślałem , że aż tak bardzo będą różniły się brzmienia te wzmacniacze. Na obecną chwilę jak miałbym zostawić to chyba H80 do czasu jak nie kupię H300 :). H200 podłączałem jako HT do daca i tu jest najlepsze co można otrzymać od tej końcówki. Wypełnienie w każdym zakresie.Nistety w związku z problemem ze sterowaniem głośnością i potrzebą dodatkowych wejść muszę mieć interge.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A może najwyższy czas pomyśleć o przedwzmacniaczu? Nawet taki P2 i h200 jako końcówka sprawi , że będzie bardzo przyjemnie. Pozdrawiam
Przez myśl mi też to przeleciało. Ale P2 +H200 to można kupić H300 :), chyba, że zagra ten zestaw lepiej ...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, PolTor napisał:

Przez myśl mi też to przeleciało. Ale P2 +H200 to można kupić H300 :), chyba, że zagra ten zestaw lepiej ...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Wydaje mi się że H300 ma wszystko czego potrzebujesz. Miałem H80 i H300 w tym samym czasie, robiłem testy 1:1 i musze powiedzieć że to ta sama sygnatura dźwięku ale moc 300 daje lepszą kontrolę, rozdzielczość, nie tracąc przy tym muzykalności i wyważenia. Po prostu siedzisz i słuchasz, a nie rozkminiasz czy może być lepiej. H360 którego mam obecnie na stanie to znowu mam wrażenie ukłon w stronę H200, ale na sterydach ? H300 to Bentley, H360 to Corvette. Z tego co wyczytałem H590 to Maybach musi być ?Takie mam subiektywne odczucia...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Jak slucham H300 to sie zastanawiam.....ale nie nad tym jak gra tylko nad tym jaki to trzeba miec leb zeby zrobic taki klocek ?

Haha, tak podejrzewałem, że skoro nie płaczesz po 200ce to 300ka daje radę ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że H300 ma wszystko czego potrzebujesz. Miałem H80 i H300 w tym samym czasie, robiłem testy 1:1 i musze powiedzieć że to ta sama sygnatura dźwięku ale moc 300 daje lepszą kontrolę, rozdzielczość, nie tracąc przy tym muzykalności i wyważenia. Po prostu siedzisz i słuchasz, a nie rozkminiasz czy może być lepiej. H360 którego mam obecnie na stanie to znowu mam wrażenie ukłon w stronę H200, ale na sterydach  H300 to Bentley, H360 to Corvette. Z tego co wyczytałem H590 to Maybach musi być Takie mam subiektywne odczucia...
Jest plan w takim razie.
Kierunek H300. Jak już pisałem wcześniej potrzebuje raczej zintegrowany kolcek ponieważ oprócz mnie również zdarza się coraz częściej, że pozostali członkowie rodziny chętnie włączają sprzęt. "Kto z kim przystaje..." jak widać się sprawdza. :).

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2019 o 15:23, PolTor napisał:

Poza Buddy'ym i Kermit'em Ruffis jest jeszcze kilku artystów, których płyty wgniatają w fotel na H200 :). Jednak wspomniana 200 na swoim pre jest zdecydowanie mniej uniwersalna. H80 jest dla mnie cieplejszy w odbiorze. Dźwięki są bardziej pozaokraglane to fakt, bas jest porozlewany to też fakt ale cieplejszy, wysokie może i zasyczą ale i rozświetlą przekaz. H200 za ta to magiczna średnica, nasycona i przestrzenna to trzeba oddać, na próżno szukać w H80... H200 +H80 to by mogło być to. :). Podłączałem h80 jako pre a H200 końcówka i powiem, że w takiej konfiguracji uzyskuje tylko mniejszy bas ale bardziej kontrolowany ( nie porozlewany), średnicy o której pisałem wcześniej nie wydobywamy. :/Nie myślałem , że aż tak bardzo będą różniły się brzmienia te wzmacniacze. Na obecną chwilę jak miałbym zostawić to chyba H80 do czasu jak nie kupię H300 :). H200 podłączałem jako HT do daca i tu jest najlepsze co można otrzymać od tej końcówki. Wypełnienie w każdym zakresie.Nistety w związku z problemem ze sterowaniem głośnością i potrzebą dodatkowych wejść muszę mieć interge.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

A może to jest dla ciebie alternatywa ponoć taki  mix h200 z h300 ? zaznaczam nie mój :)) moja h200A bezwzględnie  zostaje ,,:)

https://allegro.pl/oferta/hegel-h200a-8001003189?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries_test&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries_test&utm_content=item_img

W dniu 16.04.2019 o 11:56, CEzAR21 napisał:

Pamiętam jak słuchałem HD25 przez wejście HT w H200 i to było gorsze granie pod wieloma względami.

