Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również jestem zwolennikiem słuchania z krążków , tidal to jedynie do odnajdywania fajnych kawałków by móc później dany album zakupić w wersji CD , pytanko jak się mają CD Hegla względem dac ? W tej samej kwocie pieniędzy lepiej byłoby pójść  w dac np hd20 czy coś co cenowo odpowiada mu ale klasyczny odtwarzacz ?  Które cdki grają dobrze po analogu i generalnie jakie reprezentują brzmienie ? Nigdy nie słuchałem CD Hegla . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odtwarzacze CD Hegla prezentują na tle konkurencji dużo wyższy poziom niż wzmacniacze tego producenta. Obecnie w drugim obiegu można je nabyć za okazyjne wręcz ceny, co jeszcze kilka lat temu nie było takie proste. Wszystkie grają dosyć podobnie, ciepłym, analogowym i aksamitnym brzmieniem.  Im wyższy model tym lepsza przejrzystość i kontrola basu. Przy tym nie obnażają słabszych realizacji co dla posiadaczy sporych kolekcji płyt jest dosyć istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, artdm napisał:

Moim zdaniem odtwarzacze CD Hegla prezentują na tle konkurencji dużo wyższy poziom

Zgadzam się ? Mohican jest rewelacyjny. Dociążenie i czarne tło. Często ląduje w systemach, gdzie same kable kosztują więcej ?

Nazwa jest adekwatna. Ostatni prawdziwy kompakt Hegla jak twierdzą. 

Wadą mogą być jego gabaryty, gdzie zatwardziały audiofil powie, że mały i zbyt lekki, żeby dobrze zagrał...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgadzam się ? Mohican jest rewelacyjny. Dociążenie i czarne tło. 

Czyli dźwięk buła dla mas...

Słuchałem w kilku konfiguracjach i jak ktoś lubi przyduszony ,napompowany dzwięk to może sie podobać,ale lekkości,precyzji  i swieżości z tego źródła nie słychać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi ,właśnie w moim systemie już jest podobnie dźwięk jest zróżnicowany z masą powietrza z ciemnym tlem dociazonym , natomiast poszukuje źródła jasnego przejrzystego , chcę trochę rozjaśnić system jeśli nie to się uda w jakiś sposób to będzie to dla mnie wymarzony system minimy z mocnym Heglem grają fantastycznie niebawem przenoszę cały zestaw do pokoju o wymiarach 3,80 x4,80 więc ponad 18m2 prostokąt a nie jak dotychczas kwadrat więc dopiero tam podejrzewam uzyskam z systemu dużo więcej oczywiście 70% sukcesu to nie sprzęt ale akustyka i ustawienie o czym się przekonałem wożąc swoje audio do kolegi jest druzgocącą różnica jak może grać system za 5k dobrze ustawiony z właściwą adaptacja  vs system za 20k+ w niewłaściwym miejscu źle ustawiony w złej adaptacji doszedłem do wniosku bardzo smutnego jeśli ktoś nie ma w domu możliwości dobrze zagospodarować pokój właściwie ustawić system kolumny itp to wydając ogromne kwoty będzie słyszał tylko subtelne zmiany ...nigdy nie dowie się jak jego system naprawdę potrafi zagrać przechodziłem przez to i to jest szokujące jak dobry system potrafi zagrać w kilku różnych miejscach ? wracajac do tematu poprosiłbym o poradę jakiegoś jasnego szczegółowego źródła coś do 4-5k może być dac bądź klasyczny CD chce nieco rozjaśnić dźwięk bo jestem już bardzo blisko osiągnięcia swojego brzmienia idealnego pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valghor89 napisał:

