Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

poniewaz tylko Hegel pokazuje bas taki jaki jest w nagraniu

Cezar z całym szacunkiem ale teraz to odjechałeś,poniosło Cię. Sam miałem przez 3 lata H-80, przez kilka tygodni na odsłuchach H-200 i -300 i tak jak ktoś napisał wyżej ,bas jest tylko poprawny.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CEzAR21 napisał:

 Z basem jak ze wszystkim zalezy co komu sie podoba ale dla mnie H300 w odpowiednim towarzystwie to ewenement, poniewaz tylko Hegel pokazuje bas taki jaki jest w nagraniu.

Nie probuje na sile jak leci trzymac go za morde ale nie traci tez kontroli on po prostu gra tak jak powinien. Raz sie ciagnie a zaraz przyspiesza, gdy trzeba uderzyc z precyzja uderza, gdy ma byc subtelnym podkladem tym wlasnie jest tworzac doslownie melodie ktora zmienia calkowcie odbior danego utworu.

To jest dla mnie referencja ta niesamowita zwinnosc i zmiennosc i do tej pory zapewnil mi to tylko Hegel.

Ło matko. Jeden Hegel w galaktyce potrafi robić bas. Nie Pass, nie Gryphon, nie Vitus ani Audionet, tylko jeden jedyny on - gwiazda północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Cezar słyszymy tak samo. 

W tym zestawie co masz słyszałem to samo, spokój i brak potrzeby zmieniania czegokolwiek. Wszelkie  zestawy i opisy że coś gra lepiej zmieniły się dla mnie na grają już tylko inaczej. 

No to teraz możesz się cieszyć muzyką. 

Ja miałem sporo nieprzespanych nocy z tym zestawem i pełna radość z muzyki a sprzęt kompletnie mnie już wtedy nie interesował   tylko słuchanie, słuchanie i słuchanie. Wtedy stwierdziłem że jednak jestem melomanen i przeszła mi audiofilianerwosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WuMike napisał:

Ło matko. Jeden Hegel w galaktyce potrafi robić bas. Nie Pass, nie Gryphon, nie Vitus ani Audionet, tylko jeden jedyny on - gwiazda północy.

Ło synu ?....Cieszę się, że Hegel dał mi to czego szukałem i nie muszę pchać kasy w znacznie droższe klocki co nie znaczy, że każdy musi mieć Hegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, misiek x napisał:

Cezar z całym szacunkiem ale teraz to odjechałeś,poniosło Cię. Sam miałem przez 3 lata H-80, przez kilka tygodni na odsłuchach H-200 i -300 i tak jak ktoś napisał wyżej ,bas jest tylko poprawny.

Misiu moze jest tak ze kazdy inaczej rozumie poprawnosc a moze to kwestia samego pomieszczenia, ustawienia nie mowiac o pozostalej czesci elementow systemu.

Wierz mi na slowo ze sama jazda kolumnami po pokoju mozna uzyskac skrajne efekty na basie i oczywiscie nie tylko na basie wiec jest tyle zaleznosci ze czlowiek momentami sie gubi ale czas pozwala to wszystko poukladac i wycisnac z danego systemu ostatnie soki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacm napisał:

Czyli Cezar słyszymy tak samo. 

W tym zestawie co masz słyszałem to samo, spokój i brak potrzeby zmieniania czegokolwiek. Wszelkie  zestawy i opisy że coś gra lepiej zmieniły się dla mnie na grają już tylko inaczej. 

No to teraz możesz się cieszyć muzyką. 

Ja miałem sporo nieprzespanych nocy z tym zestawem i pełna radość z muzyki a sprzęt kompletnie mnie już wtedy nie interesował   tylko słuchanie, słuchanie i słuchanie. Wtedy stwierdziłem że jednak jestem melomanen i przeszła mi audiofilianerwosa. 

Zgadza się i nie mogę się teraz doczekać aż Amphiony ustaną w docelowym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Misiu moze jest tak ze kazdy inaczej rozumie poprawnosc a moze to kwestia samego pomieszczenia, ustawienia nie mowiac o pozostalej czesci elementow systemu.

Wierz mi na slowo ze sama jazda kolumnami po pokoju mozna uzyskac skrajne efekty na basie i oczywiscie nie tylko na basie wiec jest tyle zaleznosci ze czlowiek momentami sie gubi ale czas pozwala to wszystko poukladac i wycisnac z danego systemu ostatnie soki.

