Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc o H390 i roonie cały czas piszę o jakości dźwięku dlatego też wspomniałem o sprzęcie bo znacznie ma także to na czym odpalisz roona. To że są jakieś niedogodności o których piszesz to kolejne łatki to załatwią a dla mnie jak z całej bazy utworów nie widzę 3 okładek to może tak zostać. Najpierw dźwięk a później cała reszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że to nie trzy okładki. Dodawanie ręczne też jest ułomne. A jak nie potrafi podzielić ISO, to nie znajdzie ci w wyszukiwarce konkretnego utworu lub wykonawcy jeśli są różni. To potrafi być naprawdę frustrujące. A takie rzeczy potrafi robić wiele programów tylko noe ROON i to chyba nie chcę przesadzić ale jest to problem od samego początku i przez cały ten czas nic z tym nie zrobili. Nie ma żadnych poprawek. Zgodzę się z tobą, że jak ktoś potrzebuje podziału na strefy i korzysta z serwera, to może to jest dobre. Ale jak ktoś słucha w jednym pomieszczeniu, no to.... Nie wiem, ja po pewnym czasie wróciłem do jriver bo miałem dosyć. A już cena przy takich niedoróbkach, przesada. Wiem wiem zarobki w Polsce. Ale za granicą ludzie przy ich zarobkach wcale nie muszą uważać, że ta cena jest adekwatna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku niech każdy sam wyrobi sobie zdanie, ja natomiast myślę, że może po prostu przyzwyczaiłeś się do jrivera ?

Dla mnie roon to punkt odniesienia na dzień dzisiejszy dlatego bardzo się cieszę, że Hegel się z nim dogaduje.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboch napisał:

Hehe, jak mieszka w tej czesci Oslo to ten Hegel gra pewnie w jego trzecim systemie w lazience ?

Hehe no koleś biedy nie klepie, ale z dobrego audio wypadł jakiś czas temu. Był dzisiaj u mnie po Linna którego mu naprawiałem. Posiedział, posłuchał, najpierw chciał odkupić Amphiony, a potem z butów go wyrwało jak mu odpaliłem system na lampie w piwnicy ? to wtedy chciał kupić lampę haha. Z dawnych lat zostały mu ProAc Respinse 3,5 możliwe że będę robił renowację tych paczek, choć mu to odradzałem...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii zwariowanych pomysłów, na testy skromny sub JBL model jak na zdjęciu. Głośnik jest tylko na testy, jakoś go czinczem mam nadzieję podłączę, wyjście jest ale jeszcze nie testowałem. Ciekawe jak to się z H-80 zgra? :)

59839885_438173343598181_1380871821485670400_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robercik77 napisał:

Z serii zwariowanych pomysłów, na testy skromny sub JBL model jak na zdjęciu. Głośnik jest tylko na testy, jakoś go czinczem mam nadzieję podłączę, wyjście jest ale jeszcze nie testowałem. Ciekawe jak to się z H-80 zgra? ?

59839885_438173343598181_1380871821485670400_n.jpg

Ciekaw jestem wrażeń ?

W kinie pewnie byłaby bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, robercik77 said:

Z serii zwariowanych pomysłów, na testy skromny sub JBL model jak na zdjęciu. Głośnik jest tylko na testy, jakoś go czinczem mam nadzieję podłączę, wyjście jest ale jeszcze nie testowałem. Ciekawe jak to się z H-80 zgra? ?

59839885_438173343598181_1380871821485670400_n.jpg

Witam Panowie. Podglądam ten wasz klub od pewnego czasu, bo chodził mi po głowie jakiś Hegel. Skończyło się jednak na Lyngdorfie TDAI-2170. Muszę się jednak wtrącić, ponieważ nie uważam użycia subwoofera za pomysł zwariowany. Od pewnego czasu sam testuję suby do stero i pytanie nie brzmi dla mnie: z subem czy bez tylko jaki. Obecnie mam na testach REL T5i i REl T9i i to gra dobrze, ale jeszcze nie doskonale. Może ktoś ma jakieś doświadczenia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest (był) tylko test, mam sąsiada muzyka i po prostu od jakiegoś czasu przewija się mi sporo estrady na chacie, i to wcale nie byle jakiej. Ale do brzegu.

