Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, szczypior88 said:

Miałem przez 2 tyg bw2 i grały znakomicie. Wziąłem dla testu tylko bo nie potrzebuje suba. Nic takiego nie zauważyłem o czym piszesz. 

Jeżeli masz TDAI-2170 to z jakimi kolumnami grasz? Ja mam Epos M16i (minimum 48Hz) i subwoofer dodaje solidnej podstawy basowej. Zamiast dwóch drogich subow może lepiej kupic jeszcze droższe kolumny, które sięgają dolnych rejonów pasma (np Focal Electra 1028 Be - tylko ten ich rozmiar). Nie wiem na ile to przyniesie poprawę w średnicy i wysokich, bo porównywałem moje kolumny z droższymi od nich GoldenEar Triton Seven i nie przekonały mnie - poza basem, i od tego momentu zacząłem myśleć o subie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zoromoto napisał:

Panowie, do paczek na SS Iluminatorze sub nie potrzebny ?

IMG_20190517_140527.jpg

Jeśli myślisz, że dane z tabliczki znamionowej mają coś wspólnego z rzeczywistością, to nie mam więcej pytań. Gratuluję dobrego samopoczucia. Ale jak to napisałeś " OK, ważne żeby zadowolenie było.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarekP. napisał:

Sorki zoromoto, to cytat z CEzARA21, oczywiście ty tak nie napisałeś.

Ja naprawdę nie muszę nic nikomu udowadniać i czuję się z tym świetnie ? a S16H to już na pewno nie musi łapać klientów na papierowe dane ? to klient musi czekać 3mce na realizację zamówienia...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zoromoto napisał:

Ja naprawdę nie muszę nic nikomu udowadniać i czuję się z tym świetnie ? a S16H to już na pewno nie musi łapać klientów na papierowe dane ? to klient musi czekać 3mce na realizację zamówienia...

Temat był o niskim basie, czyli o tym czega akurat te głośniki nie mają, ale ty go pewnie słyszysz.  No ale na tabliczce znamionowej jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarekP. napisał:

Temat był o niskim basie, czyli o tym czega akurat te głośniki nie mają, ale ty go pewnie słyszysz.  No ale na tabliczce znamionowej jest ?

Moj moto na liczniku ma 320, ale tak szybko nie jeżdżę ?

Jak juz kiedys pisalem kiedy kontrabas brzmi jak kontrabas to mi wystarczy...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Mistrzowie wie ktoś jak uruchomić TIDAL w H360 ? Podpinam kabelek od neta i co dalej. Co trzeba ściągnąć, skonfigurować itp

Robił to ktoś i pomoże tępemu koledze ?

Ściągnij sobie na smartfona bubble UPnP zaloguj się na TIDAL i muzyka gra. Wybierz tylko renderer jako H360 I muzyka gra. Miłego słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2019 o 08:46, zoromoto napisał:

Moj moto na liczniku ma 320, ale tak szybko nie jeżdżę ?

Jak juz kiedys pisalem kiedy kontrabas brzmi jak kontrabas to mi wystarczy...

2 drożna kolumna nie może mieć dobrego zejścia, co nie znaczy, że te kolumny nie mają basu. Wręcz przeciwnie, jak na swoje wymiary to grają potężnie. Nie mają po prostu sub-basu. 28 Hz przy jakim spadku? ?

Na moich maganatach podstawkowych pisze, że mają zejście do 27Hz, super... tylko, że przy -12 DB, na wykresie jest mała górka.

11 minut temu, chcheckitout napisał:

Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.

Przetestej lampizatora amber ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sonic990 napisał:

2 drożna kolumna nie może mieć dobrego zejścia, co nie znaczy, że te kolumny nie mają basu. Wręcz przeciwnie, jak na swoje wymiary to grają potężnie. Nie mają po prostu sub-basu. 28 Hz przy jakim spadku? ?

Na moich maganatach podstawkowych pisze, że mają zejście do 27Hz, super... tylko, że przy -12 DB, na wykresie jest mała górka.

Przetestej lampizatora amber ?

