Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, szczypior88 said:

Miałem przez 2 tyg bw2 i grały znakomicie. Wziąłem dla testu tylko bo nie potrzebuje suba. Nic takiego nie zauważyłem o czym piszesz. 

Jeżeli masz TDAI-2170 to z jakimi kolumnami grasz? Ja mam Epos M16i (minimum 48Hz) i subwoofer dodaje solidnej podstawy basowej. Zamiast dwóch drogich subow może lepiej kupic jeszcze droższe kolumny, które sięgają dolnych rejonów pasma (np Focal Electra 1028 Be - tylko ten ich rozmiar). Nie wiem na ile to przyniesie poprawę w średnicy i wysokich, bo porównywałem moje kolumny z droższymi od nich GoldenEar Triton Seven i nie przekonały mnie - poza basem, i od tego momentu zacząłem myśleć o subie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

Panowie, do paczek na SS Iluminatorze sub nie potrzebny ?

IMG_20190517_140527.jpg

Jeśli myślisz, że dane z tabliczki znamionowej mają coś wspólnego z rzeczywistością, to nie mam więcej pytań. Gratuluję dobrego samopoczucia. Ale jak to napisałeś " OK, ważne żeby zadowolenie było.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarekP. napisał:

Sorki zoromoto, to cytat z CEzARA21, oczywiście ty tak nie napisałeś.

Ja naprawdę nie muszę nic nikomu udowadniać i czuję się z tym świetnie ? a S16H to już na pewno nie musi łapać klientów na papierowe dane ? to klient musi czekać 3mce na realizację zamówienia...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zoromoto napisał:

Ja naprawdę nie muszę nic nikomu udowadniać i czuję się z tym świetnie ? a S16H to już na pewno nie musi łapać klientów na papierowe dane ? to klient musi czekać 3mce na realizację zamówienia...

Temat był o niskim basie, czyli o tym czega akurat te głośniki nie mają, ale ty go pewnie słyszysz.  No ale na tabliczce znamionowej jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

I tu się muszę z kolegą zgodzić, bas w kolumnach tej manufaktury jest dopiero na dwóch 22 cm. Jak się nie mylę to D400 i starszy model Phoenix. No ale w tym przypadku to trzeba mieć coś mocnego by to ruszyło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekP. napisał:

Temat był o niskim basie, czyli o tym czega akurat te głośniki nie mają, ale ty go pewnie słyszysz.  No ale na tabliczce znamionowej jest ?

Moj moto na liczniku ma 320, ale tak szybko nie jeżdżę ?

Jak juz kiedys pisalem kiedy kontrabas brzmi jak kontrabas to mi wystarczy...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Mistrzowie wie ktoś jak uruchomić TIDAL w H360 ? Podpinam kabelek od neta i co dalej. Co trzeba ściągnąć, skonfigurować itp

Robił to ktoś i pomoże tępemu koledze ?

Ściągnij sobie na smartfona bubble UPnP zaloguj się na TIDAL i muzyka gra. Wybierz tylko renderer jako H360 I muzyka gra. Miłego słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 08:46, zoromoto napisał:

Moj moto na liczniku ma 320, ale tak szybko nie jeżdżę ?

Jak juz kiedys pisalem kiedy kontrabas brzmi jak kontrabas to mi wystarczy...

2 drożna kolumna nie może mieć dobrego zejścia, co nie znaczy, że te kolumny nie mają basu. Wręcz przeciwnie, jak na swoje wymiary to grają potężnie. Nie mają po prostu sub-basu. 28 Hz przy jakim spadku? ?

Na moich maganatach podstawkowych pisze, że mają zejście do 27Hz, super... tylko, że przy -12 DB, na wykresie jest mała górka.

11 minut temu, chcheckitout napisał:

Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.

Przetestej lampizatora amber ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sonic990 napisał:

2 drożna kolumna nie może mieć dobrego zejścia, co nie znaczy, że te kolumny nie mają basu. Wręcz przeciwnie, jak na swoje wymiary to grają potężnie. Nie mają po prostu sub-basu. 28 Hz przy jakim spadku? ?

Na moich maganatach podstawkowych pisze, że mają zejście do 27Hz, super... tylko, że przy -12 DB, na wykresie jest mała górka.

Przetestej lampizatora amber ?

