Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.06.2019 o 20:05, Valghor89 napisał:

a jakbys porównał h300 z h200? 

Przy kolumnach podstawkowych to będzie kwestia preferencji H200 odrobinę szybszy i rozdzielczy ale przy nisko schodzacych kolumnach 3 droznych bas w H300 jest dużo lepszy, bardziej rozciagniety, zwinny, zróżnicowany na tym polu H200 niestety zostaje w tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana mam podłączone Pandiony i muszę przyznać, że coraz to bardziej się do nich przekonuję ? rzeczywiście pomimo zniechęcenia i dystansu potrzeba po prostu dać sobie czasu na osłuchanie się z konkretnym elementem w torze, aby w miarę obiektywnie go ocenić.

Wyjątkowo brzmi zwłaszcza muzyka akustyczna jak gitara Allan'a Taylor'a, czy zmęczony głos Leonard'a Cohen'a. Dźwięk jest krystalicznie czysty i wyrównany, bardziej otwarty i dokładniejszy w porównaniu z Xavianem. Dużą przyjemność sprawiają ponad przeciętne realizacje w których przyłożono się do prezentacji basu dzięki czemu jest wyczuwalny od niskich poziomów wzmocnienia. Podobnie sprawa ma się z blachami i górnymi rejestrami odpowiednio wybrzmiewającymi. Średnica z kolei pięknie nasycona i dociążona z zachowaniem wyjątkowej rozdzielczości. 

System jaki udało mi się zbudować nie jest na pewno cukierkowy i nudny. Prawdopodobnie niektórym brakło by barwy, czy zaokrąglenia, ale zauważyłem jak dojrzałem i rozwinąłem swoje preferencje zdobywając doświadczenie w osłuchaniu siebie jak i różnego rodzaju sprzętu. Lubię bardzo ten tranzystorowy wykop na basie i różnicowanie materiału muzycznego ? 

Biorąc pod uwagę wszelkie priorytety jak przede wszystkim czas i pieniądze mogę spokojnie stwierdzić, że zdobyłem swój everest w poszukiwaniu swojego brzmienia i pozostało mi ostatecznie skonfrontować HD25 z Qutestem i wybrać jednego z nich, aby całkowicie zapomnieć o wszelkich zmianach, poszukiwaniach, czy rozważaniach ? 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocurro napisał:

Od rana mam podłączone Pandiony i muszę przyznać, że coraz to bardziej się do nich przekonuję ? rzeczywiście pomimo zniechęcenia i dystansu potrzeba po prostu dać sobie czasu na osłuchanie się z konkretnym elementem w torze, aby w miarę obiektywnie go ocenić.

Wyjątkowo brzmi zwłaszcza muzyka akustyczna jak gitara Allan'a Taylor'a, czy zmęczony głos Leonard'a Cohen'a. Dźwięk jest krystalicznie czysty i wyrównany, bardziej otwarty i dokładniejszy w porównaniu z Xavianem. Dużą przyjemność sprawiają ponad przeciętne realizacje w których przyłożono się do prezentacji basu dzięki czemu jest wyczuwalny od niskich poziomów wzmocnienia. Podobnie sprawa ma się z blachami i górnymi rejestrami odpowiednio wybrzmiewającymi. Średnica z kolei pięknie nasycona i dociążona z zachowaniem wyjątkowej rozdzielczości. 

System jaki udało mi się zbudować nie jest na pewno cukierkowy i nudny. Prawdopodobnie niektórym brakło by barwy, czy zaokrąglenia, ale zauważyłem jak dojrzałem i rozwinąłem swoje preferencje zdobywając doświadczenie w osłuchaniu siebie jak i różnego rodzaju sprzętu. Lubię bardzo ten tranzystorowy wykop na basie i różnicowanie materiału muzycznego ? 

Biorąc pod uwagę wszelkie priorytety jak przede wszystkim czas i pieniądze mogę spokojnie stwierdzić, że zdobyłem swój everest w poszukiwaniu swojego brzmienia i pozostało mi ostatecznie skonfrontować HD25 z Qutestem i wybrać jednego z nich, aby całkowicie zapomnieć o wszelkich zmianach, poszukiwaniach, czy rozważaniach ? 

Pozdrawiam.

