Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Nierównomierność bardzo fajnie rozprasza i różnica przed położeniem kamienia a po jest bardzo na plus. Ja pokój stroję uchem i naprawdę nie powinieneś oceniać pomieszczenia po jednym zdjęciu.

Oczywiście,  że po położeniu takiego "kamienia" rożnica będzie,  przerabiałem to, jest to jednak niewielki wpływ, sam mam takie kamyki na bocznych ścianach. 

Większe zmiany wnoszą dopiero Dyfuzory 2D lub 1D plus jakieś absorbery (o adaptacji sufitu nie wspomnę) i tego nie pobiją żadne kamyki, za małe te nierówności,  żeby miały jakiś znaczący wplyw na określony zakres pasma i je porównywać z dyfuzorem 2D. Zaś dywany , kwiatki etc. jakiś tam niewielki wpływ mają, ale nie przeceniałbym ich wpływu, to raczej w kategoriach lepiej jak są niż by ich nie miało być ? 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Cezar trochę pusto ma, ściana z kamyków to tak średnio jeśli chodzi o akustykę. 

Tak pusto nie ma zobacz na ostatnich zdjęciach z prawej strony widać dyfuzor obstawiam że zrobiony ze styroduru. 

sir.jax stosunkowo dużo piszesz o akustyce może wrzucił byś fotkę Twojej adaptacji chętnie bym zobaczył Twój pokój 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mujas napisał:

sir.jax stosunkowo dużo piszesz o akustyce może wrzucił byś fotkę Twojej adaptacji chętnie bym zobaczył Twój pokój 

?

 

19 minut temu, mujas napisał:

Tak pusto nie ma zobacz na ostatnich zdjęciach z prawej strony widać dyfuzor obstawiam że zrobiony ze styroduru

Teraz zauważyłem, nie rozumiem tylko zasadności umieszczania w tym miejscu dyfuzora "szerokopasmowego".

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Cezar - jak masz problem z wysokimi, to po co chcesz zaczynać od ogarniania basu. 
Sprawdź najpierw wstępnie tutaj wstępnie, gdzie masz najwięcej odbić do ogarnięcia: https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/
Ja jestem na początku tej drogi, czyli mam dwa pochłaniacze plus dwa absorbery "hybrydowe" i już jest znacząca poprawa, zarówno w jakości dźwięku (w tym wysokie, które są mniej agresywne, ogólnie dźwięk bardziej plastyczny), jak i w scenie. To  są  mniej więcej koszty połowy rca Albedo Monolith. Dyfuzory to na razie możesz odpuścić.
A czy pytałeś żonę o opcję z nadrukiem, bo tuż może byłoby łatwiej. https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-120x60-custom/
No ale to z nadrukiem to co ma pomóc?
To raczej do biur itd, gdzie liczy się tzw zrozumienie mowy, brak poglosu. W audio i jeszcze za kolumnami to chyba tylko wytnie jakieś pasmo, coś zmąci w scenie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 20:26, paul klacska napisał:

Bas z jednej dwudziestki, dobre sobie.

Tak się składa ,że pojechałem pół polski i prawie cały dzien w aucie aby posłuchać tych twoich cudeniek na elipticorach i pierwsze co po włączeniu powiedziałem do Roberta,  że bas z mojego pojedynczego revelatora22cm podoba mi się bardziej niż z tych dwóch elipticorow 22cm. Jest bardziej utwardzony. Wobec powyższego uważam że jednak wszystko zależy od gustu i stawianie tez że bas z jednej 20 to kpina nie jest odpowiednie. W odpowiednim pomieszczeniu może być ok.Np. jak ktoś lubi potężny bas to polecam Dali Grand i porównując Twoje elipticor do Grand to potęgą Grandy kładą elipticor na łopatki. Powtórzę wszystko jest kwestią gustu.

20 godzin temu, paul klacska napisał:

dla mnie priorytetem są kolumny a nie jakieś kable, zworki , kondensatory itp.

Oczywiście kolumny wnoszą najwięcej ale źródło i wzmocnienie również daje różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kukawa napisał:

Jacek a czym się różni wykonanie stolika przez stolarza od stolika wykonanego przez Savar Systems?

Maćku taki że ten od Savar System podnosi brzmienie systemu. Nie kolumny, nie wzmacniacz ale stolik. Mistrzostwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest zupełnie inna.
.....
Ale czy do tego trzeba specjalnie dojrzeć ?


To jest Twoja prawda. Do tego tez trzeba dojrzec :-)
Metod alternatywnych, maszyny mnie nie obchodzą, espresso i pochodne kawy od expresso to nie dla mnie. 
W tych kawach niewiele się dzieje pod względem sensorycznych doznań smakowych itp.


co masz na mysli piszac metody alternatywne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sir.jax napisał:

?