Cezarku,ja to wszystko doskonale rozumię i znam to na wylot .Co nie zmienia faktu że bas z Hegli był naprawdę dobry....ale można ,uwierz mi lepiej.

ps-więc nie pisz ,że tylko Hegel pokazuje bas taki jaki jest w nagraniu

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniając sprzętu wydatkami a jedynie własnym gustem uważam że Cezar ma obecnie u siebie mój wymarzony bas oraz scenę,  co do czaru średnicy oraz góry są zestawy które mają większą magię ale co do basu ja już nic lepszego nie słyszałem innego owszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

Cezarku,ja to wszystko doskonale rozumię i znam to na wylot .Co nie zmienia faktu że bas z Hegli był naprawdę dobry....ale można ,uwierz mi lepiej.

ps-więc nie pisz ,że tylko Hegel pokazuje bas taki jaki jest w nagraniu

Nie, nie tylko Hegel, źle mnie zrozumiałeś co potwierdziłem już swoją odpowiedzią wyżej.

Zaczyna się od Łoooo synu ?

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Ło synu ?....Cieszę się, że Hegel dał mi to czego szukałem i nie muszę pchać kasy w znacznie droższe klocki co nie znaczy, że każdy musi mieć Hegla.

Osłuchasz się i Ci przejdzie euforia ?

Kiedyś "piałeś" nad kolumienkami Kefa ,ze mają bas z piekła rodem i Ci przeszło...

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, malvern1 napisał:

Osłuchasz się i Ci przejdzie euforia ?

Kiedyś "piałeś" nad kolumienkami Kefa ,ze mają bas z piekła rodem i Ci przeszło...

Owszem mowilem i dalej podtrzymuje ze ilosc i jakosc basu z Kefow to jak na male monitory rzecz malo spotykana ale wiele razy powtarzalem tez ze znam ich ograniczenia na basie i zyje z tym do momentu zmiany na konkretne 3 way.

Ten moment nastal i nie czuje juz ograniczen po prostu dzwiek jest kompletny.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul masz na myśli swoje? . No to raczej nie stały. Znając twoje oczekiwania co do dźwięku to raczej będą odmienne formy prezentacji. 

1 godzinę temu, malvern1 napisał:

Osłuchasz się i Ci przejdzie euforia ?

Kiedyś "piałeś" nad kolumienkami Kefa ,ze mają bas z piekła rodem i Ci przeszło...

Mozliwe że mu przejdzie a możliwe że mu zostanie jak mi na 8 już lat i do tej pory nie słuszę potrzeby zmiany i wyleczylem się z audionerwosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie mówię o swoich bo poprostu nie wypada mi tego robić. Może podobają się te kolumny koledze. Jest zadowolony i ok, ale niech przestanie siać herezje o super 3 way i mega basie bo to kpina. Bas z jednej dwudziestki, dobre sobie. Jest na tym forum paru chłopków którzy mają prawdziwy bas. Takimi wpisami każdy z nich was wyśmieje. Macie fajne kolumienki, cieszycie się i słuchajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul właśnie o tym piszemy o innej formie prezentacji. Można zrobić kolumny wyczynowe gdzie bezwzględnie porównując jedne do drugich przy krótkich odsłuchach wskaże się te niby lepsze. Pozostaje kwestia jeszcze osobistych preferencji oraz ile się słucha.  Natomiast jeśli weźmie się pod uwagę długość czasu słuchania dziennie to wybór potrafi się diametralnie zmienić. 

Można delektować się muzyką można osiągami. 

Jak dla mnie nie ma idealnych przetworników.  Ideałem na średnicy jest szerokopasmowiec ale jest slabiutki w rozdzielczości. W szybkości najlepsze są tuby ale mają podbarwienia. A tradycyjne głośniki są najbardziej uniwersalne ale nie są tymi naj w powyższych parametrach. Jeśli chciałoby się mieć te najlepsze walory to trzeba mieć minimum 3 różne zestawy oparte o różne konstrukcje a jak. Się słucha wielu gatunków to jeszcze dodatkowe zestawy zestrojone pod  konkretne gatunki. 

Dlatego szuka się czegos co zagra w miarę uniwersalnie pod nasze preferencje jedni wybiorą kopanie po klacie basem inni finezje jeszcze inni ciepło inni ostrość. Co kto lubi. I tutaj różnice będą duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie wiem co masz na myśli pisząc wyczynowa kolumna. Chyba za dużo czytasz Paculy, kolumna to kolumna. Czy ona jest droga czy tania dla mnie osobiście ,to i tak kolumna. Wytłumacz mi pojęcie wyczynowa kolumna. Skąd ty wziąłeś ten tekst? Nabywa się kolumny dla siebie a nie dla kogoś innego. Liczą się moje preferencje a nie kogoś innego. A to czy kogoś stać na tańsze czy droższe ,to już jego prywatna sprawa i nic nam do tego. Niech każdy kupuje to co mu się podoba i na co go stać. 