Dziękuję za uwagi ,właśnie w moim systemie już jest podobnie dźwięk jest zróżnicowany z masą powietrza z ciemnym tlem dociazonym , natomiast poszukuje źródła jasnego przejrzystego , chcę trochę rozjaśnić system jeśli nie to się uda w jakiś sposób to będzie to dla mnie wymarzony system minimy z mocnym Heglem grają fantastycznie niebawem przenoszę cały zestaw do pokoju o wymiarach 3,80 x4,80 więc ponad 18m2 prostokąt a nie jak dotychczas kwadrat więc dopiero tam podejrzewam uzyskam z systemu dużo więcej oczywiście 70% sukcesu to nie sprzęt ale akustyka i ustawienie o czym się przekonałem wożąc swoje audio do kolegi jest druzgocącą różnica jak może grać system za 5k dobrze ustawiony z właściwą adaptacja  vs system za 20k+ w niewłaściwym miejscu źle ustawiony w złej adaptacji doszedłem do wniosku bardzo smutnego jeśli ktoś nie ma w domu możliwości dobrze zagospodarować pokój właściwie ustawić system kolumny itp to wydając ogromne kwoty będzie słyszał tylko subtelne zmiany ...nigdy nie dowie się jak jego system naprawdę potrafi zagrać przechodziłem przez to i to jest szokujące jak dobry system potrafi zagrać w kilku różnych miejscach ? wracajac do tematu poprosiłbym o poradę jakiegoś jasnego szczegółowego źródła coś do 4-5k może być dac bądź klasyczny CD chce nieco rozjaśnić dźwięk bo jestem już bardzo blisko osiągnięcia swojego brzmienia idealnego pozdrawiam 

W tym budżecie masz nowego Arcama Cds50.

Oczywiście jak to za nowy klocek to też sporo przepłacony,ale napewno zagra jaśniej,żywiej i czytelniej od spokojnego ,ugłaskanego audiofilskiego Hegla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malvern1 napisał:

Czyli dźwięk buła dla mas...

Słuchałem w kilku konfiguracjach i jak ktoś lubi przyduszony ,napompowany dzwięk to może sie podobać,ale lekkości,precyzji  i swieżości z tego źródła nie słychać...

 

nie ma żadnej buły. Jest całkiem wyważony, a to że dociążony, to nie musi być zaraz buła

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nie ma żadnej buły. Jest całkiem wyważony, a to że dociążony, to nie musi być zaraz buła

Pamietam,że najlepiej wypadł na Bowersach 805,ale to zasługa kolumn bo grają dźwiękiem precyzyjnym i konturowym a mochican dość wyraźnie uspokoił i złagodził ich brzmienie.

Na Prac Pespons D też bez buły bo to lekko grające kolumny,ale już na Dynaudio Special 40 było za dużo miodu i misiowatego dzwięku.

To łagodnie,aksamitnie grający odtwarzacz,do cipło grających kolumn i wzmacniacza robi sie juz trochę za duszno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, malvern1 napisał:

Pamietam,że najlepiej wypadł na Bowersach 805,ale to zasługa kolumn bo grają dźwiękiem precyzyjnym i konturowym a mochican dość wyraźnie uspokoił i złagodził ich brzmienie.

Na Prac Pespons D też bez buły bo to lekko grające kolumny,ale już na Dynaudio Special 40 było za dużo miodu i misiowatego dzwięku.

To łagodnie,aksamitnie grający odtwarzacz,do cipło grających kolumn i wzmacniacza robi sie juz trochę za duszno.

 

no do Dynek to ostatnio sprzedałem Yamaha CD-S3000 ? Tam to trzeba zupełnie w innym kierunku iść?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zagospodaruje nowe pomieszczenie akustycznie i ustawie kolumny właściwie i zobaczę wtedy czy aby większa przestrzeń lepsza bryła pokoju oraz więcej powietrza wokół kolumn nie wpłyną na zdecydowana poprawę następnie przyjrzę się jaśniejszym źródłom jeśli nadal będzie ciut zbyt gęsto , jakie jeszcze propozycje prócz arcama ? Btw. Słuchałem w audio punkcie dynaudio specjal 40 z Heglem h360 bardzo dostojny wyrafinowany dźwięk szczegółowy dociazony można by się zanurzyć w kanapie i słuchać godzinami naprawdę super brzmienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valghor89 napisał:

doszedłem do wniosku bardzo smutnego jeśli ktoś nie ma w domu możliwości dobrze zagospodarować pokój właściwie ustawić system kolumny itp to wydając ogromne kwoty będzie słyszał tylko subtelne zmiany ...nigdy nie dowie się jak jego system naprawdę potrafi zagrać

