Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PolTor napisał:

Panowie, ja trochę z innej beczki, choć dotyczy Hegla :). Czy sprzedawał ktos z Was coś prze Paypala?
Czy kupujący może np. cofnąć transakcję i ja np. mogę zostać bez sprzętu ( bo wyślę) i bez kasy ?.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Paypal wstrzymuje kasę aż kupujący otrzyma sprzęt. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń paypal odblokowuję ci twoje środki. Nie ma się czym martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, shiver07 napisał:

Paypal wstrzymuje kasę aż kupujący otrzyma sprzęt. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń paypal odblokowuję ci twoje środki. Nie ma się czym martwić. 

Nic nie zatrzymuje. Moja ostatnia sprzedaż wyglądała tak, że po wpływie na konto PayPal przelałem sobie odrazu należność na osobiste. Pamiętam jak kiedyś coś kupowałem , miałem możliwość blokady środków na koncie PayPal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2019 o 17:32, freju napisał:

A  jednak warto dojrzewać ? pandiony to dobre paczki i jeszce nie raz cie zaskoczą ?

Tak, dojrzewanie i rozwój to zdecydowanie owocne działanie ?

Właśnie jestem ciekaw co pokażą jutro, ponieważ zabieram je do większego pomieszczenia w którym będą miały więcej powietrza wokół siebie. W tygodniu wpadnie też kumpel z HD25, 12 i 20 ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, kocurro napisał:

Właśnie jestem ciekaw co pokażą jutro, ponieważ zabieram je do większego pomieszczenia w którym będą miały więcej powietrza wokół siebie. W tygodniu wpadnie też kumpel z HD25, 12 i 20

Załatw sobie mocną końcówkę mocy,  hd25 i 12 na sto procent mają regulowane wyjścia. Będzie miło , mówię ci.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PolTor napisał:

Panowie, ja trochę z innej beczki, choć dotyczy Hegla :). Czy sprzedawał ktos z Was coś prze Paypala?
Czy kupujący może np. cofnąć transakcję i ja np. mogę zostać bez sprzętu ( bo wyślę) i bez kasy ?.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Transakcje przy użyciu PayPal są bezpieczne. Jak masz już kasę przelaną to nic się z nią nie stanie i nie można jej wycofać. Kwota jest blokowana w przypadku zgłoszenia przez kupującego jakiejś nieprawidłowości, kupujący ma na to 180 dni.  Po rozstrzygnięciu sporu jest odblokowana lub zwrócona kupującemu, na przykład w przypadku gdy nie otrzymał zakupionego przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, artdm napisał:

Transakcje przy użyciu PayPal są bezpieczne. Jak masz już kasę przelaną to nic się z nią nie stanie i nie można jej wycofać. Kwota jest blokowana w przypadku zgłoszenia przez kupującego jakiejś nieprawidłowości, kupujący ma na to 180 dni.  Po rozstrzygnięciu sporu jest odblokowana lub zwrócona kupującemu, na przykład w przypadku gdy nie otrzymał zakupionego przedmiotu.

Dokładnie tak jak piszesz. Ja czekałem na pieniądze 2 tygodnie. Po tym czasie odblokowali mi dostęp do środków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Transakcje przy użyciu PayPal są bezpieczne. Jak masz już kasę przelaną to nic się z nią nie stanie i nie można jej wycofać. Kwota jest blokowana w przypadku zgłoszenia przez kupującego jakiejś nieprawidłowości, kupujący ma na to 180 dni.  Po rozstrzygnięciu sporu jest odblokowana lub zwrócona kupującemu, na przykład w przypadku gdy nie otrzymał zakupionego przedmiotu.
To jakaś jazda, można pół roku czekać na kasę, chyba nikt by nie chciał sprzedawać przez paypal.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 18:37, PolTor napisał:

Panowie, ja trochę z innej beczki, choć dotyczy Hegla :). Czy sprzedawał ktos z Was coś prze Paypala?
Czy kupujący może np. cofnąć transakcję i ja np. mogę zostać bez sprzętu ( bo wyślę) i bez kasy ?.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Uważaj bo są oszuści którzy w ten sposób szukają frajerów zwłaszcza na OLX. Osobiście trafił mi się taki gość który napisał do mnie łamaną polszczyzną że chce kupić mój wzmacniacz ale musze założyć konto na PayPal. Na szczęście zapaliła mi się "czerwona lampka" i prześwietliłem gościa na google. Okazał się naciągaczem. Poszukaj sobie ja się do końca nie znam jak to można zrobić ale sposób podobno jest w sieci znany. Uważaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PolTor napisał:

To jakaś jazda, można pół roku czekać na kasę, chyba nikt by nie chciał sprzedawać przez paypal.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

To jakieś nieporozumienie. Jakie pół roku czekać ? Możesz wypłacić sobie pieniądze w ten sam dzień. Pół roku masz czas jako kupujący na zgłoszenie nieprawidłowości po transakcji. Oszukać można jak wszędzie. Przy tradycyjnym przelewie na konto bankowe też można oszukać. Nie siejcie ludzie paniki. Ja PayPalem posługuję się 20 lat i nikt mnie jeszcze nie oszukał. Należy mieć ograniczone zaufanie i być czujnym jak ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, artdm napisał:

Oszukać można jak wszędzie. Przy tradycyjnym przelewie na konto bankowe też można oszukać. Nie siejcie ludzie paniki. Ja PayPalem posługuję się 20 lat i nikt mnie jeszcze nie oszukał. Należy mieć ograniczone zaufanie i być czujnym jak ze wszystkim.

Ja napisałem o swoim przypadku z przed miesiąca, napisał do mnie Stefan Matthias i powiedział że kupi jak założę konto na PayPalu. Okazało się że wcześniej próbował tak kupić samochód, bryczkę i inne przedmioty z OLX. Gdzieś jest opisany sposób przekrętu. Proszę sobie wpisać w google to imię i nazwisko.

Nie mówię że każda próba kupna przez PayPal to oszustwo, ale czujnym trzeba być zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja napisałem o swoim przypadku z przed miesiąca, napisał do mnie Stefan Matthias i powiedział że kupi jak założę konto na PayPalu. Okazało się że wcześniej próbował tak kupić samochód, bryczkę i inne przedmioty z OLX. Gdzieś jest opisany sposób przekrętu. Proszę sobie wpisać w google to imię i nazwisko.
Nie mówię że każda próba kupna przez PayPal to oszustwo, ale czujnym trzeba być zawsze.
Kurcze, mam właśnie taki przypadek tylko inny użytkownik Olx...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 23:27, kocurro napisał:

Właśnie jestem ciekaw co pokażą jutro, ponieważ zabieram je do większego pomieszczenia w którym będą miały więcej powietrza wokół siebie.

Pandiony rzeczywiście rozwinęły skrzydła, ale jednocześnie mam teraz okazje jeszcze dokładniej je określić i ocenić na tle Xavianów i cóż...

Pomimo, że pod każdym względem Pandiony może i przewyższają Giulietty to jednak jedna cecha zadecydowała o pozostaniu przy Xavianach ? Jest nią muzykalność i barwa dzięki czemu dużo lepiej jak dla mnie uzupełniają się z przejrzystym H200A. 

Pandiony to bardzo liniowe i detaliczne brzmienie i z H200A najzwyczajniej jest zbyt klinicznie i sterylnie. Brakuje mi tego pierwiastka emocji i klimatu obecnego z Giuliettą. Mam świadomość, że mógłbym źródłem coś tam korygować jednak absolutnie nie mam na to ochoty i czasu.

W związku z powyższym Pandiony będą na sprzedaż, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zachęcam do kontaktu.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja już wymiękam czasami z tym audio... jednak skorygowałem źródłem ? 

żeby było śmieszniej kolega przyjechał też z głośnikowym Albedo Geo i nie mogłem powiedzieć, że nie słyszę różnicy..

jestem bardzo ciekawy jak odnajdą się Pandiony z lampą i tak się składa, że za jakiś czas będę miał na odsłuchu monobloki lampowe 6s33s Single Ended... będzie się działo..

 

ps. Xaviany są na sprzedaż ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi jest poinformować, że Hegel H-80 poprawnie współpracuje z dystrybucją linuxa MINT 19.1 Tessa. Nie wiem jak wcześniejsze dystrybucje bo wcześniej hegla nie miałem. System wykrywa "DigiHug USB Audio Analog stereo". Radia ze stron WWW, lub te poprzez VLC, spotify działa jak najbardziej poprawnie. Szafa gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2019 o 12:58, jacm napisał:

Cezar jak pierwsze wrażenia? 

 

Tak na szybko to powiem ze Hegel H300 i Amphion Xenon to jest synergia.

Jest to granie pelna geba. Gra to jak dla mnie pelnym pasmem do tego liniowo i z bardzo duza rozdzielczoscia.

Bas to kontrola, zroznicowanie i normalnie taki dziki waz ?