 

Teraz zauważyłem, nie rozumiem tylko zasadności umieszczania w tym miejscu dyfuzora "szerokopasmowego".

 

Ten dyfuzor stal tam tylko w ramach testu. Chodzilo o polatanie z nim po pokoju a dlaczego zatrzymalem sie tam gdzie widoczny jest na zdjeciu? 

Z prostej przyczyny poniewaz tam jego wplyw byl najbardziej korzystny ale po wyniesieniu go z pokoju bylo najlepiej wiec do obecnego pomieszczenia sie nie przyda.

Rozchodzenie sie dzwieku po pomieszczeniu jest tak skomplikowane ze glowa peka i teoria nie nadarza za praktyka.

Co do moich 16m2 to naprawde byl czas ze zona nie dawala mi zyc bo salon zamienil sie w pokoj do sluchania muzyki, pelno paneli pochlaniajacych, dyfuzorow, absorberow. Pewnego pieknego dnia postanowilem to wszystko wyniesc, usiadlem posluchalem i stwierdzilem ze fakt poglos sie zwiekszyl jest bardziej nerwowo, scena nie taka ale bylo tez duzo plusow tam gdzie czulem niedostatki na barwie, jakas suchosc, przyklepana dynamike tam raptem wszystko ozylo.

Chwila rozkminki i powoli zaczelem wnosic ustroje na nowo ale tym razem ulozylem ukladanke bardziej starannie. Najpierw wstawilem w tylne katy dwa duze kwiaty, obok kanapy dwa duze absorbery i na scianie bocznej panel hybrydowy.

Muzyka zagrala tak jak lubie i znacznie lepiej niz mialo to miejsce wczesniej.

Zostalo tak do dzis i kazda proba zmiany daje negatywne skutki a kupa pianek 50x50 wyladowala w zakamarku.

Podsumowujac chce tylko powiedziec ze jezeli brac sie za akustyke to tylko w pokoju dedykowanym i tylko profesjonalnie. Taki pokoj ma np. Rafal.M - Pozdrawiam?

Jezeli natomiast (opisuje na swoim przypadku) gramy w pokoju dziennym to kazdy musi zlapac balans miedzy zona a dzwiekiem, dlatego tez stroje na ucho i nie zaglebiam sie niepotrzebnie bo pewnych rzeczy nie przeskocze ?

Mam nadzieje ze zostane dobrze zrozumiany i naprawde bylem w pokojach z naturalnie dobra akustyka i w takich rzekomo zrobionych i naprawde mozna sie zdziwic bo raz w pokoju 36m2 bez adaptacji zagralo taka scena ze szczeka opadla. Im mniejszy pokoj tym wiecej pracy potrzebuje takie mam wnioski choc wiadomo trafiaja sie beznadziejne pomieszczenia nawet te duze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artdm napisał:

Święta prawda, najpierw akustyka pomieszczenia, później zasilanie. Hegle są bardzo wymagające w temacie zasilania, można totalnie zdegradować brzmienie i wyciągnąć z nich maxa, trzeba się cierpliwie pobawić. Niedowiarków kablowych zapewniam, że na "komputerowym" przewodzie, który producent dołącza do zestawu można usłyszeć co najwyżej 60% tego co urządzenie potrafi, a niektóre elementy pokazuje wręcz karykaturalnie.

Co do pomieszczenia odsłuchowego cezara i ustawienia w nim kolumn, to scena na szerokość może jakaś jest, na pewno nie zjawiskowa, ale o głębi to można zapomnieć.

 

 

Co byś polecał do h80 i hd12 ,oczywiście cenowo w granicach rozsądku? Hegle faktycznie są czułe na zasilanie,w moim przypadku jednak seryjny kabelek zagrał lepiej niż zasilający na bazie przewodu polskiej firmy na M i wtyków made in allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, adams84 napisał:

Tak się składa ,że pojechałem pół polski i prawie cały dzien w aucie aby posłuchać tych twoich cudeniek na elipticorach i pierwsze co po włączeniu powiedziałem do Roberta,  że bas z mojego pojedynczego revelatora22cm podoba mi się bardziej niż z tych dwóch elipticorow 22cm. Jest bardziej utwardzony. Wobec powyższego uważam że jednak wszystko zależy od gustu i stawianie tez że bas z jednej 20 to kpina nie jest odpowiednie. W odpowiednim pomieszczeniu może być ok.Np. jak ktoś lubi potężny bas to polecam Dali Grand i porównując Twoje elipticor do Grand to potęgą Grandy kładą elipticor na łopatki. Powtórzę wszystko jest kwestią gustu.