Za drogo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.
Sprawuje się dobrze ale czy brzmi dobrze to trzeba sprawdzić w swoim systemie. Hd30 nie jest roon ready i nigdy nie będzie, jest obszerny temat o tym na forum roon. Pilot jest metalowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinGD napisał:
49 minut temu, chcheckitout napisał:
Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.

Sprawuje się dobrze ale czy brzmi dobrze to trzeba sprawdzić w swoim systemie. Hd30 nie jest roon ready i nigdy nie będzie, jest obszerny temat o tym na forum roon. Pilot jest metalowy.

Dzięki za odpowiedź. Generalnie do DAC, a nie PRE. Szukam raczej żeby DAC był bardziej na doczepkę do PRE ale nie ma zbyt wiele takich urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chcheckitout napisał:

Dzięki za odpowiedź. Generalnie do DAC, a nie PRE. Szukam raczej żeby DAC był bardziej na doczepkę do PRE ale nie ma zbyt wiele takich urządzeń. 

To może McIntosh D150? dźwięk? pełna kultura i mocno rozdzielczy, u mnie za bardzo, musiałem oddać.

Sorry za wpis w tym klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, chcheckitout napisał:

Panowie ! Prosiłbym o opinię. Czy HD30 dobrze się sprawuje jako PRE ? I czy może działać jako end point roon ? Czy pilot jest metalowy ? Miałem HD12 i pre całkiem, całkiem jak i DAC.

Jako pre działa super. Regulacja głośności jest ekstra. Nie działa jako end point Roon i raczej nie będzie. Pilot jest metalowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przejrzałem niemal cały klub Hegla i  nie znalazłem rozwiązania trapiącego mnie problemu na froum, dlatego zwracam się bezpośrednio do forumowiczów. Jako że błądzę po omacku odnośnie doboru przewodów głośnikowych ( brak możliwości odsłuchu we własnym systemie i dwa niefortunne zakupy, podyktowane opisem i recenzjami), to chciałbym zasięgnąć  waszej rady, a szczególnie osób posiadających lub mających dłuższy kontakt z Heglem h160, odnośnie doboru okablowania. Wzmacniacz pracuje tymczasowo jako streamer (brak cd, w planach cdp4a, lub cdp2a, ), wraz z kolumnami Russell K. red 100, których dźwięk bardzo lubię.  Wzmacniacz zestawiałem z przewodami  Melodika Brown sugar, które charakteryzowały się szorstkością przekazu i zubożoną dynamiką, dźwięk był suchy i nasycony sybilantami. Kolejny przewód to Supra Ply 3.4, temperujący górę, ale strasznie degradujący wokale (dźwięk jakby za mgłą czy zasłoną) , niewyostrzony, łagodny, "niekiedy mulasty" , z przesadzonym basem. Ostatni zakup to Tellurium Q Black 2, który niemal idealnie odpowiada mi pod kątem równowagi, jest dobra nieprzesadzona linia basu, "świeży" i detaliczny przekaz , posiada jednak niewielką lecz dokuczliwą cechę, która charakteryzuję się wyostrzoną górą pasma , ostrymi wokalami, gdzieniegdzie do przekazu dźwiękowego wdają się sybilanty, niby wszystko jest ok, lecz z czasem taki przekaz męczy i odbiera przyjemność ze słuchania. Czy odtwarzacze Hegla waszym zdaniem zagrają w sposób niwelujący wyostrzenie górnej średnicy i góry ogólnie? Jeśli nie to czy można tą cechę wyeliminować poprzez okablowanie (xlr)? Czy jest  możliwość wyeliminowania tej niedogodności "kolejnym/innym" przewodem głośnikowym ( wydatek 2000zł max) ? Będę wdzięczny za każdą uwagę i radę.

Edytowane przez Adunaphel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz dalej grzebac w sprzecie to poeksperymentuj z akustyka swojego pokoju, nawet glupie przemeblowanie potrafi dosc wyraznie zmienic dzwiek.

Gore pasma mozesz zlagodzic poprzez rozpraszanie lub pochlanianie. Z pochlanianiem trzeba ostroznie bo jak przedobrzysz to bedzie sucho i bez zycia. Myk polega na zachowaniu odpowiednich proporcji miedzy jednym a drugim.

Ilosc ustroi tez musi zawierac sie w optymalnym zakresie dla danego pomieszczenia.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.