Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kocurro napisał:

Zatem mój wpis potraktuj z przymrużeniem oka ? bo sądziłem, że posiadasz jakiś budżetowy dac, a tu śmigasz na HD25 będący już solidną i rzetelną maszyną ? 

Osobiście jeśli będę rozważał wskoczyć co najmniej poziom wyżej na który teoretycznie już teraz mogę sobie pozwolić to celował będę w H360 ? Jednocześnie pewna oferta monitorów Kefa przykuła moją uwagę i mocno je rozważam.. 

H200A to taki drzemiący wulkan ukazujący swój potencjał, kiedy trzeba, bo z reguły jest zdyscyplinowany i subtelny.

 

No coś w ten deseń ? z monitorków mój kolega jest zajarany tymi pandionami https://www.q21.pl/system-audio-pandion-2.html

i powiem ci był u mnie kiedyś z nimi  graliśmy z h200A i burmesterem  byłem zachwycony dzwięk jak na monitory grały jak mniejsze podłogowe , tak w skrócie nic mi nie brakowało i nie miałem się do czego przyczepić a lubię :)) kolega się z nimi nie rozstaje już kilka lat a przemielił trochę gratów i handlował po trosze a one zostały , ma być u mnie znowu z nimi nie długo bo chcę się im przyjrzeć trochę bardziej  już na trzezwo :))

No i widzę że cena jest nu nu można powiedzieć okazyjna ,jeszcze by może coś z tego urwał i fajne paczki  ,myślę że nawet na lata 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, freju napisał:

No coś w ten deseń ? z monitorków mój kolega jest zajarany tymi pandionami https://www.q21.pl/system-audio-pandion-2.html

i powiem ci był u mnie kiedyś z nimi  graliśmy z h200A i burmesterem  byłem zachwycony dzwięk jak na monitory grały jak mniejsze podłogowe , tak w skrócie nic mi nie brakowało i nie miałem się do czego przyczepić a lubię :)) kolega się z nimi nie rozstaje już kilka lat a przemielił trochę gratów i handlował po trosze a one zostały , ma być u mnie znowu z nimi nie długo bo chcę się im przyjrzeć trochę bardziej  już na trzezwo :))

No i widzę że cena jest nu nu można powiedzieć okazyjna ,jeszcze by może coś z tego urwał i fajne paczki  ,myślę że nawet na lata 

Zaciekawiłeś mnie kolego tymi monitorami chociażby dlatego, że moje Xaviany zbudowane są na "bliźniaczych" przetwornikach z którymi trudno mi się rozstać. Jestem bardzo ciekawy różnicy między nimi i tego, czy warto do nich dopłacać. 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie on też z xavianów się przesiadł na te paczki ,nie pamiętam modelu ale także monitorki , warto uderzyć  moim zdaniem w tym kierunku jeśli szukasz dobrych monitorków i nie wydać pierdylion plna , to jest projekt zbiorowy różne pomysły koncepcje wymieszane na wspólny kompromis a cena jest mega na nie bo on w NO zapłacił za nie około 15tys pln z 3lata temu też nówki kupował . bo to były jego wymarzone i chciał nowe pomimo iż handlował gratami i wiedział że tutaj zmoczy finansowo :))

ps;

xavian peerles chyba miał przed przesiadką coś tak ? i to ponoć była duża przepaść na korzyść pandionów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, zoromoto napisał:

Się okazało znienacka że mój Heniek jest wciąż na sprzedaż, także polecam ? Do Polski może dostarczyć @jacm po 15tym, albo ja w lipcu.

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=147676236

Sprzedaj w pakiecie z tymi Ariesami,które masz też na finn.no ?????https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=148824716

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 dylematy ? Po pierwsze ,czy uzyskał bym postęp w brzmieniu wpinając hd2 między pc a hd12 .Hd2 robiłby jako konwerter usb -spdif, obiło mi się gdzieś o uszy że to korzystne rozwiązanie .Druga kwestia która mnie nurtuje to to że hd 12 ponoć lepiej gra z wyjść XLR (na wyjściu RCA zamontowany słabej klasy desymetryzator) ,z drugiej jednak strony h80 nie jest zbalansowana , pytanie dla osób mających kiedyś podobny problem bądz zorientowanych w temacie. Czy ma sens w ogóle sprawdzanie połączenia po xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freju ja bawiłem się z P2 i P20 jako pre do H200 i różnica jest spora na korzyść P20 z innymi końcówkami różnica na korzyść P20 tylko się pogłębiała. 