Oczywiście kolumny wnoszą najwięcej ale źródło i wzmocnienie również daje różnicę.

A czy ja gdzie kolwiek pisałem , że mam mega bas? Jakoś mi się nie wydaje. Jeszcze nie tak dawno zbierałes szczękę z podłogi i zastanawiałeś się skąd wziąć kasę na przetworniki a tu obrót o 180 stopni. Widzę , że co wątek to inne zdanie. Co do twojego basu ,to ci wytłumaczę , że robiłem go dla siebie i pod siebie. To ją decydowałem ile ma go być a nie ty. Inwestując pieniądze dobrze wiedziałem co robię. Jakbym chciał bas z dwóch revelatorow czy z jednego 32 t11 to bym go miał i tyle. Wiem jak one grają , osobiście dla mnie dwa revelatory to za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, paul klacska napisał:

a tu obrót o 180 stopni

Ależ nie. Nadal w glowie siedzi mi elipticor lecz chodzi wylacznie o srednie tony. One zrobily wrazenie.

 

38 minut temu, paul klacska napisał:

To ją decydowałem ile ma go być a nie ty. Inwestując pieniądze dobrze wiedziałem co robię. 

Najwidoczniej sie nie zrozumielismy. To ze wybrales bas pod wlasny gust jest jak najbardziej prawidłowe natomiast wygłaszanie opinii:

9 godzin temu, adams84 napisał:

Bas z jednej dwudziestki, dobre sobie.

Jest nie na miejscu gdyz w odpowiednim pomieszczeniu moze sie komus taka konfiguracja podobac. Przykladem jestem ja gdy uslyszalem Twoje elipticory. I to jest sedno mojej wypowiedzi, a nie co sie komu podoba, a co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie będę się przekomarzał ,co , jak i gdzie. Cała dyskusja zaczęła się od słów kolegi nie o basie a o mega basie. Tutaj jak wiesz , jest różnica. Ja tylko zwróciłem uwagę , że do mega basu to trzeba mieć raczej inne przetworniki a nie aluminiowego seasa 20 cm. Niech każdy robi sobie taki bas jaki będzie mu odpowiadał. 

Myślisz, że nie kusiło mnie użycie revelatorow? Kusiło. Jednak dobrze wiem , że jak bym je miał . To bardzo możliwe, że w przyszłości chcąc użyć lampy musiał bym wydać masę kasy by je ruszyć. Teraz przy większej efektywności problem ten nie znika ale może być w przyszłości o wiele mniejszy. Jak to mówią, życie to ciągły kompromis. Coś za coś.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, xajas napisał:


gdzie?

W Internecie chociażby,  albo kup jakąś książkę. 

Trza by wątek o kawie i metodach parzenia założyć ?

Wejdź na forum wszystkookawie, coffedesk blog etc.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, xajas napisał:

 Dlaczego nie dal bys robic stolika stolarzowi?

 

25 lat temu kupowalem ciezkie stoliki Target Audio, polki byly pojedynczo zawieszone i izolowane na linkach, wszystkie profile zasypane piaskiem, okablowane drogimi interkonektami Kimber i glosnikowymi QED. A dzisiaj, po tym jak z czasem, z wiekiem i z doswiadczeniem zmadrzalem?

 

Jako rack uzywam maly stolik kawowy za 35€ obrocony do gory nogami, interkonekty za 13€ i kable glosnikowe 100m (!!!) za 120€

Zwroc takze uwage na „audiofilska“ listwe z OBI:-)

 

4cf87901574b935732e5927d7de63300.jpg554e19a04127281b94d7abf453374c86.jpgb5a083c809e071c6f398ceb0b1a7a10b.jpg

1e33e33b253b22914cdc1830b574d783.jpg

 

I myslisz, ze to cale gra gorzej niz ten „HighEnd“ przed 25 laty ?

 

Ale do tego trzeba najpierw „dojrzec“

 

Apropos barista. Jakiej maszyny uzywasz?

 

 

Miałem identycznie z pewnym zestawem każdy firmowy kabel degradował brzmienie nawet karykaturalnie. Najlepiej grało na kablach po 12 zł z marketu. Ale ten sprzęt miał konkretną maniere grania ciepło, powoli bez szczegółów i nie posiadał kompletnie transparentnosci. Za to przyjemność że słuchania pod względem barwy była ogromna. Natomiast niestety nie dało się na nim przekroczyć progu realności. 

Zgodzę się z artdm sprzęty transparentne są czułe na najmniejsze aspekty, kable, widełki, prąd, to na czym stoją kolumny itd itp. Hegel na oryginalnym kablu to jakaś pomyłka też się dziwię że wypuszczają sprzęt o takich możliwościach od razu grający sporo gorzej jeśli nie zmieni się zasilającego kabla. 