Oprawiłbym to w ramkę i powiesił nad głową każdego domorosłego recenzenta sprzętu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valghor89 napisał:

Najpierw zagospodaruje nowe pomieszczenie akustycznie i ustawie kolumny właściwie i zobaczę wtedy czy aby większa przestrzeń lepsza bryła pokoju oraz więcej powietrza wokół kolumn nie wpłyną na zdecydowana poprawę następnie przyjrzę się jaśniejszym źródłom jeśli nadal będzie ciut zbyt gęsto , jakie jeszcze propozycje prócz arcama ? Btw. Słuchałem w audio punkcie dynaudio specjal 40 z Heglem h360 bardzo dostojny wyrafinowany dźwięk szczegółowy dociazony można by się zanurzyć w kanapie i słuchać godzinami naprawdę super brzmienie 

Jasno to też Yamaszka,ale to trzeba iść już wyżej z modelem.

Arcamy też nie robią tzw. otuliny i nie pompują tyle powietrza audiofilskiego.

I Cdki z tzw.złotej ery audio lata 80- początek 90,wyższe modele Sony ES,Denony,generalnie tamte lata...,ale żeby kupić cdka w idealnym stanie technicznym i fizycznym to trzeba mieć szczęście, najlepiej od pierwszego właściciela, bez przeglądu się też nie obejdzie. ?

 

59 minut temu, m4tech napisał:

Oprawiłbym to w ramkę i powiesił nad głową każdego domorosłego recenzenta sprzętu ? 

To są elementarne tematy i każdy kto poważnie podchodzi do audio powinien sobie sprawę z tego zdawać.

Są też ludzkie, którzy nie mają możliwości spełnienia tych warunków a też wydają pieniądze i chcą cieszyć sie przyzwoitym dźwiękiem (mają do tego prawo tak jak zacni audiofile z fantastycznie zaadoptowanymi pomieszczeniami i sprzetem za setki K.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, malvern1 napisał:

I Cdki z tzw.złotej ery audio lata 80- początek 90,wyższe modele Sony ES,Denony,generalnie tamte lata...,ale żeby kupić cdka w idealnym stanie technicznym i fizycznym to trzeba mieć szczęście, najlepiej od pierwszego właściciela, bez przeglądu się też nie obejdzie. ?

Spróbuj zrozumieć, że to też akustyka,

Jeśli kupujesz współczesny model cd, który ma powiedzmy kosmiczne parametry, to żeby to usłyszeć musisz mieć też "kosmiczne" warunki akustyczne w domu i do tego mega liniowy tor, ponieważ nawet małe dołki 1-2dB na średnicy w punkcie odsłuchu mogą spowodować, że na przykład cała scena "siada".

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, m4tech napisał:

Spróbuj zrozumieć, że to też jest akustyka,

Jeśli kupujesz współczesny model cd, który ma powiedzmy kosmiczne parametry, to żeby to usłyszeć musisz mieć też "kosmiczne" warunki akustyczne w domu i do tego mega liniowy tor, ponieważ nawet małe dołki 1-2db na średnicy w punkcie odsłuchu mogą spowodować, że na przykład cała scena "siada".

 

Ja nie muszę tego rozumieć,nie narzekam i nie szukam.

Ktoś grzecznie pyta to skromie doradzam ,korzystam z mojego osobistego doświadczenia i podsuwam pomysły.Też kiedyś się radziłem i szukałem....