Za drogo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.
Sprawuje się dobrze ale czy brzmi dobrze to trzeba sprawdzić w swoim systemie. Hd30 nie jest roon ready i nigdy nie będzie, jest obszerny temat o tym na forum roon. Pilot jest metalowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinGD napisał:
49 minut temu, chcheckitout napisał:
Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.

Sprawuje się dobrze ale czy brzmi dobrze to trzeba sprawdzić w swoim systemie. Hd30 nie jest roon ready i nigdy nie będzie, jest obszerny temat o tym na forum roon. Pilot jest metalowy.

Dzięki za odpowiedź. Generalnie do DAC, a nie PRE. Szukam raczej żeby DAC był bardziej na doczepkę do PRE ale nie ma zbyt wiele takich urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chcheckitout napisał:

Dzięki za odpowiedź. Generalnie do DAC, a nie PRE. Szukam raczej żeby DAC był bardziej na doczepkę do PRE ale nie ma zbyt wiele takich urządzeń. 

To może McIntosh D150? dźwięk? pełna kultura i mocno rozdzielczy, u mnie za bardzo, musiałem oddać.

Sorry za wpis w tym klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

To może McIntosh D150? dźwięk? pełna kultura i mocno rozdzielczy, u mnie za bardzo, musiałem oddać.

Sorry za wpis w tym klubie.

Dzięki za odpwiedź. Rozpatrywałem go kiedyś jak miałem monitory studyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chcheckitout napisał:

Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.

Jako pre działa super. Regulacja głośności jest ekstra. Nie działa jako end point Roon i raczej nie będzie. Pilot jest metalowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przejrzałem niemal cały klub Hegla i  nie znalazłem rozwiązania trapiącego mnie problemu na froum, dlatego zwracam się bezpośrednio do forumowiczów. Jako że błądzę po omacku odnośnie doboru przewodów głośnikowych ( brak możliwości odsłuchu we własnym systemie i dwa niefortunne zakupy, podyktowane opisem i recenzjami), to chciałbym zasięgnąć  waszej rady, a szczególnie osób posiadających lub mających dłuższy kontakt z Heglem h160, odnośnie doboru okablowania. Wzmacniacz pracuje tymczasowo jako streamer (brak cd, w planach cdp4a, lub cdp2a, ), wraz z kolumnami Russell K. red 100, których dźwięk bardzo lubię.  Wzmacniacz zestawiałem z przewodami  Melodika Brown sugar, które charakteryzowały się szorstkością przekazu i zubożoną dynamiką, dźwięk był suchy i nasycony sybilantami. Kolejny przewód to Supra Ply 3.4, temperujący górę, ale strasznie degradujący wokale (dźwięk jakby za mgłą czy zasłoną) , niewyostrzony, łagodny, "niekiedy mulasty" , z przesadzonym basem. Ostatni zakup to Tellurium Q Black 2, który niemal idealnie odpowiada mi pod kątem równowagi, jest dobra nieprzesadzona linia basu, "świeży" i detaliczny przekaz , posiada jednak niewielką lecz dokuczliwą cechę, która charakteryzuję się wyostrzoną górą pasma , ostrymi wokalami, gdzieniegdzie do przekazu dźwiękowego wdają się sybilanty, niby wszystko jest ok, lecz z czasem taki przekaz męczy i odbiera przyjemność ze słuchania. Czy odtwarzacze Hegla waszym zdaniem zagrają w sposób niwelujący wyostrzenie górnej średnicy i góry ogólnie? Jeśli nie to czy można tą cechę wyeliminować poprzez okablowanie (xlr)? Czy jest  możliwość wyeliminowania tej niedogodności "kolejnym/innym" przewodem głośnikowym ( wydatek 2000zł max) ? Będę wdzięczny za każdą uwagę i radę.

Edytowane przez Adunaphel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz dalej grzebac w sprzecie to poeksperymentuj z akustyka swojego pokoju, nawet glupie przemeblowanie potrafi dosc wyraznie zmienic dzwiek.

Gore pasma mozesz zlagodzic poprzez rozpraszanie lub pochlanianie. Z pochlanianiem trzeba ostroznie bo jak przedobrzysz to bedzie sucho i bez zycia. Myk polega na zachowaniu odpowiednich proporcji miedzy jednym a drugim.

Ilosc ustroi tez musi zawierac sie w optymalnym zakresie dla danego pomieszczenia.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.