P2 to jeszcze poprzednia szkoła Hegla bardziej miękko i bez takiej transparentnosci. P20 to już dynamit jest rozdzielczość i dynamika i szczegóły. Mi osobiście najbardziej podobało się P20 z H200. Moim zdaniem P2 trochę kłóci się z filozofia H200 to móc wykop i szczegóły a P20 to zmoekczenie i lekkie rozmydlenie.  Różnice między tymi konstrukcjami są znaczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, paul klacska napisał:

Sprzedaj w pakiecie z tymi Ariesami,które masz też na finn.no ?????https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=148824716

No niestety lampa na el34 nie daje rady poprawnie napedzic tych paczek, no i pomieszczenie nie jest dla nich optymalne. H360 dobrze sie z nimi zgrywal a i w salonie wiecej oddechu mialy, ale cóż, kolejny projekt wymaga poświęceń jak się nie jest królem nafty ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Druga kwestia która mnie nurtuje to to że hd 12 ponoć lepiej gra z wyjść XLR (na wyjściu RCA zamontowany słabej klasy desymetryzator) ,z drugiej jednak strony h80 nie jest zbalansowana , pytanie dla osób mających kiedyś podobny problem bądz zorientowanych w temacie. Czy ma sens w ogóle sprawdzanie połączenia po xlr.

Kiedyś odwiedziłem kolegę z moim HD12 i sprawdziliśmy z jego Abrahamsenem po RCA i XLR. 

XLR grał lepiej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, zoromoto napisał:

No niestety lampa na el34 nie daje rady poprawnie napedzic tych paczek, no i pomieszczenie nie jest dla nich optymalne. H360 dobrze sie z nimi zgrywal a i w salonie wiecej oddechu mialy, ale cóż, kolejny projekt wymaga poświęceń jak się nie jest królem nafty ?

A ja słyszałem od ciebie , że znalazłeś swoją Nirvanę, ciekawe. ??? Jak to się stało , że paczki robione przez super fachowca pod lampę nie zagrały z nią? Jeszcze trochę ludzi się przyzna i się okaże , że połowa wzmacniaczy na rynku ma problem z tą firmą. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

A ja słyszałem od ciebie , że znalazłeś swoją Nirvanę, ciekawe. ??? Jak to się stało , że paczki robione przez super fachowca pod lampę nie zagrały z nią? Jeszcze trochę ludzi się przyzna i się okaże , że połowa wzmacniaczy na rynku ma problem z tą firmą. ????

To prawda znalazlem nirvane, teraz sprawdzam czy mozna jeszcze  lepiej ?

To nie jest problem ze S16H, tylko wzmak na el34 nie zagra z kazdymi kazdymi kolumnami tego producenta, co zreszta Pan Grzegorz od razu uczciwie powie. Canto Grand do mojego pomieszczenia i tej lampy to bylo najlepsze polaczenie. Ariesy oczywiscie sa bardziej zaawansowanymi konstrukcjami ale trzeba mocy zeby je okielznac co w niecalych 20m2 moze byc problematyczne i troche bez sensu. Nie zawsze drozej/wiecej znaczy lepiej jak widac, ale na szczescie wyszla nowa wersja Canto Grand ?

Nie kazdy jest taka alfa i omega jak Ty @paul, ja sie wciaz z pokora ucze na wlasnych bledach, moze kiedys tez stwierdze ze kable nic nie wnosza...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, freju napisał:

Właśnie on też z xavianów się przesiadł na te paczki ,nie pamiętam modelu ale także monitorki , warto uderzyć  moim zdaniem w tym kierunku jeśli szukasz dobrych monitorków i nie wydać pierdylion plna , to jest projekt zbiorowy różne pomysły koncepcje wymieszane na wspólny kompromis a cena jest mega na nie bo on w NO zapłacił za nie około 15tys pln z 3lata temu też nówki kupował . bo to były jego wymarzone i chciał nowe pomimo iż handlował gratami i wiedział że tutaj zmoczy finansowo :))

ps;

xavian peerles chyba miał przed przesiadką coś tak ? i to ponoć była duża przepaść na korzyść pandionów

Narobiłeś do tego stopnia apetytu na te monitory, że zacząłem szukać ich w sieci i tak się złożyło, że jedne są/były ? wystawione na jednym z portali ogłoszeniowych, więc nie zwlekając postanowiłem zadzwonić do sprzedającego z którym wstępnie jestem omówiony na odsłuch ? 