Taki sub w domu to gruba przesada, to się nie nadaje do słuchania (wspomagania) muzyki w warunkach domowych. Mimo wcale nie tak małego salonu (około 80m), bas wcale nie był przyjemny. Twardy, wszystko w domu brzęczy, coś spadło z suszarki w kuchni, szklanki i kieliszki zmieniły pozycję w szafkach, ogólnie armagedon. O ile altus300 potrafi przyjemnie "pomasować", to ten sub miał chęć zrzucić z łóżka, gałki oczne traciły ostrość gdzieś przy 50% głośności. FIlmu nie testowałem bo nie mam dedykowanego amplitunera 5+1. Nawet nie wiem czy to bezpieczne, strach więcej odkręcać ? Po wstawieniu suba na zewnątrz bas było słychać kilkaset metrów dalej. 

Przy okazji testu wynikł pewien problem z heglem H80. Jest w nim wyjście liniowe, ale nie takie jakie znam (sam kabel chincz- XLR praktycznie nie dawał dźwięku na subie). Jest regulowany razem z pokrętłem volume. Czy to tak ma być? I w ogóle czemu tak to wykonali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem kupować H360 teraz poczekam na H390. Chyba, że H360 stanie je i będzie w dobrej cenie. 

31 minut temu, zoromoto napisał:

Musze sprawdzic tego nowego potworka. Na spokojnie u siebie, wtedy to bedzie miarodajne ?

Co będziesz testował nowego bo coś mi uciekło? Jestem ciekawy jakie wrażenia jak coś to pisz czekamy! 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shiver07 napisał:

Czy można wiedzieć za ile sprzedałeś H360? 

Jaka cena za nowego H390? 

Mozna powiedziec ze poszedl za 26000nok, kupiony w promocji za 29000nok. Wyjscie nowego troche mnie zaskoczylo, wiec nie bylo za bardzo karty przetargowej, tym bardziej ze nie chcialem zbytnio z nim zostac ? 300ka bardziej mi pasowuje do systemu i ucha. Z żalem będę ją oddawał...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robercik77 napisał:

To jest (był) tylko test, mam sąsiada muzyka i po prostu od jakiegoś czasu przewija się mi sporo estrady na chacie, i to wcale nie byle jakiej. Ale do brzegu.

Taki sub w domu to gruba przesada, to się nie nadaje do słuchania (wspomagania) muzyki w warunkach domowych. Mimo wcale nie tak małego salonu (około 80m), bas wcale nie był przyjemny. Twardy, wszystko w domu brzęczy, coś spadło z suszarki w kuchni, szklanki i kieliszki zmieniły pozycję w szafkach, ogólnie armagedon. O ile altus300 potrafi przyjemnie "pomasować", to ten sub miał chęć zrzucić z łóżka, gałki oczne traciły ostrość gdzieś przy 50% głośności. FIlmu nie testowałem bo nie mam dedykowanego amplitunera 5+1. Nawet nie wiem czy to bezpieczne, strach więcej odkręcać ? Po wstawieniu suba na zewnątrz bas było słychać kilkaset metrów dalej. 

Przy okazji testu wynikł pewien problem z heglem H80. Jest w nim wyjście liniowe, ale nie takie jakie znam (sam kabel chincz- XLR praktycznie nie dawał dźwięku na subie). Jest regulowany razem z pokrętłem volume. Czy to tak ma być? I w ogóle czemu tak to wykonali?