Kolega się nie pytał o akustykę w szerokim tego słowa pojęciu tylko o elektronikę,a to że jedno i drugie chodzi ze sobą w parze to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Valghor89 napisał:

Najpierw zagospodaruje nowe pomieszczenie akustycznie i ustawie kolumny właściwie i zobaczę wtedy czy aby większa przestrzeń lepsza bryła pokoju oraz więcej powietrza wokół kolumn nie wpłyną na zdecydowana poprawę następnie przyjrzę się jaśniejszym źródłom jeśli nadal będzie ciut zbyt gęsto , jakie jeszcze propozycje prócz arcama ? Btw. Słuchałem w audio punkcie dynaudio specjal 40 z Heglem h360 bardzo dostojny wyrafinowany dźwięk szczegółowy dociazony można by się zanurzyć w kanapie i słuchać godzinami naprawdę super brzmienie 

Jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki to spróbuj Marantz CD17 mk2, gra szczegółowo z rozbudowaną górą pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

rozbudowana góra to ubogi dół, niestety albo stety audio to sztuka balansu ?

Nie każdy lubi bogaty dół....

Kwestia gustu.

Ja swoje brzmienie od kilku lat "odchudzam" ,jest precyzyjne,konturowe szczegółowe,przejrzyste. 

Wielu by powiedziało i zresztą mówi ,że za jasne .

Mnie ta opinia nie interesuje ,ważne ,że ja jestem szcześliwy.  ?

 

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie każdy swoje audio buduje pod własne preferencje , od osoby od której kupowałem h200 (wypozyczalem za kaucja )miał również h80 poprosiłem aby posłuchać na jednym i drugim tych samych utworów i szczerze to nie wiedziałem czy w ogóle go brać bo grały bardzo bardzo podobnie ale kolumny miał blisko siebie jedną w rogu przy ścianie druga też przy ścianie ogólnie ustawienie itp tragedia no nie jestem pani Zapendowska ale wzmak 3x droższy gra jak jego młodszy brat ciężko różnice usłyszeć  to coś jest nie halo kolumny to były jakieś bowersy podłogowe , wróciłem więc z nim do mojego kwadratowego pokoju i mimo że to przeklecie akustyczne to mam tam masę zasłon różnych rozwiązań i u siebie już różnica jest stosunkowo duża zupełnie inne brzmienia dlatego nie mogę się doczekać powrotu do domu i przeniesienia się do nowego pokoju ? barbardzo dziękuję wszystkim za porady co do jasnych CD każda rada jest bardzo cenna nic i tak w ciemno nie wezmę tylko dopiero po osłuchaniu się wewłasnych warunkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem podzielić sie wrażeniami z odsłuchu w nowym pomieszczeniu.

1.Odsłuch pierwszy , pomieszczenie w miare zaadoptowane akustycznie długosc sciany 4,80m , szerokośc 3,65m, kolumy ustawione oczywiście na ścianie po szerokości , odległośc pomiędzy kolumnami okolo1,9m ,skierowane na wprost równolegle do miejsca odsłuchu, odległośc od ściany tylnej 1,1m  od bocznych równiez okolo 1m , do stanowiska odsłuchu 2,7m na podłodze dywan , w pokoju meble, tapeta, trochę rozpraszaczy ale niewiele

pierwsze wnioski : średnica szczególowa  wokal dosyc wyostrzony, ale przy większej ilości dzwięków nakładaja sie na siebie, natomiast zero basu, wystarczyło wstac i na wysokości głowy jest bas więc cos nie tak

2. Odsłuch drugi,pomieszczenie bez zmian , kolumny rozstawione szerzej okolo 2,6m do miejsca odsłuchu jak wyzej a więc blisko trójkata równobocznego , pojawił sie bas na miejscu odsłuchu przy cichym słuchaniu okej im głosniej tym dźwięki bardziej sie na siebie nakładaly (słychac niedostatki wytłumienia) wokale piekne sednica bogata bas jest ale wszystko przy niezbyt głosnym odsłuchu

