Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, paul klacska napisał:

Ok. Kupię sobie Tonsile i kable za 50 tys ,będę miał super hi-end. A może lepiej odwrotnie?

Może masz takie preferencje że dźwięk i sprzęt  który nam odpowiada jest zgoła odmienny.

Mam brata ciotecznego który ma ubytki słuchu na wysokich tonach i niskich i on faktycznie nie słyszy kabli a nawet nie za bardzo roznic wzmacniaczy i faktycznie kolumny klujace Góra i walce dołem z wycofana średnica  trochę wyrowuja mu niedostatek fizjologiczny i ten dźwięk mu odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paul klacska napisał:

Tak, niech sobie kupi kabelek w cenie połowy wzmacniacza. Ludzie,co się z wami dzieje.

Ale ten Qed. To za nową parę to 500 zł a uzywka to za 250 zł. 

 

 

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Dobra, wszyscy ci co nie słyszą kabli są głusi. 

Czy ty wiesz co piszesz?

Wymienilosny tylko kilka możliwych powodów, ten jest tylko jednym z kilku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zrobiłem tak, przesłuchałem bardzo dużo zestawów opartych na scan spekach. 

Jedne paczki nawet mam w drugim mieszkaniu, nie ważne jakie to były przetworniki scana wszystkie mi się podobały.

Największe wrażenie zrobiły na mnie kolumny S16HZ Credo d400, byłem u kolegi pod Rzeszowem by ich posłuchać.

Kolumienki super aczkolwiek według mnie za drogie względem użytych przetworników. Dlatego zamiast wydać 40 tys na Credo zdecydowałem z kolegą @Zibi by wydać tą kasę na nowy projekt na Ellipticorach. Zobaczymy co z tego będzie, planowany odbiór jest na lipiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, dołaczyłem do klubu Hegla skromną integrą H70, czy ktoś mi podpowie, jakim interconectem połaczyć wzmaka z cd? Mam XlO pro, ale dźwiek jest nieco za sterylny, pozbawiony emocji.
Hej

Jak możliwości i chęć to mogę podesłać Tobie kabel filotex posrebrzany za koszt przesyłki :) (najlepiej przysłałasz kopertę zawrotną) np. 2x1m.
Chciałbym aby inni podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Ja wykonałem takie interkonekty i z całym moim sceptycyzmem do tego tematu otrzymałem większą rozdzielczość w przekazie Przewód to 2x0.5mm drut + gęsty oplot z wyprowadzonym groundingiem. Porównywałem z jakimś kablem monstercabel gdzie dzwięk był jakby zduszony. .
Jakby co pisz na priv.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, paul klacska napisał:

Zrobiłem tak, przesłuchałem bardzo dużo zestawów opartych na scan spekach. 

Jedne paczki nawet mam w drugim mieszkaniu, nie ważne jakie to były przetworniki scana wszystkie mi się podobały.

Największe wrażenie zrobiły na mnie kolumny S16HZ Credo d400, byłem u kolegi pod Rzeszowem by ich posłuchać.

Kolumienki super aczkolwiek według mnie za drogie względem użytych przetworników. Dlatego zamiast wydać 40 tys na Credo zdecydowałem z kolegą @Zibi by wydać tą kasę na nowy projekt na Ellipticorach. Zobaczymy co z tego będzie, planowany odbiór jest na lipiec. 

Kto robi kolumny? Yb Audio? 

 

Już doczytałem na stronie poprzedniej ?

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paul klacska napisał:

Wróciłeś do tego co było,w pokoju audio S16hz i lampa a super kolumny z super zwrotnicą w jadalni.

Mówiłem że miałeś ok ,to zachciało się kombinacji. Od sprzedaży CG się zaczęło, sam przyznałeś ,że to był błąd.

Co do mojego brzmienia ,to dobrze wiesz że wiem czego chcę i dobrze wiesz co jest aktualnie w budowie.

No tak to już jest w tym "fachu" Pięć kroków do przodu, dwa do tyłu, ale zawsze do przodu ? 

Bez spiny Paul. Buduj swoje paczki pod własne preferencje bo o to chodzi, żeby Tobie to grało. Trzymam kciuki ? a, z kablami, no cóż... sam do tego dojdziesz ?

Mam tylko takie pytanie techniczne, bo ciekawość zżera: jakie okablowanie, komponenty zwrotnicy i terminale będą w Twoich paczkach??? 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Coś tam będzie ,WBT i Jenzen. Bez szaleństw bo to nie ma najmniejszego sensu. 

No wiesz. Jak ktos wklada WBT i pewnie od czerwonego Jantzena w gore, to raczej wie co robi i dla czego ? Kable tez pewnie przynajmniej Jantzen 6N, a nie pseudo ofc z marketu budowlanego ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, paul klacska napisał:

Zrobiłem tak, przesłuchałem bardzo dużo zestawów opartych na scan spekach. 