Dodam że moim zdaniem jak się wyleczy z audiofili czy też może  dojrzeje to radość sprawia słuchanie, śpiewanie tańczenia nucenie przeżywanie muzyki bardziej niż skupianie się na jej jakości. 

11 godzin temu, adams84 napisał:

Tak się składa ,że pojechałem pół polski i prawie cały dzien w aucie aby posłuchać tych twoich cudeniek na elipticorach i pierwsze co po włączeniu powiedziałem do Roberta,  że bas z mojego pojedynczego revelatora22cm podoba mi się bardziej niż z tych dwóch elipticorow 22cm. Jest bardziej utwardzony. Wobec powyższego uważam że jednak wszystko zależy od gustu i stawianie tez że bas z jednej 20 to kpina nie jest odpowiednie. W odpowiednim pomieszczeniu może być ok.Np. jak ktoś lubi potężny bas to polecam Dali Grand i porównując Twoje elipticor do Grand to potęgą Grandy kładą elipticor na łopatki. Powtórzę wszystko jest kwestią gustu.

Oczywiście kolumny wnoszą najwięcej ale źródło i wzmocnienie również daje różnicę.

I to jest setno audiofili. Ilu ludzi tyle ideałów dźwięku. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym basem to jeszcze bym poczekal jest jeszcze nad czym popracować i pod względem napedzenia jak i akustyki samo ustawienie kolumn na odpowiednim podłożu dużo zmienia. 

Polecam się pobawić przekładkami płyt granitowych i pumex jak ktoś ma pływające podłogi typu panele. Oczywiście w dedykowanych pomieszczeniach o takich podłogach nie ma mowy. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Myślisz, że nie kusiło mnie użycie revelatorow? Kusiło. Jednak dobrze wiem , że jak bym je miał . To bardzo możliwe, że w przyszłości chcąc użyć lampy musiał bym wydać masę kasy by je ruszyć. Teraz przy większej efektywności problem ten nie znika ale może być w przyszłości o wiele mniejszy.

Lampy od WBAmp napędzają revelator 22. Haiku Sól 1 napędza revelator 22( chyba że ktoś jest miłośnikiem Turbo szybkiego basu). Trzeba mieć lampową elektrownie? Nie sądzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukawa napisał:

A pumex nie jest przypadkiem do pięt? ? chyba, że ja myślę o pumeksie, a pumex to co innego. 

 

Dokładnie tak pumex to skała porowata w kosmetyce używana do higieny w budownictwie do tłumienia drgań i w audio ma to samo zastosowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w budownictwie do tłumienia drgań i w audio ma to samo zastosowanie. 

gdzie to wyczytales?

Ktory produk/firma Audio uzywa pumexow

W Internecie chociażby,  albo kup jakąś książkę. 

Trza by wątek o kawie i metodach parzenia założyć

Wejdź na forum wszystkookawie, coffedesk blog etc.

 

Pytalem co Ty robisz, a nie caly swiat internetu, gdyz takie odpowiedzi, podobnie jak:

- doczytaj

- doucz sie

- poszukaj w google

- zobacz w sieci

- nie chce mi sie odpowiadac

-...

nieodlacznie kojarze z tym, ze ten ktos sam nie ma o tym zielonego pojecia i nie jest w stanie odpowiedziec na zadane pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, xajas napisał:
32 minuty temu, jacm napisał:
... w budownictwie do tłumienia drgań i w audio ma to samo zastosowanie. 

 

gdzie to wyczytales?

Kilka lat temu na tym forum , myślący inaczej badacz dokonał tego wiekopomnego odkrycia .

Odkrycie to powtarzane bezmyślnie na forum stało się prawdą oczywistą .

 

 

Pumex jest jednym z najlepiej pochłaniających dżwięk materiałem występującym naturalnie w przyrodzie .

( oczywiście poza ustrojami akustycznymi )

Drgań nie tłumi prawie wcale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
51 minut temu, jacm napisał:

Dokładnie tak pumex to skała porowata w kosmetyce używana do higieny w budownictwie do tłumienia drgań i w audio ma to samo zastosowanie. 

„ Z uwagi na swoje cechy fizyczno-mechaniczne jest szeroko stosowany w przemyśle i w budownictwie. Jest używany jako materiał szlifierski i filtracyjny, surowiec do produkcji cementu (duża zawartość tlenków hydraulicznych) oraz jako materiał termoizolacyjny.” 

Wy tak na poważnie ? Z ciekawości w poniedziałek zapytam producenta pumeksów czy wie coś o zastosowaniu ich w audio. Może niedługo pojawią się na rynku nowoczesne podstawy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.