Dla mnie osobiście możesz mieć i pięć zestawów ,nic mi do tego. Osobiście widzę to tak , że dalej nie macie pojęcia czego tak naprawdę chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacm napisał:

Paul właśnie o tym piszemy o innej formie prezentacji. Można zrobić kolumny wyczynowe gdzie bezwzględnie porównując jedne do drugich przy krótkich odsłuchach wskaże się te niby lepsze. 

Co to znaczy?

Na jakiej wyższej uczelni uczą takiej filozofii? 

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... ? taram  taram  . Masakra pisząc w 1 wyrazie . Ktoś zaciekawiony pod tematem Hegel musi czytać takie wpisy ? RYNCE  opadają Panowie ? . Każdy temat każdy dział wszyscy się wymądrzają  i kłócą , chyba nie o to chodziło głównym założycielą forum ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc wyczynowa kolumna. Chyba za dużo czytasz Paculy, kolumna to kolumna. Czy ona jest droga czy tania dla mnie osobiście ,to i tak kolumna. Wytłumacz mi pojęcie wyczynowa kolumna. Skąd ty wziąłeś ten tekst? Nabywa się kolumny dla siebie a nie dla kogoś innego. Liczą się moje preferencje a nie kogoś innego. A to czy kogoś stać na tańsze czy droższe ,to już jego prywatna sprawa i nic nam do tego. Niech każdy kupuje to co mu się podoba i na co go stać. 

Dla mnie osobiście możesz mieć i pięć zestawów ,nic mi do tego. Osobiście widzę to tak , że dalej nie macie pojęcia czego tak naprawdę chcecie.

A ten wniosek bierze sie z tad że od 8 kat nie mam potrzeby zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malvern1 napisał:

Co to znaczy?

Na jakiej wyższej uczelni uczą takiej filozofii? 

Jeśli chcesz zgłębić temat to poczytaj trochę z dziedziny audioligii, psychoakustyki i pokrewne. 

 

Teraz, paul klacska napisał:

Mnie nie interesują twoje wnioski, preferencje itp.

Zadałem ci pytanie, co to jest wyczynowa kolumna? 

 

Przecież miałeś podane przykłady w moim poście.  Przeczytaj uważnie. 

Paul pytanie do Ciebie słyszysz różnice w graniu  w kablach również w tych zasilających? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, malvern1 napisał:

To po co w zwrotnicach grzebałeś?

 

Kondensatory wysychaja po kilku latach, rozlazi się scena, gubi precyzja dźwięku,  bas traci kontrolę. 

Więc odświerzyć powinien każdy kto nie chce żeby mu się kaszanil dźwięk. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacm napisał:

Kondensatory wysychaja po kilku latach, rozlazi się scena, gubi precyzja dźwięku,  bas traci kontrolę. 

Więc odświerzyć powinien każdy kto nie chce żeby mu się kaszanil dźwięk. 

Po kilku latach?....bzdura!

A pomierzyłeś je chiciaż przed wymianą?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, jacm napisał:

Paul pytanie do Ciebie słyszysz różnice w graniu  w kablach również w tych zasilających? 

Mówię do was już chyba piąty raz, kable to bzdura ,tak jak te wasze przeróbki zwrotnic itp.

Żyjcie w swoim świecie spokojnie i pozwólcie żyć innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, malvern1 napisał:

Po kilku latach?....bzdura!

A pomierzyłeś je chiciaż przed wymianą?

?

Kolego nie było nawet potrzeby mierzenia. Po to najpierw Wymienilismy kondy w kolumnach Zorra żeby porównać bezpośrednio z moimi na starych. 

To napisz teraz kolego jak piszesz ze parę lat to bzdura po ilu latach padają kondy i należy je wymienić

Słucham. A ja potem podam Ci 2 przykłady śmierci kondow z okresem ich życia i jak objawia się ich pafsnie. 

Słucham specjalisty. 

8 minut temu, paul klacska napisał:

Mówię do was już chyba piąty raz, kable to bzdura ,tak jak te wasze przeróbki zwrotnic itp.

Żyjcie w swoim świecie spokojnie i pozwólcie żyć innym.

Ja nie słyszałem kabli na samym początku, różnice w sprzęcie słyszałem tylko te ogromne.Jak mi Pan powiedział pierwszy raz ze kable zasilające zmieniaj dzwiek to popatrzyłem jak na. Wariata. To były czasy gdzie bas mnie miał sponiewierać a wiekszasc sprzętu audiofilskiego to było pitu pitu. 

Minęło troche lat i dużo się pozmieniało. Słuch sie wyrabia i precyzyja własne preferencje. 

Raczej nie będę wracał się 20 lat w stecz więc faktycznie będziemy się z Cezarem cieszyć tym co mamy. Może kiedyś znów nie będę słyszał nawet kabli to wówczas poproszę Cię o zdanie na temat naszych zestawów. 

I nie zrozum mnie źle nie chodzi o kasę itd ty oczekujesz od muzyki czego innego niż my. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.