Jedne paczki nawet mam w drugim mieszkaniu, nie ważne jakie to były przetworniki scana wszystkie mi się podobały.

Największe wrażenie zrobiły na mnie kolumny S16HZ Credo d400, byłem u kolegi pod Rzeszowem by ich posłuchać.

Kolumienki super aczkolwiek według mnie za drogie względem użytych przetworników. Dlatego zamiast wydać 40 tys na Credo zdecydowałem z kolegą @Zibi by wydać tą kasę na nowy projekt na Ellipticorach. Zobaczymy co z tego będzie, planowany odbiór jest na lipiec. 

Ok rozumiem. Też kiedyś przeszła mi myśl o zleceniu kolumn "pod projekt" jednak się z tego wycofałem. Dla mnie bez odsłuchu to za duże ryzyko. Potem się już roztaje z takimi kolumnami i muszą się podobać. Użyte dobre przetworniki to tylko (lub aż) 50% sukcesu. Miałem okazję posłuchać kolumn zbudowanych na takich samych przetwornikach lub zbliżonych jednak finalnie inaczej brzmiących mimo też części wspólnej. Plusem takiego projektu jak Ty robisz jest to, że pewnie będziesz miał możliwość jakiś korekt dopasowania pod swój gust. Daj znać jak już kolumna będzie gotowa. Na tych przetwornikach mało kto u nas robił bo są bardzo drogie.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

O gustach się nie dyskutuje. Jednemu pasują papierzaki,drugiemu celuloza,trzeciemu ceramiki i tak dalej. 

Ważne by wiedzieć co akurat się lubi. Wtedy praktycznie wszystko z danej wersji głośnika będzie się podobać. Przyjdzie ktoś inny ,kto woli na przykład ceramiki i powie , że wyrzuciłem kasę w błoto. Ten ktoś będzie miał inny gust i ja nic na to nie poradzę. Jeszcze nie wymyślono takich kolumn by podobały się wszystkim. Robię to dla siebie a nie dla kogoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 12:34, paul klacska napisał:

Zrobiłem tak, przesłuchałem bardzo dużo zestawów opartych na scan spekach. 

Jedne paczki nawet mam w drugim mieszkaniu, nie ważne jakie to były przetworniki scana wszystkie mi się podobały.

Największe wrażenie zrobiły na mnie kolumny S16HZ Credo d400, byłem u kolegi pod Rzeszowem by ich posłuchać.

Kolumienki super aczkolwiek według mnie za drogie względem użytych przetworników. Dlatego zamiast wydać 40 tys na Credo zdecydowałem z kolegą @Zibi by wydać tą kasę na nowy projekt na Ellipticorach. Zobaczymy co z tego będzie, planowany odbiór jest na lipiec. 

Słyszałem projekt na Scanach Elipticor ,można powiedzieć ,że grają dźwiękiem prawdziwym bardzo realistyczny przekaz.

Sam mam projekt na revelatorach plus beryl,ale elipticory mają to coś czego żaden inny Scan tego nie zaprezentuje, ten tzw.,wierny ,prawdziwy przekaz obrazu muzycznego.Są strasznie wciągające w odsłuch,można je porównać trochę do głośników accutona diamond ,to zupełnie inna liga grania.

Revelator,Clasic ,Illuminator Scanspeaka to bardzo dobre głośniki,czołówka na rynku ,odpowiednio zestrojone czarują,ale Elipticor to coś ponad ten level.

Będzie Pan zadowolony ,to wejscie trochę w "inny wymiar" dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Czuj się zaproszony na prawdziwą kawę.

Turecką ?

Robiąc swój projekt u Akkusa,myślałem ,że już złapałem bogów za pięty,ale zastał mi zaprezentowany projekt na Elipticorach i wiem co mnie czeka w przyszłości?

Trzeba odkładać znowu kaskę na "kupke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Moja ulubiona to Brasil Santos,oczywiście z kawiarki.

Mnie zaboli głośnik centralny do KD, też będzie musiał być zrobiony na ellipticorach. Nie ma modelu 15cm ,tak więc zostaje 18 cm,

same przetworniki to już prawie 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Moja ulubiona to Brasil Santos,oczywiście z kawiarki.

Mnie zaboli głośnik centralny do KD, też będzie musiał być zrobiony na ellipticorach. Nie ma modelu 15cm ,tak więc zostaje 18 cm,

same przetworniki to już prawie 10 tys.

Tu akurat warto wydać takie pieniądze, przyjemność z odsłuchu jest gwarantowana,na najwyższym piziomie.