Niesamowicie roznicowane sa nagrania raz bas ma krawedz jak kanciaty stol a raz jak zaokroglona lawa.

Zwalnia, przyspiesza po prostu majstersztyk?

Granie wyrafinowane i przedewszystkim realistyczne z perfekcyjna lokalizacja. Scena to pelen trojwymiar, normalnie widowisko.

Chcialem wam chlopaki jacm i zorro podziekowac bo bez was to by sie to wszystko nie udalo ?

Na ten moment system jest kompletny i nawet nie chce mi sie juz myślec o grzebaniu. Muzyka plynie a ja razem z nia ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szczypior88 napisał:

Dla mnie Hegel to na basie wyznacznik. Nie słyszałem lepszego basu jak z Hegli. Rewelacja po prostu i w pełni tutaj Cezar się podpisuję 

Dla mnie to wyznacznik, ale jak to w życiu bywa ktoś powie, że mało słyszałem a ja odpowiem, to dobrze bo już tego co słyszę to nie ogarniam ?

9 minut temu, zoromoto napisał:

Juz je na czarno przemalowales widze ;D

Witaj w klubie "zarażonych" Amphionami ?

Tak przyciemniłem je naturalnie, wystarczyło zgasić światło ?....tanio i szybko...:)

Zorro masz racje to jest normalnie zaraza ciekawe kto następny hehehehe

 

Jedno jest ciekawe w tym wszystkim, chodzi o to, że ten dźwięk jest "kompletny" i raptem zapanował we mnie spokój ..... niesamowite uczucie.

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ciekawi mnie jakie sa różnice w zwotkach mk1 i mk2, no i jak wypadły by mk2 do naszych mk1 po gruntownym upgrade, ale trzeba przyznać że nawet "nie grzebane" są genialne, wiec możesz spać spokojnie ?

... ale jak by co to mam rozrysowane schematy zwrotnic ;D

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem powiedzieć o jednej bardzo ważnej rzeczy a mianowicie o niepodważalnej zalecie 3-drożnej konstrukcji.

Dźwięk jest tak swobodny, tak doskonale odseparowany, że nawet przy naprawdę dużych składach nic na siebie nie nachodzi, nie skleja się, można dowolnie śledzić melodię danego instrumentu. Tego nie da się usłyszeć na dwu i dwu i pół drożnych konstrukcjach.

7 minut temu, zoromoto napisał:

Co prawda ciekawi mnie jakie sa różnice w zwotkach mk1 i mk2, no i jak wypadły by mk2 do naszych mk1 po gruntownym upgrade, ale trzeba przyznać że nawet "nie grzebane" są genialne, wiec możesz spać spokojnie ?

... ale jak by co to mam rozrysowane schematy zwrotnic ;D

Zorro nie kuś nie kuś ?

W sumie to dobrze wiedzieć, że można jeszcze coś poprawić, ale ja na ten moment mówię pas bo uszy twierdzą, że teraz wszystko się zgadza ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Dla mnie Hegel to na basie wyznacznik. Nie słyszałem lepszego basu jak z Hegli. Rewelacja po prostu i w pełni tutaj Cezar się podpisuję 

Również tak uważam , wprawdzie mam tylko h80 ale grałem wcześniej na mostkowanyh am100 atolla i jakość basu z hegla lepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szczypior88 napisał:

Dla mnie Hegel to na basie wyznacznik. Nie słyszałem lepszego basu jak z Hegli. Rewelacja po prostu i w pełni tutaj Cezar się podpisuję 

Potwierdzam, bas w Heglu jest bardzo dobrze skontrolowany, nie przewalony i ma dobre wyważenie. Posłuchaj wzmacniaczy Devialet podejrzewam, że miło się zaskoczysz. Te niepozorne urządzenia (bo to nie tylko wzmacniacz) kontrolę basu mają referencyjną uważam?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z basem jak ze wszystkim zalezy co komu sie podoba ale dla mnie H300 w odpowiednim towarzystwie to ewenement, poniewaz tylko Hegel pokazuje bas taki jaki jest w nagraniu.

Nie probuje na sile jak leci trzymac go za morde ale nie traci tez kontroli on po prostu gra tak jak powinien. Raz sie ciagnie a zaraz przyspiesza, gdy trzeba uderzyc z precyzja uderza, gdy ma byc subtelnym podkladem tym wlasnie jest tworzac doslownie melodie ktora zmienia calkowcie odbior danego utworu.

To jest dla mnie referencja ta niesamowita zwinnosc i zmiennosc i do tej pory zapewnil mi to tylko Hegel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.