3. po walce z ustawieniem kolumn na różne sposoby rozstaw kolumn bez zmian tj. szerokośc 2,6m miejsce odsłuchu 30cm w głab do tyłu kolumny lekko skręcone do środka jakby na słuchacza za kolumnami były 2 grzejniki metalowe a więc postanowiłem dac na górze karnisz oraz z lewej i prawej grube zasłony które zasłaniaja grzejnik oraz odbicia z tyłu kolumn efekt przerósł najsmielsze oczekiwania bas jest jak na 14cm głośniczek i 18m2 bardzo głeboki jak trzeba jest punktowy na innych utworach jest miekki i z powietrzem jest poprostu idealny wokale brzmią naturalnie soczyscie lekko zaokraglone nie ma mowy o jakims sybilancie czy piasku talerz brzmi dlugo jak trzeba sednica piekna barwna nie sucha gitary a głownie instrumenty strunowe  brzmia bardzo naturalnie z odpowiednią soczystością i energią mógłbym tu dlugo pisac ale w porównaniu do mojego poprrzedniego pokoju 12m2 kwadrat jest zmiana bardzo duza wręcz ogromna na korzyśc prostokatnego pomieszczenia kolumny maja wkolo sporo przestrzeni mimo że sa małe nie duszą się , wiele osób uważa że minima amator nie nadaja sie do rocka okej nie będe kwestionował ale na jednej z płyt Muse jest utwór istna rzeż i kolumny wyrabiają nic sie na siebie nie nakłada może to troche wina Hegla który nie jest az tak szczególowy jak jakas lampka.

 

na zakonczenie

ten sam zestaw w miarę dobrany tj. kolumny wzmak i źródło mogą zagrac dobrze, słabo lub... fenomenalnie po tym eksperymencie uważam ze sukces to 50-60% akustyka dopiero póżniej kolumny wzmacniacz i żródlo (cały tor)

przed zmianą pomieszczenia szukałem jasnego daca bo miałem zbyt dociążone brzmienie może zamulone , teraz nawet o tym nie myśle , eksperyment chodził mi po głowie od ponad roku i ciesze się ze go zrobilem nie odkryłem ameryki ale jest to też przestroga przed wywalaniem kasy w drogie kable, kondycjonery, inne zabawki dopóki nie mamy mozliwosci słuchac naszego sprzętu we właściwych warunkach szkoda pieniędzy, akustyka to podstawa ale nigdy nie sądziłem ze az tak WAŻNA postaram sie zamieścic zdjęcie pokoju . pozdrawiam

 

w przyszłości zasłony zastąpie jakimis panelami akustycznymi może dojdą jakies większe kwiaty 

pokój 1.jpg

pokój 2.jpg

pokoj 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy testował ktoś na heglach h190 lub h360 miał podpiętego subwoofera? Z tego co wiem sygnał z pre był zbyt słaby i blado hegel zasilał suby. Jak producent zapewnia problem został naprawiony i w Nowym H390 już tego problemu nie będzie. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, shiver07 napisał:

Jak producent zapewnia problem został naprawiony i w Nowym H390 już tego problemu nie będzie. 

jak tylko ten model do nas przyjedzie, to sprawdzimy go pod tym kontem ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Kątem.

Ludzie, piszcie proszę bez takich rażących błędów, albo przynajmniej stosujcie narzędzia do korekcji pisowni, jeżeli są problemy wrodzone, z tym związane. Naprawdę, nie wypada inaczej, tym bardziej „branży.”

Ciekawi mnie jeszcze jedno porównanie - H390 w stosunku do AVM A5.2. Oba wzmacniacze są w podobnej cenie, chociaż to zupełnie rożne konstrukcje. AVM ma stopień mocy w klasie D oraz pre na lampach 83T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie końcowe po kilku dniach poszukiwania ustawienia i adaptacji akustyki , z zachowaniem wartosci aby nic nie stało w 1/2 i 1/4 pokoju wczesniej mialem troche problem z basem okazało sie że kolumny stały w 1/2 długosci pokoju i słabe wytłumienie teraz to jak basisko tąpnie nie ma zmiłuj bez utraty jakości wysokich i średnicy, to niewiarygodne ile można uzyskac akustyka i ustawieniem...

ustawienie koncowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2019 o 09:29, kocurro napisał:

Narobiłeś do tego stopnia apetytu na te monitory, że zacząłem szukać ich w sieci i tak się złożyło, że jedne są/były ? wystawione na jednym z portali ogłoszeniowych, więc nie zwlekając postanowiłem zadzwonić do sprzedającego z którym wstępnie jestem omówiony na odsłuch ? 