Z tym qutest to bym się tak nie podniecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorda miałem już u siebie i zagrał lepiej niż soekris, jednak nie miałem jeszcze Pandion 2. Prawdopodobnie wypożyczę tego RME, dzięki za tę propozycje, bo zapowiada się interesująco. Nastąpi to jednak dopiero, kiedy "odblokuję" gotówkę, a w między czasie chcę poprosić znajomego o stestowanie HD25.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kocurro napisał:

Od rana mam podłączone Pandiony i muszę przyznać, że coraz to bardziej się do nich przekonuję ? rzeczywiście pomimo zniechęcenia i dystansu potrzeba po prostu dać sobie czasu na osłuchanie się z konkretnym elementem w torze, aby w miarę obiektywnie go ocenić.

Wyjątkowo brzmi zwłaszcza muzyka akustyczna jak gitara Allan'a Taylor'a, czy zmęczony głos Leonard'a Cohen'a. Dźwięk jest krystalicznie czysty i wyrównany, bardziej otwarty i dokładniejszy w porównaniu z Xavianem. Dużą przyjemność sprawiają ponad przeciętne realizacje w których przyłożono się do prezentacji basu dzięki czemu jest wyczuwalny od niskich poziomów wzmocnienia. Podobnie sprawa ma się z blachami i górnymi rejestrami odpowiednio wybrzmiewającymi. Średnica z kolei pięknie nasycona i dociążona z zachowaniem wyjątkowej rozdzielczości. 

System jaki udało mi się zbudować nie jest na pewno cukierkowy i nudny. Prawdopodobnie niektórym brakło by barwy, czy zaokrąglenia, ale zauważyłem jak dojrzałem i rozwinąłem swoje preferencje zdobywając doświadczenie w osłuchaniu siebie jak i różnego rodzaju sprzętu. Lubię bardzo ten tranzystorowy wykop na basie i różnicowanie materiału muzycznego ? 

Biorąc pod uwagę wszelkie priorytety jak przede wszystkim czas i pieniądze mogę spokojnie stwierdzić, że zdobyłem swój everest w poszukiwaniu swojego brzmienia i pozostało mi ostatecznie skonfrontować HD25 z Qutestem i wybrać jednego z nich, aby całkowicie zapomnieć o wszelkich zmianach, poszukiwaniach, czy rozważaniach ? 

Pozdrawiam.

Całkiem możliwe ze system Twój to jest ten już ten  naj ale (miałeś juz parę ) powiedz czy przy dłuższych odsłuchach nie jest zbyt męczący ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asterix1 napisał:

Całkiem możliwe ze system Twój to jest ten już ten  naj ale (miałeś juz parę ) powiedz czy przy dłuższych odsłuchach nie jest zbyt męczący ?

Jak dla mnie nie jest męcząco przy dłuższym odsłuchu, wręcz przeciwnie bardzo absorbuje zestawienie Pandion z Heglem. Wyjątkiem są kiepskie realizacje, którym mój system nie wybacza, ale da się z tym żyć ? 

Przede mną jeszcze wymiana dac, więc ostatecznie brzmienie nabierze jeszcze większej ogłady i klarowności. Uważam, że zestawienie Hegla z Pandion jest doskonałe charakteryzujące się przede wszystkim krystaliczną czystością, selektywnością z dociążeniem i dynamiką. Jestem mega zadowolony. Wiem, że wcześniej pisałem co innego, ale to było pierwsze wrażenie bez dokładniejszego poświęcenia im uwagi. Teraz rozumiem ich fenomen i zdanie poprzedniego właściciela, którego pozdrawiam ?  

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek s napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć w jaki sposób wykorzystać HD30 jako streamer, konkretnie słuchać plików z Tidala.

Chodzi o połączenie bez użycia komputera, np. za pomocą smartfona.

Czy jednak potrzebuję prawdziwego Streamera?

marek s możesz używać aplikacji Bubble UpnP i opcji renderer, ale tylko w przypadku telefonu na Androidzie. Na Apple niestety nie ma tej aplikacji. Ogólnie chodzi o użycie protokołu upnp, podobno są jakieś aplikacje na iphone, ale ja takiej nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek s napisał:

Vikingman dzieki za trop. 

Jestem laikiem w tym temacie.

Androida mam. Rozumiem, ze Hd30 podlaczam kablem internetowym i sciagam ta apke. Nastepnie odpalam Tidala. 

Czy pliki studio master przejda w tym przypadku?

HD30 oraz telefon z aplikacją Bubble upnp  muszą być połączone w tej samej sieci internetowej. HD30 po kablu do routera a telefon po wifi. MQA raczej nie obsługuje w ten sposób, tzn. plik odtworzysz, ale nie będzie miał próbkowania MQA tylko PCM.