Porozmawialiśmy chwilę i według Jego opinii tak w skrócie te Pandion 2 to Xavian XN250 x2 ? Giuliette przemilczał ?

PS. Koncept twórczy tych monitorów jest innowacyjny i podobno to naprawdę słychać.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, paul klacska napisał:

Zapomniałeś dodać i kondensatory. W sumie dziwny jesteś, mówisz jedno robisz drugie. Moja rada zbuduj sobie wysokoefektywne paczki , skończą się problemy z pisaniem, że wzmacniacz nie dał rady. 

Tak nie może być bo nie będzie po co drogich smoków produkować...

Zauważ, że im wyższy model danej firmy tym gorzej je napędzić "normalnym" wzmacniaczem...pieniądze Panie muszą być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kocurro napisał:

Narobiłeś do tego stopnia apetytu na te monitory, że zacząłem szukać ich w sieci i tak się złożyło, że jedne są/były ? wystawione na jednym z portali ogłoszeniowych, więc nie zwlekając postanowiłem zadzwonić do sprzedającego z którym wstępnie jestem omówiony na odsłuch ? 

Porozmawialiśmy chwilę i według Jego opinii tak w skrócie te Pandion 2 to Xavian XN250 x2 ? Giuliette przemilczał ?

PS. Koncept twórczy tych monitorów jest innowacyjny i podobno to naprawdę słychać.

Nie rozumiem co przemilczał że co że to to samo co te xaviany xn250 ? wyślij mi linka do nich na pw jak możesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, jacm napisał:

Paul jak zarabiasz w Norwegii to już chyba nie okazyjna cena tylko jakość i to co podoba Twemu uchu decyduje o zakupie. 

Spoko, poczekam na was. Znając życie to kupice i zaraz będziecie sprzedawać. 

I powiecie, czas na nowy projekt. 

Mnie ciekawi tylko ten dac w tym modelu a dokładnie to te dsp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zoromoto napisał:

To nie jest problem ze S16H, tylko wzmak na el34 nie zagra z kazdymi kazdymi kolumnami tego producenta, co zreszta Pan Grzegorz od razu uczciwie powie.

Dokładnie tak. Utarło się powiedzenie, że kolumny S16Hz grają najlepiej z lampami  i to w sumie jest prawda. Jednak lampa lampie nie równa. Ktoś gra na Amplifonach WM300 czy Set 140 , a ktoś inny na wzmacniaczach takich jak Ty lub ja mam. Myślałem kiedyś o Ariesach bo wiem , że to barwnie grające kolumny (a ja to lubię) , ale po rozmowach z Grzegorzem zrozumiałem , że to pewnie kolumny nie dla mnie. Wyleciały z oferty bo były stosunkowo tanie (powiedzmy średnia półka) , a wymagały konkretnego wzmacniacza i ludziska nie mieli czym ich napędzać.  Trzeba im mocnych lamp , a te są drogie. Można też dać mocny szybki tranzystor , ale trzeba znaleźć taki , który oprócz dobrego prowadzenia basu nie popsuje reszty pasma.  Dlatego wybrałem kolumny , które łatwiej dają się prowadzić i napędzi je budżetowa lampa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, freju napisał:

Nie rozumiem co przemilczał że co że to to samo co te xaviany xn250 ? wyślij mi linka do nich na pw jak możesz ?

Odniosłem wrażenie, że przemilczał wyrażenie opinii na temat moich Xavianów ponieważ są tak słabe, że w ogóle nie warto ich porównywać do Pandion 2 ?

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2019 o 01:07, sir.jax napisał:

Kiedyś odwiedziłem kolegę z moim HD12 i sprawdziliśmy z jego Abrahamsenem po RCA i XLR. 

XLR grał lepiej.

dzięki Sir, czy mógłbyś bardziej rozwinąć w jakim stopniu dzwięk uległ poprawie i czy jego wzmak był zbalansowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jak chcesz sprzedam moje rca tellurium black najlepsze w swoim rodzaju i nie potrzebujesz nic innego. 

Godzinę temu, shane63 napisał:

mam takie pytanko do miłośników Hegla- jaki RCA będzie najlepszy do H70 lub H80. Mam zamiar połaczyć z cd Nada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.