Porozmawialiśmy chwilę i według Jego opinii tak w skrócie te Pandion 2 to Xavian XN250 x2 ? Giuliette przemilczał ?

PS. Koncept twórczy tych monitorów jest innowacyjny i podobno to naprawdę słychać.

No i stało się... kupiłem te Pandion 2 od zapoznanego forumowicza ? Pozdrawiam serdecznie. 

Z początku byłem zły na siebie, że tak pod wpływem chwili i emocji je nabyłem, ale z każdą chwilą coraz bardziej się do nich przekonuje. Moim zdaniem nie jest to jakaś ogromna przepaść brzmieniowa w porównaniu z Giuliettą, bo dźwięk w System Audio jest po prostu jeszcze bardziej wyrazisty i konturowy co zaczyna mi się podobać. Gdyby jednak nie cała ta moja ciekawość i audiofila nervosa to mógłbym żyć z Julką i nie miałbym powodu do niezadowolenia, czy rozżalenia, wręcz przeciwnie ruch ten pozwolił docenić mi Xaviany i uświadomił, że na pewnym pułapie wyższość jednego elementu nad drugim się zaciera, a słychać raczej niezależny sposób prezentacji. 

Tak, czy owak będę starał się poznać bliżej System Audio i odkryć zwłaszcza te dobre strony, bo jak dotąd nie zniechęciły mnie niczym do siebie, no może poza tym sterylnym i higienicznym wykończeniem tej satynowej bieli ? ech szkoda.. bo pod względem wykończenia jestem konserwatystą, gdzie Xaviany według mnie są wzorem trudnym do pobicia..  

22 godziny temu, Valghor89 napisał:

(...) to niewiarygodne ile można uzyskac akustyka i ustawieniem...

ustawienie koncowe.jpg

Absolutna racja ? i wyobrażam sobie jaką gradacje planów wprowadza ten bierny słuchacz ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kocurro napisał:

No i stało się... kupiłem te Pandion 2 od zapoznanego forumowicza ? Pozdrawiam serdecznie. 

Z początku byłem zły na siebie, że tak pod wpływem chwili i emocji je nabyłem, ale z każdą chwilą coraz bardziej się do nich przekonuje. Moim zdaniem nie jest to jakaś ogromna przepaść brzmieniowa w porównaniu z Giuliettą, bo dźwięk w System Audio jest po prostu jeszcze bardziej wyrazisty i konturowy co zaczyna mi się podobać. Gdyby jednak nie cała ta moja ciekawość i audiofila nervosa to mógłbym żyć z Julką i nie miałbym powodu do niezadowolenia, czy rozżalenia, wręcz przeciwnie ruch ten pozwolił docenić mi Xaviany i uświadomił, że na pewnym pułapie wyższość jednego elementu nad drugim się zaciera, a słychać raczej niezależny sposób prezentacji. 

Tak, czy owak będę starał się poznać bliżej System Audio i odkryć zwłaszcza te dobre strony, bo jak dotąd nie zniechęciły mnie niczym do siebie, no może poza tym sterylnym i higienicznym wykończeniem tej satynowej bieli ? ech szkoda.. bo pod względem wykończenia jestem konserwatystą, gdzie Xaviany według mnie są wzorem trudnym do pobicia..  

Absolutna racja ? i wyobrażam sobie jaką gradacje planów wprowadza ten bierny słuchacz ? 

Coś bez przekonania widzę jesteś do nich ,piszę tu odnośnie pandion 2 , jakie masz zródło bo tam  z tego co wiem wybredne sa na jakość zródła i pełnie klasy pokazują jak im zapewnisz resztę toru , wiem wiem biadolenie ale juz nie raz sie przekonałem że czasami wydawało by sie mały progresik zrobiłem a skoki były bardziej widoczne niż bym się tego spodziewał , dobrym przykładem jest u mnie ifi idefender pierdolnik za 250pln a uważam robi mega robotę w filtrowaniu usb ?

Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości zrozumienia ,tego sie nie kupi każdy musi to przejść sam ,musisz z nimi po obcować dłużej i przypuszczam że pewne wnioski narzucą ci sie same .pozdr,,, 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, freju napisał:

Coś bez przekonania widzę jesteś do nich ,piszę tu odnośnie pandion 2 , jakie masz zródło bo tam  z tego co wiem wybredne sa na jakość zródła i pełnie klasy pokazują jak im zapewnisz resztę toru , wiem wiem biadolenie ale juz nie raz sie przekonałem że czasami wydawało by sie mały progresik zrobiłem a skoki były bardziej widoczne niż bym się tego spodziewał , dobrym przykładem jest u mnie ifi idefender pierdolnik za 250pln a uważam robi mega robotę w filtrowaniu usb ?

Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości zrozumienia ,tego sie nie kupi każdy musi to przejść sam ,musisz z nimi po obcować dłużej i przypuszczam że pewne wnioski narzucą ci sie same .pozdr,,, 

Masz rację, nie do końca mnie kupują te Pandion 2, może potrzeba mi czasu, ale bardzo przyzwyczaiłem się do Giulietty.. Xavian gra bardziej miękko i z H200A jest dla mnie idealnie i prawdopodobnie pozostanę przy nich, bo właśnie przełączyłem na Julkę i jest bardzo przyjemnie i relaksująco.. Dokupię w przyszłości Qutesta, Hegla CDP2 MKII i system skończony. 

Pandion 2 prawdopodobnie będą na sprzedaż, więc zachęcam wszystkich zainteresowanych, bo to naprawdę kawał solidnego grania..

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, freju napisał:

Coś bez przekonania widzę jesteś do nich ,piszę tu odnośnie pandion 2 , jakie masz zródło bo tam  z tego co wiem wybredne sa na jakość zródła i pełnie klasy pokazują jak im zapewnisz resztę toru , wiem wiem biadolenie ale juz nie raz sie przekonałem że czasami wydawało by sie mały progresik zrobiłem a skoki były bardziej widoczne niż bym się tego spodziewał , dobrym przykładem jest u mnie ifi idefender pierdolnik za 250pln a uważam robi mega robotę w filtrowaniu usb ?

Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości zrozumienia ,tego sie nie kupi każdy musi to przejść sam ,musisz z nimi po obcować dłużej i przypuszczam że pewne wnioski narzucą ci sie same .pozdr,,, 

Kolega od pandion2 czytał właśnie twój wpis i prosił mnie żeby tu napisać he . że xaviany nic nie odkrywają grają bo grają wie bo je miał , twierdzi że pandion 2 mają potężne możliwośći  bo to nowoczesna konstrukcja i bardzo przemyślana , bezapelacyjnie potrzebne dobre zródło i przejrzysty piec i ponoć jest grubo , to cytat kolegi nie mój żeby było jasne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, freju napisał:

Kolega od pandion2 czytał właśnie twój wpis i prosił mnie żeby tu napisać he . że xaviany nic nie odkrywają grają bo grają wie bo je miał , twierdzi że pandion 2 mają potężne możliwośći  bo to nowoczesna konstrukcja i bardzo przemyślana , bezapelacyjnie potrzebne dobre zródło i przejrzysty piec i ponoć jest grubo , to cytat kolegi nie mój żeby było jasne :))

Zdaję sobie z tego sprawę, ale dla mnie zbyt jakby to ująć mechaniczne granie tzn. nie zrozum mnie źle, bo nawet teraz z Pandion 2 u mnie jest ok, ale jest trochę jakby zbyt przejrzyście, analitycznie bez emocji jakby materiału odsłuchowego, bo emocje z samego odsłuchu zapewniają i to w 120% Mam nadzieję, że odpowiednio mnie rozumiecie ? trochę męcząco jest jak dla mnie, oczywiście zdaję sobie sprawę, że z odpowiednim źródłem może być tylko lepiej, ale raczej pozostanę przy poczciwej i sympatycznej Julce ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.