Po przesłuchaniu kilku kawałków różnych gatunków szybko powróciłem do standardu.

Też tak miałem kiedyś ale może wtedy miałem jeszcze nie dopracowany system inny w sensie ,ale wczoraj sobie zapiąłem hd25 do wejścia ht w h200A i powiem wam ciężko wychwycić różnicę podobny poziom , tak trochę na siłę bym się skłaniał w kierunku pre w hd25 ,  jak by czyściej jest gładko na razie sobie tak zostawię  zobacze co życie pokaże , ale kurna kiedyś to było oczywiste że na h200A było lepiej nie wiem czasami  ciężko to zrozumieć do końca:)

Cezary a przypomnisz sobie co ci konkretnie nie pasowało w takim ustawieniu ? bo ja juz nie pamiętam co mi wtedy nie pasowało ,ale tak jak ty szybko wróciłem do standardu .

Edytowane przez freju
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka  wczoraj kupiłem na giełdzie paczki stare vintage grundig box 3000 na głośnikach peerlees za dosłownie dobrą dużą whysky ?  zapiąłem oczywiście je pod h200A bo zawsze chciałem sprawdzić wydajność tego pieca bo to duże paczki są jak dla mnie i mojego pomieszczenia , ale oczy zrobiłem jak juz je rozgrzałem i tak pocisnąłem mocno na nich hee , h200A to pit bul jeb..ny ? robi z nimi co chce ale z taką kulturą że aż miło wgniot na klacie  przy stopie basowej ale zero przesteru drive niesamowity , po za tym to fajne paczki są bo tutaj nie ma tzw taniej bajery tzn wszystkie pasma grają bardzo równo czysto muzykalnie ,no mam taką zabawe fajną z nimi  ? i co ważne w końcu wiem że ten piec nie ma papierowych danych tu jest nie tylko power ale też ten czar dziwna magia w dzwięku i naprawdę można go rozkręcić  prawie do końca i to nie sprawia mu żadnego bulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

A może to jest dla ciebie alternatywa ponoć taki  mix h200 z h300 ? zaznaczam nie mój :)) moja h200A bezwzględnie  zostaje ,,:)

https://allegro.pl/oferta/hegel-h200a-8001003189?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries_test&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries_test&utm_content=item_img

Też tak miałem kiedyś ale może wtedy miałem jeszcze nie dopracowany system inny w sensie ,ale wczoraj sobie zapiąłem hd25 do wejścia ht w h200A i powiem wam ciężko wychwycić różnicę podobny poziom , tak trochę na siłę bym się skłaniał w kierunku pre w hd25 ,  jak by czyściej jest gładko na razie sobie tak zostawię  zobacze co życie pokaże , ale kurna kiedyś to było oczywiste że na h200A było lepiej nie wiem czasami  ciężko to zrozumieć do końca:)

Cezary a przypomnisz sobie co ci konkretnie nie pasowało w takim ustawieniu ? bo ja juz nie pamiętam co mi wtedy nie pasowało ,ale tak jak ty szybko wróciłem do standardu .

Różnica nie była duża, ale wyraźna a degradacja wystąpiła w zróżnicowaniu i dynamice. Dźwięk był prostszy, bardziej cyfrowy i do tego stracił swój puls, nie całkowicie oczywiście. LS50 w transparentnym torze to lustro powiększające, jak spojrzysz to czasem aż głupio opowiedzieć komuś o tym co widziałeś ?

Zależności nieskończona ilość, także słuchać i wyciągać wnioski i zostawać przy lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Czułem, że innej drogi nie ma ?

Z Amphionami w moich warunkach h300 wstarczy, jak dla mnie jest dobra  rownowaga ? 360 to progres, nieco inny charakter i strojenie systemu od nowa, adaptacja akustyczna juz nie wybacza... a tak naprawde kasa na gwalt potrzebna ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zoromoto napisał:

Z Amphionami w moich warunkach h300 wstarczy, jak dla mnie jest dobra  rownowaga ? 360 to progres, nieco inny charakter i strojenie systemu od nowa, adaptacja akustyczna juz nie wybacza... a tak naprawde kasa na gwalt potrzebna ?

H300 to wzmak ktory nie jednego uleczy. Mi dal spokoj i w obecnym pomieszczeniu temat wzmaka jest zamkniety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.