Te głośniki grają tak prawdziwie,wierzyć się nie chce ,że głośnik może wygenerować tak realistyczny dźwięk. 

Tak jak wyżej napisałem to może Accuton diamond może im podskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 20:58, paul klacska napisał:

 

Mnie zaboli głośnik centralny do KD, też będzie musiał być zrobiony na ellipticorach. Nie ma modelu 15cm ,tak więc zostaje 18 cm,

same przetworniki to już prawie 10 tys.

Fajny projekt.

A ta kolumna centralna będzie oparta na ilu głośnikach ? Z ceny wydaje mi się, że na 3: czyli 18 x 2 plus 1 x wysokotonowy. A dlaczego nie na jednej 18cm ? Nie wystarczyła by jedna sztuka ? Co dadzą dwie 18 w centralnym głośniku ? Tak Ci doradzili chłopaki z YB Audio ? I co z wykończeniem planujesz ? Formir, lakier ? Jakie kolory wybrałeś na te kolumny ?

W dniu 29.04.2019 o 20:45, malvern1 napisał:

Słyszałem projekt na Scanach Elipticor ,można powiedzieć ,że grają dźwiękiem prawdziwym bardzo realistyczny przekaz.

 

A u kogo słuchałeś tych skanów Ellipticor ? I z jakim zestawem ? Lampa, tranzystor co za żródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Jager napisał:

A ta kolumna centralna będzie oparta na ilu głośnikach ? Z ceny wydaje mi się, że na 3: czyli 18 x 2 plus 1 x wysokotonowy. A dlaczego nie na jednej 18cm ? Nie wystarczyła by jedna sztuka ? Co dadzą dwie 18 w centralnym głośniku ? Tak Ci doradzili chłopaki z YB Audio ? I co z wykończeniem planujesz ? Formir, lakier ? Jakie kolory wybrałeś na te kolumny ?

Wybrałem sobie fornir zebrano czarne czy coś takiego. Nie będą robione na wysoki połysk. 

Jeśli chodzi o centralny to była narazie luźna rozmowa. Planuje to na dwóch osiemnastkach,problemem jest kupno jednego wysokotonowego. Ponoć sprzedają tylko w parach. Zobaczymy, będę odbierał osobiście Epici ( robocza nazwa),to wrócę do tego tematu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Center speakers should be 3-ways! Many center speakers are made from the popular 2-way d'Appolito - and I've made a few myself - but from a center speaker we need a strong midrange projection and we need an even horizontal dispersion, something 3-ways are good at. We need everybody in a 4 seat sofa to get the same experience. The strong midrange projection makes understanding speech and vocals more easy and in this respect these center speakers are no different from the Classic 3-ways"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zoromoto napisał:

Black vs White ?

IMG_20190503_220727.jpg

Mogłem wczoraj się przekonać na własne uszy dlaczego warto odšwierzyc zwrotnice na lepszych komponentach. 

Šwietna robota Zorro. 

Teraz już wiem że moje zwrotki też idą do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nautilus81 napisał:

Te lepsze komponenty to co dokładnie?

 

https://www.audiostereo.pl/topic/108524-klub-amphion/page/5/#comments

Tutaj jest kilka fotek co bylo i co jest teraz, ale to dopiero rozgrzewka ? juz jest plan na podnoszenie poprzeczki. Zaznaczam ze chodzi mi o neutralne granie wiec nie kierowalem sie tyle cena ale cechami albo dostepnoscia potrzebnych wartosci. Kolejny etap to wymiana rezystorow...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 01:16, Jager napisał:

 

A u kogo słuchałeś tych skanów Ellipticor ? I z jakim zestawem ? Lampa, tranzystor co za żródło ?

Projekt był wykonany przez Akussa,grało to z tranzystorem ,końcówki mocy w klasie AB po 150wat na kanał,źródło to dac Mytek Manhattan,Tidal,kabelki beldena po 20zł za metr.

Dzwięk nie do zapomnienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, malvern1 napisał:

Projekt był wykonany przez Akussa,grało to z tranzystorem ,końcówki mocy w klasie AB po 150wat na kanał,źródło to dac Mytek Manhattan,Tidal,kabelki beldena po 20zł za metr.

Dzwięk nie do zapomnienia?

 

Dawno temu słuchałeś ?

W sensie, że  Pan Albecki szykuje nam jakieś kolumny na ellipticor ? Słuchałem jego prawie podstawowych kolumn na AVS 2017 i w tym budżecie wow... a co może być na ellipticor... ?

A coś więcej o tym projekcie ? Coś więcej o tych głośnikach ? Wiesz jako jeden z niewielu miałes okazję w ogóle posłuchać tych przetworników.  Dla mnie to i tak nie mały szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.