Tak ma być, jest to typowy pre-out czyli regulowane wyjście na zewnętrzną końcówkę mocy ,wtedy h80 może robić za samo pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mojave napisał:

Witam Panowie. Podglądam ten wasz klub od pewnego czasu, bo chodził mi po głowie jakiś Hegel. Skończyło się jednak na Lyngdorfie TDAI-2170. Muszę się jednak wtrącić, ponieważ nie uważam użycia subwoofera za pomysł zwariowany. Od pewnego czasu sam testuję suby do stero i pytanie nie brzmi dla mnie: z subem czy bez tylko jaki. Obecnie mam na testach REL T5i i REl T9i i to gra dobrze, ale jeszcze nie doskonale. Może ktoś ma jakieś doświadczenia.

Pozdrawiam

 

Optymalny efekt uzyskasz stosując dwa suby ,warunek taki że muszą być dobre i odpowiednio skonfigurowane. Muszą być w fazie między sobą i w fazie z kolumnami ,kluczowe jest też odpowiednie usytuowanie w pomieszczeniu . Rel według mnie jak najbardziej ok, mam u siebie 2 x Rel strata z H80 ,HD12 ,JBL 580 i naprawdę gra to zacnie.Spróbuj konfiguracji z dwoma subami rela ,możesz być pod dużym wrażeniem .Nie wiem jak jest z serią T ale strata brzmi lepiej wejść wysokopoziomowych do których sygnał prowadzę wprost z wyjść głośnikowych h80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Optymalny efekt uzyskasz stosując dwa suby ,warunek taki że muszą być dobre i odpowiednio skonfigurowane. Muszą być w fazie między sobą i w fazie z kolumnami ,kluczowe jest też odpowiednie usytuowanie w pomieszczeniu . Rel według mnie jak najbardziej ok, mam u siebie 2 x Rel strata z H80 ,HD12 ,JBL 580 i naprawdę gra to zacnie.Spróbuj konfiguracji z dwoma subami rela ,możesz być pod dużym wrażeniem .Nie wiem jak jest z serią T ale strata brzmi lepiej wejść wysokopoziomowych do których sygnał prowadzę wprost z wyjść głośnikowych h80.

Jeśli masz Lyngdorfa 2170 to wypozycz ich rodzime 2 suby. Bw2. Dla mnie efekt był lepszy niż na Rel które też przez chwilę miałem na testach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinoss26 napisał:

Witam

Jaki model Hegla polecicie do Dynaudio Focus 260.

Co sądzicie o H 100 ?

Pozdrawiam

H300 zdecydowanie ?

1 minutę temu, PolTor napisał:

Twoja sztuka ?


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tak. Będę polował na nowego, trzeba kasę zbierać...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, szczypior88 said:

Jeśli masz Lyngdorfa 2170 to wypozycz ich rodzime 2 suby. Bw2. Dla mnie efekt był lepszy niż na Rel które też przez chwilę miałem na testach. 

Tak, robiłem już próby na dwóch subach T5i i T9i. Zdecydowanie muszą być dwa. Co do pozycji subów to stosuję się do wskazówek Lyngdorfa i ustawiam je w kątach z przodu. Wzmacniacz ma wbudowany RoomPerfect i radzi sobie z fazą, poziomami sygnałów i rezonansami pomieszczenia. Podłączam je niskopoziomowo ponieważ chcę wykorzystać zwrotnicę wbudowaną we wzmacniacz, ustawiam podział na 50 Hz i wszystko się ze sobą bardzo dobrze skleja.   Mam jeszcze te dwa REL-e i są dość szybkie, szczególnie taki wydaje się T5i, ale nie schodzi zbyt nisko. Jest na rynko ich wyższa seria S, S3 jest podobno bardzo szybki i zwarty, ale cena już nie tak bardzo :(. Można dostać jeszcze gdzieś REL S2 i być może gra podobnie do S3.

Co do suba Lyngdorfa to testowałem i przy głośnym graniu wzbudzał (brzęczał) się w nim tył obudowy ze wzmacniaczem, przyciskanie ręką tylko trochę pomagało. Czy uzywasz tych BW-2? Być może miałem jakiś wadliwy egzemplarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.