Edytowane przez Vikingman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 18:06, kocurro napisał:

Chorda miałem już u siebie i zagrał lepiej niż soekris, jednak nie miałem jeszcze Pandion 2. Prawdopodobnie wypożyczę tego RME, dzięki za tę propozycje, bo zapowiada się interesująco. Nastąpi to jednak dopiero, kiedy "odblokuję" gotówkę, a w między czasie chcę poprosić znajomego o stestowanie HD25.

A  jednak warto dojrzewać ? pandiony to dobre paczki i jeszce nie raz cie zaskoczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Myszator napisał:

Chłopaki ...

W piecu Hegel H 590 od spodu jak są przykręcone nóżki ?. Na śrubkę czy wkręt ?. Można odkręcić nóżki ?.

Zapomniałem sprawdzić ...  

U mnie były na gumę do żucia przyklejone, teraz stoi na cegłach... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vikingman napisał:

marek s możesz używać aplikacji Bubble UpnP i opcji renderer, ale tylko w przypadku telefonu na Androidzie. Na Apple niestety nie ma tej aplikacji. Ogólnie chodzi o użycie protokołu upnp, podobno są jakieś aplikacje na iphone, ale ja takiej nie znalazłem. 

A nie ma czegoś takiego jak air play na iPhone? Przecież w heglach to standard. Odpalasz TIDAL na iPhone i gotowe wysyłasz sygnał po airplay. Prościej się nie da. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Margin napisał:

Szanowni Heglowicze, czy spotkam tutaj kogoś z Poznania, kto posiada H360 i byłby skłonny odwiedzic mnie z nim?
Chciałbym sprawdzić jak ten wzmacniacz zagra z Harbeth SHL5+.

Gwarantuje gościnę z odpowiednimi napojami.

Pozdrowienia!

A wybierz się do TopHifi na Woźnej,  chłopcy powinni mieć tego Hegla, nie ma problemu z wypożyczeniem. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vikingman napisał:

jakość transmisji i z tego co pamiętam dźwięku przez airplay jest dużo gorsza od strumieniowania UPNP.

No tak ale przecież czy po UPnP czy przez airplay hegel nie odtwarza plików MQA. Dopiero nowy egzemplarz H390 jakim jest nie mówiąc już o H590 odtwarza przez UPnP pliki MQA. Szczerze muszę tego posłuchać. Mówiąc w prost słuchając TIDAL przez Roon UPnP jakość jest niesamowita a co dopiero będzie robił Hegel H390 odtwarzajac pliki MQA. Kable usb do lamusa...? 

39 minut temu, Margin napisał:

Szanowni Heglowicze, czy spotkam tutaj kogoś z Poznania, kto posiada H360 i byłby skłonny odwiedzic mnie z nim?
Chciałbym sprawdzić jak ten wzmacniacz zagra z Harbeth SHL5+.

Gwarantuje gościnę z odpowiednimi napojami.

Pozdrowienia!

Tak fajnie to gra jak dla mnie zależy od akustyki na jakim metrażu. Osobiście bardziej podoba mi się zestawienie H360 z PMC twenty5 24. Góra bardziej nasycona detaliczna jak i dół niżej schodzi. Co do średnicy no to już własne preferencje shl5+ robią to co robią zależy kto co lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, shiver07 napisał:

No tak ale przecież czy po UPnP czy przez airplay hegel nie odtwarza plików MQA. Dopiero nowy egzemplarz H390 jakim jest nie mówiąc już o H590 odtwarza przez UPnP pliki MQA. Szczerze muszę tego posłuchać. Mówiąc w prost słuchając TIDAL przez Roon UPnP jakość jest niesamowita a co dopiero będzie robił Hegel H390 odtwarzajac pliki MQA. Kable usb do lamusa...? 

Chyba jesteś w błędzie. W instrukcji H590 pisze wyraźnie , że MQA dekodowane jest tylko na wejściu USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/3/2019 at 11:01 AM, marek s said:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć w jaki sposób wykorzystać HD30 jako streamer, konkretnie słuchać plików z Tidala.

Chodzi o połączenie bez użycia komputera, np. za pomocą smartfona.

Czy jednak potrzebuję prawdziwego Streamera?

Chromecast Audio można podłączyć za pomocą światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Chyba jesteś w błędzie. W instrukcji H590 pisze wyraźnie , że MQA dekodowane jest tylko na wejściu USB. 

The H590 includes MQA decoding and rendering technology, which enables you to play back MQA audio files and streams, delivering you the sound of the original master recording.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No tak kolego,ale tylko po USB i w żaden inny sposób.

 

NOTE: MQA is only available on the USB 
input
Visit mqa.co.uk for more information.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.